Pushpunkcore a pouliční směs

17. března 2008 v 21:34 | ER
Jedovatý Push-upky jsou další rozdivočelá feministická smečka ze severních Čech. Hrají teprve krátce,
ale ze všech koncertů zatím odešly bez pomsty publika. Produkují něco mezi punkem a HC, a jejich dvě zpěvačky (jedna andělská beruška a jedna černá pekelnice) tomu dávají docela šťávu. No, a protože se známe, bylo jasné, že následující rozhovor se nepovede ve vážném duchu.
Na úvod představte kapelu, kdo co, s kým a jak dlouho. Co je push punkcore?
Našly jsme se na jaře roku 2007, jedné noci v jednom baru díky Zdenče, která s námi téměř rok zpívala. Současná sestava je Věrka, Jahoda - zpěv, Hanka - basa, Korky - kytara, Tonča - bicí. Push punkcore...tenhle styl vznikl tak, že některá ráda punk, některá HC a všichni push- up.
Jsou Jedovatý Push-upky kapela s ambicí stát se první českou lesbickou kapelou, nebo sexuální orientace při náboru do kapely nerozhoduje?:)
Prvotní myšlenkou bylo, že využijeme kapelu jako prostředek k uspokojení sexuálních tužeb (některým to vydrželo dodnes:)), ale plány byly překaženy vpádem většinové orientace, a tak jsme byly nuceny psychologickou a sociální atmosférou věnovat se více hudbě:).
Jsou push-upky váš oblíbený či snad jediný kousek oděvu? Doneslo se mi, že máte ve zkušebně pověšenou podprsenku:)
Podprsenka, o které mluvíš, ze sebe strhla před pódiem jedna riot grrrl zmítající se v plamenech euforie z naší hudební performance:).

Korky: Push - upky fakt není můj jediný kousek oblečení! A oblíbený je jen u veřejnosti!
Tonča: Jediný doplněk určitě ne (teda kromě ranních opileckých návratů domů). Ráda bych hrála na škopky jenom v práskačce, protože se v triku pařím jako prase, ale moje prsa si žijí vlastním životem a nerada bych zastínila naše zpěvačky tím, že se mi budou povalovat po virblu:)....miluju, když mi lidi říkají, že mám nádherná velká prsa, a kostice zaražený v hrudi....
Hanka: Podprsenky nenosím, pouze je svlékám!
Jahoda: Push- upka je samozřejmě oblíbený doplněk, vážím si každého kousku, stejně jako páru dobrých bot. Zrovna tak se mi špatně shání správná velikost a nosím jí dokud se nerozpadne. Mimochodem....ta naše ve zkušebně se už rozpadá:)
Věrka: Oblíbený každopádně...! Jediný....jak kdy, bohužel (nebo bohudík) se mohlo četné obecenstvo přesvědčit na vlastní oči:)
Vaše texty jsou ve většině dost politické. O čem jsou? Chcete hudbou měnit masy? A razí kapela nějaký jednotný politický názor?
Jak zpíváme v jedné z našich písniček - jsme opravdu taková pouliční směs! Každá z nás má poměrně odlišný názor a dokážeme si kvůli tomu i hustě vjet do vlasů, ale to, o čem zpíváme, jsou věci, které nás hodně serou, a na tom se shodneme! Masy ovlivňovat určitě nehodláme ( to už tady kdysi bylo), ale pokud se najdou lidi, kteří poslouchají a vnímají to, na co chceme upozornit, budeme jenom rády.
Tonča: Vzhledem tomu, že většinu textů jsem psala já, je docela jasný, proč nezpíváme o tom, jak čicháme ke kytičkám na louce, a o zklamání v lásce (protože nemám ráda kytky a valentýská srdce). Myslím že, je dost tady těch sraček v rádiích a naprosto neutrálních kapelách. Např. text o pracáku jsem napsala za deset minut, poté, co jsem se z něj vrátila a brutálně se pohádala s byrokratickejma krávama...no možná by z toho byla rádiovka, kdybych napsala, že tam chodím pravidelně, kvůli tomu že jsem se zamilovala do jedné z úřednic, ona by po nějaké době opětovala mou lásku a našla mi místo po jejím boku a laškovaly bychom spolu přes monitor počítače.....no ještě se nad tím zamyslím......
Jste z Litoměřic. Jaká je tamější scéna?
Tady v Litoměřicích existuje spousta kapel, většinou jsou spíš neutrální, stejně jako lidi, kteří se kolem motají. O některých kapelkách (nebo spíše jedincích v nich) se dá říct, že vytváří konkurenční atmosféru, hodnotí techniku a jsou dost kritický a zbytečně hustý. Naštěstí je tady plno kapel, který jsou naprosto v pohodě a neřeší to, jestli se někdo trochu seknul v hudbě. Tady u nás je scéna dost multikulturní a myslíme si, že si tady každý najde něco....někdy dokážou být koncerty dost divoký...
Tonča: Já osobně si myslím, že alternativní scéna tady je apatická a to, co se tady děje a utváří, dělají jedni a ty samí lidi, hodně lidí se do akcí aktivně zapojí (samozřejmě když je to spojený s pivem a hudbou), ale mnozí dokážou celou dobu kritizovat a potom držet hubu, když nastane nějaký konflikt. Ale to je na delší diskusi a tohle téma mě vždycky rozzuří, stejně jako hodně lidí z Litoměřic, kteří mají pocit, že je pomlouvám. Ale potrefená husa (či husák).......
Jako jedna z mála kapel máte bubenici. Co tak křehkou dívku vedlo k tomu, aby zasedla za bicí? (Ano, za tuto otázku po právu očekávám sprosté nadávky)
Naše ,,hubenice" není tak křehká, jak se může zdát. Vzhledem tomu, že dokáže odnést komplet výbavu bicích plus pětadvacetikilové kombo na zádech do třetího patra, aniž by se zadýchala:). Když se naštve :), je schopna unést dvojnásobek (pokud teda vše neodhodí v dáli a nezmizí do nejbližší hospody). "Aaaa ven....!! A jdu!" = Tonča
Tonča: ....protože mám falešný zpěv, ztuhlý prsty, dlouhý nohy a cholerickou povahu....
Docela často hrajete s dalšími kapelami, kde je více než 0% žen. Myslíte si, že se vytváří nějaká holčičí solidarita nebo síť ženských aktivit? A pokud ano, je to dobře?
Věrka: Chlapy nebrat!
Jahoda: Co se týče organizování koncertů, nemám moc zkušeností, ale rozhodně se ženský podporují navzájem. Mě to přijde přirozený a normální, stát za něčím, co je dobrý, co je fajn, ale je toho málo. K ženskýmu aktivismu vám toho řekne víc Tonča. Já jsem zatím aktivní tzv. chlapskou prací, makám na pile:).
Hanka: Holky v kapelách jsou fajn. Hlavně po koncertě při pivku a na pokecu. Mám je ráda:)
Korky: Když vidím na pódiu dívčí kapelu, mám hned větší chuť jít si zapařit a podpořit je, protože dívčích či ženskejch kapel není nikdy dost. Holky jsou prostě "svěží" viz PTV a holky z Bella Ficy, La Perilla atd. Vůči těmhle ženám a všem, co se nebojí jít do muziky, mám respekt a fandím jim:)
Tonča: Pokud jde o koncerty....ráda hraju s kapelama, ve kterých jsou holky (rozhodně tím nechci říct, že jejich spoluhráči kluci jsou méně důležití), protože z nich cítím solidaritu a podporu. A i když to poděláme, holky se většinou baví naší exhibicí:) a nekomentují, že bychom měly to a to změnit. Víme to my, vědí to ony...ale co...Od kluků jsem docela často slyšela moralizování a rady...nebo naopak komentář - na to že jste holky....Rozhodně si nemyslím, že bychom chtěly flákat hraní a spoléhat na to že jsme ženský (naopak, máme docela dobrou motivaci na sobě makat), ale myslím že technika na pódiu není všechno. Lidi se chtějí bavit, stejně jako my...Jsem ráda, když vidím před pódiem holky, jak paří a dávají na prdel všem macho, kteří si myslí, že díky tomu, že mají tvrdší lokty a větší váhovou kategorii, mají přednost v pogu. Přestávají být pasivní, a o to jde, a mají mou plnou podporu! (Myslím, že je občas štěstí, že nejsem na místě zpěvaček!) Můžou si říct, když na pódiu stojí ony, proč bych nemohla udělat i něco já?? Přestanou se nechat modelovat a začnou vytvářet! ....jak pronesla jedna z mých známých..... "představ si, že k tobě jednou přijde taková hubená padesátikilová holka a totálně ti nakope prdel!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SNADNÝ PRACHY - jeník vám poradí :o) bux.to SNADNÝ PRACHY - jeník vám poradí :o) bux.to | 21. března 2008 v 1:12 | Reagovat

SNADNÝ PRACHY NA INTERNETU --->>>BUX.TO<<<---

Jednoduchej způsob, jak si vydělat pár korunek nic nedělánim. Pouze se kliká na nezávadné odkazy. Já už mam za pár měsíců přes 100$ v podstatě za nic

Nejdříve si musíte vytvořit účet na Alertpay, na který Vám budou chodit vydělané dolary a ze kterého si posléze můžete poslat peníze na svůj účet.

kód:

http://www.alertpay.com/?DNeHPc1T3oNlV%2f%2bOjIKdHQ%3d%3d

Zadáte možnost Personel Starter a vyplníte přihlašovací údaje. Dále postupujete podle instrukcí. Důležité je zadat správný email, který pak slouží jako přihlašovací jméno a zároveň identifikátor.

Dále se zaregistrujte na této stránce

kód:

http://bux.to/?r=inverno

V pravo nahoře klikněte na Register. Vyplní se potřebné údaje a do kolonky AlertPay E-mail Address For Payments se vyplní email, který je ve Vašem AlertPay účtu.

Pak se stačí přihlásit a kliknout na SurfAds. Tam jsou odkazy na stránky, na které kliknete a pak se objeví stránka, kde se začne odpočítávat 30 vteřin a pokud se potom objeví DONE a fajfka, tak je vše v pořádku a na váš bux.to účet přibude 0.01$. Teprve potom se dá kliknout na další stránku a znovu vydělávat. Na kažnou stránku jde kliknout jednou za 24 hodin a denně jich tam je v průměru 15 - 20. Stači každý den klikat a jste v balíku.

Při dosažení 10$ se dá vylatit suma na zmiňovaný AlertPay a z něj se potom převede obnos na Váš účet v bance.

Jak jednoduché... Příjemnou zábavu s internetem a vyděláváním.

2 notie notie | 26. března 2008 v 19:28 | Reagovat

my mame taky ve zkusebne podprsenku na zdi:)...a kalhotky

3 Andy Andy | 27. března 2008 v 11:03 | Reagovat

Slyšela jsem je hrát...mazec nejwětší!!!

Těžko říct jestli jim jde líp kalit a nebo hrát,ale každopádně to jsou nejlepší ženský,který sem mohla poznat...

4 betuna betuna | 27. března 2008 v 22:07 | Reagovat

JO! pushupky jsou suprer..nejenze skvele hrajou,maj vyborny texty,ale sou to pohodovy holky :-) Koncerty s nima sou vzdycky vydareny...

5 noi noi | 7. dubna 2008 v 20:10 | Reagovat

mám moc rád POJZONPUŠAP >=D ... a moji kámové taky, o písničce Popelnice a Pracák mluvěj ještě teď, ačkoliv koncík je už měsíc za  náma ;)

tyjo, holky, máte nějaký stránky vůbec?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama