Pasti, pasti, pastičky v Revolveru

5. prosince 2009 v 16:47
v pondělí 7.12. se můžete těšit na další genderové promítání v Revolveru (Mečislavova 8, Praha 4). Začátek ve 20 hodin.

Tentokrát to pojmeme trochu netradičněji a na základě ukázek budeme diskutovat film Věry Chytilové Pasti, pasti, pastičky.

Kriticky se zaměříme na pojetí feminismu "první dámy českého filmu" a to jak ve filmu, tak v její mediální prezentaci. Dále budeme diskutovat, jak Věra Chytilová pojímá vztahy mezi muži a ženami, jací podle ní muži a ženy jsou. Hlavní část přednášky/diskuse pak bude tvořit zamyšlení nad znásilněním a následnou reakcí (kastrací) v tomto filmu, na které budeme nahlížet ze širšího společenského, mediálního i filmového kontextu.

Film i přednáška a diskuse bude probíhat v českém jazyce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GeoBioGum GeoBioGum | 4. ledna 2010 v 16:28 | Reagovat

Tomáš Halík obvinil Paroubka z nedovolané manipulace s lidskými plody byl v čele ČSSD když se dopouštěl. Dalík obvinil Paroubka z hereze a Halík potvrdil herezi i v rámci CČSH. Paroubek koupil pro vedení ČSSD konkubíny celkem za 10 000 000 eur, čímž sklic pročež sklidil kritiku Fondu na ochranu. Tomáš Halík se zamyslil u krbu nad stavem české plurality. Jeho osobní přítelkyně Astrid mu přinesla na podnose sklenku irské Whisley a dopis od cardinála Newmana v něm se psalo o otrockých podmínkách konkubín v ČR. Škromach dokonce prosazoval systém přídělů žen mužům rozdělil by ženy na plodné a neplodné a kdo by potřeboval jakou takovou by dostal ale podle směrnic poměrně přísných pravidel. Halík napsal Klausovi spojil se s ním proti společnému nepříteli. Klaus přeje ženy jen schopným a mocným o přídělech nechce slyšet. Vše prosáklo na veřejnost. Paroubkova první manželka zavedla tyčku s hrotem Parobkova druhá manželka přelepila specielní náplastí s háčky on dostal zlost a svrhl celou vládu na kolena. Tomáš Halík zapálil dýmku a pokýval hlavou – prý se mu Paroubek zajídá.  Paroubek se rozuřil tak, že mu puklo chronické žaludeční vejce. Na klinice Gemelli mu voperovali desinfekční kuličku přímo do traktu takže se nakonec uzdravil. Kateřína jacques před jedenácti léty ubila jachtánka ještě v peřince což proniklo do vulváru distancovala se od sebe v té době. Paroubek se pokusil získt politické budy na tom jachtánkovi ale byl vysmán. je třeba odpustit promlčené hanebnosti politikům obrátivším se o 180%? Ptá se Teolog Tomáš Halík v rozhovoru s Janem Rychetským v příloze časopisu START. A ihned si odpovídá: zkušenost beberiku je nepřenositelná, odpustit je nutno. Solidarita Parobkovy manželky s kateřinou jagues došla tak daleko, že byl vykázán údajně „na HNůJ!!“ Žofie Paroubková, jeho zákonitá manželka se po letech ozvala z internace na ostrově na Máchově jezeře a potrvrdila Paroubkovo někdejší angažmá v obskurním spolku ELEFANTA. Býval koadjuktorem a podílel jse na distribuci antiembryí. Tím vzala vítr z plachet Halíkovi, který s touto informací v rukávu hodlal v kandidatuře na předsedu vlády hodlal Paroubka vyhodit ze sedla.

2 Babsi † Babsi † | Web | 4. ledna 2010 v 17:56 | Reagovat

[1]: Má tohle nějakou pointu?

3 Owen Owen | 9. ledna 2010 v 10:38 | Reagovat

Halík bohužel není blázen, je to (svým způsobem) inteligentní, demagogický a tím pádem nebezpečný parchant.

4 handbag-replica handbag-replica | E-mail | Web | 11. ledna 2010 v 15:26 | Reagovat

<a href=http://www.designer-handbag-replica.com/brand-watches-c-252.html>Chanel watch</a> <br />

5 GeoBioGum GeoBioGum | 15. ledna 2010 v 12:19 | Reagovat

Detektivové policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes zatýkají příznivce krajní pravice. Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů Práva probíhá zátah na neonacisty v Praze a Brně. Stačí mít vytetovaný hákový kříž a jdete sedět na 10-20 let.

Přitom Paroubek odkoupil od státu (vojenské muzeum)za peníze voličů nacistické uniformy a oblékl do nich své věrné (včetně sebe a obou svých manželek) na předvánočním večírku ČSSD. To nikomu nevadí? V médiích se to jenom mihlo, nakonec to ututlaly - pod pohrůžkou čeho??? Nebo uniformy průvodších českých drah - málokomu je známo, že byly navrženy podle stejnokrojů železničních jednotek SS...

Nikoho ještě netrkla ta 2 S v názvu strany????

6 Kaktus Kaktus | 17. ledna 2010 v 17:16 | Reagovat

Chtěl bych vidět fotky.

7 GeoBioGum GeoBioGum | 18. ledna 2010 v 8:45 | Reagovat

Nelekám se Paroubka. Chápu, že ho tu všichni budete volit. Já ne. Vím, že i kdyby zvítězil, potkám ho na ulici a mohu si udplivnout, protože jsem morálně vyšší bytost, ač děvka. Nebojím se ČSSD, i když je v ní plno fašismu a netolerance. I když zvítězí, půjdu po ulici hrdě a budu si moct říct že JÁ ne, já jsem je nevolila!!!!!!Paroubek a jeho ženy chtějí tuto zem přivés na mizinu. Chtějí nás vidět na kolenou. Nová žena zjevně, ta původní ze skrytu. Důkazem byly ty jejich nacistické uniformy. Která strana si toto dovolí? ani ti neonacisti z Dělmnické str. by na sebe nevzaly autentické uniformy SS z vojenského muzea!

až zvítězí parobkovci, pak teprv uvidíte. Já se ale neleám, jsem pevná, hrdá ženská. Já to vydržím a nepůjdu s nimi! NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 GeoBioGum GeoBioGum | 20. ledna 2010 v 10:32 | Reagovat

Veškrna v pondělí bděl celou noc, v zákulisí  klubu Vize 2000 nakonec zakusil skutečný stryptýz od jeho kamaradky Joan Baez. Byla mimo něj pozvána i skoro celá vláda a osobnosti z kultury. Paroubek se celej vyštafíroval, nasadil novej holaláckej kuku-klobouk od své milenky Trenýrky k vánocům. Paroubkova manželka celá zářila v luxusní robě slušelo jí to fest, je to kost. Topolánek se předtím na ústředí ODS posilnil chlebíčky s diabetickým kaviárkem a mayonesou. Proto během vystoupení paní Baez krkal a smrděl z pusy. Ráth si utáhl kolem krku masivní kravatku ze surového hedbáví z Ceylonu, kterou dostal k vánocům od slečny Trenýrky. Kalousek působil nenápadně, zamlkle a smutně. Kníže Šchwarcenberg naopak zářil dobrou náladou. Slušelo mu to v pruhovaných kalhotech. Klaus přišel taky a tleskal jako malej kluk, až se mu potilo čílko. Měl na sobě smokinkový redington po svém předchudci Nasarykovi, kterž jeho předchůdce Havel pocintal chlebovou pomazánkou a snížil tak jeho historickou hodnotu a vysokou částku (v devadesátých letech se na to tolik nehledělo). Livie, Havlova nová spojenka proti Paroubovi, zůstala doma údajně s bolením bříška, ale vše bedlivě sledovala skrytou kamerkou. Škromachova asistentka Trenýrka se dostavila v brutálním kostýmku od GUCCI. Škromák se pro nemoc žaludku omluvil. Kateřina Jaques s Bursíčkem seděli trochu stranou protože byli čerstvě zaláskovaní až po konečky oušek. Miroslav Macek přišel v doprovodu dvou příšerných výrostkú s vyjebanými hlavami, oblečenými jako agroskins, byli to jeho vnuci Kevin a Hugo. Vzal je poprvé do společnosti a podle toho to vypadalo!!! Opili se a blábolili až je musel Macek zfackovat na hromadu. Také Isabela, krásná neteř samotného Halíka, se chovala nepřístojně. Prý odhalila genitalie. Profesour Halík se sice zcela v rozporu se svými zvyklostmi dostavil včas, ale před samotným vystoupením paní Baez se omluvil naléhavým telefonátem od cardinala Newmana a urychleně odejel. Dáša Havlová okouzlila kdekoho úžasnými zelenými šatami s bengálskými opály v uších při příjezdu manželů Veškrnivých hosté aplaudovali spíše jí, než jejímu zimomřivému manželovi v županu. Na televisní obrazovce doslova jiskřila!!! Kolik závisti asi nyní stíhá pro její krásu a bohatství jejího manžela, tolik zimomřivého...? Havel se během večera posuňky domlouval přes kameru české televize s Livií a i neinformovanému by došlo, že jim jde o sesazení Paroubka, třebas násilím. K tomu však ještě nemělo dojít. Všichni se báječně bavili. Po úvodním pásmu písní Joan Baez a proslovu obou presidentů vystoupil Martim Maxa a nakonec došlo i na onen stryptýz v zákulisí pro tři vyvolené:  Havla, Lou Reeda, Maxu a Jiřího Suchého. Fotografie toho zveřejnil týdenník BLESK

9 GeoBioGum GeoBioGum | 20. ledna 2010 v 10:35 | Reagovat

Klausová s Havlem navrhli aeroplán, který měl dopravit zásilku pěnových myší nad sekretariát ČSSD a vpustit tuto nálož komínem přímo do trůnního sálu Jiřího Paroubka. Spolupracovali ještě s Kaplickým ale ten umřel. Mimochodem kaplický navrhoval vypustit obří atomovou myš s ocelovým náústkem, která měla zhatit plány socialistů, ale z toho sešlo byla to spíš utopie fantazie tvůrčího umělce příliš tvůrčího umělce. Aeroplán naonec sestavilo družstvo Aero Vodochody jako tajný projekt z peněz tajemných poplatníků, kteří nebyli dosud odhaleni veřejnosti. Tým spesialistů vytvořil 250 pěnových myší ve tvaru myší s pěnovým tělem a ocelovým jádrem s 28 ostny napuštěnými organickým jedem CILEST 123. Ocasy myší měly být původně z kaučuku, ale nakonec musel stačit bavlněný tkaloun. skleněné oči dodala firma BIŽU Jablonec. Letadlo s nákladem mělo být bezpilotně řízeno na dálku pomocí radia s napojením na GPSku. Bohužel, zde se stal ten zádrhel, mechanismus selhal a letoun vypustil myši ve volné přírodě nad Strakonicemi. 47 lidí zemřelo po kontaktu s myšimi. Dalším 80 je ve stavu vážné nemoci, ale již stabilizované. Desítky myší se stále povalují v okolí Strakonice a hrozícím nebezpečím jsou, zejména pro děti, seniory a psy. Tomáš Halík, ačkoli je rázným odpurcem Paroubaka a jeho antiembryonální politiky, odsoudil tento Havlův krok jako nehorázný, nezodpovědný, nehodný čestného boje. Havel je však stále chráněn presidentskou imunitou, takže se jen chechtá. Klausová je však v důsledku tohoto maléru v průšvihu. Hrozí jí věznění až na 15 let. Parounek protentokrát slavil triumf.

10 scorch62 scorch62 | E-mail | 21. ledna 2010 v 15:12 | Reagovat

Lockerz.com je americká atránka, kde si za nasbírané body můžete zdarma vybrat jako odměnu například PSP, iPhone, Xbox a mnoho další elektroniky a věcí zcela zdarma. Stačí jen když mi napíšete na email scorch62@seznam.cz o pozvánku do lockerz a z odměn si můžete vybírat i vy!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama