Duben 2009

1. máj: práce a láska

30. dubna 2009 v 10:19
Tak se zase rok s rokem sešel a je tu první máj, svátek anarchistů, zamilovaných a alergiků.
Pokud vaše srdce bije černorudě, přijďte na anarchistické setkání na pražský Střelák (více info zde) a pak se můžete přesunout na antifašistický festival May-Day na Císařskou louku (více info zde).
No, a pak ještě večer můžete zaskočit do Chapeau Rouge na benefiční akci SHEvening (vystoupení divných žen:)).

Další promítání: XXY

21. dubna 2009 v 16:17

V pondělí 27.4. se můžete těšit na další genderové promítání v Krtkově koloně (Sochařská 6). Začátek ve 20 hodin. Diskuse dobrovolná.
Budeme pokračovat v načatém transgenderovém tématu a pustíme si hraný film XXY o mladém intersexuálním člověku, který žije jako dívka.
Argentina/Francie/Španělsko, 2007, 86 min, v původním znění s českými titulky

Vyměňovací párty, 20.4.2009, KK

15. dubna 2009 v 15:36 | ER
Jarní úklid je za vámi, a jeho výsledek je hora vytříděných věcí a zoufalý pocit, že vám doma nic nezbylo? přijdte na vyměňovací párty, kde si formou opravdu volného trhu vyměníme to, co nám přebývá a čeho se nedostává. Zbylé věci půjdou potřebným. Co s sebou: oblečení, boty, tašky, CD, keramika apod. čisté a použitelné. Taktéž doneste domácí dobroty či muziku, ať je co konzumovat:-)
Kdy, kde? Pondělí 20.4., 18 hod, Infocafé krtkova kolona, Sochařská 6, Praha 7

Domeček pro Buzničky (u Matky Kapavky): gay muzikál nejen pro gaye

2. dubna 2009 v 12:52 | Leny
Vítejte! Vítejte v Domě buzniček u Matky Kapavky! Vim, jak mi řikáte! A tak to mám ráda! Matka Kapavka - to sem já!
Dnešní noc necháme všechny pravidla za dveřma. Čim chcete bejt dneska večer? Ženská nebo chlap? To vy se rozhodněte! Manžel nebo manželka? Vyberte si, je to na vás! Protože my tady netrpíme žádný buzeranty, který vás nutěj bejt to, co nejste!
(úryvek ze hry)
Na představení pod tímto názvem jsem se před nějakou dobou vypravila za rozporuplných pocitů do paláce Akropolis. Abych šmahem nezařadila tuhle hru pod kolonku nevkusná taškařice zajíkající se smíchem, plná pubertálních dvojsmyslů, mě uchránilo jméno jejího autora - Marka Ravenhilla. Pro ty, kdo se s tímhle jménem ještě nesetkali, jde o jednoho z hlavních protagonistů vlny coolness dramatu, které se zabývá aktuálními tématy a představuje je současným jazykem, plným vulgarit a násilí, které k dnešnímu životu už asi holt patří.


Svou vlastní ženou (Doug Wright, Divadlo Letí)

2. dubna 2009 v 12:46 | Leny
Když se jí její stařičká matka ptala, kdy už si konečně najde ženu a bude mít děti, Charlotte ji odpověděla, "Jsem svou vlastní ženou."
Že je možné, cokoli si člověk usmyslí, trvá-li na tom se zarytou vervou, se nás snaží přesvědčit kdejaký více či méně realitě blízký román nebo film. Divadlo Letí ve hře Svou vlastní ženou ale ukazuje, že příběh německého travestity, který přežil nacismus i bolševismus, dokázal vybudovat a udržet při životě muzeum starožitností z 19. století, jenž se v 70. letech stalo centrem setkávání východoberlínských homosexuálů, ale tímto nekonfliktním poselstvím nekončí.