Březen 2010

Queer Punk nebude

30. března 2010 v 8:45
Je nám líto, ale musíme odvolat Queer Punk, který měl být 15.4. - Drunk Granny a the Jelas zrušili turné.

Queer jako koncept nejednoznačnosti - Rozhovor s Rebis

19. března 2010 v 21:20 | ER
rebis kapela

Rebis jsou banda čtyř plyšáků z Berlína, co hrají vesmírný punkpop s genderfuckovými texty. Přijeli zahrát na GenderFuckFest, a i přesto, že jsme s organizací jejich vystoupení dělali psí kusy, Rebis zůstali milí až do poslední minuty. Následující rozhovor pro mě byl překvapující směsí blbinek, filosofie a politiky. Snad si ho taky užijete.

Kapelu tvoří:
the fake fly (neumí na harfu) (falešná moucha)
wj beat box bunny (neumí stepovat) (beat box zajíček)
space cat mo (nehraje na kytaru) (vesmírná kočka)
m.pHase (nedokáže přestat mluvit) (králík)

Jak dlouho spolu hrajete a čeho byste v hudbě chtěli dosáhnout?
S projektem kapely jsme začali v roce 2006. Nejdřív jsme byli jenom kočka a králík, ale říkali jsme si, že potřebujeme víc zvířátek, abychom se nesežraly. Pár jsme jich zkusili - jako tapíry, psy a tak, ale pak jsme začali mít problémy s blechami a rozhodli se přibrat dalšího králíčka a mouchu. Každý má rád mouchy, hezky bzučí. Takže to teď jsme.
Chtěli bychom natočit aspoň jedno CD a jet na turné, než budeme mít nový kožíšek - a to je problém. A bylo by super, kdyby se víc lidí oblíkalo jako zvířátka, to bychom se pak už necítili pokaždé jako blázni.

Proč jste si vybrali jméno Rebis?
Rebis je postava z Doom Patrol, což je komixová série o partě antihrdinů a antihrdinek. Rebis je posvátný hermafrodit, který vznikl spojením tří bytostí: "Negativního ducha", bělocha Larry Trainora a jeho lékařky, doktorky Eleanor Poole, což je černoška. Musí nosit speciální obvazy, protože je radioaktivní. Rebis má vzpomínky všech tří, a proto je to taková složená bytost, která o sobě často mluví jako o "nás". Rebis umí létat, má parapsychické schopnosti, je nesmírně inteligentní, a co hlavně, je nesmrtlený/á.

(Bez)precedent - report z akce

5. března 2010 v 22:08 | ER
Tončino vyprávění o punkově probíhajících zkouškách jejich první performance vypadalo docela slibně. Teda, hlavně v tom smyslu, že se hodně nasmějeme. Tonča mě asi už dopředu zpracovávala - připravovala mě na nejhorší. Jenže já jsem se snažila tomu nevěřit.

MDŽ - připomínka boje dělnic, nebo marketingový tah?

5. března 2010 v 18:36 | ER
Dnes jsem skrz výlohu viděla v jednom butiku lákavou cedulku u oblečení: "Skvělý dárek k MDŽ - 8. března."
Je zajímavé, jak se vnímání MDŽ pomalu otáčí - před deseti lety to byl "komunistický" svátek, který na veřejnosti hlasitě propagovalo jen pár lidí, dneska se k němu pořádá spousta akcí, a dokonce se probojoval i do marketingu. MDŽ by před deseti lety prodalo možná tak ten tolikrát omílaný karafiát, dnes zlepšuje image drahému oblečení v butiku.
A celé mi to přišlo hodně ironické: v historii ustavení MDŽ jako mezinárodního uznání boje žen za důstojné pracovní a životní podmínky hrála roli taky tragická událost, kdy v roce 1911 v newyorské textilní továrně Triangle Shirtwaist při požáru zemřelo kolem 150 dělnic. A dnes se někdo pod cedulkou s MDŽ odvažuje prodávat hadry, které vznikly v Číně, Indii nebo Bangladéši za otřesných pracovních podmínek, navlas stejných jako v Evropě a Americe přes sto lety.

MDŽ disko 6.3.2010 Café na půl cesty, Praha

1. března 2010 v 9:46
Další akce k MDŽ, tentokrát to bude horečka sobotní noci: pořádáme diskotéku s králi a královnami diskoték - DJs L&M. V sobotu 6. března v Café na půl cesty na pražském Pankráci. Vezměte si převleky, téma je Divoký Východ. Začátek v osm, konec nevíme. Ale o půlnoci snad rozbalíme překvapení.

Vagina Monology 7.3. 2010, kavárna Divadla na prádle, Praha

1. března 2010 v 9:10
Amaterský divadelní skupina Femmes Fatalles Olomouc vás srdečně zve na představení Vagina monology, které odehraje v pondělí 7.3. v pražské kavárně Divadla na Prádle.
Výtěžek bude věnován na dobročinné účely, některé organizaci zabývající se problematikou domácího násilí. Celou akci zaštituje americké hnutí V-Day.