Září 2008

The Devotchkas

25. září 2008 v 13:01
Možná znáte tuhle bandu. A kdybyste nikdy neslyšeli jejich muziku, určitě je znáte z fotek kvůli jejich ukázkové image. Článek o Devotchkas na RudeBlogu zde.

Annie Leibovitz na druhé straně aparátu

11. září 2008 v 21:14
Od třetího září běží v kinech dokument o fotografce Annie Leibovitz, tak jak jí vidí její sestra Barbara. Film se jmenuje Annie Leibovitz: život objektivem a přibližuje především profesní růst téhle zajímavé ženy.
"Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitzové, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či Vogue.

Byla jsem opravdu anarchofemiministkou?

11. září 2008 v 20:51 | Leny
Tento článek píši jako komentář ke článku "Byla jsem anarchofeministkou", který byl uveřejněn v časopise Psychologie DNES v listopadu 2005 a kterého jsem autorkou.
Možná se zdá zbytečné zabývat se něčím, co bylo napsáno před třemi lety, zvláště když mám v současné době jiné postoje a názory než v onom článku vyjadřuji. Problém je to, že co bylo jednou napsáno stále existuje a pokud to není opraveno nebo doplněno autorem/autorkou, jeho/její postoj zůstává stejný v očích čtenářů, kteří s ní/m nejsou v přímém kontaktu a tím pádem nevidí jeho/její další vývoj.

Rock For Animals tuto sobotu v LTM

1. září 2008 v 11:28 | ER
Halo, halo, v sobotu 6.9. proběhne na litoměřickém Střeleckém ostrově festival Rock For Animals na podporu místního psího útulku. Festival bude mít dvě scény, takže uvidíte spoustu kapel, nejen ze severních Čech, punkové to líhně. Každopádně největší hvězda večera bude polská metalová kapela Killset (mimochodem celoženská). K tomu promítání filmů o právech zvířat, vege jídlo, nějaká ta distra a fireshow. Program a další info zde.