„Láska“ za časů temnoty - Nucená prostituce a další formy sexuálního násilí v nacistických koncentračních táborech

27. října 2007 v 22:24 | Jessica Bock (+ editace ER)
Sexuální násilí na pronásledovaných a zajatých ženách bylo pevnou součástí nacionálně-socialistického systému. Formy sexuálního násilí zahrnovaly například sexuální obtěžování a znásilňování zajatkyň, medicínské pokusy nebo nucenou sterilizaci a potraty. Jednou z nejvíce tabuizovaných forem sexuálního násilí je právě nucená prostituce v koncentračních táborech.

Nacisté prostitutky pronásledovali a zavírali, už před válkou existovaly seznamy prostitutek, na základě kterých byly tyto ženy kriminalizovány. Správná nacionálněsocialistická žena totiž byla asexuální (a matka zároveň), a tak prostituce vyplňovala toto vakuum v sexuálních vztazích. Přestože nacistický systém považoval prostitutky za nečisté, podporoval (či vynutil) prostituci žen jak v armádě, tak v koncentračních táborech. Zní to jako rozpor? Jen na první pohled. Po převzetí moci nacisty v roce 1933 začalo pronásledování "nepřátel lidu", zejména "záškodníků", kteří představovali hrozbu pro německý lid. Takovou hrozbu oficiálně představovaly i prostitutky, která byly zařazeny do skupiny "asociálů". Cílem nacistů však nebylo odstranění prostituce, ale neomezený státní dohled nad ní a konečně její využití pro prosazení nejen vlastních představ o sexualitě, ale i mocenskopolitických, expanzivních a hospodářských zájmů.
Během druhé světové války se koncentrační tábory staly stále větším zdrojem pracovní síly pro textilní, chemický a zbrojní průmysl. Aby vzrostl pracovní výkon nuceně nasazených pracujících a aby bylo možno vytěžit ještě víc, vznikl systém prémií. Základem pro zřízení nevěstinců jakožto institucí prémiového systému byl pokyn od Heinricha Himmlera v březnu 1942. Na základě něj byl už 12. června 1942 zřízen první lágrový nevěstinec. Vznikl tak genderově rozdělený systém, který sexuálně vykořisťoval ženy, aby stimuloval pracovní výkony nucených dělníků-mužů ze zbrojním a válečném průmyslu. (Dalším důvodem pro podporu prostituce byla "prevence" homosexuality mezi vojáky. Podezřelí muži byli nuceni k sexu, aby prokázali "správnou" orientaci.) Prostituce se tak stala institucionalizovaným a byrokraticky řízeným nástrojem na budování Třetí říše.
Budoucí prostitutky se rekrutovaly hlavně v ženském koncentračním táboře v Ravensbrűcku. V první fázi bordelů se do nich nabíraly ženy, které před svým zatčením pracovaly jako prostitutky. Ženy byly roztříděny do kategorií na základě svého zevnějšku a podle výsledného hodnocení rozděleny do nevěstinců pro SS, Wehrmacht a pro zajatce v lágrech. Později došlo i na ženy z jiných bloků, které předtím jako prostitutky nepracovaly. SS označovala rekrutaci žen pro nucenou prostituci uvnitř koncentračních táborů za "dobrovolnou". Mýtus o dobrovolnosti tohoto přihlášení se dodnes udržel v historickém bádání, ale i v hlavách mužů, a částečně i žen, kteří a které přežili koncentrační tábory. Přitom se ale zapomíná, že takový systém hrůzovlády, jakým byly koncentrační tábory, svobodnou volbu nenabízel. Tehdy bylo samozřejmé, že když se naskytla šance zvýšit naději na přežití, tak se také využila. A pokud to nepoškodilo ostatní zajatce a zajatkyně, nikdo se nad tím nepohoršoval. Pracovat jako prostitutka v koncentráku znamenalo mít lepší šaty, jídlo i hygienické podmínky - a to šanci na přežití zvýšilo výrazně. Extrémní prostředí lágrů dalo vyrůst jiné etice, než té měšťácké, která prostituci odsuzovala a přitom skrytě podporovala. A krom toho - proč odsuzovat jen prostituci? Mnoho zajatých mužů a žen využila možnost obsadit vyšší pozice v hierarchii koncentráku, a získat tak lehčí práci a další výhody, a nad tím se nikdo příliš nepozastavuje. Tento dvojí metr naznačuje společenskou stigmatizaci sexuální práce - a to i když je vynucená.
Po naverbování byly ženy rozvezeny do jednotlivých koncentračních táborů. Tam zpravidla byly prvními ženskými zajatkyněmi. Bordel se nacházel v označeném bloku, a to buď někde blízko vstupu nebo naopak v zadní části tábora. Po příjezdu obdržely budoucí prostitutky lepší oblečení a potraviny. V koncentráku pracovaly zpravidla kolem šesti měsíců. Poté se jejich "pracovní síla" považovala za vyčerpanou a žádalo se o "další dodávku" z Ravensbrűcku. "Použité" ženy se vracely zase zpět. Pokud byly těhotné, nacističtí "doktoři" na nich dělali pokusy. Zkoušelo se působení různých chemikálií, prováděly potraty a sterilizace (ostatně, ženy ze skupiny "asociálů" byly sterilizovány automaticky).
Návštěva nevěstince byla zprvu vyhrazená jen pro malou privilegovanou skupinu zajatců. Do té patřily hlavně "funkcionáři", - zajatci, kteří stáli nejvýše v hierarchii koncentračního tábora. Později se tento okruh rozšířil o i kriminální, politické a "a-sociální" zajatce (Židé tuto možnost neměli). O návštěvu bordelu se muselo písemně žádat u komandantury tábora a vše bylo pečlivě zaneseno do knih. Povolenky k návštěvě nevěstince se přidělovaly během apelu. Jedna návštěva trvala asi dvacet minut. Jediná povolená poloha pro pohlavní styk byla vleže. Na dodržování předpisů se dohlíželo skrze díry ve dveřích. Návštěva prostitutky stála dvě říšské marky, nicméně zůstává otázkou, jestli prostitutky tyto peníze vůbec kdy viděly. V rozhovorech s takto postiženými ženami se žádná z nich o placení nezmínila.
Ačkoliv lágrových prostitutek byly asi čtyři stovky, velmi málo jich bylo po válce odškodněno. Jednak mluvit o prostituci a sexuálním násilí bylo tabu, a jednak nucená prostituce nebyla zařazena mezi válečné zločiny nacismu, které se soudily v poválečných procesech. Tato tragická stránka historie prostě zmizela. Až teprve v posledních letech se o ní začíná psát a mluvit. Je strašné to vytahovat na světlo, ale ještě strašnější je o tom nevědět nebo zapomenout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (108)
Zobrazit starší komentáře

1 Eva Eva | 28. října 2007 v 11:07 | Reagovat

Přečtě te si od Arnošta Lustiga jeho knihu "Nemilovaná: Z deníku sedmnáctileté Perly Sch" ..... popisuje život prostitutky v Terezíně. Je to sice psáno trochu mírnější formou, ale dokazuje, že prostituce v lagrech nebyla ničím výjimečným, dokonce byla nutností, aby žena "přežila".

2 green.prophet green.prophet | 28. října 2007 v 14:15 | Reagovat

bloodymary: vykaslete se na vydavani zinu. tenhle blogovy zpusob vam jde fakt skvele. posledni dobou obzvlast. tesi me to nemalo.

3 Ivush Ivush | 29. října 2007 v 21:49 | Reagovat

ne, nevykašlete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 green.prophet green.prophet | 30. října 2007 v 1:45 | Reagovat

anebo jo, nevykaslete. ale fakt vam to jde dobre i na internetu. a vidim, ze cim mene zinujete, tim vice postujete, coz zrovna mne vyhovuje nemalo. IMHO.

5 ER ER | 30. října 2007 v 14:33 | Reagovat

díky, zkusíme nevorat ani jedno;)

6 Ivush Ivush | 3. listopadu 2007 v 20:49 | Reagovat

a co zkusit častějc vydávat BM :)) ? Když stíháte web, tak neříkejte, že byste nestíhaly zin.... aspoň 2x do roka prosím :-D.

7 Kchari Kchari | 3. listopadu 2007 v 21:15 | Reagovat

ja myslim ze tistena forma ma taky neco do sebe. jinak clanek dobrej. a ty nevestince pro pohlavary se nazyvaly "joy division"

8 ph ph | 5. listopadu 2007 v 10:01 | Reagovat

Postrádám tu příspěvek některého z našich nacionalistických přátel, je to přece součást jejich tradice, ne? Takže bych uvítal, kdyby mi to někdo z nich rozumně vysvětlil. Jinak díky za článek a docela by mě zajímal obdobný pohled na komunistické gulagy. Historie lidstva hned jednoho nakopne, aby se cítil líp:-((

9 Jude Jude | 10. listopadu 2007 v 21:26 | Reagovat

Jsem Žid a stejně jako všichni Židi jsem nacionalista. Věřím, že my, Židi, jsme jediný vyvolený národ. Jsem rád, že jste nás dnes vy, anarchisté, kteří nesnášíte nacionalismus, přišli podpořit. Sice si trochu protiřečíte, ale podpora se nám hodila. A jsem rád, že vám ani nevadí náš sionismus, který OSN označila za rasistický, ale později toto radši odvolala, aby se veřejnosti nejevila jako antisemitistická. Takže jste dnes ochránili rasisty a nacionalisty před jinými rasisty a nacionalisty. Děkuji;-)

10 ph ph | 10. listopadu 2007 v 22:23 | Reagovat

Hey Jude, nějak se nemohu dopočítat. Nesebrali dnes fízlové víc anarchistů než nácků? A nevyprovokovali všechny střety právě hrdinní (neozbrojení)náckové? Takže neděkuj, žijeme totiž ve státě, který skrytě podporuje fašouny. Policie jim dělala jen garde, aby náhodou nezlobili víc, než by si mohla všimnout masmédia a vrátila je v pořádku k jejich čistokrevným maminkám. Jsou to hodní chlapci, bohužel trochu zakřiknutí, protože ještě žádný z nich mi nenapsal na e-mail, aby si se mnou domluvil žhavé rande. Raduješ se předčasně, hochu. Naše státní legislativa tě pošle, jen co vymete všechny prdele v EU, velice brzy do plynu:-))) Vlk se nažral a koza zůstala celá... Jen teď nevím, zdali mám psát petici Bémovi, Santa Clausovi nebo policejnímu prezidentovi. Bůh ji za mě nenapíše, ten je nad takové věci povznesen a navíc ještě nerozdejchal to, co jste mu provedli s Ježíšem:-((!

11 des2 des2 | E-mail | 10. listopadu 2007 v 22:54 | Reagovat

Jude: nevěřím tomu, že jsi Žid. věřím tomu, že jsi nazi, který tam dneska s ostatníma pochodoval a snažil se vyprovokoval levičáky.

12 ph ph | 10. listopadu 2007 v 23:01 | Reagovat

P.S.: Psssst, je to jen mezi námi, ať se to proboha nikdo nedoví......................................................................................................................................................................................................................................................ts..........................................chrchlychrchly............................................................pst!......................................plašili jste zcela zbytečně, náckům vůbec nešlo o nějakou zasranou křišťálovou noc s velkým "K" a zřejmě i "N", ale nevim teď, co ta písmena znamenaj:-(( Oni chtěli v tichosti a neokázale vzdát čest výročí VŘSR, dokonce včera poslali Ransdorfa, aby to uved na správnou míru na ČT. On totiž Lenin byl tajnou láskou (Karla) Gotta Hitlera, jenomže spolu nikdy neprožili orgasmus. Je to tak tragické, zvláště když k tomu nepotřebovali žádnou feministku (ony totiž tehdy ani žádné nebyly a pokud byly, skončily na Sibiři). Křišťálová noc byl jen bílý kůň, ve skutečnosti šlo o křišťálovou Auroru. To sis nikdy nevšim, že hákenkrajc je graficky zjednodušený srp a kladivo? A to jsi kovaný Žid? Doufám, že ti nemusím připomínat, že zítra nesmíš ani máknout na vypínač nebo kliku od dveří. Ještě, že mě máš, Jude.

13 Serafína Bez Křídel Serafína Bez Křídel | Web | 12. listopadu 2007 v 17:49 | Reagovat

Sorry, že píšu zrovna pod tento článek, který považuji za dobrý. Potřebovala bych pro tenhle komentář nějaký méně významný článek, ale není tu nic aktuálního. Čtu tenhle blog už dlouho a právě teď cítím nutnost se vyjádřit.

Nevím jestli jsem feministka, je to docela dobře možné. Určitě mám dost názorů, které by se jako feministické označit daly... Nicméně mám pocit, že dnešní feministky nebojují. Samozřejmě, každá feministka asi žije svůj osobní boj za vlastní rovnoprávnost. Ale kde jsou ty doby, kdy ženy demonstrovaly za antikoncepční pilulku tak dlouho a tak nahlas dokud nebylo po jejich. A není to proto, že teď není za co bojovat. Je. Je toho spousta, ale ne tak úplně v našich zeměpisných oblastech. Až uslyším o feministické skupině (čímž nejsou myšleny jen ženy), která se zvedla ze židle, naučila se alespoň základy nějakého domorodého afrického jazyka a odjela přesvědčovat afričany o tom, že ženská obřízka je zvěrstvo... bože jak by bylo krásný, kdyby je o tom i přesvědčili... pak si řeknu, že se jedná o hnutí, ke kterému by byla čest patřit.

A ještě jsem chtěla něco napsat... Často se tu objevuje kritika na sexistické reklamy... Reklamy obecně se snaží člověka dostat tam kde ho potřebují mít (obvykle před nějakou smlouvu, nebo do nákupního střediska). Pokud dáte na reklamu ženská ňadra, u dospělého (ať už se jedná o muže, nebo o ženu) je to  přímý útok na sexualitu. Mám ale pocit, že u předškolního dítěte by takováto reklama (které by jinak zřejmě nerozumělo v tom smyslu, na co je to reklama apd.) mohla vyvolat třeba pocit bezpečí. Tady nejde jen o sexistické reklamy. Tady jde o všechny reklamy, které se snaží člověka zaujmout jinak než vlastním obsahem sdělení. Např. reklamy O2, které se snaží člověka ukonejšit. Nebo reklamy na hypotéku plné nechutně šťastných rodin s křečovitými úsměvy. Za dobrou reklamu považuji oproti tomu třeba falešné soby Vodafonu z loňského roku. Nic co by se netýkalo tématu "Vánoční dárek od nás pro vás".

Tak to by bylo asi tak všechno co mám momentálně na srdci.

14 ph ph | 13. listopadu 2007 v 2:35 | Reagovat

A jsem tu zas:-((( Klídek, dříve či později se unavím a omezím to. Vzhledem k tomu, že FMG se týká cca 130.000.000 žen, mi zmínka o něm vedle tématu článku nepřijde až tak bezvýznamná. Zatímco o shitu v koncentrácích má většina lidí alespoň jakési mlhavé tušení (znají to částečně z filmů), o tomhle ví málokdo. Na druhou stranu mi představa "misionářek" v Africe bohužel přijde utopická a jen tak s tím nikdo nic nenadělá:-(( FMG je totiž servírováno jako součást náboženství, což je tvrdý oříšek. I kdyby se  část Afričanek nakrásně odvrátila od víry, neboť by se jim představa nezohavených genitálií zdála příjemnější, dlouho by jim to nevydrželo. Jen, co by parta nadšených vetřelkyň vytáhla z Afriky paty, vrátily by se zpátky k tradicím, jednoduše proto, aby měly svatej klid. A to je z mého cynického pohledu ta lepší varianta. Také by se mohly vrátit misionářky proti své vůli rovněž obřezané, pokud by se vrátily vůbec... Proč si hned klást kolosální (byť krásné) cíle a nezačínat každodenní (mnohdy neradostnou) prací na drobných věcech? Kolik je v Čechách vůbec feministek, které něco málo dělají (starají se o blog, realizují se v dívčí kapele či jinak ovlivňují své okolí)??? Všechno chce bohužel značnou trpělivost, čas a vynalézavost. Na druhou stranu má každý možnost se ihned jakkoli zapojit a začít sám u sebe. Což znamená, že nikoho nemíním odradit:-))

Byla by to krásná představa, některým věcem však budeme moci jen bezmocně přihlížet ještě hodně dlouho. Je mi líto:-((

15 ph ph | 13. listopadu 2007 v 2:37 | Reagovat

P.S.: Pardon - FGM - female genital mutilation.

16 Serafína Bez Křídel Serafína Bez Křídel | Web | 13. listopadu 2007 v 16:56 | Reagovat

Ono jsou v podstatě dva způsoby jak něco změnit. Násilím, což někdy i funguje, nebo nepříliš fungujícím humanismem. Nejlepší způsob je podsouvání. Říct něco tak, aby si ten druhý myslel, že na to vlastně přišel sám. Ale je to nesmírně obtížné  a pomalé (což asi netřeba zmiňovat).

A proč misionářky? Proč ne misionáři? Feminismus by neměl být jen záležitostí čistě ženskou... Ale uznávám, že to je utopie. Ale na nějaký ten utopismus mám v 15 snad ještě právo :-)

A FGM se sice předkládá jako součást náboženství, ale žádné náboženství se k němu ve skutečnosti nehlásí. V Africe je to zvyk starší, než náboženství se, kterým je FGM nejčastěji spojováno, islám.

V Čechách je myslím mnohem víc feministek, než kolik si jich to o sobě myslí. Dělat něco neznamená jen starat se o blog, nebo hrát v kapele. Okolí člověk ovlivňuje vždycky. Otázka je, čeho se tím docílí. Jsou lidé, které nezměníš nikdy, což jistě víš díky tomuto blogu a komentářům na něm. A to co člověk změní se obvykle projeví jen na jeho vlastním životě a na životě několika dalších lidí (když se to povede). Já vím, já vím, revoluce není záležitost pěti dní... Když mně přijde, že člověk je tak bezmocnej tvor...

17 reakce reakce | 15. listopadu 2007 v 9:24 | Reagovat

Nazi mařky už zareagovaly: http://www.women-unity.org/femin-reklama.htm

18 ph ph | 15. listopadu 2007 v 23:27 | Reagovat

redakce: Má cenu to vůbec číst? Pokud jsem tu prezentoval, že cítím lítost, tak jsem nemyslel lítost za sebe - bylo mi líto vždycky těch vypatlanejch lidí, kteří nereagovali na moje či jiné signály a udělali něco, co jim už nikdo neodpáře. Proč lidi ztrácejí čas takovými bludy a kravinami, zatímco jim život vyprchává pod prsty? A dojde jim to vůbec na smrtelné posteli? Zřejmě ne:-)))

SBK: Tobě je vážně 15? Tak to smekám klobouk, bez ironie:-)) Násilí je na hovno, ta druhá cesta je sice obtížnější, ale alespoň někam vede. Cesta, která se ti vtírá tím, jak je snadná a jednoduchá, je vždycky slepá:-((

NEJSEM feminista (protože jsem muž a ženám mohu v nejlepším případě v jejich feministickém hnutí dělat poskoka, což nijak nesnižuje mou důstojnost) ani anarchista (a pokud jsem něco na ten způsob řekl, znamenalo to "jen v určitém ohledu" a abych především nasral někoho, kdo anarchisty zřejmě nesnáší))! Na druhou stranu feminismus potřebuje muže, kteří jej začnou chápat, začne je zajímat a budou jej podporovat. Jen těch mužů nesmí být víc, než samotných feministek:-)) Co na to říct? - "Příklady táhnou". Je to delší cesta, než si myslíte, ale to je přece o důvod víc, proč se na to nevykašlat.

Myslím, že samy africké ženy vnímají FGM zcela jinak, nežli ženy, které tohle nemusí podstupovat. Myslím, že jim to nepřijde, je to součást tradice, "vždycky" to tu bylo, patří to k životu stejně, jako třeba u nás Vánoce:-((( Navíc je to součást jejich náboženství, takže tím vlastně provádějí oběť něčemu, co je přesahuje. Myslím, že ony si to na rozdíl od nás neuvědomují a budu velice rád, pokud mě z toho někdo vyvede... Za Maa bylo v Číně denní samozřejmostí jiné lidi udávat. Lidé si vůbec neuvědomovali, že tady něco nehraje. Až teprve političtí vězni, kterým se poštěstilo uniknout někam pryč a sžít se s tamní kulturou, si řekli: "Sakra, to je divné! Proč nás to nenapadlo dřív???"

Myslím, že člověk tím, jak žije a působí na své okolí, změní spoustu věcí. Sice si zahrává s tím, že ho dřív nebo později sejme nějakej idiot, ale to je furt lepší, než když mě sejme opilý řidič:-)) A třeba taky ne, to nikdo neví - naděje umírá poslední:-) Možná se ti to zdá málo, ale každý máme své limity a někdy se stane mnohem víc, než člověk doufá, že vůbec kdy změní. Pokud se každý bude nezištně zabývat navíc něčím pozitivním, co dělat nemusí, namísto aby jiným lidem ještě víc komplikoval život, bude naplněna myšlenka utopistů (ve smyslu "bude to teprve začátek"). My se toho každopádně nedočkáme, což je právě ten důvod k tomu, abychom začali u sebe:-))

redakce: Já vím, že se tu moc roztahuju, začal jsem to vážně omezovat a v žádném případě si nemyslím, že bych zvládl tak skvělé příspěvky, jako třeba ER. Můj problém je v tom, že neumím držet hubu, pokud mám pocit, že bych měl něco říct. Jinak toho moc nenamluvím:-)), raději něco dělám, než kecám.

19 ph ph | 16. listopadu 2007 v 23:02 | Reagovat

ER: Tak jsem si počet a kupodivu to přežil. Měl jsem pocit, že žvýkám dokonale vykroužený a bezchybně vypadající hamburger z mekáče, bez chuti a zápachu. Raději jsem zkontroloval, zda jsem si nezapomněl vyzout boty, abych jim tam nenašlapal. Kdosi, jehož podpis či značku jsem díky své neotesanosti nenašel, mě poučil o tom, že jsem totální zvrhlík, protože jsem bílé rasy a mám dceru barevné rasy. Ale za vtip dne považuji: "Realitou ale je, že rasistické násilné činy bývají často páchány právě proti bílé populaci..." Když se bílá populace už dávno rozlezla po celé zeměkouli, kde zmasakrovala a vydrancovala vše, co jí přišlo pod ruku, není se čemu divit, když se někdo občas naštve:-)) Instantní reakce pro čtenáře Aha, Blesku, Šípu a Aloise Jiráska.

20 ph ph | 16. listopadu 2007 v 23:56 | Reagovat

P.S.: Jen samé nicneříkající fráze a klišé bez náznaku osobního postoje a humoru, kecy kecy kecy. Pokud tohle cpou svým dětem do hlav, už alespoň konečně vím, kdo zavinil ty připitomělé vtipy o modrookých blondýnách (a blondýnech). Alespoň něco:-))

21 bílej Čech:-)) bílej Čech:-)) | 17. listopadu 2007 v 0:13 | Reagovat

Pro kluky z kriminálky: Následující písmenka jsou jen vtip:-))

ph: Kámo, s tim rasismem je to tady fakt nějaký podezřelý. Když vykradač aut, kterýho už nikdy nikdo za jeho zločiny nepotrestá, protože si říká Gipsy.cz, zpívá: "Chci,aby každej věděl,že sem Rom! Že má kapela je romská,tmavá Že hraje černě a že to černě dává Tak pojď,čip hop,poď s náma...", tak to nikdo nevnímá jako rasismus. Naopak, všichni jsou z toho nadšený, jak je takovej cikánek šikovnej jak opička.

Kámo, ale kdyby tady někdo začal zpívat: "Chci, aby každej věděl, že jsem Čech! Že má kapela je česká, bílá, Že hraje bíle a že to bíle dává Tak pojď Oi! Oi!, pojď s náma...", tak by měl takovej problém, že by ho nakonec naši pro-cikánský policajti sebrali a zavřeli, až by z toho zčernal a pak už by nemoh zpívat, že je bílej. A o tom doprovodnym mediálním kolotoči radši ani nemluvim.

Kámo, z toho mi je zle. Z toho zasranýho zvýhodňování cikánů, z toho, že dostávaj luxusní historický domy v centrech všech měst, který ničej. A když je někdo vystěhuje za to, že neplatěj nájem nebo za to, že schválně šířej žloutenku, tak z něj hnedle pro-cikánský média udělaj rasistu. Nevim, proč cikáni neplatěj nájem, když jim před tim jejich zhuntovanym barákem stojej 3 mercedesy a 4 bavoráky? A za to, že cikánci dostanou od nás, gadžů, historický domy v centrech měst, se nám odvděčej tim, že na nás v lepšim případě nadávaj, v horším nám rovnou vykradou auto nebo nás přepadnou na ulici s nožíkem v tlapce. S tím by se ale opravdu konečně mělo začít něco dělat a ne se s nima pořád mazlit a naivně věřit ještě 16 let po rozpadu ORLÍKu, že se cikáni přizpůsoběj, že jen tak trošku zloběj. A když s tim nic nedělaj policajti, tak s tim bude asi muset něco dělat někdo jinej. Dřív negři věděli, co znamená zapálenej kříž před jejich domem:-)). Hořící kříž, připomínající písmeno "T" jako "táhněte":-)).

Kámo, nečtu Blesk, Šíp, Aha ani Aloise Jiráska, nejsem ani rasista, xenofob, fašista, husita, budhista, dokonce ani ten neonacista či anarchista, nešukám feministky ani jim nelezu do prdele, nepodporuju RWU, FGM ani ER, jen bych si přál, aby naše zákony začaly platit i pro cikány a aby jim byly odebrány výhody, který maj jen na základě toho, že jsou pestrobarevný. A nebo naopak ať zákony neplatěj ani pro bílý a ať všichni bílý dostanou zadarmo luxusní baráky v centrech měst.

22 ph ph | 17. listopadu 2007 v 19:22 | Reagovat

bílej Čech: No sláva, konečně příspěvek z "opačné strany", kterej má hlavu a patu:-)) Souhlasím s tím, že s většinou cigošů jsou dost velké problémy a podívám-li se třeba do severních Čech, je to katastrofa. Chápu, že když někdo žije v domě na Žižkově nebo v Libni, kde cikáni dělají akorát bordel, takže se necítí dvakrát bezpečně a navíc se ani pořádně nevyspí do rachoty, jednoho dne se nasere, oholí si hlavu a začne s partičkou kámošů podnikat něco, aby jim zatnul tipec. Nemyslím, že je to nejšťastnější řešení, ale pokud takovej kluk nevidí žádné zastání ze strany policie a úřadů, které vydržuje ze svých vydřených daní, nemíním mu to vyčítat...

Zde však bohužel mé pochopení končí. Příčí se mi házet jakoukoli skupinu lidí do jednoho pytle a kosit jí hlava nehlava. Poznal jsem spoustu slušnejch cikánů, měl jsem mezi nimi dokonce pár kámošů, na vojně jsem byl zavřenej v kasinu s cigorkami, které tam naverbovali rovnou z lochu a vycházel jsem s nimi naprosto bez problémů, na rozdíl od slušňáckých bílých chlapců, kteří, jen k nám naverbovali další mladé, rázem otočili, zapomněli na mravní poučky, které pateticky vykřikovali, když byli dušeni a zcela bezdůvodně se vyžívali v tom, že bažantům dělali ze života peklo. Cikánem se, kámo, člověk NESTÁVÁ, ale rodí, takže na rozdíl třeba od skinů nemá na výběr.

Nemyslím si, že by policie a státní aparát byli shovívavější k cikánům víc, než k nacionalistům, kterým dělá na jejich taženích ulicemi spíše čestný doprovod a pokud jim něco konečně zarazí, rozdá jim na usmířenou klobásy. Spíše mám pocit, že státní složky si nechtějí pálit příliš prsty a strkají před problémovostí obou skupin hlavu do písku, ačkoli jsou především ony za tento konflikt zodpovědné díky své nedůslednosti, pohodlnosti a diletantství. Takže spíše, než vytvářet pouliční bojůvky, které nabančí každému cigošovi, který jim padne pod ruku, mi přijde smysluplnější důrazně a vytrvale tlačit na státní složky, aby konečně začaly pořádně dělat svou práci, používaly zákony pro všechny stejně a uvědomily si, že na svých místečkách nedřepí proto, aby si z našich daní nahrabali co nejvíc pro sebe, ale že je platíme za to, aby nám sloužily.

Pokud se nacionalisté cítí ukřivděni, mohou si za to především sami a nijak mě to nedojímá. Nenapadají přece pouze cikány, většina z nich si hraje na hrdiny ve smečce, ale jen se ocitnou sami, plíží se kanálama nebo rychle převléknou šatičky, aby je náhodou někdo neidentifikoval. Většina z nich obdivně vzhlíží k nacismu, což je naprosto neodpustitelné a neomluvitelné sebetěžší fází vypatlanosti. Jedná se o agresivní a potencionálně nebezpečnou skupinu lidí, které k jejich postoji vůbec nikdo nenutil. A pokud jde o černochy v Americe, kámo, nenavozili je tam náhodou za dost brutálních okolností nejprve bílí (civilizovaní) svatoušci? Takže jaképak "T" jako táhni?

Dál už nebudu pokračovat, ač toho mám na srdci celkem dost. Roztahuju se tu totiž přespříliš:-(( Každopádně oceňuji snahu si vše v klidu vyříkat, děkuji za zdařilý pokus mi tvé postoje vysvětlit a rád bych zde nechal prostor i ostatním, aby se vyjádřili sami za sebe. Není to můj blog, ač to tak v poslední době díky mé chvilkové užvaněnosti možná nevypadá, každopádně bych uvítal, kdybychom se tu snažili k něčemu kloudnému dobrat namísto toho, aby tu jeden druhého prudil, napadal a odreagovával se v slovních rvačkách:-))

23 Serafína Bez Křídel Serafína Bez Křídel | 17. listopadu 2007 v 20:19 | Reagovat

ph: Je pravda, že africké ženy mohou FGM považovat za něco, co se zkrátka musí stát. To ale neznamená, že jim to tak vyhovuje. Jsou samozřejmě organizace, které se snaží pracovat s mladými afričany (ano, hlavně s muži) a změnit jejich názor na ženskou obřízku. Nečetla jsem sice nic o tom, že úspěšně, ale i tak mě to trochu uklidnilo. Na druhou stranu mě překvapuje, že feministicky orientovaný blog, jako je tento nemá na tak závažné téma ani jeden článek. A to přirovnání k politickým vězňům... V tomto případě to tak bohužel nezafungovalo. Kdyby ano nemusely by evropské státy přijímat spousty zákonu na vymýcení do našich oblastí zavlečené FGM.

Feminista... no ve chvíli kdy by bylo víc feministů, než feministek by už nešlo mluvit o feminismu. Ale slovo poskok se mi nelíbí, takhle být oporou...

A to s tím idiotem mě pobavilo, protože přesně to si někdy říkám taky :-D

bílej Čech:-)): Slovo kámo se mi nelíbí... zní to jako zbytečná frajeřina... Neposloucháš Landu? No to je jedno... Rasismus... Jak bych to jen... Já nemám ráda lidi, který se nechávají živit, kradou, případně pracujou a okrádaj na čem koho můžou, koupí si BMW a pak tvrdí, že nemají peníze... To nemá nic společného s barvou kůže. Až na to, že např. cikáni činí toto všechno o dost viditelněji než bílí. A stát se o ně moc stará, protože současná situace je jednak jeho vina a pak, má strach z humanistů. Když je soudní příkaz vystěhovat, tak vystěhovat. Černý, bílý, žlutý, nebo ufony s tykadly na hlavách. Na tohle téma by se toho ale dalo napsat opravdu hodně...

24 ph ph | 17. listopadu 2007 v 21:32 | Reagovat

SBK: Zlatíčko, proč mi nenapíšeš na můj e-mail? Najdeš ho v diskusi k příspěvku o Křišťálové noci (snad jsem se nesek´)). Docela rád bych s tebou tohle téma probral, ale fakt mám dost silné výčitky, že tu na můj vkus moc zevluju a začínám být středem pozornosti... Ne, že bych se bál, ostatně jsem ho předhodil náckům, ale mám dojem, že namísto toho, abych lezl ER do prdele, jí začínám lízt pěkně na nervy:-)) Je to její území.

všem bílým Čechům/P.S.: Nenapadlo vás někdy, že vás využívají lidé, kteří jsou velmi nezdravě ambiciózní a chtějí se vydrápat někam, kde na vás rychle zapomenou? Počínaje doktorem Sládkem a konče mnoha dalšími? Populismus je velmi účinná zbraň:-((( A nedivil bych se vůbec tomu, že za tím mohou stát bývalí agenti či příslušníci StB... (Zdravím všechny své staré "kámoše". Vážně jste mě zklamali, na zkušenosti z kriminálu jsem se opravdu upřímně těšil. Každopádně jste mi zalichotili tím, že jste skartovali všechny mé složky, nic nového bych se z nich stejně nedozvěděl)).

25 bílej Čech:-)) bílej Čech:-)) | 17. listopadu 2007 v 21:50 | Reagovat

ph: Ty seš taky bílej Čech, pokud nejseš sám velký gipsy.cz. Můžeš se za svou bělobu stydět nebo se s ní svérázně vypořádat jako Michael Jackson se svou černotou.

Já nejsem z druhý strany. Nevidím dokonce ani mrtvé lidi a kouř od pusy mi šel jen dneska večer venku, protože relativní vlhkost vzduchu asi přesáhla 100%, ale to neznamená, že mám šestý smysl!

Koukám ale, že z druhý strany budeš asi ty! Za války jsi prošel Osvětimí i Treblinkou, za komunismu Jáchymovem, za postkomunismu Mírovem a k tomu ti Gestapo, StB a BIS skartovali všechny tvoje složky. Dá se tohle vůbec za jeden život stihnout?

26 ph ph | 17. listopadu 2007 v 23:02 | Reagovat

Kámo, přijdeš mi trochu zhulenej:-)) Za svou bělobu se v žádném případě nestydím, protože jsem na tomhle světě jen sám za sebe, jen na ní neberu absolutně žádné ohledy:-) Padni komu padni:-)) Budeš se divit, ale já vidím mrtvé lidi a ledacos se od nich dozvím (teď budu ten zhulenej spíš zřejmě já)), každopádně se mi s nimi komunikuje líp, než s těmi, co si namlouvaj, že jsou živí... Nikde jsem tu nenapsal, že bych byl někde zavřenej, jen mi to hrozilo za ohrožování za životě. Ten zmrd se z toho dost těžce vyplatil, na druhou stranu policie byla natolik soudná, že mé stíhání smetla tiše ze stolu. Nestálo mě to ani korunu:-)), ale kdo ví, třeba není ještě všem dnům konec. Třeba se mí staří "kámoši" ještě postarají:-)) Jediná mystifikace, jíž jsem se na těchto stránkách dopustil, byla má záliba v koksu, ale to byla evidentní nadsázka (pokud to někdo nepochopil). Stihnul jsem toho celkem dost, ale jinak jsem velmi nudný a spořádaný člověk... A jsem velmi starý pán.

SBK: "Poskoka" jsem použil záměrně a nijak se této hanlivé nálepce nevzpírám. Přesnější výraz je zřejmě "zpězná vazba". Každopádně po těch stovkách let patriarchátu, je výraz "poskok" jednou z mnoha zasloužených kompenzací.

27 ph ph | 18. listopadu 2007 v 0:00 | Reagovat

P.S.: Ježiš Lenin Sorry kámo, já tě podcenil. Jak to teď jde v bývalé KGB? Pořád hrajete šachy a žvaníte o otázkách života a smrti, zatímco ženské zápasí s páčkama bagru a kopou výkopy? Tak to je fajn, že se držíte tradic:-)) A co ruská mafie? Jde vám pořád na ruku? Vidím, že je vše stále na svém místě:-)) Zdravstvujtě druzja....

28 Dorotka Dorotka | E-mail | 18. listopadu 2007 v 20:42 | Reagovat

obdivuju SBK... kde bydlí lidi jako ty?(rozhodně  už ze zásady ne ve stejným městě jako já...)Krom toho, ph, vlastne jsem nepochopila  o co ti vlastně jde a co řešíš... Rozhodně, "takovej ten pán" co říkal, že všichni židi jsou nacionalisti, pak ano, oni jsou přesvědčeni o své vyvolenosti, což je důvod, proč se nikdy nepokoušeli o nějakou svatou válku, krom toho jí prokazují pokorou(nebo to tak alespoň bylo v dějinách), a rozhodně se nikdy nesnažili někoho vyvražďovat, což se nedá říct o našich milých nacistických přátelích... Ne, oni si svůj nacionalismus a vyvolenost "šušňají" pro sebe v rohu a nikomu ji aspoň většinou necpou. Co se týče romů, je to vlastně chyba komunistů, že romové dělají co dělají, protože ti vzali postupně se usazující samostatnou společnost, "uplatili" je sociálními dávkami  a byty a donutili (většinou maďary, také záslouhou n.m.n.p., protože ti české romy spolehlivě vyvraždili) je tvářit se, že nejsou. A oni si na to prostě a čistě zvykli. Není to až tak jejich chyba. (kdyby to někoho zajímalo, je mi čtrnáct)Děkuji, jestli mi někdo odepíše...

29 Serafína Bez Křídel Serafína Bez Křídel | E-mail | Web | 21. listopadu 2007 v 15:07 | Reagovat

ph: Zlatíčko ti nenapíše, protože momentálně neví co z toho co řeklo by mělo rozvést do podrobností. Zato jsem sem dala svůj mail, takže můžeš začít diskuzi :)))

Dorotka: Lidi jako já? No já nerada říkám, ve kterém městě bydlím... Dejme tomu, že toto nejmenované hlavní město ČR... Jej. A kde žijí lidi co mají ve čtrnácti takovýhle rozhled? To s těmi židy... Ano jsou to nacionalisti a umějí se prosazovat jako málokdo. Potichu a většinou beze zbraní. Fungují jako celek a fungují dobře. Trochu to připomíná mraveniště, ale to mě jen tak napadlo :) S těmi romy máš pravdu, šlo se na to špatně. Ale nejen za komunismu, dodneška se na to jde špatně. Pokud např. neplatí nájem a nikdo je nevystěhuje (aby to nebyl rasismus), nemají nejmenší motivaci něco měnit.

30 ph ph | 24. listopadu 2007 v 5:22 | Reagovat

SBK: Máš pravdu - FGM je problém, neboť se rozšířil i do neafrických zemí. Že by holkám už nestačil piercing? Nejde jen o odstraňování stydkých pysků, ale především o likvidaci klitorisu a v některých případech i zašívání vnějších pysků (kam se hrabou pásy cudnosti...). Nenapíšu ti, byla to jen provokace, aby se zapojilo více lidí se svým pohledem, bohužel zatím nevyšla.... Ale držím ti palce:-)

Dorotka: Pokud jsem si zavtipkoval na účet Židů, bylo to jen proto, že mi Jude přišel jako protižidovský provokatér. Možná jsem to přehnal, každopádně mi přijde v dnešní době ujeté obviňovat Židy z utrpení Ježíše, Němce obviňovat z fašismu, Rusy z komunismu, kohokoli z čehokoli, pokud to spadá do kategorie kolektivní viny. Na druhou stranu je pro mě kterékoli náboženství překonané a zastydlé...

31 Jenda Pytlíček Jenda Pytlíček | 24. listopadu 2007 v 22:52 | Reagovat

Neustále již dva roky tady do mne kopou neznámí telepati proudem a snaží se mě paralyzovat či dohnat k infarktu (momentálně míří do srdeční krajiny, páteře, ledvin, hlavy, končetin, genitálií). Olomouc v okruzích ulic Karafiátová 1, Komenského 9, Kosmonautů 29 a v obci Žerůvky u Olomouce. Dne 7. 1. 2003 mě v Olomouci u obchodního centra "Senimo" okradli! V pátek 10. 1. 2003 jsem na Karafiátově 1 v Olomouci omdlel! Vykradli mi 3x chatu, a postupně mi ji ničí v obci Huzová u Štemberka na Moravě. Mouši se na mě domluvily! Pokazily mi opět oba domovní zvonky. Dnes mi prokoply schránku. Ještě ten den zástřel na nohy + ukájení hlasů. Při sepisování zástřel na týl, do ledvin a do hlavy. Neustále mi cuká pravé oko v pravém koutku. Škodná mi kazí přístup na síť! Posmívají se mi, že jsem teplouš, homosexuál a nechtějí mi dát dívky o které stojím, ačkoli jsem heterosexuál! Některé servery mou zprávu mažou. 14. 3. 2003 mi pokazily emailovou poštu. Dne 15. 2. 2003 mi neznámí telepaté zlikvidovali vysavač! Kopou také do mého psa a do kočky, kterým se tvoří podkožní nádorky a bradavice! Dne 27. 6. 2003 mi otrávili pejska, který na hodinu zcela ochrnul! Pes se mi nakonec ztratil úplně! Dnes již vím, že mou setru srazily autem a mne srazily z kola hned 2x, o čemž jsem si myslel, že jde o náhodu. Prolévám se minerální vodou „Magnesií“, odvarem z meduňky, čajem „Zelený drak“ spím v alobalové krychli, pojídám hořčíkové tablety, ale to vše mou situaci pouze zmírňuje... tel.: 732788680

P. S.: Prosím všechny, kteří se Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šířily sítí!

32 ph ph | 24. listopadu 2007 v 23:46 | Reagovat

...docela vtipné, až na to, že tímto způsobem telepatie nefunguje:-))

Dorotka: Ano, Židé jsou národem VYVOLENÝM k jedné jediné věci - aby uchovávali jeden z největších pokladů, které lidstvo má a kterým je kabala. Jsou v ní zakódována ta největší tajemství a pokud neovládáš hebrejštinu, jsi namydlená. A pokud jí ovládáš, většinou jsi namydlená taky, dokud nenajdeš klíč:-)) To vysvětluje a omlouvá jejich až prkenné lpění a ochraňování starých tradic. Ale zobecňovat onu vyvolenost ve smyslu, že jsou jakousi nadřazenou rasou, je stejně arogantní a narcistické, jako to bylo u nácků a jak je to bohužel stále zažité u bílé rasy. Na můj vkus je kabala příliš spekulativní a raději jdu cestou "šestého smyslu", což neznamená, že na ní dám dopustit. A jen tak mimochodem - Židy z Egypta nevyhnal krutý faraon, to je jen báchorka z bible. Ve skutečnosti jen převzali štafetu starého Egypta, který předvídal (s předstihem stovek let), že jeho dny jsou sečteny... Ale pokud je ti opravdu čtrnáct, smekám a žasnu - já byl ve čtrnácti dost zmatené naivní a hloupé tele, které ti nesahalo ani po paty:-))

33 Tomas Tomas | E-mail | 26. listopadu 2007 v 10:06 | Reagovat

Zajimavy clanek. O tehle vecech, co se velmi pravdepodobne v koncentracnich taborech deli se moc nemluvi, proto jsem rad, ze se nekde aspon nejake clanky obejvuji.

K casto krajne stupidnim vylevum doporvazejici komentare se neminim vyjadrovat...

Kazdopadne diky za clanek.

34 ph ph | 30. listopadu 2007 v 22:21 | Reagovat

Tyto věci se v koncentračních táborech děly ZCELA JISTĚ, nikoli jen pravděpodobně a ten zbytek si dnes už nikdo raději nedokáže představit. Myslíte, že v padesátých letech to u nás bylo lepší? Jenomže o tomhle mají lidi alespoň trochu pojem, zcela oprávněně se něco málo podařilo vynést do širšího povědomí. Co třeba idylické osmdesátky? Buďme teď trochu retro:-) Petra Pospíchala vyvezla StB uprostřed noci do hlubokého lesa a tam mu sladkým hlasem sdělila, že jsou na čáře a pokud nebude vypovídat, zastřelí ho při kamuflovaném ilegálním přechodu státních hranic. Jeden čas o něm běžel populární vtip: X "Víš, že Petr spáchal sebevraždu?" Y "Jak to, vždyť jsem ho včera potkal..." X "Ona mu nevyšla, NEBYL TOTIŽ DOMA." Pavla Wonku umučili dozorci ve vrcholné éře perestrojky v hradeckém kriminále. Pomalu, ale jistě. Jistého mladého (hodně mladého) věřícího, který se nechal tajně v Rakousku vysvětit (protože povolená část církve byla plná donašečů) a byl příliš upřímně věřící, jednoduše skopla StB do Macochy jen v trenýrkách - oficiálně spáchal sebevraždu. O tom, co se dělo na Slovensku, raději pomlčím. A abych vás nenudil, ti zvídavější si mohou přečíst "Zprávu o organizovaném násilí". Je to jen špička ledovce. A ve srovnání s Rumunskem jsme byli tenkrát ještě velmi civilizovaní. Mě tam např. vzbudil a málem odkrágloval sapíkem jeden vojáček, namísto, aby mi popřál dobrého rána. A prošlo by mu to, takové věci byly na denním pořádku a světil je boj proti třídnímu nepříteli:-)) A v jistých částech světa se dějí stále a jen tak se dít nepřestanou:-(((

35 ph ph | 30. listopadu 2007 v 23:20 | Reagovat

P.S.: Ve VŠECH částech světa. Dělej, co dělej, směj se, plač, nic na tom nezměniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš... Je to v povaze lidské:-)

36 ph ph | 1. prosince 2007 v 16:32 | Reagovat

redakce: Haló, je tam někdo? Nechci buzerovat, ale opravdu jsem se těšil na nějakej listopadovej příspěvek, protože mě fakt hodně bavěj a dneska už je prosinec, tak asi napíšu Ježíškovi: "Milý Ježíšku, pod stromeček bych si přál další vychytanej článek v Bloody Mary. Jelikož jsem parchant a zase jsem celý rok zlobil, tak mi to bohatě stačí. Děkuju ti Ježíšku. ph". Jste nemocné holky? Trápí vás něco? Jste v pohodě? Tak já si počkám:-)) Ale nezabalily jste to, že ne? Prosím prosím:-))))))) ...až se vám bude chtít, samozřejmě.

37 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:40 | Reagovat

Píčové nevíte kde je v Praha pořádnej Bordel ?

38 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:43 | Reagovat

Jsem turista z DDR vozidlo Wartburg 353 ale Euro kurva mam

39 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:44 | Reagovat

Píčové nevíte kde je v Praze TUZEX ?

40 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:45 | Reagovat

Chcu si koupit Audi 100 Quattro BJ 1991

41 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:46 | Reagovat

Pičo Dollar I have 50.000

42 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:49 | Reagovat

Turista BRD MERCEDES 500SEL W140 VOLL

UMIM KURVA TROCHU ČESKY PIČO

ČEST

DYŠ SI TO ROZDATE NA STAROMAKU DAM 5.000.000EURO

POVOLENI SOU JENOM NASADI VOD KROMPÁČU

43 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:56 | Reagovat

KOLIK STOJI V SUPERMARKET BILLA

"RAKETA"

FANTOMAS

44 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:57 | Reagovat

ŽE PREJ SE V PRAZE NĚKDE PROVOLÁVÁ

"ČEST PRÁCI"

FANTOMAS

45 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 3:58 | Reagovat

AKCE ZAČNE PŘESNĚ

5:00UHR

FANTOMAS

46 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 4:01 | Reagovat

KDE SOU KURVA

LIDOVE MILICE AK47SCHARF

FANTOMAS

47 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 4:02 | Reagovat

TATRA 815 6X6

PLNY GULE

FANTOMAS

48 Fantomas Fantomas | E-mail | 9. prosince 2007 v 4:04 | Reagovat

449

555

666

49 Guenhwyvar Guenhwyvar | E-mail | 10. prosince 2007 v 18:31 | Reagovat

to je vul, co?

50 tityaloth tityaloth | 11. prosince 2007 v 14:21 | Reagovat

hehe:) to teda je:)

51 Dorotka Dorotka | E-mail | 14. prosince 2007 v 17:35 | Reagovat

ph: Mírně zpožděně... kruciš ty máš vědomosti. Neučíš ty náhodou dějepis? :o) Jinak jsou to dost příšerný podrobnosti... Další sranda jsou třeba takoví ti úchylní pánové, co si jezdili po Moskvě volhou  a pak jim našli u baráku spoustu dětských kostiček...

52 ph ph | 15. prosince 2007 v 14:04 | Reagovat

Dorotka: Já nehraboším vědomosti, spíše se jich záměrně zbavuji, chci mít prázdnou hlavu:-)), v čemž se s Gerhardem (pod jiným článkem) konečně alespoň v něčem shodnu. To nejsou vědomosti, ale zkušenosti, mám je zalezlé pod kůží a nenavoní mi je ani nějakej zasranej Odl Spice (na který mám mimochodem alergii, dělá se mi po něm kožní vyrážka, takže bych upřednostnil pitralon, pokud bych nepoužíval jinou tuzemskou kosmetiku)). Franz Kavka říkal, že pokud překročíš určitý bod, není už cesty k návratu. Tím bodem je strach ze smrti. Dobrovolně jsem jej překročil, stejně jako přede mnou a po mně spousta jiných spřízněných duší. Není na tom nic těžkého. Smrt je milosrdná a nechápu, proč se z ní většina lidí tak posírá, mnohem horší je zpackanej život:-(( Nic jiného mi nezbejvalo, nevěřil jsem, že se dožiju toho, že komunistická totalita jen tak vyšumí a jen tak mimochodem, já si nezačal, to oni mi první naflusali do ksichtu, takže jsem se tím začal bavit a vracel jim to. Po jednom z výslechů jsem skončil na JIP a měl lehké záchvaty epilepsie, přeražený nos a spoustu podlitin. Do nemocnice jsem se musel dostat sám a po svých - StB mě odvezla se zavázanýma očima někam doprostřed neznámejch polí a tam mě vykopli. Měl jsem zimnici a zdůvodňoval si to tím, že jsem se málo oblík´. Ale o tom to nebylo.  A víš proč k tomu došlo? Sebrali mě ve chvíli, když jsem si liboval, že jsem je ochcal a proklouzl jim ke hrobu Jana Palacha. Najednou se vynořili dva ulízaní kravaťáci a bezpochyby dva skvělí živitelé svých uvědomělých rodin, flákli se mnou o zedˇ a šacovali mě jak nějakého teroristu. Našli u mě jen kytku na hrob a začali pouštět hrůzu. A já se celou dobu jen smál a lehce ironicky jim odpovídal. To je dorazilo, čapli mě pod krkem a nasraně procedili: "Tak ty se nám budeš smát?" A já v rámci dobrého vychování se smíchem odvětil: "Ale já se přece ničemu nesměju:-))", což je vytočilo, nasadili si boxery a s gustem je na mě otestovali. Ale to byla ta zábavnější příhoda, které mě v tu dobu potkávaly. A musím taky říct, že jsem měl na rozdíl od svých kámošů dost velkou kliku. Mou kámošku sebrali fízlové jako smažku, ač ve skutečnosti jen hrála rock´n´roll (hola hou, lidi jdou do prráce, do prráce, hola hou, co nesou? SVAČINU! SVAČINU!...") a v rámci školení o socialistickém realismu se na ní uvědoměle vystřídali. Přečti si "Zprávu o organizovaném násilí" a všimni si třeba toho, co všechno ustál Petr Cibulka.

Nestuduji dějepis, protože je to dost depresivní čtení, naskakují mi při něm věci, které se odehrály v pozadí a navíc mám tu smůlu, že si vybavuji události, které jsem sám prožil/a. Dějepis píší totiž ti, co jsou momentálně u moci a používají jej jako součást své propagandy. Spousta podstatného v něm chybí, stejně jako v Bibli:-(( Ale příliiš jsem odbočil - vážím si svého života, ale mám toho příliš za sebou na to, abych ho (doufám) nezkurvil. Rozhodnutí o tom, kdy nadejde čas mého dalšího odchodu, ponechávám na Bohu, není důvod předbíhat:-))), ale nebráním se tomu.

53 ph ph | 15. prosince 2007 v 14:47 | Reagovat

RAW: Proběhne to dle stejného scénáře, ač mi to jistě zpestříte nějakým "svým (x-krát provařeným) vynálezem", aby to nebylo tak nudné. Svou identitu jsem vám už před nějakou dobou naservíroval sám od sebe až pod nos:-)), takže jsem si jako bonus ponechal zveřejnění adresy vaší soukmenovkyně. Není se čeho bát, jste jen maňáskové divadýlko:-)) Víte vůbec, za koho kopete, mé spořádané ženušky???

54 ph ph | 15. prosince 2007 v 15:01 | Reagovat

P.P.S.: Jsem pitralon, zmrd, dobrovolný lůzr a odpad, ač jsem mohl být touhle dobou už dobře napapanou celebritou ve vládě, pokud bych povolil... Ale jsem větší vlastenec, nežli vy, nazimařky, ač mi při tom výrazu "vlastenec" naskakuje husí kůže a mám chuť vraždit všechny, kdo jej unáhleně cpou do svých životopisů..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Orlík is dead:-))))

55 ph ph | 15. prosince 2007 v 15:30 | Reagovat

RWU: Proběhne to dle stejného scénáře, ač mi to jistě zpestříte nějakým "svým (x-krát provařeným) vynálezem", aby to nebylo tak nudné. Svou identitu jsem vám už před nějakou dobou naservíroval sám od sebe až pod nos:-)), takže jsem si jako bonus ponechal zveřejnění adresy vaší soukmenovkyně. Není se čeho bát, jste jen maňáskové divadýlko:-)) Víte vůbec, za koho kopete, mé spořádané ženušky??? (RAW - Retard and Waffle]].

56 Dorotka Dorotka | E-mail | 15. prosince 2007 v 21:43 | Reagovat

To je v pytli, ja sem něco píšu už asi půl hodiny, pak v zamyšlení třísknu do klávesnice a ono se to smaže... Doprdele!(pardon)

Tak znova...

ph: Omlouvám se, že teď budu rejt, jenže on se Franz Kafka nepíše s V, ale s F, protože nemá s tím ptákem (Kavkou) nic společnýho a krom toho to byl německý žid žijící v Praze (tudíž žádný důvod pro český příjmení) . Nevím, jestli si můžu dovolit poučovat, protože toho o něm tolik nevím a krom toho jsem toho od něj tolik nečetla, ale přesto... Já to mám opačně-jednou jsem do biologie napsala kavka s f... No nic, omlouvám se, zase dělám chytrou, ačkoli vím prd... Bože, já jsem ješitná jak Klaus!

Tak dál; Obdivuju tě a tvoji kamarádku taky, že jste v té době(bylo by moc patetické dát před to pseudo?) dokázali přežít.A taky nevím, proč stát lidem, kterým rozbíjel držku(předtím se to napsala hezčím způsobem, jenže teď už na to nemám čas) neplatí vůbec žádné odškodné, ačkoli němci platí do dneška... V Rusku se není čemu divit, tam mají KGBáka za prezidenta a moc jim to nevádí, ale v té naší supr demokracii? chmc,chm,chm... Krom toho jsem pro zpopularizování (respektive ozřejmení veřejnosti.ale jak to napsat jedním slovem?) zločinů komunismu. O Holocaustu už dávno všichni víme, jak byl špatný a proč byl špatný, protože je o tom dostatek vhodných studijních materiálů (komiksy,filmy...), jenže kromě žáka deváté třídy, který nespí v hodinách dějepisu (a člověka, který chce z dějepisu maturovat) o tom, co komunisté páchali, moc lidí neví.

Tak a tím asi končím. Příště sem asi napíšu povídku...

P.S: Druhý měsíc už napjatě čekám nový článek. Bude někdy? A ještě letos?

57 ph ph | 16. prosince 2007 v 8:26 | Reagovat

Dorotka: Vůbec nereješ:-)) a díky za opravu. Obdiv si dle mého nezasloužím, protože znám spousty lidí, kteří si ho zaslouží víc a o odškodné bych stejně nestál, kvůli tomu jsem to nedělal. A navíc bych si připadal jako odpískanej týpek, co už jen žije ze svý minulosti:-((, což tady možná tak nechtěně působí... Mám něco za sebou, ale kdo nemá a tohle už je naštěstí pryč, takže se tím zabývám jen proto, že to svinstvo, co tu bylo a velmi se tutlalo, se způsobně zametlo pod koberec se slovy:"Komouši bejvávali špatný, ale vždyť se až tak moc nestalo, byla to vlastně jen taková legrace..." Pro mě není důležité, jakej jsem byl, ale jakej jsem teď, čímž se chci dostat k tomu, že jsem se včera poněkud vytočil a hodně to přepísk s formulací "a mám chuť vraždit všechny, kdo..". Byla to sice provokace a nadsázka, ale zatraceně BLBÁ provokace, jíž jsem si měl odpustit. Každopádně se za ni všem omlouvám a přeji pěkný den. Sorry.

58 Koala Koala | 17. prosince 2007 v 9:52 | Reagovat

Jak říká staré klingonské přísloví: pomsta je pokrm, který je nejlepší servírovat za studena. Když mi bylo za komunismu 8 roků, namaloval jsem Gustavovi Hnusákovi na obraze ve třídě fousky. Náhodou šli ale kolem 3 estébáci a náhodou měli sebou teleskopické obušky, kterými mě zbili a zpívali u toho: chodí pešek okolo, nedívej se na něho, kdo se na něj koukne, toho pešek bouchne. Měl jsem zlomené všechny kosti v těle, ale smál jsem se a zpíval jim: na kopéčku v Africe, stojí stará věznice ach ouvej... No, vždyť ten song všichni znáte. To je ale vytočilo a řekli mi: tak ty nám budeš zpívat song Na kopečku v Africe? A poté mi ještě vytrhli hlasivky. Nemohl jsem už zpívat, natož mluvit, dokonce ani křičet o pomoc, a tak se na mě všichni vystřídali. Ale vím, že to stálo za to a o nějaké odškodnění nestojím. Potom mě odvezli někam do polí u Velkých Popovic a nechali mě tam jen v červených trenýrkách a v bílém tílku. Bylo sice léto a já se chystal na hodinu tělocviku,ale v ten okamžik se mě zhostila zima. Vím, že jsem se měl lépe obléct, ale ta zima byla asi převlečený strach. A koala mi potom začali říkat spolužáci podle monoklů 8-((

59 ph ph | 18. prosince 2007 v 0:12 | Reagovat

Pěkné:-)) Když mi bylo za komunismu 8 roků, měli jsme výtvarku a úkol zněl namalovat svá oblíbená zvířátka. Vybral jsem si husu kuří a vystihl jsem jí věru pěkně:-)) Až na konec jsem si nechal vyplnění cedulky, které u každého zvířátka v ZOO najdete, ale cedulka byla tuze malá. Jednak jsem chtěl mít jistotu, aby učitelé mé oblíbené tvířátko bezpečně identifikovali a nenapařili mi třeba pětku za neznámý živočišný druh, dále jsem už tehdy byl nudný perfekcionista, takže cedulka byla tuze nutná:-(( Tak jsem svou neohrabanou dětskou ručkou začal psáti, ale ouha - cedulka došla a netolerovala mi ani místo pro mezeru. Stálo tedy na ní: HUSAK. Učitelé můj výkres v bázni neoznámkovali a předvolali si mé rodiče. A rodiče přišli z pojebu domů nasraní a marně mi vysvětlovali pointu. Nechápal jsem, proč nikdo nezná husu kuří, když jsem jí tak dokonale vystihnul:-((( Byli jsme tehdy velmi zaostalá země.

60 pANDA hORSKÁ pANDA hORSKÁ | 19. prosince 2007 v 0:18 | Reagovat

Hele koala, co to tady vůbec meleš? Monokly mám přece já, koala má jen takovej ochrápanej výraz. Víš ty vůbec, co seš zač???

61 Koala Koala | 19. prosince 2007 v 17:01 | Reagovat

Ty jseš ale pěkně závistivý parchant! Já to vím, že koala medvídkovitý nemá monokly, ale vysvětluj to dětem za komunismu kterým bylo navíc osm roků. Tenrát všichni akorát věděli co to je ledňáček, že toje nanuk. Ale o koalovi nikdo nic nevěděl až do doby WWF! Stop vymírání eukalyptů a mně koaly medvídka! Vysajte všechen benzín z benzínových pump ať automobily dál neznečišťují vzduch svými výpary a na komíny dejte poklopy od kanálů ať taky nekouří ty svoje humusy. Tohle se už nedá vydržet. Kde je Greenpeace když ho nejvíc potřebuju? Slyšíte mě? Já se dusííím!

Máš Teplický přízvuk, jseš z Teplic? Jseš kamarád Petra Růžičky nebo to jseš rovnou ty?

62 Dorotka Dorotka | E-mail | 19. prosince 2007 v 19:23 | Reagovat

ehm... technická....jakej přízvuk?

63 ph ph | 21. prosince 2007 v 1:39 | Reagovat

Koala: Nemám teplickej přízvuk, já su z Moravi. A Petra jsem znal jen velmi letmo kdysi kdysi kdysi, když se rozjíždělo FPB a než pozavírali Jazzovou sekci, takže si mě nepamatuje:-))

64 pOHÁDKOVÝ hLUPEC (HONZA) pOHÁDKOVÝ hLUPEC (HONZA) | 26. prosince 2007 v 4:58 | Reagovat

ph: Nejseš ty nějakej moc světaznalej? Mě spíš přijde, že máš přízvuk brouka Pytlíka. Nejseš to rovnou ty?

65 ph ph | 26. prosince 2007 v 5:01 | Reagovat

Tos trefil, jsem to já, ale nikomu ani muk:-)) A proč nespíš???

66 pOHÁDKOVÝ hLUPEC pOHÁDKOVÝ hLUPEC | 26. prosince 2007 v 5:15 | Reagovat

ph: Německý koncentráky byly hnusný, ruský gulagy ještě hnusnější, ale to mě netrápí, protože je to naštěstí pryč. Jenomže zatímco my se cpeme cukrovím, koukáme v TV na pohádky a hasíme vánoční stromky, jsou na světě lidi, co to s náma nesdílej. Chybí jim solidarita, protože jsou nevzdělaní a necivilizovaní:-(( Proč třeba nějakej Arab nedá pod stromeček své ženě bikiny? Proč nějakej černoch v Africe nedá své ženě pod stromeček transplantaci klitorisu? Proč kdejakej těžce pracující Čech dá své ženě pod stromeček pěstí, protože připálila kapra? Nebudeš mi věřit, ale spousta lidí Štědrý večer každoročně bojkotuje... Co s tím?

67 ph ph | 26. prosince 2007 v 5:16 | Reagovat

To nevím. To je strašné. Proč myslíš, že teď nemůžu spát?

68 pOHÁDKOVÝ hLUPEC pOHÁDKOVÝ hLUPEC | 26. prosince 2007 v 5:22 | Reagovat

ph: To je mi jedno. Budeš se na mě zítra koukat v televizi? Natočil jsem pohádku, kde je jasně řečeno, že Vánoce jsou jen pro bílé. A aby nikdo nepochyboval, vezmu si tam za ženu blonďatou princeznu:-))

69 ph ph | 26. prosince 2007 v 5:24 | Reagovat

Pokud konečně neusnu a nezaspím to, tak si to nenechám ujít. To bude pěkně blbá pohádka, ale jinak gratuluju k princezně. Ať jste šťastní až do smrti:-))

70 pOHÁDKOVÝ hLUPEC pOHÁDKOVÝ hLUPEC | 26. prosince 2007 v 5:27 | Reagovat

ph: Blázníš? Jen co pohádka skončí, vyspím se s ní a půjdu zase dál do světa. Doufám, že mi ta nána napeče aspoň buchty... Musím jít z pohádky do pohádky:-))) Kvůli kariéře.

71 ph ph | 26. prosince 2007 v 5:33 | Reagovat

Takže ty jsi rasista a ke všemu pěknej hajzl, Honzíku?

72 pOHÁDKOVÝ hLUPEC pOHÁDKOVÝ hLUPEC | 26. prosince 2007 v 5:38 | Reagovat

ph: Ale kdeže:-)) Cožpak jsi někdy viděl v pohádce barevnou princeznu? A ty tmavovlasé jsou vždycky ty zlé, to snad chápeš... Abych to pokaždý poznal:-), všemohoucí Bůh to přehledně na světě z(a)řídil:-)))

73 ph ph | 26. prosince 2007 v 5:40 | Reagovat

Hm, to mi jako chceš říct, že zrzavé princezny v pohádkách nejsou, protože po 22té hodině pohádky nedávají?

74 pOHÁDKOVÝ hLUPEC pOHÁDKOVÝ hLUPEC | 26. prosince 2007 v 5:43 | Reagovat

ph: Přesně tak, brouku Pytlíku. S drakama se peru jen kvůli blonďatejm. Aby bylo každýmu jasno:-)))

75 ph ph | 26. prosince 2007 v 5:46 | Reagovat

Tak tomu nerozumím:-((( Mě jen trochu děsí, co nás čeká příští rok...

76 pOHÁDKOVÝ hLUPEC pOHÁDKOVÝ hLUPEC | 26. prosince 2007 v 5:47 | Reagovat

To je vůl, co?

77 pROMISKUITNÍ hEZOUN pROMISKUITNÍ hEZOUN | 26. prosince 2007 v 5:49 | Reagovat

Hehe:-)) to teda je:-))))

78 Mirka Mirka | 26. prosince 2007 v 14:18 | Reagovat

Proč tohle? Ty tu celý blog zahleňuješ svými mentálními úpadky! To se nedá poslouchat. Píšu tímto stížnost do redakce: udělejte s ním něco jinak už nevím. Už to asi napíšu na www.bis.cz

79 Dorotka Dorotka | 26. prosince 2007 v 20:49 | Reagovat

Hele, co se týče princeznek-brunetek tak co třeba Libuška Šafránková? Ta byla zlá?

Jinak- pokud bojkotujete Vánoce a i pokud ne, tak se koukněte na Youtube na Mery Fucking Christmas.

80 ph ph | 28. prosince 2007 v 23:45 | Reagovat

Dorotka: Nebojkotuju Vánoce, jen mě napadlo, že zatímco si je my všichni užíváme, jsou ve větší části světa holky a ženské, které si tu radost dopřát nemohou a užívají si lásku za časů temnoty..., takže jsou jim nějaké Vánoce zcela oprávněně u prdele. Popelka je samozřejmě výjimka (i když to zpracování mě moc nebere, je příliš bolestínské), jako mnohé jiné, ale počínaje Zlatovláskou, blondýny mají dost těžkou protekci a převahu (což opravdu není proti nim, ač mám úchylku na brunetky), jen chci říct - "Co pro ty ženské, kterým nesahám ani po kotníky, protože v jejich světě bych zřejmě neuspěl, vůbec můžeme v tento čas udělat?" Mám z toho akorát deprese (ač jsem letos Vánoce navzdory svým dluhům a k radosti bližních naštěstí vychytal) a ač bych se  po náročném prosinci opravdu rád dosyta prospal a zapomněl na ten zkurvenej svět, který je ve skutečnosti opravdovým peklem, ale pokud se podíváme kousek za Evropu, fakt není co závidět... Buďme vděční za Vánoce, pokácejme celé lesy, pozabíjejme všechny kapry a neřešme to.... (Jako vždy můj standartně přihlouplý příspěvek).

P.S.: Sorry Dorotko, pohádky jsou o světě, jak by mohl vypadat, kdyby se lidi alespoň na chvíli oprostili od představy, že je SVĚT JE TU KVůLI NIM, ale tak to není..... Svět si naštěstí vystačí i BEZ NÁS:-)))

81 ph ph | 28. prosince 2007 v 23:51 | Reagovat

Mirka: NAPIŠ. U BIS jsem mohl už dávno pracovat, ale proč? Devátýho vyštípali, zůstal tam samej kariéristickej zmrd, až na pár mejch známejch. Ale kdo ví, třeba jsem jejich agent.... Bacha na mě:-))!

82 sychra sychra | 30. prosince 2007 v 14:58 | Reagovat

Krasne zelené oči od Lustyga popisuje pribeh prostitutky z Osvetimi.

83 ph ph | 3. ledna 2008 v 19:55 | Reagovat

Sychra: Děkuji za návrat k tématu, poněkud jsem ulít:-((( Islámští fundamentalisté nesmějí popravit pannu, takže co myslíte, že jí čeká, než jí velmi rychle popraví??? A ti ostatní k tomu nepotřebovali ani islám, důvod se vždycky najde:-((((....

84 Dorotka Dorotka | 4. ledna 2008 v 9:18 | Reagovat

ph: Ale oni ji neznásilní, oni ji oddají s jejím vrahem a pak následuje v podstatě totéž...  Já to doteď nedokážu pochopit... A znásilňování je vůbec oblíbená zábava... Dělali to vždycky všichni vojáci, ať už křesťanští, muslimští nebo jacíkoliv jiní... A díky tomu má lidstvo tak rozkošatělý genofond... Což je blbost, ale nevadí... A krom toho díkybohu, že už mám Vánoce za sebou... Přibrala jsem asi stodeset kilo a mám z nich ještě doteď neuvěřitelnou migrénu... A pomalu ale jistě začínám nenávidět všechny svoje příbuzný...  Hop hej Ať žije nový rok!

(Omlouvám se za zcela zbytečné kecání, jenže se nepopsatelně moc nudím...)

85 Koala Koala | 4. ledna 2008 v 14:18 | Reagovat

Vánoce jsou nechutným svátkem mužů kteří vymysleli stromeček jako zástupný symbol znásilňujícího pichlavého penisu podobně jako prskavky a blýskavé koule, které všude visí. Rozbalování dárků je zástupný rituál odpanění nedospělé dívky který také vymysleli muži. Muži vymysleli i sex, který je vrcholem nedůstojnosti a ponížení žen na celém světě a je třeba proti němu bojovat. Přirozený je jen lesbický sex dvou žen nebo tantra joga. Změňme celou zeměkouli a postavme muže mimo zákon za to co dělají! Feministky celého světa se spojí a vytvoří čtvrtou tisíciletou říši. Říši moudrých a lesbických žen které zavládnou něžnou rukou matriarchátu a miliardy mužů skončí na popravištích. Tak pravila Gaia.

86 Dorotka Dorotka | 5. ledna 2008 v 16:58 | Reagovat

Koala: Kdo ti proboha tak ublížil? Ty trpíš!!

87 Laura Laura | 6. ledna 2008 v 16:26 | Reagovat

Nacisti byli svině!

88 klm klm | E-mail | 15. ledna 2008 v 13:41 | Reagovat

hnus

89 SS-Svoboda.Slova SS-Svoboda.Slova | 15. ledna 2008 v 23:35 | Reagovat

Šikovní židovští architekti postavili tábory až po roce 1945,aby je měli připravený na nás.

90 SS-Svoboda.Slova SS-Svoboda.Slova | 15. ledna 2008 v 23:39 | Reagovat

Laura byla svině!

91 SS-Svoboda.Slova SS-Svoboda.Slova | 15. ledna 2008 v 23:39 | Reagovat

Koala:jsem s Tebou!!!

92 ph ph | E-mail | 18. ledna 2008 v 0:48 | Reagovat

SS-Svoboda Slova: Ty malá svině, já jsem ph a ty jsi hovno! Tohle ti doma neřekli, co? Já jsem z nejkomunističtější rodiny, ale ty nejsi nic. Když sem v roce 1968 přijeli Rusové, byl jsem první, kdo je vítal. Oni si mě vzali do tanku a tam mě zaučili lásce muže a malého muže. Táta mě za to doma pochválil, ale já jsem začnul poslouchal Plastic People OTU jako důkaz mé rebélie a to mi vydrželo dodnes. Každý kdo má pleš je fašista a já mu rozbiju hubu a je mi jedno, jestli je to holka po chemoterapii nebo ne. Jestli je tu nějaká feministka nebo undergroundová hudebnice, které se líbí moje názory, ať mi napíše na mail. Želva A´tuin s vámi, sestry a sestry. Nic než želva! Tedy žena, že. Zase jsem se opil a něco tu ztropil. Jéje, já veršuji. Uuups. Wow! Pšouk.

93 Dorotka Dorotka | 18. ledna 2008 v 10:29 | Reagovat

Díkybratře za rozšíření obzorů. Židáci vlastně můžou za všechno, že jo. Chudák Anežka Hrůzová nebyla ani začátek. Dokonce i dneska pořádají nechutný závody v utloukání prasátek(nevinných!!!!) chanukovými svícny a krev jim při tom stříká okolo pejzů. A tvrdí že prasátka si za to můžou samy, páč jsou nečistý. A rituálně zabíjejí kravičky a koníčky a jehňátka a beránky a jsou oškliví a bohatí a jediný o co jim jde je absolutní vláda nad světem, kdy budem všichni sloužit velkému mezinárodnímu židu! A kdo není fašista ten je s nima, tralalalala. My jsme všichni fašisti, protože jsme nečistí!!! je hymna odborové/odbojové organizace Židi ven/neděkujem, zmizte. A každej kdo má vlasy je žid. A feminismus je židovská frakce, hojdaládyrídý. A kdo neposlouchá orlík a neříká, že byl Hitler fajn chlap,protože měl knírek a patku tak je žid, protože mu buď závidí a to dělají jenom židi,nebo ho očerňuje a to taky dělají jenom židi. A levičáci hnusný fuj, jenže to jsou taky židi a já už se do toho začínám zamotávat. Ale hlavní je, že jsou všichni židi a jdou po dobrém  árijském muži a dobré árijské ženě, a vy jste taky všichni židi  a za trest skončíte v pekle... A všichni jste židi a jo a jo ajo!!! Mamí...

(Autorka tohoto příspěvku je částečná židovka)

94 Lady Wampire Gerda Lady Wampire Gerda | 22. ledna 2008 v 21:29 | Reagovat

http://www.monstersgame.cz/?ac=vid&vid=127080263

95 ph ph | 3. února 2008 v 12:43 | Reagovat

/92/ph: No comment... Docela jsi to vystihl/a, ale příště si mě do huby neber, kámo. A teď táhni do prdele!

96 Iva Iva | Web | 5. února 2008 v 21:51 | Reagovat

koukám, že článek je hodně diskutován

97 TYP325346 TYP325346 | E-mail | 10. února 2008 v 12:07 | Reagovat

židle jsou krysy

98 Dorotka Dorotka | 11. února 2008 v 15:35 | Reagovat

Jo, židle jsou svině... Židle ven! Raus...

99 Manželka Manželka | Web | 14. února 2008 v 17:31 | Reagovat

SBK,  v jedné organizaci informující o lidských právech a zdraví (FGM nevyjímaje) mám známé, ale nevšimla jsem si, že by školili hlavně muže. Na druhou stranu je velký problém v tom, že se po letech ukazuje, že i tam, kde se lidi oficiálně FGM vzdali (aby měli pokoj), se pořád provádí, jenže tajně. Mám takový dojem, že jen tak snadno zlikvidovatelná praktika to není. Nemám feministický blog ;o) , ale i na tom mém mám o FGM a MGM pár článků ( http://manzelka.bloguje.cz/627434-zenska-obrizka-a-sexualni-chovani-sudanek.php )

100 pETR hOLEČEK pETR hOLEČEK | 15. února 2008 v 2:59 | Reagovat

Tak co mám kurva už dělat? E-mail jsem dodal, telefon jsem dodal, té tupé Mirce je to furt málo..., hloupému napověz, mrtvého kopni do prdele, zřejmě tu mám fůru fanoušků, protože se tu objevují mé příspěvky, aniž bych luskl prstem, potěš protěž, zřejmě uspořádám waflovou autogramiádu....,  děkuji děkuji za jejich lásku všem, hlavně všem náckům, RWU, Národní straně, novým bezpečnostním složkám, zastydlému prezidentovi Santovi (stejně ho zas zvolej) a vůbec všem zkurvysynům:-)) Co prozatím dodat?  Enjoy it! Vzhůru ke koncentračním zítřkům:-)))))))))))

101 Lenča Lenča | Web | 15. března 2008 v 21:39 | Reagovat

je to hrozny...chudaci lidi, jeste ze je to za nama...zlata dnesni doma lidi, co??

102 yasmine yasmine | 26. dubna 2008 v 21:29 | Reagovat

ty lidi museli opravdu trpět ah ah ah

103 kiki888 kiki888 | Web | 8. května 2008 v 17:40 | Reagovat

ahojik mrkni na muj blog ja mam o lasce a mam tam citaty atd.......

104 alojs alojs | 15. června 2008 v 19:50 | Reagovat

ja sem byl osobne v koncentraku  a neni to vubec zadna sranda kreteni

105 alojs alojs | 15. června 2008 v 19:53 | Reagovat

ten je ale hroynej zbicovat ho kretena debilniho

106 Markyta Markyta | 18. června 2008 v 19:33 | Reagovat

ph: ale ježíš byl taky žid... to že jsme ho zabili to jsme jenzabili jednoho z nás... vy křestani to beret poněkud podivně... Marie byla židovka a její syn rovněž vždyt správné jméno je ježíš nazaretský

107 qktaukg qktaukg | E-mail | Web | 3. června 2009 v 7:59 | Reagovat

NBLCiK  <a href="http://hiabxpfwaeep.com/">hiabxpfwaeep</a>, [url=http://akdcrtjmjiez.com/]akdcrtjmjiez[/url], [link=http://votkixhsvuqi.com/]votkixhsvuqi[/link], http://oaiewwbsuhmm.com/

108 Vaše máma Vaše máma | 13. března 2011 v 4:34 | Reagovat

polibte mi prdele... cikáni tam měli být davnmo a nejsou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama