Láska prý prochází žaludkem

20. března 2008 v 21:22 | Mistiq |  Číslo 13 - Láska (v kapitalismu)
Přemýšleli jste někdy nad tím, co je tím vlastně myšleno? Já sem si na to vypracovala svou teorii tří fází. Tou první fází je ta, kdy se seznámíte s nějakým novým, vtipným, krásným, inteligentním, sexy objektem, jenom když na něj pomyslíte, tak vám v břiše začnou běhat mravenci, je vám nevolno při každém setkání a nemáte potřebu jíst, protože žijete ze vzduchu a z toho úžasného pocitu "lásky". Nebo je tím myšleno to další období, kdy už máte první fázi nevolností a nervozity za sebou, začínáte před svým partnerem prdět, krkat a šťourat se v nose, je vám už úplně jedno, jestli si vezmete spoďárky s kočičkama a ne ty sexy s černou krajkou, a nohy si holíte jednou za měsíc. Myslím tím tu fázi, kdy jste pořád ještě velmi "in luf" a trávíte hodně času se svým dvounohým kocourem/kočkou převážně doma, trávíte čas pravidelným sexem, spánkem, hodně vaříte a konzumujete, koukáte na filmy a povídáte si o životě a začínáte spolu tzv. "soužít".

Plánujete nejen společné víkendy a večery, ale i večeře a obědy, střídáte se o to, kdo uvaří, a krásně se flákáte, válíte u telky a u filmů a pořád něco přikusujete a uždibujete. Ještě, že máme na každém rohu Vietnamce, kteří nespí a mají otevřeno ve svých obchodech až do rána. Váš žaludek zažívá hotové orgie a dost často se začne zaoblovat a kulatět pod náporem těch dříve nezvyklých snídaní, obědů, svačinek a večeří. Nebo to nejlépe vystihuje třetí fáze, která vám v té lásce vezme úplně chuť k jídlu i náladu. Žaludek máte sevřený jako rozinku. Je to fáze, kdy už ani nevaříte, nechodíte moc domů, hospoda a kamarádi jsou lepšími společníky než to tlusté prase (pardon), co jste si doma vykrmili a kterým se pomalu stáváte i vy. S partnerem/kou si nemáte už moc co říct a je vám prostě lépe bez něj/ní. Když se nad tím tak zamyslím, tak to rčení má asi něco do sebe, ze všech tří stran mi dává smysl..
Rozebereme-li jednotlivé fáze: 1. a 3. fáze je čistě psychická záležitost, hrají v ní emoce, city, je to hodně o nejistotě a zdá se to být přirozené. Žaludek je přeci centrem emočních záležitostí. Zajímavější je ta fáze dva. To užívání si společného času, společného pojídání a popíjení. Je to fajn, když člověk přijde z práce a má doma nakoupeno, nebo když chce udělat radost druhému (i sobě) a něco dobrého uklohní nebo upeče, ale proč někteří (v tomto případě bohužel nejčastěji ženy) na tomto faktu založí svou kariéru domácí robotky? Dobře se najíst, napít, vyspat se a zasouložit si patří podle mě k pilířům lidského nebo alespoň mého žití a bytí. Ale říkám si, nemám já víc zajímavějších věcí k nabídnutí svému partnerovi/partnerce než pouhý talíř guláše s domácím malinovým koláčem s drobenkou? Myslím, že na to máme všichni/všechny, myslím, že všichni vydržíme bez pravidelných teplých večeří a hodin strávených tím, že se v rodinném kruhu plánují nákupy potravin a co se bude vařit o víkendu. Taky vidíte babičky nebo vlastní matky, které ráno v sobotu časně vstanou, jdou s předem sestaveným seznamem potravin na nákupy, přijdou domů se třemi taškami plnými jídla pro celou rodinu, jen co vybalí potraviny, začínají obřadně krájet a strouhat a zadělávat těsta a vařit, aby byl oběd do dvanácti hotov? Po obědě, který sní průměrný člověk tak do pěti-desíti minutách (schválně zmiňuji, protože to je čas, kdy ty nebohé ženy alespoň na chvíli sedí), jdou rychle mýt nádobí a staví na kávičku, ke které se podává domácí koláček? Kávička je vypita, všichni jsou přežraní, když ne, jdou se dojíst již stydnoucích zbytků z oběda. No a protože čas kvapí, je třeba začít pomalu připravovat večeři, po které naše babičky a matky už nevidí na 10 cm před sebe, usínají u zpráv, film od osmi vidí jen do úvodních titulků a v devět si jdou s omluvou lehnout, že jsou nějaké unavené. Zítra je totiž neděle a čeká je další vařící a pečící maratón. Vždyť ony to ale dělají z lásky, aby bylo doma dobře a všichni se poměli.
Uuf, tak takhle neeeee prosím. Babičky, matky, vy všechny novodobé sečko-žnečky-mlátičko-pečky, co takhle trochu zpomalit, zklidnit se a třeba zaúkolovat i druhé, ať pomůžou s nákupem, ať uvaří místo vás, proč musí být po kávě vždycky sladká tečka, není přece třeba pořád vařit komplikovaná a teplá jídla? Spočetly jste si někdy, kolik hodin trávíte po nákupech (teď mam na mysli jen potravin) a u plotny? Kolik hodin svého dne byste mohly místo toho strávit psaním článku pro BM?
Věřte, že váš partner/ka si vás bude vážit i bez toho, že jste schopni/y udělat domácí knedlíky. A pokud ne, tak se s vámi stejně rozejde jenom kvůli tomu, že celý život nesnášel teplý párky k večeři.
Podle všeho tedy láska asi opravdu prochází žaludkem. A kde končí?
Autorka se právě nachází ve druhé fázi. Po dopsání tohoto článku odchází vařit pro svého kocoura, který se vrátí z tréninku hladový a unavený. Čeká je společný romantický večer s večeří, lahví vína, filmem a sexem na závěr:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 shaper shaper | Web | 22. března 2008 v 14:27 | Reagovat

tvůj blog mě hodně zaujal.. taky bych chtěla myslet jako riot grrrls, tahle fylozifie mě hodně zaujala, ale nejde se tomu naučit, musí to k tobě prostě pasovat..

skvěle píšeš..

jinak k článku.. ve všem souhlasím, není co vytknout.. no a jestli láska prochází žalůdkem tak končí v..

2 ph ph | 24. března 2008 v 18:37 | Reagovat

shaper: Jen drobnost - tohle nepsala ER, ale to tvoje přehlédnutí jen svědčí o tom, že i Mistiq píše víc než dobře:-)) Jen tak dál, děvčata, doufám, že vás bude víc a víc... Jen do toho:-)))!

A jelikož je mě tu bohužel stále více, nežli je mi příjemné, odpustím si tentokrát své sáhodlouhé připomínky velmi kolísavé úrovně a omezím se jen na pár velmi různorodých otázek:-) Dobrá zpráva? Neměly/i jste v první fázi alespoň někdy dojem, že jste svědky paranormálních jevů ba dokonce, že jste nadány/i určitými iracionálními schopnostmi (prozatím je nebudu rozvádět)? K čemu jsou vůbec dobré teplé večeře? Proč většina mužů, které znám, nepovažuje cokoli na talíři, co neobsahuje alespoň sebemenší ostatek mrtvoly jakéhokoli zvířete, za plnohodnotné jídlo? Kterej idiot vymyslel houskové knedlíky? Proč bych se měl po nedělním obědě nalejvat kafem a místo chutného cigára prskat na všechny kolem stolu drobenku, když i bez toho je můj žaludek těžší, nežli závaží sebevraha, který právě pod okny hupsnul do řeky? Proč bych měl po tvrdém tréninku předstírat, že celý šťastný konzumuji vydatnou a voňavou večeři, když mi stačí blbej neochucenej tvaroh nebo míchaná vajíčka, která zvládnu sám (a s o to větší chutí je pak zhltnu)? Zašukat si s napěchovaným žaludkem mi nepřijde dvakrát romantické a po víně mě pálí akorát žáha, nestačila by jedna (chcete-li, tak víc) zapálená svíčka? Proč jsem opustil všechny přítelkyně, které mě vykrmovaly (vařily fakt dobře), takže když jsem si nic zlého netuše prohlížel naše společné fotografie, strašně jsem se rozčílil a ptal se sám sebe, co dělám špatně, když mě má láska podvádí s tím nechutně vyžraným chlápkem (opravdu jsem se nepoznal...)? Začíná to srdcem (první fáze), prochází žaludkem (druhá fáze) a sotva se to procpe skrz nekonečná a (obvykle zaflákaná) střeva, končí to v .... (jak již poznamenala shaper:)). Všechny cesty vedou do ... (Říma?).

3 ER ER | 25. března 2008 v 16:26 | Reagovat

pro shaper: je fakt, že filosofie se nedá "naučit", ale na druhou stranu, člověk se mění, různě dozrává (nebo senilní), a když se zabývá nějakým tématem, více ho chápe, mění svoje postoje... takže do toho tak nějak vzklouzne.

ještě bych ale chtěla říct, že není nic jako správné riot grrrl myšlení - je to nějaký proud, ale sloužený z mnoha pramínků

4 shaper shaper | Web | 28. března 2008 v 22:35 | Reagovat

ER: nebudu se snažit do toho dostat, stejně by to nebylo upřímný;) prostě počkám co se ze mě jako adolescentní puberťačky vyvine, tak mi držte palce:D

5 Epidém Epidém | Web | 30. března 2008 v 12:36 | Reagovat

Já jsem tohle rčení vždy měl spojené s našimi kočkami a kocoury (čtyřnohými). Dokud zvíře krmíš, lísá se jakoblázen, jakmile je miska prázdná ž o něm neslýšíš... S některými partnery je to stejné.

6 nic nic | 7. května 2008 v 22:51 | Reagovat

shaper: No vidíš:-)), mám takovej pocit, že jsi už riot grrrl, aniž bys to zatím vůbec tušila a především se o cokoli snažila - zatímco já mohu být maximálně riot:-))) Gratuluji:-)! Kdybych se náhodou seknul, držím ti nadále palce.

7 Kate Kate | Web | 1. června 2011 v 17:56 | Reagovat

prosím hlas.. moc dekuju :))
prezdivka kATE
http://goodgoodgood.blog.cz/1105/sonc-1-kolo-hlasovani

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama