Rozkoš bez rizika pořádá vánoční besídku

3. prosince 2008 v 11:26
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Václav Václav | 3. prosince 2008 v 11:32 | Reagovat

Nevede tato akce fakticky k dalšímu rozvoji obchodu s lidmi, který byl o několik článků níže kritizován? A především nepovede odstranění stigmatizace pracovníků v sex bussinesu k jeho dalšímu rozvoji, a následné deformaci lidské psychiky, ke které vede (pokud tedy není naprosto v pořádku v něm pracovat i jej využívat)?

2 aleff aleff | Web | 3. prosince 2008 v 21:13 | Reagovat

že se mezi ženami vyskytou feministky, bych pochopil, ale že se mezi děvkama vyskytnou sexuální pracovnice, to mi hlava nebere ..

kdo jsou ty ženy, které pořádají tuto akci ? pochybuji, že ty, kdo se sexem živí - spíše bych tipoval, že jako v případě feminismu to budou ty, co si o sobě myslí, že by měly někomu vybojovávat práva, jejichž smysl se blíží v lepším případě obcování slepců s jejich vidinami.

1) poptávka i nabídka sexu tu byla, je i bude

2) těžko někdo půjde šlapat, protože ho to baví, ale proto, že tím řeší jinak neřešitelnou situaci

3) hodně lidí, co zažili domácí násilí, nejsou schopni mít normální vztahy a tohle je kompenzace za zkurvenej život - poděkování svým rodičům

dalo by se toho najít určitě víc ..

3 Václav Václav | 4. prosince 2008 v 11:28 | Reagovat

aleff:

1. Míra poptávky po sexu za peníze souvisí s mnoha proměnnými, ta poptávka není stále stejná

2. Šlapat ne, jsou i pohodlnější způsoby, jak se prodávat. Znám lidi, co to dělají, ačkoli mají i jiné možnosti výdělku

3. I to se dá říct

Jenže, Rozkoš bez rizika požaduje, aby se na prostituci pohlíželo, jako na práci, která se nijak právně, ani jinak neliší od ostatních. Vadí jim třeba, že nikdo nechce zaměstnat bývalou prostitutku v kaceláři, i když má maturitu, a prostitucí si přivydělávala při VŠ, kterou nedokončila. Podle většiny lidí je to přirozená reakce zaměstnavatele, že takovouto rizikovou ženu nepřijme, podle Rozkoše bez rizika je to však diskriminace.

Mluvil jsem s jednou podnikatekou SŠ, 55 let, zda by přijala bývalou striptérku, a ona, že ano, ale kdyby se flákala, tak by ji vyhodila. (Šlo o konkrétní případ, který znám, a který je mj. v ODS.) Takže ono to s tou diskriminací není tak hrozné. Ale na druhé straně, pokud bychom ji skutečně postavili bývalé striptérky, pornoherečky, prostitutky a jejich mužské protějšky na roveň lidí postižených, a takto bychom je chránili, o to více lidí by mělo zájem pracovat v "sex bussinesu". Přitom v tomto odvětví je zájemců o práci dost, a platy zde po několik let dokonce klesají.

Filmy se točí dál na Východ, zájemkyň o svlékání se a souložení za peníze je dostatek, a to právě díky tomu, že to už neuzavírá dveře k "normální" kariéře absolutně, ale pouze v některých případech, a to jen když se o tom dozví.

Bydlel jsem na kolejích se spolubydlícím hrubšího zrna, který má informace. Další mám od žen, které měly nabídky na podobnou "práci". Odmítly, některé s tím, že platí stěží dvojnásobek toho, co v "běžných" firmách.

4 ??? ??? | 5. prosince 2008 v 16:42 | Reagovat

od teďka se říká kurvám "sexuální pracovnice" ??!

5 Václav Václav | 7. prosince 2008 v 15:08 | Reagovat

Napíšete něco o Kláře Potočné? Co třeba nějaká televizní debata nějaké vzdělané anarchistky/autonomky právě s touto ženou, třeba v Politickém spektru nebo Vedlejších efektech?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama