Září 2009

Filmotéka Truhla benefičně pro Gender fuck fest

25. září 2009 v 21:55

Filmoteka Truhla vol.4 uvadi HEDWIG A ANGRY INCH - 1.10.O9
V prostorach Infoshopu u Ticheho Frantiska Truhlarska 11 Praha 1
Tentokrát dnešní večer bude promítání benefiční na GENDER FUCK FEST, který bude 2-4.10. vic info na http://genderfuck.cz/
Od 19:3O Vecere za dobrovolnou cenu (nechte se prekvapit)
20:30 Film Hedwig a Angry Inch
něco o filmu:
Hedvika se původně narodila jako Hansel chlapec z Východního Berlína. Zde se zamilovala do vojáka z americké posáky a plná víry ve společný život plný lásky podstoupila operaci změny pohlaví. Chirurgický zákrok se však nepovedl a Hedvika zůstala stát na pomezí mezi mužstvím a ženstvím. Opuštěná všemi odchází do Kansaského zábavního parku, aby se zde ukryla před světem. Nalezne zde však svůj osud stane se rockovou hvězdou

GenderFuckFest na facebooku

22. září 2009 v 13:36
GenderFuckFest je na facebooku, neodolaly jsme. Jsou tam aktuální informace a změny v programu, což jak se ukázalo, je pro tento fest velice charakterictická vlastnost. Profil najdete zde

GenderFuckFest aktuality

15. září 2009 v 22:23 | ER
Přípravy na GFF jsou v plném proudu. Klasický horečný přesuny aktivit z jednoho času na jinej, telefonování, mailování, nespavost.
Bohužel nezahrajou Ex-lex a Killset, z časových důvodů, tak sháníme jiný kapely. Domluvily jsme třeba Pogotowie Seksualne.
Workshopy a přednášky jsou poněkud menší oříšek, dolazume poslední detaily, takže co nevidět čekejte přesnej rozpis časů a míst. Hlavní stan jsou prostory galerie NoD, přednášky ale poběží i v knihovně Gender Studies, o.p.s.

Z workshopů, přednášek a promítání:
Queer komunita v Turecku (přednáška)
Sexuální násilí v radikálních a aktivistických komunitách (workshop)
Přednáška / diskuse o rozmělňování kategorií genderu a sexuality
Čůrokapy - výroba pomůcky na čůrání vestoje
Šití menstruačních vložek
Módní GenderFuck workshop a přehlídka jeho výsledků
Šablonový workshop
Recirkus - výroba doplňků z odpadků
Třetí volba Táni B. (interaktivní DIY film)
Travel Queeries (dokument o evropských queer aktivitách)
The Fridge Under The Kitchenwagon - Der Schwarze Kanal (dokument o berlínském queer wagenplatzu)
Večeníčky (genderová analýza televizních pohádek na dobrou noc s ukázkami)
Ženy v islámu (přednáška)
Transgender těla a ženská maskulinita ve vizuální kultuře (přednáška)
Černý feminismus (worshop)

vstup na workshopy a přednášky zdarma, na večerních koncertech se bude platit vstupné (cca 100 kč) na pokrytí nákladů

Akci mediálně podporují Nový prostor a A2.

Konec squattingu, všemi prostředky, ať to stojí co stojí

14. září 2009 v 17:46
Na potírání squattingu je pár zajímavých věcí.
Najednou jsou soudy až střelhbitě rychlé ve svém jednání. Být třeba oběť znásilnění nebo přepadení, jistě bych byla ráda, kdybych již druhý den po incidentu šla od soudu s rozsudkem v kapse. To se ale neděje. Stejně jako se nedějí halasné policejní razie po obsazení prázdných domů bezdomovci (ne že bych to lidem bez domova přála), notabene za milionové částky. Holt to vypadá, že ta nečekaná rychlost soudů, jinak pověstných svou netečností, byla na něčí povel.
A druhá věc: proč mluvit o ochraně soukromého vlastnictví, když Milada i dům na Albertově byly zásahem policie dost poničené?

Média píší: bitva se squattery ochromila Prahu. A bude hůř.

14. září 2009 v 17:34 | Klára Vopavová A-kontra
Titulní strany okupují fotografie ze sobotního obsazení dlouhodobě nevyužívaného domu v Praze na Albertově. Samozřejmě všechny fotografie jsou z akce: jak se policie na žebřících dostává časně ráno do domu a konfrontaci demonstrujících s policejním kordonem.
Vlastně nic neobvyklého. Dalo se očekávat, že novináři budou celí žhaví. Konflikty jakéhokoliv druhu mají rádi a není se co divit - máme to rádi i my, kteří noviny čteme. Osobně mě překvapilo, že se v některých médiích objevují i informace z tiskových zpráv, které pořádá iniciativa Freedom not Fear. V některých internetových vydáních se diskutovalo i o přiměřenosti a zákonnosti celého zásahu. Tady ale pozitiva končí. Nejdál zašlo asi Právo, které vyjádřilo pobouření nad tím, že městská policie nezasáhla proti lidem popíjejícím alkohol - přeci to zakazuje vyhláška. A pak že novináři nejsou angažovaní. Ti, kdo v Praze nebyli, z médií nabyli dojmu, že Praha přestala existovat. Ve skutečnosti ale byl akcí ovlivněn poměrně malý prostor na Praze 2 - a to především díky aktivitám Policie ČR, protože protestní akce probíhala na chodníku a mimo hlavní vozovku.

Podpořte souzené squatery!

14. září 2009 v 14:02
Setkání na podporu souzených squaterů a squaterek dnes od 14 hodin na pražském náměstí Míru. Soud začíná v 15 hodin ve Francouzské ulici.

Ženy, muži, sport a černobílé vidění

11. září 2009 v 11:57
Mistryně světa v běhu na 800 metrů Caster Semenya prý není žena, a bude muset vrátit zlatou mediali. Zjistili prý, že nemá dělohu a vaječníky, a také je příliš nápadná svým sportovním výkonem a svaly.
Kromě toho, že tohle zjišťování muselo být pro atletku strašně potupné (proč takhle nekontrolují ostatní atletky? protože jsou slabší, a tudíž správné ženy?), tento případ ukazuje, jak je uznávání jen dvou pohlaví (nejen) ve sportu strašně omezené. Lidé, kteří jsou schopní dostat se na první místa na mistrovstvích, jsou vždy v něčem jiní, v něčem vyjímeční, jinak by toho nedosáhli, a není to problém, pokud to není pohlavní vyjímečnost.
Chápu, že ženy sportovkyně, které Caster Semenya předběhla, mohou být naštvané, protože běžkyně asi má spíš "mužskou" sílu. Ale na druhou stranu, znamená to tedy, že Caster Semenya si už nikdy nezazávodí - protože světový sport "hermafrodity" ani do jedné ze škatulek pohlaví nevpustí? Být jí, byla bych hodně vzteklá - určitě do toho dala všechno, a najednou přijde lékařský tým, roztáhne jí nohy a kvůli absentující děloze ji zničí její svět, její plány, její budoucnost.

Diskoška 10.9. Praha - pozor změna místa!

8. září 2009 v 7:37 | ER

Na podporu Týdne nepřizpůsobivosti a GenderFuckFestu proběhne 10. září v Praze v Truhlářské (squat) Benefiční disco přátel Milady.
V programu je travesti show, šablonový workshop, diskuse na téma strach z terorismu, DJ Psajko DJka Neena a DJka Lucka.
Vstupné dobrovolné.
Začátek v 18 hodin! vstup pouze do 21 hodin!