Srpen 2009


GenderFuckFest 2-4.10.2009 Praha

26. srpna 2009 v 16:03
První říjnový víkend pořádáme GenderFuckFest, což je feministický festival s hudbou, přednáškami a workshopy.
Akce se koná v NODu, galerii nad klubem Roxy. Začínáme v pátek podvečer, otevřením výstavy o zinech a koncertem, v sobotu pojedeme od rána do noci (workshopy, přednášky, večer opět koncert), a v neděli to zakončíme relaxačně s hudbou.
Více info najdete na web www.genderfuck.cz
Pokud nás chcete podpořit, ať už svými schopnostni organizačními či překladatelskými, anebo i finančně, ozvěte se.

Jak může být "nejvlivnější gay" také velkým sexistou

19. srpna 2009 v 9:56
Přebíráme reakci Jiřího Procházky (publikováno na na webu TA Gita) rozhovor s Jiřím Hromadou v Mf Dnes (rozhovor zde)
Obraz genderové rovnosti v českých médiích: falické hydry a potrefené husy
14.08.2009 21:48 | TA gitA
Jak už to tak ve čtvrtky bývá, cestou do práce si v tramvaji čtu Magazín DNES a opět jsem byl překvapený, jak redaktorky nebo redaktoři na stránkách, jejichž šéfredaktorem je Robert Čásenský a vedoucím Martin Moravec, koncipují genderovou rovnost nebo emancipaci žen.

Riebauerová, Martina (2009). "Se smrtí mám přátelský vztah (rozhovor s Jiřím Hromadou)". Magazín Dnes 13. 8. 2009: 22-25

Otázky Martiny Riebauerové jsou z diskurzivního hlediska výživné a u Jiřího Hromady navíc padly na úrodnou půdu. Na straně 24 se redaktorka neuvěřitelně ptá: "Říká se, že gayů přibývá s postupující emancipací žen, jichž se někteří muži začali bát. Jeden kolega-­novinář označil takové ženy za falické hydry." Podle Slovníku cizích slov z roku 2006 je "emancipace" označením pro zrovnoprávnění nebo získání společenské nezávislosti. Martina Riebauerová si při popisu takových žen pomáhá slovy svého mužského kolegy a nijak se od nich nedistancuje. Podporuje tím myšlenku, že muži se takových (emancipovaných) žen bojí a raději se chovají homosexuálně. Za takovou interpretaci by se nestyděl ani Freud se svou kastrační úzkostí.