Neonacistická škatulata se symboly

27. června 2008 v 10:54 | ER
V posledních měsících se děje něco neočekávaného a vlastně docela neuvěřitelného: čeští neonacisté a neonacistky přebírají anarchistickou symboliku i s chlupama.
Vykradené heslo Good Night Left Side dostalo bratříčky v podobě černorudých vlajek v kroužku (znak Antifa, dnes ho užívají právě ti, proti komu bylo vytvořeno), obrázků kreslených raubířek s šátkem přes obličej (klasický anarchistický obrázek, najdete ho na webech českých neonacistek) či hesla Don't hate the media become the media (dříve heslo Indymédií, dnes ho hlásají Autonomní média). O aktivitách jako
fotbalové turnaje (už ne proti rasismu, ale multikulturalismu), environmentalistické petice a straight edge parties ani nemluvě.
Co nás však v poslední době na tomto opičení pobavilo nejvíc, je převzetí obrázků kampaně Good Night White Pride, kde černobílé siluety různých lidí mlátí na zemi ležícího nácka. Antifa si s s původním obrázkem pohrála dost tvůrčím způsobem - místo mužské postavy nácka mlátí ještě třeba paní s deštníkem nebo skejťák. Náckové byli také tvůrčí: vzali původní černobílý obrázek, akorát na něm vyměnili popisky - ten na zemi je antifašista, ten stojící je bojovník bílé rasy. Jenže ono se právě jedná o ten původní obrázek. Respektive o fotku, ze které vznikla černobílá verze se siluetami.

Tahle fotka totiž zachytila černocha, jak kope do skinheada s keltským křížem na triku. Barva pleti ovšem jaksi při procesu tvorby černobílé verze zanikla, a tak se teď náckové propagují obrázkem, který zobrazuje boj proti neonacismu.
Hloupé a směšné? Říkáte si, jak ta hovada mohou být tak natvrdlá a zároveň líná, že nejsou schopna vymyslet vlastní kampaň a ještě přeberou věci, které nutně musejí vyznívat proti nim?
To je jedna verze.
Druhá verze je ta, že neonacisté objevili kouzlo procesu zvaného inkorporace - kdy jsou symboly "nepřítele" vykradeny a naplněny novým, často opačným významem. A protože je to proces velice zábavný a poťouchlý, nemohou se ho nabažit a tak vykrádají antifašisté hnutí ostošest. Jelikož vykrádat je snazší než vymýšlet něco nového, jednoduše si berou silné symboly a hesla a jen u nich přetřou nadpis či pozadí.
Otázka je, jestli se tahle ofenziva na antifašismus podaří. Jestli původní významy anarchistických a antifašistických symbolů neshnijí jako červy napadené jablko a přestanou lidem něco říkat. Náckům se to totiž už jednou povedlo. Se svastikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stashley Stashley | Web | 27. června 2008 v 10:57 | Reagovat

Ahojik nechceš udělat blend na blog?Pokus ano napiš mi na blog nějaké moje blendy uvidíš v rubrice Moje blendíky!!Tak pokud chceš koukni se!!Kuju mocííí

2 Cindy Cindy | Web | 27. června 2008 v 11:00 | Reagovat

AhoYky, koukni se na můj blog.. je tam plno soutěží a dalších zajimvejch věci budu moc ráda za tvou návštěvu...

my blog is  www.cindynin.blog.cz

3 Adéla Adéla | 30. června 2008 v 10:56 | Reagovat

Jak tady někdo může otravovat se svýma blogískama, to vážně nechápu...

Jinak jejich trapné vykrádání symbolů a hesel je opravdu směšné a trapné. Řekla bych, že už to o nich něco vypovídá. Možná se skovávají za to, že je to velmi vtipné, ale jednoduše nedokážou nic vymyslet. A ani se nedivím. To by musela být opravdu výjimka.Jedním slovem - ubohý.

4 anarchista anarchista | E-mail | 30. června 2008 v 11:32 | Reagovat

Nevím proč fašouni přebírají symboliku zrovna

od nás.Vždiť jsme pro ně nic neznamenající

levicová lůza a feťáci.Zajímavé.

5 pan Hulvát pan Hulvát | 30. června 2008 v 11:57 | Reagovat

to že články od slečny Bloody Mary nepostrádají jistou patinu trapnosti, nemluvě o kopírování již 100x uveřejněných článků jsem si již zvykl, proto jsem byl zvědav k jakému odhalení slečna dospěla tentokrát.....a ano nebyl jsem zklamán - antifašisté vymysleli fotbalové turnaje.......slečno než příště vypustíte takový blud zeptejte se starších soudruhů a nebo třeba pana Cakla, který se podrobně zabývá monitoringem "nácků" a oni vám jistě rádi sdělí něco o volnočasových aktivitách "nácků"  třeba 10 - 12 let zpět, možná budete nemile překvapena, ale na druhou stranu vaše články nebudou trapně hysterické a zapojte trochu svou fantasii a přijďte s něčím novým co ještě nebylo nikde psáno. Jen o jedno vás prosím nebuďte ve fatasírování důsledná aby se zde čtenář nedozvěděl, že AFA vynalezla hodinky, ale "náckové" je nosej taky:-)

6 nic nic | 30. června 2008 v 17:24 | Reagovat

Hm, každopádně už aspoň vím, proč 15-18 let zpět nenosím hodinky..., jen si nějak nevybavuju, kdy náckové použili cosi jako fantazii. Pomůže mi pan Hulvát?

P.S.: Demagogie, překrucování, používání provařených symbolů ve zcela opačném kontextu spoustu lidí zcela spolehlivě vyprudí a nasere, ale je k tomu potřeba špetka fantazie? Tyhle postupy ovládají téměř automaticky už malí rozmazlení spratkové, jen si vzpomeňte na ty přežrané tučné spolužáky z první třídy, co si příliš zvykli na to, že se jejich ambiciózní rodiče příliš hladili po vláskách a ve škole jim kdosi i přes jejich podlejzavost a vychcanost nakopal zničehonic prdel:-((( A abych si užil dne a nebyl nadmíru hysterický, zajdu si teď užít ne vídeňskou, irskou či alžírskou kávu, dnes si dám tu novou specialitu - kávičku brněnskou. Kdo by to byl řek´, že kafe v kombinaci se slzným granátem má konečně tu neopakovatelnou chuť:-)))

7 pan Hulvát pan Hulvát | 30. června 2008 v 19:19 | Reagovat

ale já jsem nepsal o tom, že ta symbolika není převzatá, ale jen jsem konstatoval, že slečna z tohoto blogu vždy s pompou zde vyvěsí článek a ten je prostě jen zkopírovanej z jiných afa webů + ho dokoření (ne slzným plynem:-) ) ale nějakou hloupostí, která je úplně mimo - prostě články na tomhle blogu jsou stejné jako kdybych třeba já psal vědecké pojednání o štěpení jádra (mimochodem nemám o tom ani páru) PS: jdu na kafe

8 nic nic | 30. června 2008 v 20:43 | Reagovat

pan Hulvát: Doufal jsem, že rozšíříte mé obzory, ale stalo se totéž, jako když jsem šel naposledy do plynové komory - žádné zasrané mýdlo bez jelena či s jelenem jsme tam nenašli:-(((( Jen úporný cigaretový kašel... A od těch dob vím, že mohu kouřit, kolik jen unesu, a zdali mě cokoli zlého potká, není to o nikotýnu, není to o té hezké módě, byla to jen vaše pomíjivá kratochvíle:-))))))) cuc!

9 hehe hehe | 1. července 2008 v 8:40 | Reagovat

kde je problem, ns hnuti ma dosti vlastnich symbolu i napadu ale problem je ze cast je postupne kriminalizovana a cast neni tolik videt

kopirovat symboly anarchistu je dle me pozitivni vec, symboly pak nejsou jasne identifikovatelne a priraditelne k jedne ze stran, jsou rozmelneny, dalsi skvelou veci je prebirani temat ktera nebyly drive pro ns prioritou, napriklad ekologie, ochrnana zvirat atd, nesmi zustat zadne tema ci symbol ke kteremu by ns hnuti nemelo stanovisko, zadne tema se nesmi stat vyhradnim pro nekoho jineho

...funguje to

10 pan Hulvát pan Hulvát | 1. července 2008 v 9:13 | Reagovat

nic: no tak myslím, že momentálně dostatečně vám odpověděl HEHE, ale aby ste neřek, že jen tak plácám do větru s tou fantasií zkuste si přečíst některé starší články o ns symbolice a uvidíte, že někteří soudruzi pisatelé článků jsou jiného názoru o duševní vyprahlosti ns nápadů - pro začátek zkuste třeba sranda web wwry.

11 Jameess Jameess | 1. července 2008 v 12:06 | Reagovat

Jj tez se mi nelibi prebirani symboliky od levicaku. Preci jen máme dost hezké symboliky taky... viz svastika nebo ketsky kriz!

Takze lidi ze vas to bavi... stejne ani jedna strana nevyhraje :D

takze Sieg

12 Zoe Zoe | 1. července 2008 v 21:32 | Reagovat

Jameeess: Ehm svastika a keltský kříž je čistě výplod nazi-mozků? Ty jsi asi spinkala, když se braly ve škole dějiny, viď? Tak zaprvé svastika není původní nazi symbol, keltský kříž už tuplem ne (proč mě vždycky rozesměje nácek hrdý na své keltské předky? Že by proto, že Keltové jsou kmenem, který vzniknul zkřížením národů pocházející z oblasti dnešního Turecka, Íránu, Iráku nebo Egypta-historikové nemohou přijít na to z které této země, ale je jisté, že jedna větev pocházela ze zemích půlměsíce a druhá z východni Evropy,tyto se zkřížili a vznikli Keltové, proč tedy vy náckové zapomínáte být hrdí na své předky z orientálních zemí???).

13 haha haha | 3. července 2008 v 11:02 | Reagovat

for hehe ...no jooo akurat ze to preberanie symbolov ma aj svoje negativa .. ze?? vidiet debilka s pivkom a cigaretkou ako ma nsxe tricecko ... to je kooopec srandy ... cize ked uz chcete preberat nieco mozno by bolo dobre si aj nastudovat si o danej problematike co to ... aby ste  nevyzerali ako hlupaci ... problem je ze studium a inteligentne myslenie, je az moc vysokemu percentu  "ns aktivistov" uplne cudzie .... cize je to take sranie na vlastny prah ... a ak si myslis ty, alebo uzka skupinka trosicku inteligentnejsich,  ze teraz touto novou "modnou" vlnou urobi dieru do ns sceny je na omyle .... priority primitivou budu vzdy ine ako "prava zvierat , ekologia, veganstvo alebo sxe, "  .... lebo ruku na srdce .... alkohol , cigaretky , sem-tam koks ono to proste k nasilnickej povahe NS bojovnikov tak nejak patri :P staci si pozriet nejaku vasu demosku ....

14 Frank Frank | 3. července 2008 v 18:05 | Reagovat

Pro Jameess-keltský kříž ani svastika nejsou původně nacistické symboly... Keltové snad byly náckové? a myslim že budhisti taky nebyly... pozitivní to určitě není,to kradení symbolů,právě tady to vidíte,každej si myslí že keltský kříž=nacismus,když symbol zůstane u původních uživatelů nebude v tom guláš,stejné je to i u satanismu,kdejakej čůrák zabije kočku a přikreslí k ní pentagram a pak si všeci myslej,že satanisti sou vrazi...

15 nic nic | 3. července 2008 v 21:05 | Reagovat

pan Hulvát: Proč mi vykáš, vole, když jsi PAN HULVÁT? Nebo nejsi??? Pan "hehe" mi jen zcela předvídatelně sdělil pouze tolik, že vykrádat cokoli a nakládat s tím podle toho, jak se zrovna vyspal, je přeci tak SKVĚLÉÉÉ:-)))), protože se všechno skvěle zamlží a zbordelizuje. Chápu, že ns hnutí má stanovisko ZCELA ke všemu, za svůj život jsem poznal víc než dost debilů a hádejte podle čeho - protože každý z nich měl zcela nezpochybnitelná stanoviska naprosto KE VŠEMU:-)))

Jameess: Svastiku a keltský kříž vymysleli náckové? AHA! Vskutku původní nápady:-)) A co ty symboly od pradávna znamenají? Jasně, že nikdo nevyhraje, o to tu snad ani nejde - nejsme na fotbale. Má někdo další zcela konkrétní příklad původnosti ns kreativity???

Frank: Obrácený pentagram:-)), i když záleží dost na tom, z jaké strany se na něj zrovna díváš:-)))...

16 sweetOblivion sweetOblivion | 3. července 2008 v 21:56 | Reagovat

Pan hulvát: dlouho sem nečetl ubohej přízpěvěk jako ten tvůj.ale co,nic lepšího od lidí jako jsi ty se ani čekat nedá.běž radši onanovat na nějáký národovecký stránky

17 nic: nic: | 3. července 2008 v 22:15 | Reagovat

Rumcajs: Kde jsi, kurva? Stýská se mi:-)))

18 nic: nic: | 3. července 2008 v 22:28 | Reagovat

sweetOblivion: Nebuď nasranej, pan Hulvát zase na druhou stranu není takovej blb, jak bys rád... Jen je trochu demagog, jako ostatně všichni uhlazení kravaťáci, že (z)Mr.(d) Hulvát? Já jen, že dnes ráno v metru jsem ty nálepky glorifikující Franka považoval ponejprv za zázračné odhalení, že se pan generál spřáhnul za zády veřejnosti s komoušema:-(((, ale o tom nejsou, což? A hned vedle byla ta slovní hříčka s (z)Mr(d). President (happy Birthday, to you...) Bush a já si fakt už nebyl jistej, zda to tam nenalepili ti samí lidi v nesobecké snaze získat podprahové sympatie dalšímu z velikánů civilizace... Je to ale složité, což? Jen mi u pana Bushe chyběl ten zásadní a populistický údaj, kolik že lidí nechal sejmout, to mě zamrzelo:-(( Od koho že Hitler okopčil koncentráky (dost neuměle, protože na Sibiři to teprve byla teprve ta pravá dekadence)? Od komoušů?? To bylo vážně SKVĚLÉ:-)))))))), hehe. Bez urážky.

19 pan Hulvát pan Hulvát | 3. července 2008 v 22:51 | Reagovat

sweetOblivion: jsem rád, že jsi tak sáhodlouze osvětlil v čem jsem udělal takovou "botu" ve svém příspěvku, díky, díky, díky:-) a jsem rád, že jsem poznal sice jen virtuálně věštce, když jsi tak bravůrně odhalil z jednoho příspěvku kdo jsem a jakou mám osobnost - úžasné, ale podle tvé argumentace se jistě ztotožníš s jameessem, protože jeho příspěvek do diskuze byl stejně kvalitní jako tvůj.

nic:možná tě zklamu, ale kravaťák nejsem i když ty a moje mamka by jste si to přáli, mamka už se s tím smířila tak ještě musíš ty

all: myslím, že ekologie a ochrana zvířat je celkovej problém a pokud to ten člověk myslí upřímě vážně tak v čem vidíte problém, myslím že na tohle to by asi neměl být patent a řvát "ochranu zvířat...... jsme vymysleli my, to vy nesmíte" je podle mě pitomost, nehledě k tomu, že to pak porušuje "rudé" ohrané dogmatické klišé - "všichni jsme lidi a mějte názor jaký chcete"  hmm (málem bych zapoměl, -  názor jaký chcete jen ne NS

20 nic: nic: | 3. července 2008 v 23:23 | Reagovat

pan Hulvát: No vida, konečně mi tykáš, kámo:-)) Děláme pokroky. Nic nemusím, prostě jsem se splet´, protože ti vaši hlavouni jsou uhlazení až běda. Copak? Proč mezi nimi ještě nejsi?? Poctivka, co se nikam necpe nebo nechceš mamce zadělat na další životní zvrat (když už se s tím smířila)??? Docela mě to příjemně překvapilo, takže nic nemusím - zkrátka mi to vyhovuje:-)) Co dál? Ochrana zvířat je velmi dojemná, zvláště když pokud jde o lidi, obdobnou toleranci abych špendlíčkem hrabal, což? O tohle mi jde. Nejde přece o to, kdo co vymyslel - tyhle věci jsou tu samy od sebe, protože jsou naprosto přirozené. Zvířata nejsou barevná, homosexuální, jaká ještě? Docela by ses divil... Suma sumárum: antifa vymyslela hodinky a náckové svastiku a keltský kříž (a já myslel, že keltové a germáni se nemohli kdysi vystát...). Tomu říkám happy end:-))))!

21 pan Hulvát pan Hulvát | 4. července 2008 v 11:20 | Reagovat

nic: takže sečteno podtrženo je to kočkování o hovně jako všechny články - viz např. demonstrace - každá strana tu demonstraci a následnou bitvu vyhrála záleží na úhlu pohledu:-)  každá partička je partou ožralů, stačí si vyfotiit týpka/y ktreý si chtějí užít sobotu / neděli po náročnym večeru v nonstopu:-). A s tou ochranou zvířat, abych pravdu řek, osobně mám taky raději zvířata než některé lidi ( sweetOblivion - ne nejsem zoofil, jak by jsi jistě rád zahlásil, své další velkolepé odhalení ) a když vidim co někteří lidé se zvířaty dělají je mi z toho na blití, ne nevyčítejte mi mou málo aktivní ochranu zvířat, opravdu se snažím jak můžu a v rámci možností, ale nejsem v tomto směru nijak aktivní. Ještě mi nějak nedochází proč být "hlavounem" :-) kdyby jsi /nic/ nevěděl jak mi na tuhle otázku odpovědět, zeptej se sweetObliviona.

22 Betty Betty | 4. července 2008 v 12:26 | Reagovat

Ja bych spis myslela, ze good night left side je puvodne reakce na to, ze je potreba bojovat i proti krajne levicovym ideologiim ne jen tem krajne pravicovym.

A koneckoncu za GNLS se nackove schovavaji uplne stejne jako se komunisticky smyslejici tvorove schovavaji za good night white pride nebo antifu.

Mimochodem myslim, z

23 Betty Betty | 4. července 2008 v 12:32 | Reagovat

Sakra, poslalo se mi to nedopsane.

Tak:

Mimochodem myslim, ze tohle odkloneni od puvodni myslenky se dalo cekat. Stejne tak se tomu prece deje u vseho, co se dostane mezi lidi. Viz punk, emo, cokoli.

A zajimalo by me, proc jsem nikdy nikde nevidela stejne nastvany clanek na tema "proc ksakru antifa po meste rozlepuje clanky o tom, jaky je ten komunismus vlastne super skvely vynalez, misto toho, aby se starala o to, co ma, a proc se za docela uslechtilou myslenku boje proti nacismu a spol. schovavaji rudi pomatenci, kteri pri nejblizsich volbach zase poutikaji volit KSCM".

24 nic: nic: | 5. července 2008 v 13:24 | Reagovat

pan Hulvát: Zřejmě si nepostřehl můj jízlivý podtón - nemyslím, že by tento/tyto článek/y byl/y o hovně a nevymluvíš mi, že jsi ER napadl dost podpásovým (chceš-li demagogickým) způsobem. Mě v poslední době přijde spíš o hovně to pouliční kočkování, protože nevybitým jinochům dodává spíš iluzi jakéhosi chlapáckého pseudohrdinství, nežli aby to spělo k něčemu konstruktivnímu. Je to začarovaný kruh, který nikam nevede. Vystajlovaní hoši si zajdou na diskošku oblbovat a oklátit nějaké stejně vylízané roštěnky, drsoňové nalezou do ulic a ve jménu nadpřirozených ideálů (a zejména svých hlavounů) na sebe pokřikují a mlátí se po hubách, aby se pak jeden tábor, zcela stejně jako ten druhý, u pivka poplácávali po ramenou a velebili své neohrožené činy. Násilí plodí násilí, z čehož je mi dost nevolno. A nejvtipnější na tom, je, že náckové i komouši jsou vlastně jen siamská dvojčata, nikoli protiklady. Když to člověk domyslí do důsledku, měla by obě mužstva nosit jednotný dres.

Na druhou stranu musím dodat, že házení antifa a anarchistů do jednoho pytle s komoušema je již příliš ohraný, byť účinný evergreen, který, oč je víc mimo mísu, o to více alibisticky nahrává nechvalně známému "účel světí prostředky". Jistěže se za antifašismus a anarchismus schovávají i nablblí komunisté a všemožné odrůdy jejich platonických fan-klubů, ale z mého pohledu jde jen o menšinu, která opačnému táboru náramně vyhovuje - kdo chce psa bít, hůl si bez problémů najde, že?

Nemyslel jsem to tak, že zvířata mám raději, než lidi, kámo. Stejně tak si nemyslím, že lidi jsou něco víc, než zvířata, byť většina lidské populace této ješitné iluzi ochotně propadla:-(( Jen je velmi dojemné, když zcela reálný pan Slušňák úzkostlivě dbá na neposkvrněnost své bílé rasy, diskutabilního vyvoleného národa, cudné heterosexuality atd. atd., aby v jejich jménu kolem sebe kopal do všeho, co do tohoto stupidně zjednodušeného vnímání světa nezapadá a aby se cítil líp, chvástá se tím, že svého psa nikdy nepraštil, po mouše by se nikdy neohnal a potkanům neupírá jejich výsostná zvířecí práva. To je trochu na hlavu, ne? Kdyby se pan Slušňák totiž rozhlédl po zbytku lidské populace, možná by zjistil, že je součástí méně než 4% (nehomosexuální!!!) menšiny:-)))! Howgh!

25 nic: nic: | 5. července 2008 v 14:59 | Reagovat

P.S.: Ty pana sweetObliviona nějak moc nerozdejcháváš, což? Po právu tě utřel, já se tě před ním zastal a ty do něho jak malej připosranej fracek o to víc kopeš, místo abys vděčně držel hubu:-((( To se mi nelíbí! Oceňuji, že nechceš být hlavounem, ale možná děláš chybu - jejich manýry máš v krvi, ač se tomu bráníš sebevíc.... A mamce bys tím dozajista udělal radost, synku:-)))

26 Proti Bordelu,proti Anarchii Proti Bordelu,proti Anarchii | 5. července 2008 v 18:10 | Reagovat

Je to samé svinstvo,od komoušů a rudé levice až po vyholený obličeje s hákáčem na rypáku a o rudém áčku nemluvě...tak si zaleste všichni na jedno pole a rozbijte si tam ty držky na sračku!!!Když se neumíte chovat!!!

27 nic nic | 5. července 2008 v 20:46 | Reagovat

Oooooooooooops, pročpak tolik vykřičníků??? Zaleste? Jako "za lesem" či "pod lesem"? Zalesněn??? Nemáš vadu řeči?

28 Betty Betty | 5. července 2008 v 23:42 | Reagovat

nic: Teda jako pravdu máš, Proti Bordelu,proti Anarchii se nevyjadřuje zrovna jako profesor filosofie, ale co má tohle ksakru být za argument v téhle diskuzi?

Tohle je vážně úžasné. Když není, co člověku vytknout, vytasí na něj někdo, že místo "z" napsal "s". Ale argumentace je to přibližně na stejné úrovni jako "ty jsi vůl, protože proto".

29 nic nic | 6. července 2008 v 0:01 | Reagovat

Betty: A je na místě vůbec jakýkoli argument? Samozřejmě, že jsem si už dělal jen prdel (možná díky těm přemnoženejm vykřičníkům), protože mi to přijde jako mlácení prázdné slámy. Náckové zůstanou nácky, antifa naštěstí zůstanou antifa a já s tím stejně nic nesvedu - tak proč se aspoň trochu nepobavit na účet jednoho blba? A hlavouni v pozadí se baví mnohem víc a hádají se, které z jejich mužstev má právě navrch a společně šňupají koks. A rock´n´rollové hvězdy a stálice do rytmu jejich chechotu jen vděčně drtí své rify, za něž konečně dostanou hezky zaplaceno.... No future:-))))), they are really monsters.

30 nic nic | 6. července 2008 v 0:03 | Reagovat

Kapišto?

31 Betty Betty | 6. července 2008 v 0:40 | Reagovat

Omyl, antifa vůbec není tou antifou, kterou původně měla být.

Jenže si toho asi ještě nikdo nevšiml. A taky mám dojem, že jakékoli pokusy o kritiku celého toho "vnitřního ideologického rozpoložení" superskvělé, bezchybné a úžasné antify všichni zatvrzele ignorují.

Mimochodem myslím, že Proti Bordelu,proti Anarchii má s tím svým "Je to samé svinstvo,od komoušů a rudé levice až po vyholený obličeje s hákáčem na rypáku a o rudém áčku nemluvě...tak si zaleste všichni na jedno pole a rozbijte si tam ty držky na sračku!" v podstatě pravdu.

Protože antifa je úplně nesmyslně orientovaná jen na boj proti jedné krajní ideologii a všechny, kteří nemají nálepku antifa (nebo antifu jakkoli kritizují) označí za potencionální neonacisty. Plus za neonacisty hloupě považují všechny, kteří nemají v lásce komunisty - což je přece blbost. Krom toho většina antifácké aktivity spočívá v tom, že se jde pobít s neonacisty a podobnými zjevy.

Sečteno podtrženo jde mi jen o to, že hledáte chybu jen na jedné straně a že si nejste schopní uvědomit, že i tu antifáckou myšlenku by mohl někdo zneužít.

32 pan Hulvát pan Hulvát | 6. července 2008 v 19:19 | Reagovat

nic: sweetOblivion, mě nijak zvláště netrápí, jen sem čekal, že mi dá vědět co sem napsal tak špatně, ale kde nic tu nic tak ho nechám být:-) myslím, že jsem autorku článku nenapadal, jen jsem jí dal menší doporučení kam a jakým směrem by měla psát, že její články jsou v podstatě jen kopie a nějaké její nepodložené vysněné teorie - ono těch snílků je víc a při psaní se nechává unést mnoho lidí, místo střízlivého pohledu na věc, je to teda opět jen moje doměnka, v tomto se nepřikláním ani na 1 stranu. Vím, že se toho nedočkáme aby nějaká strana přiznala svoji chybu, ono je lepší a pikantně bulvárnější psát o různých rozporech - viz třeba sponzoring porno herce Rosenberga a na druhé straně texty proti pornu hmm,  ale kdo se na porno nikdy nedíval?? Oproti tomu články na AFA proti kapitalismu...., ale přitom nabádají své soudruhy ať při návštěvě Berlína nezapomenou utratit nějaké to euro v afa shopu, pochybuji že majitelé obchodu dělají tuto činnost pro zábavu nebo jen z čistého politického přesvědčení a že tam tudíž je vše za pořizovací cenu popřípadě všechen zisk jde na afa činnost - není toto také pokrytectví, když na jedné straně kritizuju, ale jedním dechem mluvím opak? Vím, že zaméct si před svím prahem je hodně těžké, ale já se o to pokusil a proto jak píšeš s těma hlavounama bych nedokázal mluvit něco jiného a dělat něco jiného - tohle je potom totiž studnice nevyčerpatelných fopa obou bojůvek o kterých se pak píše. Abych ti zved náladu, taky nesouhlasím s tím, že si Pepa s Jardou dají každej 12 piv a 15 rumů a cestou domů zbijou kluka s holkou co maj na triku list trávy, a další veekend opět u rumu a piva vyprávěj jak sřezali "afa fetky" - myslím že více lidí si toto již uvědomilo a i se o tomhle někde psalo, ale spíš docela zbytečně.

betty: samozřejmě antifa si vybrala nejjednoduššího nepřítele, najít si někoho proti komu štvou všechna media, politici si na NS hřejou polívčičku a získavají cenné body, když ne u lidí tak alespoň u dalších pomatených rádoby humanistů - hlavně když z toho něco kápne a soudy jsou zaujaté tak to se to panečku bojuje. Na toto téma je zase možné sahodlouze psát, ale dnes je neděle a nějak se mi nechce:-)

33 crustpunx crustpunx | 6. července 2008 v 22:18 | Reagovat

chudaci nackove sou tak tupi a hloupi :D neumi nic vlastniho vymyslet :D jsou absolutne a totalne k smichu :D tupi vymasteny palice :D

34 ich ich | 7. července 2008 v 12:39 | Reagovat

Jste tu všichni táááák trapný plkáte tu hovna a mi se pomalu připravujem. 88

35 hehe hehe | 7. července 2008 v 15:27 | Reagovat

crustpunx: ja myslim ze kdyz ti tupej nacek zabodne nuz do michy tak to takova legrace neni

36 Helena Helena | Web | 8. července 2008 v 15:00 | Reagovat

hehe:

Proto to musíme být my, kdo zabodne první:-)

37 karel karel | 8. července 2008 v 16:40 | Reagovat

ich: snad mY a ne mi. To je mi elita národa co ani neumí česky...

38 nic nic | 8. července 2008 v 22:13 | Reagovat

Betty: Hm, zdálo se mi, že jsem to připustil (tu možnost zneužití), ačkoli výchozí myšlenka je pro mě nenapadnutelná - můžu být antifa sám za sebe a jakékoli hnutí, které tyhle lidi sdružuje, mi může být jinak volné... Samozřejmě dost záleží na tom, jak se kdo vymezuje. Pokud se někdo spokojí s tím "být jen proti něčemu", je to trochu málo:-(( Za komoušů to bylo všechno černobílé a pokud pominu lidi, co na ně sice nadávali, ale de facto s nimi tiše kolaborovali, zbývá mi několik stovek (jak málo!) těch, co něco dělali, neslevili a mnohdy prokázali obdivuhodnou odvahu. Pak vedoucí úloha strany zmizela ze scény a ukázalo se, kdo byl "jen proti něčemu" a kdo byl proti, protože ho ta vládnoucí šedivá lůza v čemsi konstruktivním dost nechutně držela zkrátka a omezovala. Ti první totiž zničehonic ztratili svou identitu, ti druzí se konečně mohli začít věnovat něčemu, v čem je komunistický aparát (mírně řečeno) brzdil. Totéž máš u satanistů - nebýt staletých opruzů katolické církve, satanismus by si ani neprotřel oči:-((, čímž netvrdím, že některé pohanské kulty tu nebyly dřív...

pan Hulvát: Tak abychom si rozuměli, kámo:

1. Nikde netvrdím, že jsi vypatlanej (pan) Hulvát, čímž vlastně nesouhlasím s tvým nickem:-))

2. Všude se dá najít dost špíny, aby se na ní dalo ukázat. Jsme jen lidi (což není omluva!), pokud budu chtít kohokoli natřít, nemusím se ani příliš zamýšlet nad tím, jak na to. Kdekdo si na to zadělává, bohužel...

3. Článek považuji za zcela věcný a nikoli zasněný. Pokud ER argumentuje podobně či stejně, jako mnozí jiní na jiných webech, nemusí jít o vykrádání, ale pouze o to, že určité věci jsou natolik zjevné, že se na nich určití lidé zkrátka shodnou. Pokud teď napíši, že "obloha je modrá", zřejmě teď dle tebe neoplývám minimální dávkou invence, ačkoli na druhou stranu tvrdíš, že jen sním... Omyl - jen konstatuji bez nároku na autorská práva:-)) ER netvrdila, že antifa vymyslela fotbalové turnaje (jen se o nich mimo jiné zmínila v určitém kontextu), z čehož ty jsi hned vyvodil svůj hlavní argument a rozvedl ho v myšlenku, že antifa vymyslela zřejmě i hodinky etc. etc. Navíc jsi to naservíroval způsobem, jakoby se jednalo o citaci (což je mimo i ve volném výkladu) - a to je ona podpásovka, jíž jsi se jako tonoucí stébla chytil:-))) Nebo ne?

hehe: Čím větší hovno, tím silnější smrad (kecy). Hehe:-))!

39 nic nic | 8. července 2008 v 22:31 | Reagovat

0,04%:

Dostal jsem kudlou do míchy,

ač pán mířil do pýchy,

píchy píchy píchy píchy,

potrestal mě za hříchy.

Říkal: "My se chystáme,

pijem rum a škytáme,

osm osm osm osm,

na svastiku nedáme:-))!

Vstup do strany záhodný,

zvlášť když je to N8rodní,

hehe hehe haha hihi,

my jsme mozky závodní...

Naši ctění hlavouni

svoje kecy navoní,

heil náš Hitler, viva Duce!,

jakpak kecy zavoní???

40 h.AW h.AW | 8. července 2008 v 22:53 | Reagovat

Re: Hulvat...autorka psala o FOTBALOVYCH TURNAJICH PROTI RASISMU ty tupce!

Jinak moc pekny clanek:-) jen tak dal.-)

Zdravi Pb Antifas.-)

41 h.AW h.AW | 8. července 2008 v 22:55 | Reagovat

jo hele hulvate...co kdybi jsme se nekde setkali...reknes nam to sam, nebo ses hrdina jen na webovym foru?;-)

42 pan Hulvát pan Hulvát | 10. července 2008 v 13:12 | Reagovat

nic: dobře, nemá cenu řešit jestli autorka kopíruje články nebo ne - je to prostě úhel pohledu, ale o tom už sme psali. No s tou oblohou si to dal jako nadsázku stejně jak já s těma hodinkama takže je to 1 : 1 :-) - podle mě je prostě autorka ještě mladá a nezkušená a tudíž jí rozzohní některé věci o kterých nemá ani páru - prostě mi teda unikl ten kontext těch fotbálků - podle mě to autorkou bylo myšleno jako že NS pořádáním sportovních dnů kopíruje afa fotbálky hmmm pokud se mýlím tak mne opravte.

h.AW: ty kluku ušátá příbramská to vim taky že NS nepořádali fotbalky proti rasismu, ale díky, jistě jsi zde mnohým lidem otevřel oči:-) a se slzama v očích ti děkují, že jsi to zde tak skvěle osvětlil. Proč mi vyhrožuješ za "nám" proč nenapíšeš "mi" vysvětlil, měl by jsi strach sám se postavit? a nevšim jsem si, že bych zde někomu hrdině vyhrožoval, jak se myslně domníváš, již ted mám strach jelikož si vzpomenu na reportáž kdy vám cikán zabil kámoše a PB Antifas tam neohroženě vystupovala v zastoupení 4 hrůzu nahánějících postaviček, buď prosím od té lásky a již mi nevyhrožuj, nejsem tak silný a neohrožený jako vy a ani nemám tak velkou kapucu abych se do ní schoval:-)

43 nic nic | 11. července 2008 v 19:15 | Reagovat

pan Hulvát: Budiž:-)), stručně a jednoduše - to, co u ER klasifikuješ jako projev hysterie, je z mého úhlu pohledu náramně vtipné:-))) Záleží na tom našem úhlu pohledu, který je dán naší minulostí, zkušenostmi i současností.... a na němž se zřejmě nikdy nesejdem, ačkoli vůči tvé poslední odpovědi nemám kupodivu žádných námitek, naopak. V jiném kontextu by mi to přišlo i dojemné, takže jen "good luck" a dej víc na svůj selskej rozum - jednoho dne se ti možná víc než šikne:-))

44 nic nic | 12. července 2008 v 14:20 | Reagovat

P.S. pan Hulvát: "prostě autorka ještě mladá a nezkušená a tudíž jí rozzohní některé věci o kterých nemá ani páru", divil by ses, hochu... Autorka má dar takové nadsázky a nadhledu, že jí nesahám ani po ........pás (?). Ale serme na to, je víkend, pojďme se bavit. ideologie zaměťme a spláchněme pro tentokrát do hazlu:-))) Nebo ne? Já žádnou nemá, takže mi to nedělá problém:-)), ale pobavme se:

http://www.youtube.com/watch?v=qMbFvSHV8hA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=kXwGsJWqSW8

45 JanBudař88 JanBudař88 | 12. července 2008 v 16:30 | Reagovat

nic: Tvoje básnička je hloupá a primitivní jako Brožurka od Jendy Budaře. On ji psal celý 4 roky v kuse. Tady je její text: http://liquidator.blog.cz/0804/jan-budar-chcete-ho

46 nic nic | 13. července 2008 v 18:30 | Reagovat

JanBudař88: Ale já chtěl, aby byla primitivní, jinak by jí typy jako ty nepochopily, víš? Psal jsem jí cca 22 vteřin, takže podle toho i vypadá:-))), blbe.

47 nic nic | 13. července 2008 v 19:13 | Reagovat

Vlastně jsi mě dost zklidnil, neboť jsem měl velmi tíživé obavy, aby náckové (nepostřehnuvše její jízlivost) nepřijali tento text za vlastní a nevyřvávali jej mezi hajlováním v mezích zákona. Mám se omluvit za toho blba? Ale jistěže ne, už se těším na tu tvou výmluvnou kudličku:-)))

48 Václav Václav | E-mail | Web | 16. července 2008 v 2:19 | Reagovat

Popravdě, dnes už asi neposoudíme, kdo dřív začal pořádat fotbalové turnaje, spíš by mě zajímalo, zda anarchisti uznávají ve fotbale standardní pravidla, nebo jen ta, na kterých se před zápasem dohodnou obě mužstva, anebo vůbec žádná. Stejně tak, zda neonacisti používají pravidla dnešní, nebo z doby, kdy na Spartě ještě nehráli černoši, či snad se rozhodli hrát podle pravidel z doby protektorátu ...

Ale vážně fotbalové turnaje např. komunistů nebo agrárníků tu byly už za první republiky a tvrdit, že antifašisti s tím začali dříve či neonacisti, nebo naopak, je opravdu mimo ...

49 nic nic | 20. července 2008 v 0:39 | Reagovat

...zřejmě pokus o vtip:-)) Hej, náckové!, proberte se trochu k životu, začíná tu být trochu mrtvo:-(((((((((((((...

50 nic nic | 21. července 2008 v 21:49 | Reagovat

Náckové jsou zdechliny

naší české kotlliny,

ztuhlejší než trilobiti,

ač neradi bývaj biti,

když ožíraj mršiny.

Pod pupky maj kudličky,

a svastiky pod víčky,

je to štěstí leštit pěstí

svastiky a kudličky

plus árijské kundičky.

Děcka nejsou blonďáci,

svět se lehce potácí,

ale kdeže - my už víme,

dětské lebky oholíme,

všichni dobří rodáci:-)))

51 nic nic | 21. července 2008 v 22:32 | Reagovat

I´m very sorry - 2hird version:

...ač už nejsme blonďáci,

nezkazíme legraci,

natolik se ztotožníme,

že své lebky vyholíme

- my čisokrevní rodáci:-)))

(která 3.sloka je správná? A nebo B?? Osmá správná odpověď získává 888 waflí zdarma:-))))!

52 nic nic | 22. července 2008 v 19:24 | Reagovat

Gramotnější angličtináři jistě prohlédli chyták, že pouze nezveřejněné "C"...

53 haha haha | 23. července 2008 v 23:41 | Reagovat

HAHA:-(((((((((((!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

54 mickaxxx mickaxxx | 8. srpna 2008 v 15:57 | Reagovat

já bych se hákošíkama vůbec nevrzušovala,jejich kopír tvorba vypovídá o všem:-))a pipinky z women junity rezistanc jsou též vtipné.jak dlouho je to bude bavit?copak ty chuďery neví,že za pár století už nebude bílý vůbec nikdo?:-)))

55 Samiela Samiela | E-mail | 30. srpna 2008 v 0:38 | Reagovat

To, že nácci používají zbraně svého nepřítele mě ani nepřekvapuje. Jen to ukazuje, jak bylo toto hnutí vždy neoriginální, záludné atd. atd. Jedna hlava myslí, ostatní holé lebky konají. Hlavně ale koukám na to, jak se poslední dobou šíří jejich nálepky po dopravních prostředcích, jsou nasprejované na zastávkách, sloupech... Snad každý člověk vžící si prostého života musí mít sevřený žaludek, když to vidí. No jo, nikdy sem neschvalovala přílišné směšování kultur, protože to vede k postupnému zániku jedné z nich. Ale tyhle sluneční odrazky, jak už ukázaly, umí vyhlazovat kultury daleko rychleji a důkladněji a přitom ještě vybrat to, co se jim hodí. Tak se pak nedivme, že vykrádají nápady opozice. Originality by se tu člověk opravdu nedočkal, vždyť jsou to pouze kopie těch mála inteligentnějších, kteří hýbají masou ku prospěchu. Myslím, že jim, jako vždy v historii, nejde ani tak o čistu rasy, jako o prachy ... jakákoli válka byla kvůli prachům a moci a žádný rádoby vznešený cíl tuto realitu nepokryje. Konec konců ani antifa není svatá a používá zbraně svých protibníků, čímž se jim vlastně rovná. Možná platí pravidlo oko za oko ... ale hlavně jsou to všechno dětičky, které potřebují mít nějakou myšlenku, za kterou se budou prát .. některým to pak zůstane .. takže ... no lidi, nemáme to nikdy lehký... =))

56 CH3COOH CH3COOH | 3. září 2008 v 20:28 | Reagovat

To samiela: No, moje a tvoje názory na tuto problematiku se dosti liší, ale kvůli tomu nepíši tenhle koment, Píši ho proto, protže URČITĚ nemáš pravdu že jde neonacistům a nacionalistům o peníze. Tohle hnutí si pleteš s politikou.

57 wizard wizard | 4. října 2008 v 19:39 | Reagovat

ackari a atifaci sou sfetovany hovada- hail victory!!!

58 Edelweiss Edelweiss | 23. října 2008 v 15:33 | Reagovat

wizard: to víš že jo:D jsem naprosto sjetej, a brzo ti přijdu vykrást barák :D

59 yoffwbpdx yoffwbpdx | E-mail | Web | 21. dubna 2009 v 3:54 | Reagovat

G4OctE  <a href="http://emxwyseaqvfa.com/">emxwyseaqvfa</a>, [url=http://ujxmztdjnohp.com/]ujxmztdjnohp[/url], [link=http://kdgnfouvvrii.com/]kdgnfouvvrii[/link], http://bvrkngaxftww.com/

60 yelvysqm yelvysqm | E-mail | Web | 15. května 2009 v 11:22 | Reagovat

Il4ODd  <a href="http://vvvtirzaguus.com/">vvvtirzaguus</a>, [url=http://mwncymxnzlrx.com/]mwncymxnzlrx[/url], [link=http://pmxliowjpatf.com/]pmxliowjpatf[/link], http://xfdqpyuoamkz.com/

61 rcrejaibya rcrejaibya | E-mail | Web | 29. května 2009 v 6:37 | Reagovat

oeduxO  <a href="http://njkpyhzflcjj.com/">njkpyhzflcjj</a>, [url=http://xzytyxjsvdqu.com/]xzytyxjsvdqu[/url], [link=http://thmharlmxnml.com/]thmharlmxnml[/link], http://oomxbepeabuz.com/

62 aqhtyp aqhtyp | E-mail | Web | 2. června 2009 v 19:30 | Reagovat

tnfUvR  <a href="http://hnowckzjwxgr.com/">hnowckzjwxgr</a>, [url=http://bnhpltipmrey.com/]bnhpltipmrey[/url], [link=http://jngbloluurcc.com/]jngbloluurcc[/link], http://giyqitxivadf.com/

63 vzwfomfqfuq vzwfomfqfuq | E-mail | Web | 15. června 2009 v 8:36 | Reagovat

eG8OJD  <a href="http://qfuexburmhny.com/">qfuexburmhny</a>, [url=http://dqojtqyypanx.com/]dqojtqyypanx[/url], [link=http://ztjjhgjoxobs.com/]ztjjhgjoxobs[/link], http://gjhjzhpplavg.com/

64 Hanz Hanz | Web | 5. října 2009 v 23:11 | Reagovat

mas to tu nejaky zaspamovane

65 Nácek č.1 Nácek č.1 | 20. února 2010 v 21:55 | Reagovat

Sieg heil, levoto!!!!!!!!!!!!
WHITE POWER!

66 adam adam | E-mail | 6. února 2011 v 14:12 | Reagovat

Aha debilek se ozval:D:D radsi se nevyjadruj ty kokutku s nickem Nácek č.1 možná budeš nácek s č.1 na umrtni listine kretenu (tudis nacionalistu v ČR).

67 Juraj Juraj | 20. srpna 2011 v 17:09 | Reagovat

to Adam: na internetu je kazdy geroj.. jiste jsi ted na sebe hrdy!

68 online online | E-mail | Web | 17. září 2014 v 11:03 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama