Listopad 2009

Genderové promítání v Revolveru 23.11.

19. listopadu 2009 v 18:45
V pondělí 23.11. se můžete těšit na další genderové promítání v Revolveru (Mečislavova 8, Praha 4). Začátek ve 20 hodin.

Pustíme si Vždyť já jsem roztleskávačka! / But I´m a Cheerleader

Jamie Babbit

85 min., anglicky s českými titulky

Rodina zděšená, přátelé rozčarovaní - proč? Sedmnáctiletá Megan je vegetariánka a mezi její idoly patří ženské osobnosti. To může znamenat jediné: ačkoliv roztleskávačka školního fotbalového týmu, Megan je homosexuální! Ale pomoc je nablízku… Nápravné centrum vedené sympatickou zastánkyní tradičních hodnot a pět jednoduchých kroků k heterosexualitě. Film z počátku zdánlivě flirtuje s žánrem společenské satiry, poté se ale mění ve výbušnou, místy romantickou komedii. Formou úsměvného příběhu o centru, kde se snaží mládeže na scestí zbavovat homosexuality podobně jako drogové závislosti, se autoři filmu vyrovnávají s předsudky a zavedenými sociálními úlohami obou pohlaví.

PROMÍTÁNÍ V TRUHLÁŘSKÉ 11

18. listopadu 2009 v 21:08
Příští středu, 25.11., od 20:00 proběhne v infoshopu Truhlářské 11 promítání absolventského filmu Hany Železné "Má Vlasta".
Anotace: Na známou pověst o Dívčí válce navazují úvahy několika žen o tom, jaký posun se od vzniku mýtu odehrál. Jak vnímáme téma ženy-političky, téma zneužívá ženského těla či téma ženy bojovnice dnes?
Projekci bude následovat diskuse s autorkou a Pavlou Jonsson.

Nášivky nášivky nášivky

16. listopadu 2009 v 12:56

Benefiční nášivky na ABC a Bloody Mary, kus za 25 Kč.
K dostání v Infoshopu U tichého Františka, Truhlářská 11 a v Revolver infoshopu, Měčislavova 8, Praha4 - Nusle.

Listopad - měsíc akcí proti násilí na ženách

10. listopadu 2009 v 21:14

NESEHNUTÍ ve spolupráci s dalšími brněnskými organizacemi zabývajícími se problematikou násilí na ženách (o. s. Persefona, o. s. Magdalenium, Amnesty International Brno, Gender centrum FSS) pořádají unikátní projekt zaměřený na podporu a informování veřejnosti o násilí na ženách. Letošní ročník proběhne pod záštitou herečky Ivy Pazderkové a vyvrcholí 28. listopadu benefičním koncertem v klubu Mersey. Součástí listopadového více než týdne akcí bude také festival filmů o násilí naženách, řada besed, workshopů a odborných debat a chybět nebude ani informační stánek s appeningem v centru Brna.
Kompletní program:Začněte se bránit! - Akce proti násilí na ženách pod záštitou herečky Ivy Pazderkové

od 23.10. 2009 Fakultní nemocnice Brno - Bohunice - výstavy fotografií na téma domácí násilí o. s. Magdalenium.
Výstava Petry Dolečkové do 18.12.09 (foyer 3.NP); výstava Petra Muchy do 23.11.09 (foyer 2.NP).