Článek o C. Rice na csaf.cz

9. července 2008 v 11:34
Článek o vzestupu kariéry Condoleezy Rice, která včera podepsala smlouvu o radaru, uveřejnila ČSAF. Zajímavé čtení o tom, že "ženy v politice" nezaručí ráj na zemi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nic nic | 11. července 2008 v 21:02 | Reagovat

Bohužel beru radar jako "menší zlo", ač bych se cítil líp. kdyby tu nebyl vůbec. Na druhou stranu mi politici, co svou existenci vyděračsky podmiňují prosazením radaru, nahánějí obavy o jejich psychickou vyrovnanost a petici pro radar bych podepsal jen pod podmínkou useknutí obou rukou... Jsem zřejmě schizofrenní osoba:-(( Ale což? Jen do mě!!! Deptá mě toitiž zjištění, že ve všech komentářích mám právě já poslední slovo, ač jsem naopak doufal, že spíše vyprovokuji i ty zakřiknutější z vás............

2 nic nic | 12. července 2008 v 13:12 | Reagovat

Co si myslíte? Nebojte se to říkat nahlas:-)), každý jsme omylný - jen do mě:-))) i pod jinými články. Let´s go!

3 hehe hehe | 14. července 2008 v 9:56 | Reagovat

a co je to to vetsi zlo?

4 Zoe Zoe | 15. července 2008 v 3:04 | Reagovat

Nic: Mě radar nepřijde jako malé zlo...Naopak je velm,i smutným příkladem, že demokracie je zde pouze slovíčko, kterým si člověk může maximálně utřít své ctěné pozadí...Když vláda informovala veřejnost o radaru, tka také slíbila, že občané o něm rozhodnou v refernedu, pak přišel veřejný výzkum, který ukázal že cca 60% se vyjádří proti, a ejhle, najednou žádný referendum a ten kdo o něj žádá je pomatený aktivista, kterému se konečně naskytla možnost předvádět se na demonstracích...Smutné...Vláda neplní své sliby, před referendem si projistotu uděláme průzkum veřejného mínění, co kdyby náhodou občané chtěli něco jiného? Nedej bože! Navíc já osobně považuji islámskou hrozbu za trošku přifouknutou bublinu, podezřelá dřívější známost Bushe s Ládinem a další nesrovnalosti nemluvě...Navíc se mi nelíbí americký způsob politiky, aneb celá zeměkoule musí hájit americké zájmy, jinak uvidí...Nemluvě o propagandě v televizních médií, která aby nezaujatě informovala, tak podsouvá názor (zvláště Moravec), že by blo nezodpovědné zde radar nepostavit a jak by se Evropa na nás proboha dívala? Trošku suverinity by nám neškodilo, další věci co se mi nelíbí jsou další názory, že radar je přeci americký, tka se nemůže stát, aby byl škodlivý...Navíc já miluju Brdy, ten kdo vsoupí to tohoto lesa je jím naprosto uchvácen a měly by být prohlášeny za přírodní památku (i dkyž je fakt, že že bude vybudován ve vojenském prostoru, ale i ten by měl dle mého názoru v ideálním případě být zahrnut do národního parku, ale toť již má idealistická představa). Jinak těch argumetů a myšlenkových pochodů,proč je pro mě radar velké zlo mám dost, ale zde do komentářů je nějak nemohu narvat, raději se vyjadřuji přímo, zvlášť na takovéto celovečerní témata...

5 Václav Václav | E-mail | Web | 16. července 2008 v 2:06 | Reagovat

Ono je to složité, vláda má právo umožnit tu Američanům postavit radar, pokud smlouva o něm nebude v rozporu s jinými zákony ČR. Není to hezké, ale je to demokratické. Političtí vězňové let padesátých mi řekli, že zrovna urvaní z radaru nejsou, ale je jim jasné, že pokud na tom USA skutečně záleží, tak tu bude. Taky přiznali, že by je nikdy v Jáchymově apod. nenapadlo závidět vězňům ve vězeních proamerických vlád kdesi v latinské Americe.

Každopádně Condoleeza ukazuje, že zlý člověk nemusí být bílý heterosexuální muž, jak se nám některá média a aktivisti snaží vsugerovat. Ostatně její předchůdkyně z dokonce otevřeně říkala, že kdyby se početní poměr mužů a žen v politice změnil, nic by se tím k lepšímu nezměnilo. A měla pravdu.

6 smokni smokni | E-mail | 17. července 2008 v 19:22 | Reagovat

Zdarec, článek jsem si přečetla celý a musím uznat, že v něm byli negativní postoje vůči Riceové, nicméně nebyli mířené na ni jako na ženu, ale jako na političku. A co víc, daleko více kritiky bylo uvedeno na účet samotné americké válečné politice. Nespatřuju zde žádné diskriminující tendence na základě pohlaví nebo genderu. Naopak se mi zdá, že autor nebo autorka má vcelku realný pohled na věc. Takový je můj názor.

Pa

7 nic nic | 17. července 2008 v 20:35 | Reagovat

Zoe, Václav, smokni: :-)))

8 Zoe Zoe | 18. července 2008 v 21:07 | Reagovat

Václav: V tom máš svým způsobem pravdu, ale mě jde hlavně o postup politiků...To, že slibují referendum, ale předtím si raději uděláme průzkum veřejného mínění,to mi přijde dosti nefér! Demokracie není dokonalá a snad ani nemůže být, ale můžeme se k ní alespoň přibližovat, což mi nepřijde, že by se v této zemi dělo...Např. v Maďarsku se hlasovalo i o pitomosti jakojsou poplatky ve zdravotnictví, v dalších zemí se k takto závažným tématům jako mezinárodní smlouvy apod. konají referenda, tak proč ne u nás? Co se týče lidí z Jáchymova...V tom souhlasím, pár příbuzných si prošlo uranovejma dolama, dokonce Jáchymovem, takže vím o čem mluvíš...Bohužel máš v postoji USA pravdu a to je to co se mi vážně nelíbí...Ta jejich "autoritářská politika", hergot proč my musíme hájit zájmy cizí země? Neřeknu, kdyby to byl zájem, který hájí svobdu, lidská práva, ale podílet se společně na politice, která hrubě porušuje lidská práva??? Kterou bych neváhala hodit do jednoho pytle s fašistickými postupy? Nejsem proti Americe "z principu", chápu, že spousty Američanů nesouhlasí s militaristickými postupy svojí vlády (a pevně doufám, že volby vyhraje Obama,netroufnu si říct,jak moc změní Bushovu zavedenou politiku,ale je jasné,že ji nějak změní)...Politika USA mi hodně zavání fašounstvím...Např. převozy válečných vězňů na místa,kde mohou beztrestně porušovat lidská práva apod...Vím souhlasím, že pokud na tom USA má zájem, tak tu bude,ale to nemění nic na tom, abych kvůli tomu seděla s rukama na klíně a zjednodušovala jim to...Podepsání petice, účast na demonstraci, přece nic nestojí, ale za tu malou naději, že něco třeba byť jen trošičku můžu změnit, za to ta námaha stojí i kdyby se pak ukázala jako zbytečná...

9 Zoe Zoe | 18. července 2008 v 21:15 | Reagovat

jinak k ženám v politice...Podle mě je naprosto, naprosto fuk, jestli tam sedí chlap nebo ženská...Už vůbec nechápu, ženské co křičí, že ženám nedají muži prostor ve vládě, což je holý nesmysl...Chtějí do politiky? Mají možnost, ať jdou nikdo jim v tom nezabrání...Podle mě proč je málo žen v politice je také tím, že většina ženskejch se o to prostě nezajímá (a už je podle mě dneska vedlejší, že je k tomu vede konzum, aneb namalovat se, souložit, pobavit, zajistit se, rozmnožit se a umřít, páč obdobný styl je dnes podsouván všem), i když si myslím, že se postupně časem "síly" vyrovnají...Jenom jsem chtěla říct, že nemám ráda ty fňukny, které akorát nadávají jak jsou z politického, společenského života vytěsňovány, což není pravda! Když se chce všechno, zvlášť dnes nejsou žádné překážky...Když si vezmu třeba Boženu Němcovou v době ve které žila...Smekám před ní!

10 nic nic | 19. července 2008 v 0:39 | Reagovat

Zoe: Nemyslím si, že účast na demonstraci či petice by byly zvytečné, aniž bych si dělal iluze o tom, že dokážou narovnat tenhle svět, který je dost naruby:-(( Ale není to rozhodně ztráta času: 1. Jednak tím dáš najevo svůj určitý postoj, což politici sice smetou hravě ze stolu, ale nemohou už říci "Nikdo nic nenamítal, mlčení znamená souhlas, všichni nám to solidárně odkývali atd. atd., ano ano ano..." 2. Alespoň o něco se pokusíš a jako občan/ka můžeš klidně spát, byť to nevyšlo. Udělala jsi, co se dalo, což rozhodně není pouhý alibismus.

Takže mě napadá velmi rozšířená otázka: "Proč o umístění radaru nejednáme s NATO, ale s USA?" Chápu, je facto je to prašť jak uhoď, ale de jure je to politický přešlap, který není o nic menší než "než spustíme referendum, uděláme si menší průzkum veřejného mínění a když to vyjde, zachováme iluzi demokracie". Souhlasím s Platonem, který se o demokracii nevyjadřoval příliš nadějně, na druhou stranu v dnešním v materialismu utopeném světě se nám zřejmě lepší volba nenabízí:-((, což neznamená, abychom se nesnažili o její co nejhumánnější podobu. V korupcí prolezlém Česku se však blížíme spíše k její odvrácené a kafkovské podobě:-(((((((((((((((((, ekl.

11 nic nic | 19. července 2008 v 0:43 | Reagovat

P.S.: Na což navážu otázkou: Proč vůbec jít do politiky? Dá se tím něco změnit, aby se v ní člověk vůbec dostatečně dlouho udržel?? Stojí to za to??? Proč nejdeš do politiky ty?

12 Václav Václav | E-mail | Web | 19. července 2008 v 23:32 | Reagovat

Zoe: O Obamovi si nedělám iluze, v jeho okolí se najdou jak pragmatici typu Raye Mabuse (mj. se stejně jmenuje, jako třetí diktátor z Nostradamova proroctví, po Napoleonovi a Histlerovi), a také černí rasisti, kteří by se v převážně černošském prostředí chovali jak Mugabe, včetně jeho ženy. Dále byl léta muslimem, a islám je s evropskou vizí lidských práv (resp. jak s vizemi levicovými, tak konzervativně liberálními) neslučitelný.

McCain je zase starý děda, ale byl jedním z mála republikánů, kteří se nebáli Bushe kritizovat a jít proti němu, a to i v době, kdy stál na vrcholu voličské přízně. Ono to nelze vidět tak jednostranně.

13 nic nic | 20. července 2008 v 0:34 | Reagovat

Cože je neslučitelné s evropskou vizí lidských práv - islám nebo Korán, jímž je definován? Nevychází islám v převážné části náhodou z křesťanství??? Aha:-))

14 Václav Václav | E-mail | Web | 20. července 2008 v 21:41 | Reagovat

nic: Z křesťanství opravdu ne, to spíš ze židovství, ale Mohamed byl ovlivněn i dalšími tradicemi, zvláště starým Egyptem a původním kmenovým náboženstvím Arabů.

15 Dorotka Dorotka | 21. července 2008 v 19:31 | Reagovat

Huáááá židovství neexistuje, existuje judaismuis jako náboženství pouze!!! Vy že máte vysokou školu? (Jinak je to celkem junda., že těmi židy tak pohrdají, když od nich mnohé tradice převzali, viz vepřové....)Na výroky jako židovství nebo muslismus:D jsem alergická....

16 nic nic | 21. července 2008 v 19:58 | Reagovat

Václav: Ehm, nechci se hádat, ale pokud pominu regionální folklor, má k sobě křesťanství a islám překvapivě blízko. Ale možná to je jen můj povrchní dojem:-(( Odkaz na starý Egypt může být jen obratná "objížďka" křesťanských teologů..., protože mj. jak judaismus, tak i křesťanství byly iniciovány essenskými, jejichž provázanost s Egyptem je nezpochybnitelná (jak Mojžíš, tak i Ježíš byli iniciováni a připraveni na svůj úkol právě v jejich esoterních školách). Paradoxní je, že judaismus si zakládá na báchorkách o zlém faraonovi (opak je pravdou), aby se cítil líp a křesťanská symbolika otočila tu egyptskou dost svévolně na hlavu a pro jistotu ve své ranné fázi zplundrovala a poničila jeho kulturní památky, jakoby byly prašivé:-(( Žák má ambice překonat svého mistra, to jistě, ale trocha úcty by neškodila... A pročpak se templáři navzdory svému mocensko-křesťanskému poslání a pod kůží zažranému křesťanskému paradigmatu během invaze vůči islámu tak snadno nakazili něčím jim na hony vzdáleným, že se jim po návratu tak bleskově a radikálně zatnul tipec? Nedošlo jim náhodou, že křesťanství a islám jsou jen dvě poloviny jediné tváře??? Ale to jsou samozřejmě jen nestravitelné spekulace....

other: ...s radarem to nesouvisí, takže kampak nás to střevní vítr zavál? Znovu pokládám otázku: Stojí vůbec za to jít do politiky? Kdo má na to žaludek? Třeba ženám říká šestý smysl, že tudy cesta nevede, třeba mají jen slabší žaludek, třeba se jen méně upínají na ambice (s jistotou, že od toho je tu manžel, protože ambice = větší rodinný příjem - mám-li být vůči ženám hnusný...) a třeba si o tom jen myslí své a muži to stejně nikdy nepochopí:-))

haha: Co je větší zlo? Třeba Rusko, síť KGB, která přežívá nejen v jeho salelitech či platonická láska Rusko-Německo (Hitler nevymyslel nic nového a koncentráky byly ve srovnání s gulagy jen neškodnými diskusními kroužky, což je samozřejmě brutální nadsázka:-((........). Takže odpovídám jen otřepanou frází, která mj. ilustruje, že komunismus a nacismus jsou jen rozhádaní manželé:-))!

17 Václav Václav | E-mail | Web | 21. července 2008 v 22:08 | Reagovat

Dorotka: A kde se píše, že židovství není výraz pro náboženství? Běžně se říká starozákonní židovství a ne judaismus. Slovo judaismus se používá spíš v souvislosti s rabínským(talmudským) židovstvím. Ohledně křesťanství tady je taky spousta chybných formulací, a ani je nechci opravovat, tím bychom utíkali od podstaty věci.

nic: To je zajímavá konstrukce, že křesťanství a islám, nebo nacismus a komunismus téměř jedno a totéž .... Ono koncentráky vypadaly jinak do roku 1944 a jinak poté, a stejně tak gulagy byly už dávno za cara a byly různého druhu ...

18 nic nic | 22. července 2008 v 17:10 | Reagovat

Václav: Opět mícháš jabka a hrušky, mj. zmínka o komunismu a nacismu nebyla určena pro tebe, ale proč to nehodit do jednoho pytle, lépe pak vynikneš, že? Kontext je sice zcela jiný, ale to evidentně účelově pomíjíš... UF! Od člověka tvého vybiflovaného vzdělání bych očekával věcnější a konkrétnější námitku....

Jinak k tomu tvému "židovství": Nejstarší označení je Hebrejci (od dob Abrahámových pro obyvatele Kenaanu); po návratu z Egypta jsou to Izraelité (v současné době spíše Izraelci); jejich náboženstvím je judaismus (a nikoli židovství!), ačkoli označením Žiid není míněn pouze Izraelec, ale zároveň stoupenec judaismu (tj. Žid, který uctívá své tradiční náboženství). Pro názornost použiji protipól - stejně jako označení Čech nevypovídá zároveň o příslušnosti ke křesťanství, naopak označení Žid neznamená pouze rasovou, ale zároveň náboženskou příslušnost. Pokud meleš o židovství jako o příslušnosti k tradiční víře, je to v podstatě totéž, jako bys pod pojem češství zahrnoval pouze české křesťany (jen si nejsem jist, zdali ti na to stačí tvá úzkoprsá představivost....).

Dorotka: A jak se říká těm, kdo nejsou věřící a nežijí v Izraeli? Nepoučená veřejnost jim říká Židé, ale v zájmu odlišení jsou to Hebrejci, Židáci či co?

other: Vraťme se raději k radaru, ač by bylo pro mě mnohem pohodlnější plkat na téma všudypřítomné křesťanství (Václav) či bezpodmínečné potraty (Helena)...

19 Dorotka Dorotka | 22. července 2008 v 17:50 | Reagovat

No, buďto židé nebo semité, ne? Nejsem si jistá, možná taky nepraktikující židé... Zas takový odborník nejsem, ale vím, že židovství je kravina... A nebo prostě lidé... :D bez náboženské a státní příslušnosti (závorka: židovského původu).

20 nic nic | 22. července 2008 v 18:14 | Reagovat

Dorotka: Jsem to ale kus vola - no přece SEMITÉ:-))) A jak se jinak máš?

21 Kathleen Kathleen | 22. července 2008 v 22:06 | Reagovat

nic: Nemůžu se zbavit pocitu, že naši drazí politici už to s radarem zařídili dávno předtím, než to oznámili veřejnosti. To žádný referendum (myslim že tady je to ještě tak pošahaný, že i kdyby 99% lidí hlasovalo proti, politici na to nemusí brát ohled, ale klidně se můžu plést, na hodinách práva jsem ve škole usínala:) ani demonstrace a petice neodvrátí.

http://www.reflex.cz/Clanek33012.html  na odlehčení

22 nic nic | 23. července 2008 v 22:00 | Reagovat

Kathleen: Ale já přece nejsem proti radaru, byť z toho vůbec nejásám. Bohužel ty politické tance, které jeho podepsání provázely, mě natolik znechutily, že sympatizuji paradoxně s odpůrci radaru...

23 Kathleen Kathleen | 23. července 2008 v 22:59 | Reagovat

nic: Já radar nechtěla a nechci, dle mého je to jen další způsob, jakým někomu lezeme do pozadí a nepřesvědčí mě, že radar má kdovíjaký účel.

24 nic nic | 23. července 2008 v 23:26 | Reagovat

Kathleen: Ale já nikoho nepřesvědčuji, není to moje práce - až mi někdo za přesvědčování zaplatí, sundám rolák a začnu se snažit... (Takže mě napadá, že bych neměl pokračovat, protože naši politici se svými platy nebyli schopni vše střízlivě vysvětlit, čehož může být příčina, že jim ty platy zatemňují mozky a i kdyby se rozhlédli, s vlastní hlavou v cizí prdeli uvidíš tak akorát h.... , Topolánek se nechal aspoň vyfotit s Bushem jr., takže jeden teď neví, zda arogantnější hovado sedí napravo či nalevo, už si to pořadí nepamatuji, jen se zřejmě dohodli stylem, že ty sedíš napravo z našeho pohledu a já sedím zas vpravo z pohledu fotografa, celosvětové veřejnosti a zájmů světového korporativního míru, jenomže jim nedošlo, že kdejaký šťoura to pochopí zcela opačně a oba ti zdánliví konzervativci tak budou vlastně sedět úplně vlevo, každopádně mi nikdo zatím nic nedal, takže na jejich pocity seru a radši budu držet hubu, dokud nepustí chlup). A proč nebude radar v Milovicích, kam už stejně žádní filmaři nepřijedou (díky ODS), ale zrovna v Brdech? Prospívá radar nějak ohroženým rostlinným či živočišným druhům????

25 Kathleen Kathleen | 23. července 2008 v 23:41 | Reagovat

nic: Bush je taky téma na dlouhé zimní večery, buran Topolánek též. Když po tom radaru tak touží, proč si ho nenechá postavit vedle svojí skromné vilky? Ano, pokusit se něco v Česku natočit vyžaduje hodně, hodně trpělivosti a nervů (film je můj obor, tudíž o něm vím mnohem víc jak o dalších věcech). Odborník na faunu a flóru nejsem, ale pochybuju, že by radar těm kytičkám a živočichům byl k dobru.

26 nic nic | E-mail | 24. července 2008 v 0:50 | Reagovat

Kathleen: No, on by nás těch ohrožených živočichů a flóry konečně zbavil, čímž by uvolnil ruce našim ryze tržním starostem:-)) Halelujah! Ale ten nápad s radarem v Topolánkově vinném sklepě mi nepřijde od věci:-))) A co děláš u filmu? Já si tím jen přivydělávám jako křoví či stíny v záběru, jenomže letos je to bída:-((, stínoval jsem Normal, pak pár nezáměrných epizodek ve filmu o Bosně (krutá depka, stačily ty lehké evokace) a pořádková na G.I.Joe. A od té doby úporné období sucha a dluhů:-((((... No comment!

27 Nicky Nicky | E-mail | 25. července 2008 v 22:17 | Reagovat

Ja len ze....wau....prave som objavila tuto stranku....od dnesneho dna ma tu cakajte castejsie :) wau fakt wau... tomuto hovorim dobry blog...

28 nic nic | 26. července 2008 v 22:19 | Reagovat

Nicky: Pěkný nic(k:))))...y

29 margot margot | 31. července 2008 v 21:22 | Reagovat

O radaru si myslím že je tedy spíše velké zlo než malé, nevidím důvod, proč by měl stát zrovna v Brdech, bez souhlasu českých občanů a občanek, navíc ve mě vyvolává pocit, že jestli má někoho "chránit", ČR to nebude..

nic: pokud ti nevynáší obsluha nahoře bez, můžeš zkusit dělat v půjčovně plovacích desek a slunečníků na nějakém super koupáku ;)

30 nic nic | 4. srpna 2008 v 1:50 | Reagovat

margot: Díky za radu, holčičko, ale nebyl by to věru pěkný pohled..., takže se budu držet raději své momentální profese, což je nezaměstnaný, lůzr, odpad:-))

31 margot margot | 4. srpna 2008 v 20:12 | Reagovat

nazvala bych to spíše sbíráním kopretin =)

32 nic nic | 8. srpna 2008 v 13:34 | Reagovat

margot: A víš, že jsi to vystihla velmi přesně? Inzeráty na www.jobs sice za kopretiny nepovažuji, protože kdekdo chce na klíč po všech stránkách zcela dokonalé zaměstnance, aniž by musel hrábnout a unavovat se se sebemenší rekvalifikací, ale já jim to sebevědomí přeju, pokud si ho mohou zatím dovolit. Z vlastní zkušenosti o tom vím své, adepti s nejnamakanějšími životopisy (či doporučením) obvykle u nás dost tragicky pohořeli a vzdali to raději sami.... Každopádně se zatím cítím mnohem líp, než před nedávnem, kdy jsem byl zodpovědný asi za 100 lidí a denně řešil zcela nehamletovské zprcat-nezprcat jen proto, že za to pokaždé slíznul smetanu jen jediný člověk, kterého jsem nakonec zprcal víc, než kohokoli ze svých podřízených i v celkovém součtu:-))) Good Luck!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama