Březen 2008

Video pro tento den

30. března 2008 v 12:38 | ER |  Hudba - grrrls
Dnes dělám grafiku nové BM a poslouchám při tom své oblíbené divoženky Lunachicks, mrkněte na video Say What You Mean

Jo, a ty Partyline...

26. března 2008 v 22:40 | ER |  Hudba - grrrls
... hrajou taky v Praze a Hustopečích.
čtvrtek 27.3. Praha - 007
pátek 28.3. Koncert se přesunuje z Vraha do Hustopeč nad Bečvou, pod střechu u nádru - open air.
sobota 29.3. Brno - Yacht

Láska prý prochází žaludkem

20. března 2008 v 21:22 | Mistiq |  Číslo 13 - Láska (v kapitalismu)
Přemýšleli jste někdy nad tím, co je tím vlastně myšleno? Já sem si na to vypracovala svou teorii tří fází. Tou první fází je ta, kdy se seznámíte s nějakým novým, vtipným, krásným, inteligentním, sexy objektem, jenom když na něj pomyslíte, tak vám v břiše začnou běhat mravenci, je vám nevolno při každém setkání a nemáte potřebu jíst, protože žijete ze vzduchu a z toho úžasného pocitu "lásky". Nebo je tím myšleno to další období, kdy už máte první fázi nevolností a nervozity za sebou, začínáte před svým partnerem prdět, krkat a šťourat se v nose, je vám už úplně jedno, jestli si vezmete spoďárky s kočičkama a ne ty sexy s černou krajkou, a nohy si holíte jednou za měsíc. Myslím tím tu fázi, kdy jste pořád ještě velmi "in luf" a trávíte hodně času se svým dvounohým kocourem/kočkou převážně doma, trávíte čas pravidelným sexem, spánkem, hodně vaříte a konzumujete, koukáte na filmy a povídáte si o životě a začínáte spolu tzv. "soužít".

Pushpunkcore a pouliční směs

17. března 2008 v 21:34 | ER
Jedovatý Push-upky jsou další rozdivočelá feministická smečka ze severních Čech. Hrají teprve krátce,
ale ze všech koncertů zatím odešly bez pomsty publika. Produkují něco mezi punkem a HC, a jejich dvě zpěvačky (jedna andělská beruška a jedna černá pekelnice) tomu dávají docela šťávu. No, a protože se známe, bylo jasné, že následující rozhovor se nepovede ve vážném duchu.
Na úvod představte kapelu, kdo co, s kým a jak dlouho. Co je push punkcore?
Našly jsme se na jaře roku 2007, jedné noci v jednom baru díky Zdenče, která s námi téměř rok zpívala. Současná sestava je Věrka, Jahoda - zpěv, Hanka - basa, Korky - kytara, Tonča - bicí. Push punkcore...tenhle styl vznikl tak, že některá ráda punk, některá HC a všichni push- up.
Jsou Jedovatý Push-upky kapela s ambicí stát se první českou lesbickou kapelou, nebo sexuální orientace při náboru do kapely nerozhoduje?:)
Prvotní myšlenkou bylo, že využijeme kapelu jako prostředek k uspokojení sexuálních tužeb (některým to vydrželo dodnes:)), ale plány byly překaženy vpádem většinové orientace, a tak jsme byly nuceny psychologickou a sociální atmosférou věnovat se více hudbě:).
Jsou push-upky váš oblíbený či snad jediný kousek oděvu? Doneslo se mi, že máte ve zkušebně pověšenou podprsenku:)
Podprsenka, o které mluvíš, ze sebe strhla před pódiem jedna riot grrrl zmítající se v plamenech euforie z naší hudební performance:).

Pochod proti základnám už zítra

14. března 2008 v 17:46 | ER
více info zde a zde

Unconquered - Milada Horáková v komiksu

14. března 2008 v 17:35 | ER
"UNCONQUERED - unikátní americký komiks z roku 1951 o vykonstruovaném procesu s doktorkou Miladou Horákovou. Připomeňte si její příběh, i když v trošku zjednodušeném podání amerických kreslířů.." naleznete zde

Parkování Také Vzadu: Od plastových nán k DIY kultuře

14. března 2008 v 16:57 | ER |  Hudba - grrrls
Parkování Také Vzadu je mladá děčínská kapela, co hraje takový ten čistý punk s naléhavými melodiemi a politickými texty. Donedávna ve složení Běta (kytara), Edita (zpěv), Matěj (basa), Anča (bicí) - tedy jedna z mála kapel, kde za bicíma seděla holka. Kapela prochází personálními změnami, o nichž se tu taky dočtete. PTV budou hrát na Rocku proti sexismu, a já už se hrozně těším na Cvičíme se Olgou a další jejich pecky.
Na Rocku proti sexismu jste hráli už loni. Hráli jste i na Ladyfestu v Lipsku. Poznamenaly vás tyhle feministické akce?
Obě dvě akce nás určitě poznamenaly, byly vydařený a hrálo se nám skvěle. V Německu se nám líbila podpora ze strany publika, když Edit vypověděly hlasifky. I přes náš, vcelku tim poznamenanej výkon, byl náš celkovém dojem parádní. V Praze to byla nádherně spontánní akce a my jsme si připadali jako doma. Na těchhle akcích se nám líbí,že nejde jenom o hudbu, ale jsou plný DIY kultury, promítání, alternativních projektů…Sme moc rádi, že můžeme bejt součastí takovejchhle akcí a doufáme, že RxS II bude stejně tak vydařenej jako ten první..

MDŽ - stoleté výročí boje za práva dělnic

7. března 2008 v 18:37 | ER
Letos to je sto let od masových protestů žen za kratší pracovní dobu, lepší plat a volební právo. Do newyorských ulic 8.3. 1908 vyšlo zhruba patnáct tisíc žen.
Přelom 19. a 20. století byl ve znamení velkých sociálních otřesů, a žen se to týkalo dvojnásob - neměly politická a ekonomická práva, takže jejich životní situace byla velmi špatná. Industrializace a rozvoj kapitalistické výroby a absolutní ignorace dělnických práv a úrovně pracovních podmínek šly ruku v ruce, a MDŽ si připomínáme právě kvůli silnému odporu žen proti vykořisťování.

Zpívající pudřenky Čokovoko

7. března 2008 v 17:22 | ER |  Hudba - grrrls
Jestli ještě neznáte hiphopovou dvojku Čokovoko, tak je na čase to změnit. Kapelu tvoří dvě brňačky, Zuzka a Adélka, a říkají o sobě: "Sme jing a jang zpívající pudřenky, jablíčko a hruštička, hrášek a lusk, cukr a bič, Tom a Jerry, Nagasaki a Hirošima, podprsenka a tanga, Koranteng a Borhyová, prostě se doplňujem." Vydaly desku, která obsahuje skvělé písničky s nezaměnitelnými texty - vtipnými, svéráznými, břitkými i poetickými. A co je na Čokovoko ještě sympatické - mají rády leopardí vzor (viz jejich web cokovoko.cz i koncertní modely).
Představte prosím svoje uskupení, jež se zove Čokovoko. Kdo jste, jak dlouho hrajete a rapujete, jak jste se daly dohromady, proč se jmenujete Čokovoko?
Adélka: Daly sme se dohromady na chatě, už to bude čtvrtej podzim.
Zuzka : My jsme byly kamarádky ve fázi oťukávání, a pak se to stalo, v přírodě.
A: Název vznikl na procházce.Kamarád Lumír(co nám dělá hudbu) mi ukazoval, jak má jeho pes rozšířené čokovoko, tzn. řitní otvor. Tak nám to připadalo jako vhodný název.


Emča v kopírce - takže BM#1-4 jsou na světě!

6. března 2008 v 15:02 | ER
Dnes se ze mě stala "skládačka". Dnešní den je totiž věnován kopírování a skládání a sešívání starých čísel BM - 1-4. O tyto prehistorické kousky si někteří a některé z vás psali, a tak jsem do toho konečně praštila a odnesla je do kopírky.
Dopoledne strávené u xeroxu, odpoledne doma mezi stohy papíru. Můj pokoj se změnil v malou manufakturu. Ke skládání jednotlivých listů mi hráli furt dokola Manic Street Preachers: Holy Bible - myslím velmi příhodný název pro tu činnost.

Bella Fica, punk se ságem

5. března 2008 v 18:57 | ER |  Hudba - grrrls
Na rozhovor s ústeckou Bella Ficou se chystám už dlouho, jejich koncerty jsou našlápnutý "punk se ságem", sami říkají, s takovou tou hospodskou příchutí:) Kapela mě ovšem vypekla svými stručnými odpověďmi. Takže jestli vás zajímají podrobnosti, přijdte se jich zeptat osobně na RxS, kde budou hrát.
Nahráli jste desku. Jak to probíhalo, co to pro vás znamenalo?
Můžu říct, že jsme to trošku podcenili a vylezlo z toho to, co vylezlo! J Ale snad to není tak hrozný. Určitě to byla pro nás nová zkušenost. S nahráváním dema v Bohušovicích se to vůbec nedá srovnávat. Ale aspoň víme do příště, co dělat a co vylepšit. Rozhodně bysme chtěli strašně poděkovat Pavlikovi Bromovi, kterej to s náma ten tejden vydržel a kterej nám dodával energii - opravdu je to hodně o přístupu…

Stillknox: Prostě jsme se raději naučily hrát…zdálo se nám to jednodušší..než podnikat nějaké „tříakordové revoluce“ část první

5. března 2008 v 18:37 | Jitka + Stillknoxky |  Hudba - grrrls
Stillknox asi netřeba našim pravidelnějším čtenářům a čtenářkám představovat, my je totiž máme rádi, a tak o nich dost často píšeme:) nad rozhovorem jsme se sešli už asi potřetí, a tak nadešel čas na otázky na tělo, ty kulturně-politické jsme už dávno vyčerpali. Užijte si opět barené šílenství s touto pozoruhodnou bandou.
Máte čerstvé promo fotky. Připadáte mi jako pochybná společnost pod vedením bordelmamá Zuzany. Jak to probíhalo?
Elda:
To ještě nejsou definitivní fotky, spíš taková rozcvička nanečisto - máme v plánu další focení. Tohle probíhalo skvěle, prostě jsme se narychlo bez koncepce sešli u nás doma, "načančali" jsme se a jeden šikovnej ochotnej týpek mačkal spoušť. Myslím, že Atlet v kvádru je úžasnej. Zuzana a bordelmamá? Spíš takovej xindl drzej to je.Stálo by to za nějakou hlubší analýzu, ale to bych nechala až na fotky budoucí. Hodně sme se na tom vyřádili, ty fotky na webu jsou tak 1% celkového objemu - museli jsme selektovat, abychom konečně měli v rychlosti aspoň provizorní fotku na nadcházející pozvánky, plakáty, proma atd.


Věříme v to, ze nic neděláme zbytečně

5. března 2008 v 17:59 | ER |  Hudba - grrrls
Rozhovor se Steelfaith, jednou z kapel, která zahraje na Rock proti sexismu. Následující řádky vám představí tuhle mladou heavy metalová bandu z Lovosic.
Klasická otázka na začátek: představte se, kdo co a jak dlouho.
Takže naše kapela vznikla cca před rokem, kdy si plácnul bubeník s kytaristou. Kláru (zpěv) jsme nabrali pár měsíců pozdějc, kdy už byl všechen materiál nazkoušen a čekalo se na zpěváka / zpěvačku. Páju (baskytaristku) dotáhnul náš bubeník, který s ni kdysi hrával v kapele Kapelární Elevace. Já - Honza (sólovka) a Jirka (doprovodka) jsme hráli asi rok a pul v kapele Chlíwek, po rozpadu jsme šli naplno do Steelfaith.