Červen 2008

Queer Parade - Nevím

30. června 2008 v 20:45 | ER
Tahle sobota se zařadí k těm méně uvěřitelným zážitkům mého života. Moje dojmy z Queer Parade jsou rozporuplné a nekonzistentní. A tak to radši napíšu jako Nevím.
Nevím
  • proč sponzoři Roberta Rosenberga kážou o morálce
  • kde někdo bere odvahu a drzost kafrat druhým do života a vztahů
Vím
  • že politickou polívčičku lze ohřívat všude možně, i když
Nevím,
  • jestli zrovna práva gayů a leseb jsou v tomto ohledu nejvýhřevnější
Vím,
  • že podezřele oblečených lidí na náměstí Svobody a v přilehlých ulicích bylo hodně, ale chlápek v kožených kšírách tam byl jen jeden

Queer-feministické dny ve Vídni, 11-14. září 2008

30. června 2008 v 17:05
V půlce září proběhnou ve Vídni QUEER-FEMINISTICKÉ DNY. Bude to příležitost pro tvořivou účast (tedy DIY) na věcech jako .......... workshopy, koncerty, queering, zábava, čtení, filmy, anti-rasismus, zabírání queer-feministického prostoru, výstavy, genderfuck, síťování a výměna zkušeností, akce, diskuse, sex party, brainfucking, intervence, úklid, drag, djování, rukodělné práce, party, příležitosti k spaní:), umění, pochod leseb, společné jídlo, mluvené slovo, subverze, techniky, (pouliční) drama,......
CHOPTE se příležitosti podílet se na tom všem a ještě mnohem víc 11-14. září ve Vídni.
Pokud chcete přispět do programu akce (workshopy, koncerty, čtení), napište na
qft(a)queerfemtagesind.org
Stejně tak se můžete podílet na celkových přípravách. Data schůzek organizačního týmu a mnoho dalšího na webu www.queerfemtagesind.org

Neonacistická škatulata se symboly

27. června 2008 v 10:54 | ER
V posledních měsících se děje něco neočekávaného a vlastně docela neuvěřitelného: čeští neonacisté a neonacistky přebírají anarchistickou symboliku i s chlupama.
Vykradené heslo Good Night Left Side dostalo bratříčky v podobě černorudých vlajek v kroužku (znak Antifa, dnes ho užívají právě ti, proti komu bylo vytvořeno), obrázků kreslených raubířek s šátkem přes obličej (klasický anarchistický obrázek, najdete ho na webech českých neonacistek) či hesla Don't hate the media become the media (dříve heslo Indymédií, dnes ho hlásají Autonomní média). O aktivitách jako
fotbalové turnaje (už ne proti rasismu, ale multikulturalismu), environmentalistické petice a straight edge parties ani nemluvě.
Co nás však v poslední době na tomto opičení pobavilo nejvíc, je převzetí obrázků kampaně Good Night White Pride, kde černobílé siluety různých lidí mlátí na zemi ležícího nácka. Antifa si s s původním obrázkem pohrála dost tvůrčím způsobem - místo mužské postavy nácka mlátí ještě třeba paní s deštníkem nebo skejťák. Náckové byli také tvůrčí: vzali původní černobílý obrázek, akorát na něm vyměnili popisky - ten na zemi je antifašista, ten stojící je bojovník bílé rasy. Jenže ono se právě jedná o ten původní obrázek. Respektive o fotku, ze které vznikla černobílá verze se siluetami.

CALL OUT FOR LOVEKILLS FESTIVAL # 3

26. června 2008 v 22:18
LoveKills collective is trying to organize the third edition of the festival. It is our strong desire to continue this festival, as we consider it to be very important for our struggle to make a difference especially in the romanian context, to live up to our anarcha-feminist ideas in a fundamentalist/orthodox/patriarchal society and even in a completely ignorant+sexist "scene". We are welcoming every individual/collective involved/interested in anarcha-feminism to take part in our festival, to support and help us. The festival will be taking place in Timisoara (West of Romania) during the last week-end of september 26th-27th. Anyone who is interested in presenting a workshop/lecture/documentary/exhibition, in performing or playing or anything else please contact us over:
lovekills@riseup.net.
You can find out more infos about our collective and on previous editions of our festival on the web site: http://www.aro.ecobytes.net/lovekills/

Queer parade v Brně příští víkend

19. června 2008 v 11:20 | ER
Historicky patrně první akce tohoto druhu v Čechách a na Moravě - queer parade, neboli veřejné pouliční vystoupení všech, kdo nepovažují "straight" za jedinou správnou sexuální preferenci, se koná 28.6. v Brně.

Bobr - žije v lese?

19. června 2008 v 11:05 | ER |  Číslo 13 - Láska (v kapitalismu)
Tento článek, hoši a děvčata, není věnován tomu pěknému hlodavci s latinským názvem Castor fiber. Nene, půjde v něm o něco zcela jiného, ačkoliv co se týče kožíšku, našli bychom tu jisté podobnosti.
Určitě jste již postřehli, že bobr se říká také ženskému pubickému ochlupení (zadáte-li slovo bobr do googlu, je výsledkem mnohem více fotek chlupů, než fotek toho nebohého zvířete). Když se zamyslíme nad tímto slovem, které bývá užíváno v nepříliš lichotivém kontextu, vyvstává hned několik otázek.
Jak se říká Venušinu pahorku, není-li ochlupen?