Boys in the band

23. června 2010 v 18:14 | judiy
Konverzační drama Kluci z party natočil v roce 1970 William Friedkin. Původně bylo zpracováno jako divadelní hra. Je považován za mezník v queer cinema.

boys in the band

Banda homosexuálních přátel se sjelo do Michaelova bytu na oslavu Haroldových narozenin. V plánu je pít, jíst, zpívat a tančit. Během čekání na oslavence však párty nabourá nezvaný návštěvník, bývalý Michaelův spolubydlící z koleje Alan, který se zrovna zastavil v New Yorku. Zoufale žádá Michaela o schůzku. Kámen úrazu je v tom, že je to velmi konzervativní heterosexuál.... Michael si myslí, že se Alan konečně chce přiznat ke své homosexualitě a proto souhlasí se schůzkou i přes jeho strach z Alanovy reakce na jeho život v homosexuální komunitě.
A dál se můžete těšit na bitku, sentimentální vzpomínání, psycho hrátky a psychické zhroucení na konec.

Tento film byl natočen 1970 režisérem WilliamemeFriedkinem.
Konverzační drama Kluci z party natočil v roce 1970 William Friedkin. Původně bylo zpracováno jako divadelní hra. Film je považován za mezník v queer cinema. Točí se kolem gay tématiky. Z mého osobního pohledu byl film rozhodně velmi pokrokový na dobu, kdy byl natočen. Ale myslím, že i dnes vám poskytne příjemnou a zajímavou podívanou. Postavy jsou velmi dobře psychologicky propracované. I přes stáří filmu, není gay téma zpracované nijak prvoplánově. Během zpovědí se nám otevírají jednotlivé, které bojují se svojí orientací, s veřejným míněním, se svou vírou v Boha a se svou submisivitou nebo naopak dominancí. Diskuze se točí i kolem míry otevřenosti a volnosti vztahů mezi partnery a jejich formou. Dílko povedené a zajímavé ...zkoukněte! A samozřejmě se dá stáhnout zadax na ulož.to:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama