Emča v kopírce - takže BM#1-4 jsou na světě!

6. března 2008 v 15:02 | ER
Dnes se ze mě stala "skládačka". Dnešní den je totiž věnován kopírování a skládání a sešívání starých čísel BM - 1-4. O tyto prehistorické kousky si někteří a některé z vás psali, a tak jsem do toho konečně praštila a odnesla je do kopírky.
Dopoledne strávené u xeroxu, odpoledne doma mezi stohy papíru. Můj pokoj se změnil v malou manufakturu. Ke skládání jednotlivých listů mi hráli furt dokola Manic Street Preachers: Holy Bible - myslím velmi příhodný název pro tu činnost.

O kopírování už vím téměř všechno (makačka na bednu, v Copy General mají pekelně rychlé mašiny, ale jinak mě dost nasrali, spolu s tím pitomým zákonem - proč mám platit autorský poplatek z každé kopie, když to, co kopíruju, je můj vlastní výtvor, respektive výtvor našeho kolektivu? Grrrrr!), stejně jako to, které svorky vydrží a které jsou na hovno. Můj pokoj je pokryt bílými a červenými papíry v několika vrstvách, zlámanými svorkami a pyramidkami složených Bloody Mary. Ruce trošku pořezané od špatných svorek a hran papírů, kolena zatraceně zpřelámaná od několika hodin v tureckém sedu, záda bolí od hrbení.
To všechno píšu proto, abyste kurnik viděli, že těchhle ubohých pár kousků Bloody Mary není jen papír na podložení stolu. A že je za tím spousta práce.
Těch starých BM je vždy po 30 kusech. Nehrajeme si na limitované edice, ale prostě to trošku žere čas a peníze (takže první číslo už nebude zadarmo:( ). Na druhou stranu, jsem ráda, že tahle zaprášená čísla zase spatřila světlo světa - vlastně jsem byla sama překvapená, jak jsou vtipná a tvořivá, punková, hravá a radikální.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | E-mail | 10. března 2008 v 9:46 | Reagovat

"proč mám platit autorský poplatek z každé kopie, když to, co kopíruju, je můj vlastní výtvor, respektive výtvor našeho kolektivu?"

Hm, Národní knihovna si udělala statistiku o tom, kolik kopírovaných autorů dostává něco z těch poplatků. Jsou to 2%.

2 xHonzax xHonzax | 12. března 2008 v 9:18 | Reagovat

Já když chodím kopírovat normálně na komerční kopírku xDrugx tak po mě žádné parchy navíc teda nechcou.

3 Imm Imm | 15. března 2008 v 12:32 | Reagovat

Chtěla bych se zeptat,kde by bylo možno tyhle starší čísla sehnat?

:)

4 ph ph | 19. března 2008 v 23:52 | Reagovat

Imm: Najeď na leden 08, příspěvek "Starší čísla BM k mání" a napiš si o ně:-)) Jen doufám, že mi poslední exempláře nevybereš před nosem. Dělám si prdel - budiž ti přána:-))).

Jaká je vyvolávací cena? 25 Kč?? Děláš si srandu??? Nabízím 40 za takové skvosty a především zlomená záda, vzpurnou sešívačku, zabitý den, ochotu se něčím takovým vůbec zabývat atd. atd. (a mezi námi, pořád si myslím ER, jak jsem tě nenatáh a že nakupuji pod cenou...). Kdo chce v rámci dražby přihodit?

5 nic nic | 7. května 2008 v 22:54 | Reagovat

Proč obvykle pokaždé, když něco napíšu, se veškerá zábava utne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama