Pozitivní posedlost kapely Killset

10. října 2008 v 18:54 | ER

Killset jsou metalová kapela z Krakova. Hrají takový ten melancholicko-energický metal s vyhrávkami a andělským zpěvem a blitím do mikrofonu. Poprvé jsem je viděla na loni v Lipsku a kvůli nim jsem začala objevovat metal. Letos jsme je pozvaly na litoměřický Rock For Animals. Killset přijely jen kvůli tomuhle koncertu a jejich vystoupení pro mě bylo suverénní hudební špičkou celé akce. Holky jsou totiž skvělé muzikantky a z jejich hraní čiší taková pozitivní, tvůrčí agresivita. Na moje otázky odpovídá baskytaristka a zpěvačka Dominika.

Hrajete od roku 2004, že? Můžeš říct něco o tom, jak jste začínaly?
Jak jsme začínaly...:) začaly jsme jako trio, Alex přišla do kapely o rok později. Myslím, že naše hudba se vyvíjela spolu s naším hráčskými dovednostmi. Pořád si pamatuju džemování v Juliině pokoji a to, jak Luiza poprvé na zkoušku přinesla dvoušlapku, nebo noc, kdy jsme já a Julie dostaly pokutu za černý výlep plakátů. Když tak vzpomínám … myslím, že jsme cvoci nebo …. pozitivně posedlé.
Co děláte kromě hraní v kapele?
Já pracuju jako učitelka angličtiny, Julie studuje mechaniku, pracuje v hostelu a píše pro hardzone.pl, což je portál o tvrdé muzice. Luiza je učitelka dějepisu a živí se komerčním hraním. Alex studuje žurnalistiku a dělá kancelářskou práci.
Já, Alex a Luiza taky hrajeme v jazzovém projektu Jazz Sphere. A málem bych zapomněla! Luiza je máma dvou dětí! Je to superžena.
Právě jste nahrály nový materiál a daly ho na Myspace. Plánujete nové album?
Přesně tak. Ačkoliv máme na demu ještě jednu nedokončenou písničku - bude dlouhá 10 minut. V květnu 2009 jdeme do studia natočit dlouhohrající desku. To je naše priorita do roku 2009.
V profilu na Myspace máte napsáno "Sounds like: Satan herself" (Zní jako: Satan sama). Jaké je to být ženská metalová kapela v poměrně křesťansky založeném Polsku?
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že málokdo se nad tím pozastaví. Srovnání se satanem bylo záměrné - chtěly jsme naštvat ty zabedněné lidi, kteří nás označují za satanistickou kapelu jen proto, že jsme si vybraly metal jako způsob svého hudebního vyjádření, aniž by se podívali na naše texty nebo životy.

Jaké máš hudební vzory, někoho, kdo tě inspiruje a koho obdivuješ?
Roberta Flynna z Machine Head za zaujetí pro to, co dělá, vytrvalost a nekompromisní přístup. Před dvěma lety jsem taky potkala lidi z Makedonie, muzikanty z kapely This Home Is Prepared And Forever Obsessed. Od té doby se snažím být navždy pozitivně posedlá:) Tenhle seznam by mohl pokračovat a byl by velmi dlouhý. Myslím, že inspirace je v hudbě hodně důležitá, stejně jako v jiným oblastech.
Čeho byste chtěly v hudbě dosáhnout?
Evropské turné, americké turné, světové turné, cena Grammy, smlouva na desku.... ale hudba je pro nás vždycky na prvním místě. Napsat hudbu pro metalový muzikál by byla skvělá zkušenost, si myslím, nebo hudba k filmu... je spousta možností.
Minulé léto jste hrály na Ladyfestu v Lipsku. Je ti myšlenka ženského osvobození blízká?
Abych pravdu řekla, akorát začínám číst o věcech spojených s feminismem a genderem. Myšlenka ženské emancipace je mému srdci velice blízká - nakonec, (jako ženy) představujeme většinu lidí. A myslím, že je dobrá jak pro ženy, tak pro muže. Pro mě znamená osvobození dotknout se svého pravého já, být autentická, stát se úplným člověkem. A jak to udělat? Postě jen udělat ten krok! Hraní v Lipsku byla skvělá zkušenost - bylo skvělé vidět, cítit a podílet se na akci organizované ženami, bylo skvělé cítit jejich podporu a sílu. Byl to jeden z nejlepších zážitků mého života a doufám, že holky v tom se mnou souhlasí.
A ještě bys chtěla něco dodat?
Díky za rozhovor a pozvání do Čech. Moc se nám tam líbilo! Všichni lidi zapojení do přípravy festivalu byli fantastičtí. Zvukaři taky byly skvělí a profesionální. Je super, že existujou takový blázni, co dávají věci do pohybu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama