Červenec 2008

Zviditelnit queer lidi

31. července 2008 v 12:03 | ER
Tenhle rozhovor s Jolanou a Betkou z organizačního týmu Queer parade, která proběhla na konci června v Brně, mám už nějaký ten pátek. To, že ho publikuju až teď, je z důvodu přemíry lenosti - za což se Jolaně a Betce i všem četnářům a čtenářkám omlouvám.
Queer parade je jedinečná akce tohoto druhu v Čechách a na Moravě. Uspořádat ji určitě byla pěkná fuška. Museli jste mít silnou motivaci - jakou?
Jolana: Už dříve se konaly duhové průvody v Česku, například v Karlových Varech. Jinak přiznáváme, že jsme si mákly/i, ale stálo to za to. Byla tu prostě ta vize, mít duhový průvod, protože si myslíme, že to má smysl, třeba velkou symbolickou hodnotu. A pak už se to hýbe samo.
Betka: Za přípravou akce je spousta práce a velká dávka nadšení a osobní angažovanosti organizátorek/ů. Motivací bylo zviditelnit queer lidi (a tím také problémy, se kterými se potýkáme) a veřejná akce tohoto typu je asi nejúčinnějším způsobem, jak zviditelnění dosáhnout.

Článek o C. Rice na csaf.cz

9. července 2008 v 11:34
Článek o vzestupu kariéry Condoleezy Rice, která včera podepsala smlouvu o radaru, uveřejnila ČSAF. Zajímavé čtení o tom, že "ženy v politice" nezaručí ráj na zemi.

Servírujeme prsíčka

9. července 2008 v 9:45 | ER
"Obsluha nahoře bez - Pěkná 40ka 4ky prsíčka - Nedá se odolat!!!!" Tahle cedule visela na dveřích jedné litoměřické hospody. Ble. No, už tam nevisí.
Obsluhování nahoře bez mě pěkně štve, stejně jako argumenty "dělá to dobrovolně a dostane za to zaplaceno, tak kde je problém". Problém je v tom, že u pásu ve fabrice dostane mnohem míň peněz. Taky je problém, že někdo nemá zábrany kupovat si cizí tělo nebo pohled na něj. Stejně jako v tom, že někdo podpoří síť téhle "soft prostituce" jen proto, aby měl v hospodě narváno.
Obsluha nahoře bez je prostě klasický případ kombinace sexistického a kapitalistického vykořisťování, který se ovšem maskuje tvrzením: "svlíká se dobrovolně, dostává za to peníze". A tak považuju za důležité se nějak proti tomu ohradit.
Nehledě na to, že "dobrovolně" a "za peníze" jsou obvykle protikladné pojmy.

Antisexistische Praxen II - die Konferenz

3. července 2008 v 10:42
Pozvánka na workshopy a konferenci o možnostech, jak čelit sexismu. V berlíně 12-13. července.
Sorry, nemám energii to přeložit... ER
=====
Antisexistische Praxen II - die Konferenz

12. - 13. Juli 2008 /
Berlin-Mehringhof /
Gneisenaustr 2a /
10961 Berlin
=====