Leden 2008

Stillknox 22.1. Matrix, Praha

18. ledna 2008 v 14:10 Hudba - grrrls
Stillknox zvou na svůj další koncert: "Moji milí:)
Přijměte prosím naše pozvání na koncert kapely Stillknox (Girrllzz Power Grunge Rock, Prague/CZ), jež po delší době vystoupí v pražském Matrix Music Clubu, Koněvova 13
130 00 Praha 3 ( Matrix Music Clubu a to PŘÍŠTÍ ÚTERÝ 22.1.08 v 19h.
Je možné, že dojde i k nějakým repertoárovým premiérám;-)
Večer zahájí Nymbursko/Poděbadská sestava "Práva Pupku" Práva Pupku"
Vstup je volný.

Nové stránky Anarchofeminismus.org

18. ledna 2008 v 13:16 | ER
Nedávno začal fungovat nový web Anarchofeminismus.org, který navazuje na aktivitity Anarchofeministické skupiny. najdete tu spoustu zajímavých věcí, teorii i praxi anarchofeminismu, a řadu témat jako rodina, sexualita, výchova a vzdělávání.

Starší čísla BM k mání

18. ledna 2008 v 11:43 | ER
Ačkoli se to zdá skoro neuvěřitelné, konečně se podařilo nakopírovat starší čísla Bloody Mary. Takže pokud vám v knihovničce chybí čísla 5 (Globální stávka žen), 6 (Ženy na válečné stezce), 7 (Menstruace), můžete si o ně napsat na uvedenou mailovu adresu. Čísla od 8 výš jsou dostupná taktéž. Časem se snad zmůžeme i na ty historičtější kousky BM 1-4. Vytrvejte.

Postav se za své sestry… Black Feminism

8. ledna 2008 v 21:32 | ER, a díky Nině za rady a inspiraci |  Číslo 13 - Láska (v kapitalismu)
Feminismus není věcí bohatých bělošek ze Západu.
Black feminism neboli černý feminismus, a někdy se mu také (politicky korektně a ne zcela výstižně) říká afro-americký feminismus, je prostým vyjádřením, že útlak na základě pohlaví nelze nikdy oddělovat od otázek rasy a třídy. Dokonce se dá tvrdit, že feminismus, který se snaží bojovat jen proti sexismu a třídnímu rozdělení, ale zapomíná na rasu, přispívá k rasovému útlaku.

All or Nothing, 13.1.08, Praha, klub 007

6. ledna 2008 v 15:11 Hudba - grrrls
All Or Nothing HC budou hrát v neděli 13.1.08 na pražské Sedmičce. Je to nárež jak sviňa, tož přiďte.
Pro doplnění přikládám text z webu 007:
All or Nothing HC je energická hardcore punk kapela s ženským zpěvem z Jižní Kalifornie. Během krátké doby si vydobyla své jméno díky intenzitě své hudby, textů a živých koncertů a aktivismu - tak tohle o sobě píše sama kapela na svém webu. Co k tomu dodat?
All Or Nothing HC jsou ze stejného těsta jako Naked Aggression, a to nejenom hudebně (a mimochodem s nimi velmi často koncertují). Naštvaná hardcore punk muzika v oldschool podání, agresivní ženský vokál, politické texty podložené činy a velmi energická živá show.
K tanci, poslechu a rozcvičce v kotli před All Or Nothing HC zahrají jihočeští Gride, po delší době opět na 007! Agresivní, rychlá muzika s pekelným bubeníkem nenechá kámen na kameni!
Pořádá fanzin Firestorm a vstupné je 150 Kč.

Ach, ty výpadky

5. ledna 2008 v 20:38 | ER
Všem věrných čtenářům a čtenářkám se omlouvám za dvouměsíční výpadek v publikování. Předvánoční nakupování dárků mě pohltilo natolik, že jsem nebyla schopnat napsat ani řádek. Budu se snažit to změnit, i když nelze zaručit, že se to již nestane. Vytrvejte a bojujte s námi! Za odměnu: obrázek!