Politický fotbal s antikoncepcí a potraty

11. dubna 2008 v 21:25
Pro povolení potratu povinný podpis otce dítěte? Navrhuje to KDU-ČSL. No, umím si představit situace, kdy otec bude jaksi neznámý. A krom toho, vypadá to, jakoby tu pořád byla potřeba nějakého poručníka pro rozhodování o ženském těle. Ufffff!
ČSSD kontruje: antikoncepce zdarma. To zní docela hezky, jen si to v době reforem zdravotnictví nějak neumím představit. Spíš to vypadá na další nesplněný výkřik do prázdna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makovec Makovec | 13. dubna 2008 v 12:07 | Reagovat

S návrhem KDU-ČSL samozřejmě nesouhlasím, ale ne zcela souhlasím i s tím, že rozhodování o potratu je rozhodování o čistě ženském těle. V podstatě se potraty souhlasím, jen se mi moc nezamlouvá, že to je čistě ženská věc, na početí toho dítěte byla třeba dva lidi ne? Stejně tak by mohlo být teda bráno jako samozřejmost, když žena otěhotní, muž to dítě chtít nebude, ale žena se rozhodne, že si to dítě nechá a muž jí na to řekne - dobře, já to dítě nechci, ale je to tvoje věc, je to tvoje tělo, já se k tomu dítěti nebudu mít a hlavně, nebudu se nijak podílet na jeho výchově a nebudu ho nijak finančně rozhodovat, protože to dítě prostě nechci. Já s tímhle vším v podstatě souhlasím, zákazy potratů nepodporuju, návrhy a argumenty KDU-ČSL mi připadají dementní, ale připadá mi divné (a tím nechci říct, že to děláte zrovna vy, ani že to dělá většina žen, ale z toho, co tak pobírám z okolí tomu tak často je) že narození či nenarození dítěte je věc čistě ženská, chlap do toho nemá vůbec co mluvit, protože když se o to pokusí, zasahuje do těla ženy, ale když už se to dítě narodí, najednou je muž hnán k zodpovědnosti a nikdo se ho neptá na to, jestli to dítě chtěl nebo ne. Tak buď ať je dítě čistě záležitostí ženy, a nebo ať není na chlapy, který do toho chtějí taky trochu mluvit (samozřejmě v rámci diskuse a řešení problému, ne že to bude řešit on), hleděno jako na diktátorský uzurpátory. No, ono to nejde tak nějak všechno napsat do pouhýho příspěvku, tak když tak reagujte. Hodně jsem to tu zjednodušil.

2 Helena Helena | E-mail | Web | 14. dubna 2008 v 14:58 | Reagovat

KDU je vůbec celá úžasná, nejvíc mě dojal Macek, když chtěl po Klausovi "hlasovali jsme pro vás, tak odsuďte potraty".

1) Takže volba prezidenta byl ze strany KDU obchod, ano?

2) Macku, ty jsi volil Švejnara.

Tenhle návrh je celý nechutný, snaží se přesvědčit lidi, že do těhotenství má co mluvit chlap. Prosím, ať to embryo vezme a narve ho sobě do břicha; přeci nejde o nějaké pitomé geny (a to říkám jako molekulární biolog), ale o to, že se někomu v břiše nadouvá nechtěný plod, proboha!!!

"ale když už se to dítě narodí, najednou je muž hnán k zodpovědnosti a nikdo se ho neptá na to, jestli to dítě chtěl nebo ne."

Souhlas Makovče. Jsem pro, aby se alimenty musely platit jen v případě, že se oba zúčastnění rozhodnou, že dítě chtějí (ještě před narozením).

Zákonná úprava je v tomto případě samozřejmě úplně špatná, protože i muž má právo na bezdětnost, ale někdo by se měl zabývat SKUTEČNÝM problémem, a ne ten problém používat jako nástroj k vytváření dalšího (ideologicky vhodného) úchylného zákona.

3 Helena Helena | E-mail | Web | 14. dubna 2008 v 14:59 | Reagovat

Co se týče Ratha... samozřejmě, že je to jeho

1) zviditelňování

2) byznys (určitě dostanete antiko od firmy, ve které má akcie)

ale na druhou stranu je to úplně první účinný návrh proti potratům. Hledala jsem, jak se vyjádřili lidovci, ale že by zapomněli?:-)

4 Dorotka Dorotka | 14. dubna 2008 v 18:43 | Reagovat

Lidovci jsou katolíci! (Povětšinou) To znamená, že jsou NEJEN  proti  potratům, ale jsou i PROTI antikoncepci...Podivné, ne-li? Že je volí 10 procent lidí...

5 Helena Helena | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 13:28 | Reagovat

Dorotka:

Právě; kdyby se museli vyjádřit, tak by museli dát najevo že jejich názor není "nechceme zabíjení miminek!" jak se prezentují v médiích, ale že ve skutečnosti jim jde o "nechceme sex bez dětí!!".

Psala jsem si s jedním lidovcem, a upozornila jsem ho, že já jsem žádala o sterilizaci ještě před potratem, a samozřejmě mi jí zamítli (nemám čtyři děti), a on mi napsal jak je to dobře (pak se stáhl a už dál nevysvětloval). Nicméně, "zabití dítěte" mu bylo milejší, než aby nějaká kurva mohla beztrestně souložit.

6 Helena Helena | E-mail | Web | 15. dubna 2008 v 13:31 | Reagovat

Samozřejmě je dojemné podívat se na web Hnutí pro život, kteří proti potratům bojují pomocí strašení kolem HA a vytrubováním ód na neplodné dny (jedna katolická kunda mi je doporučila, už když mi bylo šestnáct).

7 Dorotka Dorotka | 15. dubna 2008 v 16:33 | Reagovat

Jojo, katoličky , slušná děvčátka...nezdají se....

8 Václav Václav | E-mail | Web | 17. dubna 2008 v 23:27 | Reagovat

Ono to má dvě stránky. Zaprvé, katolíci a obecně konzervativci se dokážou množit, s tím mají liberálové problémy, pokud nejsou programově childfree, a těch je celkově minimum. Tudíž tu "vždycky" budou, a až vymře generace narozená do roku 1935, nebude jejich počet dál klesat (mezi lidmi narozenými 1950 je stejný podíl věřících, jako u narozených 1990 - samozřejmě přibližně, na Moravě je víc věřících před důchodem, v severních Čechách zase víc dětí). Druhá věc jsou muslimové, zatím jich v ČR mnoho není, ale jinde v EU jich je dost. A to, co oni navrhují ohledně rodinného práva a postavení žen ve společnosti ... stačí srovnat Polsko a Írán ... A pozor, muslimové se množí ze všech populací nejrychleji.

Film Geerta Wilderse Fitna/Rozvrat si můžete stáhnout zde: http://leteckaposta.cz/973594233 (film) http://leteckaposta.cz/118519492 (titulky)

9 Václav Václav | E-mail | Web | 17. dubna 2008 v 23:41 | Reagovat

Jinak jediná skutečně jistá ochrana před početím je nesouložit. Lidem, kteří děti v žádném případě nechtějí ji mohu doporučit.

10 Helena Helena | Web | 18. dubna 2008 v 12:24 | Reagovat

Jenže důležité je šířit memy, nikoli geny. Že je dítě krásně běloučké nic neznamená, pokud přeběhne k radikálnímu islámu a naopak.

Konzervativec může mít třeba dvacet dětí; pro nás je podstatné, aby z těch dětí vyrostli liberálové.

Mluvě biologicky, můžeme konzervativce považovat za zdroj látek a liberalismus za jejich sink:-)

Omyl, skutečně jistá ochrana je i homosexualita a hysterektomie.

A nevidím důvod, proč bych si odpírala sex, když nechci děti. Mít sex bez následků je moje právo, a nebudu se pokořovat před nějakými úchylnými konzervativci.

Každému, kdo v žádném případě nechce děti doporučuji, ať si prostuduje domácí metody potratů. Radí spokojená  uživatelka.

11 nikdo nikdo | 19. dubna 2008 v 22:22 | Reagovat

No, já nevím:-(( Chtěl jsem se ženit až po třicítce, ale jelikož jsem oplodnil přítelkyni, ženil jsem se mnohem mnohem dřív. Moje chyba, měl jsem brát vážně ty šprcgumy... Ona se rozhodla si to nechat, já to akorát tak respektoval, ač jsem tehdy nevěděl, že sama nevěděla, s kým to vlastně má. Hm, vybrala si mě:-)) A víte, že mě to vůbec nemrzí? Vzešla z toho úžasná bytost, za ten rozvod po patnácti letech to manželství stejně stálo:-)) Dělám si teď sice dost prdel, ale myslím to fakt vážně. Nevím , nevím - některý záležitosti se zákonnými úpravami podchytit moc zatím nedaj. V mém případě to bylo jedno, jakej byl či nebyl zákon. Jen chci říct, že pokud někdo trvá na tom, že by o tom měla rozhodnout pouze budoucí matka, měl by zároveň respektovat, že biologický otec nebude zatažen do jakékoli odpovědnosti, když bydo toho nesměl kecat...

12 nic nic | 7. května 2008 v 21:26 | Reagovat

Oooops:-((, koukám, že jsem bohužel nikoho nevyprudil k tomu, aby mě setřel, takže jen pro úplnost:

Samozřejmě si myslím, že by o potratu (resp. o svém těle) měla de jure rozhodovat POUZE potencionální matka. De facto se tu nabízí tolik možností a alternativ, které se zákonně podchytit nedají, že nezbývá, nežli je ponechat vzájemné dohodě a respektu obou zúčastněných. Sebelépe formulovaný zákon může kterákoli z obou stran zneužít, způsob se vždycky najde... Vadí mi přístup mnoha mužů, kteří si velmi ochotně zašukají a jakmile dojde na lámání chleba, prásknou do bot nebo dost neláskyplně tlačí partnerku k potratu. Hormonální antikoncepce, kterou dnes může bez potíží užívat kdejaká školačka ještě dřív, nežli dostane občanku (zatímco před třiceti lety musela mít zralá ženská buď známé nebo dostatek důkazů a argumentů, aby si jí vůbec vyboxovala) je velký posun vpřed, nicméně stále se mi jeví jako určitá diskriminace žen. Jednak mi nikdo nevymluví její vedlejší účinky a za druhé bych si jako tvor s pindíkem rád na pár let prohodil role a nechal si kvůli zašukání pro změnu devastovat tělo sám... Proč není stejně rozšířená antikoncepce i pro muže (zcela pomíjím kondomy/skafandry, jejichž historie sahá kamsi stovky let daleko)? Pokud je dívka znásilněna a policie není schopna najít útočníka, musí dle KDU-ČSL dotyčná otěhotnět, protože nesehnala podpis? Co když je útočníkem člen KDU-ČSL a odmítá souhlas podepsat, protože nesouložil výhradně za účelem zplození potomstva, čímž by ohrozil své členství a kariérní postup ve STRANĚ?? A souloží vůbec členové KDU-ČSL pouze za účelem zplození potomstva i když jdou do bordelu nebo si přivolají eskort servis (pokud jsou většinoví katolíci, měli by!)??? Není spíše na místě vyvolat ukákonění zákona o tom, že každý, kdo jde do bordelu nebo použije profesionální erotické služby, musí doložit podpisem manželky, momentální partnerky nebo samotné velké matky KDU-ČSL, že není členem KDU-ČSL a tudíž smí zcela nezávazně souložit? Nebylo by na místě doplnit povinný formulář k realizaci erotických služeb ještě doplnit zcela nezbytným vyjádřením ČSSD, zda poskytne dotyčnému slevu, jíž doplatí ze svých stranických fondů?? Proč ODS ještě nekontrovala a nerozšířila cosi na způsob bordelových stravenek, které by uživatele zavazovaly ke vstupu a věrnosti ODS, pokud je použije za účelem získání slevy??? Vždyť tu máme jeden velkej politickej bordel:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama