Únor 2009

Bloody Mary vás zve na Disko párty

16. února 2009 v 9:35
V předvěčer MDŽ pořádáme disko párty v Modré Opici v Praze. Čekají na vás vypalovačky všech žánrů. Kdo dorazí v elasťákách, klipsnách a lodičkách, může tančit na stole.
Takže: 7.3.2009 v Modré Vopici od osmi večer.

Do ordinace pro radu

9. února 2009 v 15:00 | ER
"Jak tak na vás koukám, vy vypadáte jako bizon. S těma piercingama. Nedělají se vám při smrkání v nose bublinky? A víte, že všechny místa, kam se dávaj piercingy, jsou nebezpečný? Piercing v pupíku může mít dokonce smrtelný následky. Máte piercing v pupíku? No vidíte. A jak se tak na vás koukám, jste docela hezká ženská - máte ty piercingy zapotřebí?"
Hádejte, kde se tenhle rozhovor odehrál? Ne nikde na ulici, kde by si nějaký chytrák či chytračka na mě otvírala hubu. Ne, bylo to v lékařské ordinaci, kam jsem si rozhodně nepřišla pro estetické posouzení svého vzhledu.
Mě i lidem v mém okolí se stává docela často, že doktoři a doktorky používají svou lékařskou autoritu pro to, aby vyslovovali svá osobní mínění. Pochopila bych, že doktorka cítí povinnost varovat mě před zdravotními riziky propichování citlivých zón těla. Ale proč mě jedním dechem označuje za vyhynulého kopytníka a zohyzděnou krasavici?
Spousta vegetariánů a vegetariánek si vyslechla katastrofické scénáře svého budoucího zdravotního stavu, potom, co ve své naivitě sdělila doktorovi, že nejí maso. "Musíte jíst maso! Lidi ho jedli odjakživa!" Na takovou argumentaci snad neskočí ani dítě, co prošlo pár třídami základky a učilo se o pravěkých sběračských společnostech. Jenže lékařská autorita tyhle nesmysly posvěcuje a člověk má tendenci když už ne jim věřit, tak se s nimi aspoň nějak vypořádat (jako to dělám právě teď).
Když na mě někdo pokřikuje na ulici, nenaštve mě to tolik, jako když ty samé bláboly slyším z úst "odborníků", kteří používají svou moc, k tomu aby nahnali neposlušné ovce zpátky do stáda.
Vymiňuju si: až doktorka příště zase začne s těmi kecy, zeptám se: "A víte, že nadváha způsobuje spoustu strašlivých nemocí?"