Únor 2008

Rock proti sexismu 2

28. února 2008 v 14:26 | ER |  Hudba - grrrls
Nemožné se opět stalo skutečností a my znova organizujeme Rock proti sexismu! Tentokrát to bude v Litoměřicích, v Progressive klubu, za pěkného jarního počasí 5. dubna.
Žánrově to bude pestřejší než loni (od hiphopu přes punk až po metal), a také na vás čeká přezajímavý doprovodný program.
A protože litoměřická scéna je divoká, očekávejte to nejhorší v tom nejlepším smyslu!
Co tedy pro vás chystáme:
kapely:
promítání DIY filmů
módní přehlídku
vege jídlo z biofarmy
výstavku
distro

momentálně je v příprave web RxS, kde se dozvíte víc info (až je tam nacpeme)

Partyline v Brně

26. února 2008 v 22:43 | ER |  Hudba - grrrls
Haló, haló, je tu další velká feministická událost tohoto roku! 29.3. v brněnském Yachtu zahrají Partyline, punková kapela z Washingtonu. Jejich členkou je bývalá zpěvačka Bratmobile, Alison Wolffe, jedna z prvních duší hnutí riot grrrls v Americe. Pořád se ještě věnuje "kulturnímu aktivismu", takže se připravte, tohle nebude žádné obyčejné drnkání a holčičí ječení do mikrofónu, tohle bude znovuzhmotnění hesla Revolution grrrl style now!
Více info o kapele zde a zde.

VEŘEJNÁ DISKUZE NA TÉMA: DEFINICE SOUHLASU PŘI SEXUÁLNÍ AKTIVITĚ

22. února 2008 v 11:39
V návaznosti na prohlášení Sexuální Násili - Temné uličky, bezpečí našich ložnic a následné reakce, se bude pořádat veřejná diskuze, která se bude zabývat definicí souhlasu při intimním styku. Diskuze proběhne 18. 3. od 18.30 v Krtkově Koloně (Sochařská 6) a zváni jsou všichni a všechny, kdo o tomto problému chtějí diskutovat i ti/y, kteří se chtějí jen něco dozvědět.

Sexuální násilí - temné uličky, bezpečí našich ložnic?

22. února 2008 v 11:37
(Prohlášení skupiny, která se chce zabývat otázkou sexuálního násilí (není součástí BM).)
Znásilnění není jen aktem hrubého násilí, ale také fakt nerespektování vůle druhé osoby, sex bez souhlasu, případně s vynuceným souhlasem. Naše skupina se začala scházet na základě toho, že v prostředí, jehož jsme součástí, došlo ke znásilnění. Protože útočník i oběť se pohybují ve stejném prostředí, cítily členky a členové naší skupiny potřebu se s tím vypořádat. Rozhodli jsme se na to reagovat právě ustanovením skupiny lidí, kteří mají zájem diskutovat o konkrétním případu, ale zároveň se chtějí snažit na znásilnění, sexuální chování a sexualitu nahlížet z jiných perspektiv, než je to běžné. Chceme se společně bavit o tom, co znamená souhlas a proč není možné jednat bez něj. V rámci pravidelných schůzek, kterých se na základě svého přání účastní i útočník (oběť o schůzkách ví, ale sama nemá zájem se jich účastnit, což plně respektujeme), jsme rozebírali situaci znásilnění, útočníkovo nerespektování přání a soukromí oběti. Narazili jsme i na dlouhodobější útočníkův problém, kterým se zabýváme i nadále - nerespektování svobodné vůle druhých lidí i v jiném než sexuálním kontextu. S tímto faktem skupina útočníka konfrontuje a na základě konkrétních příkladů nastavuje zrcadlo jeho jednání.

Láska s příchutí pesticidů

17. února 2008 v 14:40 | ER (překlad Ingy Muscio) |  Číslo 13 - Láska (v kapitalismu)
Valentýnské šílenství (na ulici spousta chlapů s kytkama, výlohy plné rudých a růžových srdíček, v drogerii dokonce i valentýnská sleva na ředidlo, bulvární drby o zahýbání a nových láskách právě v tento tolik komerčně využitelný den) mi připomnělo hořký paradox "lásky" v globálním kapitalismu, který popisuje americká autorka Inga Muscio ve své knize Authobiography of Blue-Eyed Devil.
Je to o růžích.... o nádherných ekvádorských růžích.

Láska, ideologie a Rebelové

8. února 2008 v 17:56 | ER |  Číslo 13 - Láska (v kapitalismu)
Dálkový autobus, časné ráno. Chce se mi strááááášlivě spát. Ke všemu sedím uprostřed na zadní pětce, a není kde opřít ospalou hlavu. A tak, abych neusnula spolucestujícímu nalevo či napravo na rameni, dívám se na film, který se promítá na obrazovkách v autobuse.
Objeví se titulek Rebelové, retro muzikál, který snad netřeba dále představovat. Písmena "love", zakroužkovaná srdíčkem probodnutým šípem, jsou moc pěkná slovní a obrazová hříčka, bohužel však označují jeden z nejpřeslazenějších příběhů, co jsem kdy viděla. Cukr odkapával z obrazovek v ohromných kvantech, takže jsem někdy musela zavřít oči a sundat si sluchátka, aby se mi ve vteřině nezkazily zuby.

Kabaretní dáma Amanda Palmer

4. února 2008 v 20:51 | Dlouhatánská potvora |  Hudba - grrrls

Milé Riot Grrrls!
Rozhodla jsem se, že Vás seznámím s ženou, která je mým hudebním i životním idolem, průkopnicí žánru punk cabaret, umělkyní mnoha směrů, zpěvačkou, klavíristkou a skladatelkou velkého formátu, ženskou částí dua The Dresden Dolls, s Amandou Palmer.