Queer Pride v Táboře 20.6.09

25. ledna 2009 v 21:52
Dne 20. června 2009 se uskuteční Průvod a festival Queer Pride v Táboře (PFQPT). Za akcí stojí mezinárodní neziskové centrum CESTA, organizace Jihočeská Lambda a občanské sdružení eLnadruhou.
Potřeba prosadit tradici "Průvodů hrdosti" LGBTIQ lidí, neboli osob s lesbickou, gay, bisexuální, transexuální, intersexuální a queer identitou, je po událostech na Queer Parade v Brně v červnu 2008 naléhavá. Přesto průvod Queer Pride v Táboře nebude protestním pochodem, ale oslavou.

Jaké jsou důvody k oslavě? Česká republika spolu se Slovinskem jako jediné státy mezi novými členy EU legalizovali registrované partnerství. Průzkum veřejného mínění provedený v období po schschválení zákona zjistil, že 52 % obyvatel České republiky podporuje sňatky partnerů stejného pohlaví. 1 To je více než průměr Evropské unie (44 %), což tento národ vnáší do skupiny (několika málo) národů, které považují sňatky osob stejného pohlaví za společensky přijatelné. Lepší čas ke společné oslavě české LGBTIQ komunity a ostatní veřejnosti tedy nemohl nastat. Zároveň Průvod a festival Queer Pride v Táboře umožní zviditelnit komunitu LGBTIQ lidí a otázky s touto komunitou spojené. To vše v rámci dlouhodobého cíle organizátorů a organizátorek - podporovat účast LGBTIQ osob ve vzdělávání, kulturním a občanském životě.
Proč padlo rozhodnutí uskutečnit další Queer Pride v Táboře? Především proto, že jedna z
pořadatelských organizací, mezinárodní kulturní centrum CESTA, sídlí v Táboře a zde také od roku
1993 usiluje o zlepšení kulturního porozumění a tolerance mezi lidmi prostřednictvím umění. Průvod a festival Queer Pride navíc pomůže Táboru stát se oblíbenou turistickou destinací lidí z různých LGBTIQ komunit. Organizační výbor PFQPT také považuje za důležité ukázat, že i menší města dokáží svým hlasem podpořit ty, kteří to potřebují.
Jak bude celá akce probíhat? V prvním pololetí roku 2009 se můžete těšit na řadu kulturních a vzdělávacích akcí souvisejících s LGBTIQ tématikou. Dne 20. června 2009 proběhne samotná akce, která bude mít tři hlavní části: průvod, festival a afterparty. Během sobotního dopoledne se sejdou účastníci a účastnice průvodu u táborského vlakového nádraží a po organizovaném seřazení se v poledne vydají městem. Součástí "Průvodu hrdosti" budou kromě pěších i alegorické vozy, jak motorizované tak na alternativní pohon. Trasa průvodu povede přes Nové a Staré město, dále pak přes Žižkovo náměstí skrz Bechyňskou bránu a stočí se do údolí pod hradbami Tábora na louku vedle budovy CESTA (Ctiborův mlýn).
Pro českou LGBTIQ komunitu bude novinkou, že do průvodu je třeba se z organizačních důvodů přihlásit. Lze tak učinit anonymně na webových stránkách w.queerprideparadetabor.cz, případně lze přihlášku zaslat poštou. Organizátoři a organizátorky vyzývají veřejnost, aby si včasným přihlášením do průvodu zajistila slevu na oficiální afterparty Queer Pride a zároveň tak pomohla akci zajistit s ohledem na bezpečnost a veškeré další organizační aspekty. Narozdíl od běžné zahraniční praxe je přihlášení do průvodu v Táboře zdarma, a stejně tak vstup na většinu festivalových akcí.
Festival Queer Pride proběhne odpoledne a navečer na louce pod Kotnovem. Zde očekávejte
rozmanitý kulturní program, bude možné se zúčastnit řady workshopů sportovního programu a akcí pro děti. Vedle hlavního pódia se návštěvníci a návštěvnice budou moci pohybovat i mezi informačními stánky LGBTIQ organizací a subjektů. Den společného veselí bude zakončen oficiální afterparty s bohatým programem v táborském klubu Milénium.
Více o plánované události se můžete dozvědět na webových stránkách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kenklec Kenklec | 3. února 2009 v 15:35 | Reagovat

Hm, připravte se na masivní útok...

2 Stop dekadenci! Stop dekadenci! | 23. února 2009 v 23:06 | Reagovat

Queer bashing se blíží :)

3 Queer pride Queer pride | 24. února 2009 v 17:15 | Reagovat

Tak to se ještě uvidí!:)

4 Gusta Gusta | 24. února 2009 v 22:35 | Reagovat

chtělo by to udelat rekonstrukci "vyhnání adamitů z Tábora":-D

5 Beran Beran | 2. května 2009 v 0:06 | Reagovat

Budou v Táboře zpívat italsky? ;-)

http://www.narth.com/videos/povia.html

Beran

6 pfqlxoo pfqlxoo | E-mail | Web | 12. června 2009 v 19:49 | Reagovat

Q8VjVI  <a href="http://kezgjaiayzim.com/">kezgjaiayzim</a>, [url=http://glpyhbzkgvnh.com/]glpyhbzkgvnh[/url], [link=http://ljvxhtoiodgt.com/]ljvxhtoiodgt[/link], http://ywbxxruzsugr.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama