Prosinec 2008

Killset mají na webu novou muziku

28. prosince 2008 v 13:44 | ER
Pokud momentálně kvůli vánocům propadáte depresi, poslechněte si nové skladby naší oblíbené metalové bandy Killset.

Nejkrásnější pohled na Kubu je z okénka taxíku

11. prosince 2008 v 20:45 | Leny |  Číslo 14 - Zábava

V létě jsem strávila šest týdnů na Kubě. Všechny moje zidealizované představy o ní se rozplynuly v prvních dnech strávených po příletu v Havaně.


Když jsem si kupovala letenku, měla jsem v hlavě záběry z filmu Buena vista social club, pestobarevné ulice plné bezstarostných lidí, fiesty, kde se klidně ztratíte a každý vás bude mít za Kubánce, pohostinné dvorky koloniálních domů se staroušky, kteří hrají na kytaru jen tak pro sebe a pro příležitostné posluchače. Pěkná blbost! A nekonečná naivita.


Samozřejmě jsem věděla, že Kuba není "ostrovem svobody", jak jí možná stále nazývají nějací ti západní revoluční romantikové a slepí nadšenci. Ale překvapila mě bezvýchodnost, do které je většina Kubánců zabředlá, jejich sebeobhajoba bezmocností, a silný pocit, že jsem cestovala časem třicet let nazpět.

Nejkrásnější pohled na Kubu je z okénka taxíku (pokračování)

11. prosince 2008 v 20:44 | Leny |  Číslo 14 - Zábava

V městě Pinar del Rio, kde jsme (žel) byli nuceni strávit pár dní, jsme navštívili státní pizzerii. Tam si k nám přisednul starší Kubánec, který si vyrazil se svými dvěma dcerami na rodinnou večeři. Začal se s námi bavit docela dobrou angličtinou, což je na kubánské poměry celkem neobvyklé (většina Kubánců zvládá brilantně fráze jako "skjúz mí, vér ár jů from", ale anglické replice zásadně nerozumí). Prý žil nějakou dobu na Miami. Nicméně za okamžik se zeptal Yzbiho: "Does she belong to you?" a když se mu dostalo nasrané odpovědi ode mě, začal mi vysvětlovat, že musim bojovat o chlapa, že najít si chlapa je to jediné, o co bych v životě měla usilovat. Tak to asi prostě na Kubě chodí.


Pozvánka na Vampyros Lesbos

10. prosince 2008 v 13:02

Třetí film v rámci série promítání filmů s genderovou tématikou v infocafé Krtkova kolona (Sochařská 6)
Poslední promítání v tomto roce proběhne v pondělí 15.12. od 20:00. Na programu je psychosexadelická hororová erotická podivnost ze 70. let Vampyros Lesbos.

Film je v německém znění s českými titulky (brýle s sebou)
Další promítání proběhne 5.1. 2009


Babyfest Report (8.10.08 – Retro Music Hall, Praha)

8. prosince 2008 v 16:47 | Eliška Kohoutová (Stillknox)
"Tisková zpráva
Babyfest 2008
Retro Music Hall - 8. října 2008
Festival rockových kapel, ve kterých hrají dívky a ženy, letos přivítá návštěvníky již šestým rokem. Uskuteční se ve středu 8. října a v pražském klubu Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 4). Začátek akce je v 20:00 hodin.
Vystoupí kapely LOOSTER (SK), BOA, MARGOT (SK), STILLKNOX, BUNDY TAD, CONSPIRACY, a STEELFAITH. Návštěvníci akce mohou tradičně vidět kapely, kde ženy hrají na nástroj, jako je elektrická kytara, baskytara či akustická bicí souprava.
BABYFEST 2008 je zároveň určen pro všechny, kdo hrajícím ženám fandí - a samozřejmě také pro spoustu zvědavců, jejichž účast na festivalu se předpokládá. Nápad uspořádat tento festival zvaný příznačně BABYFEST (čti česky "babyfest"), vznikl v roce 2003, kdy se konal první ročník festivalu. Pro velký zájem pro akce pokračuje i letos. Pojďte společně navštívit v pořadí již šestý ročník Babyfestu, třetí v prostorách Retro Music Hall, ve stejném měsíci jako loni...Originální ženská akce BABYFEST 2008 letos opět v Retro Music Hall!!!"
Takto v tiskové zprávě vítá potenciální návštěvníky organizátorka Babyfestu, Jana Henychová, frontmanka kapely Four Roses, jenž letos nevystoupila. Že by se z festivalu pomalu skutečně stávala zaběhnutá původní česká akce propagující ženské rockové hudebnice? Janino srdce je tomuto velkému snu nepochybně otevřeno.

Protesty proti neonacismu a rasismu tento týden

8. prosince 2008 v 15:50 | ER
V reakci na nedávné a pokračující útoky nácků na romské komunity se tento týden konají dvě demonstrace. Jedna ve středu 10.12.2008, svolaná občanským srdužením Tolerance a občanská společnost na 18.00 hodin na pražské náměstí Jana Palacha, více např. zde,
druhá v sobotu 13.12.2008 organizovaná Antifašistickou akcí na pražském Těšnově od 14 hodin, více zde