Srpen 2007

Stillknox mají nové demo

30. srpna 2007 v 23:05 | ER |  Hudba - grrrls
Naše oblíbená kapela Stillknox v právě teď natočila nové demo, které si můžete stáhnout na jejich webu. Zvuk je mnohem čistší a hudba promakanější než dřív, ale pořád to drží "ksicht" kapely. Stillknox teď hodně koncertují, tak je nepropásněte. Např. středa 5.9., spolu s americkými Tall Black Girls a dalšími dvěma r'n'r kapelami v pražském Rock café.

Emča v říši divů aneb Ladyfest Leipzig Report

30. srpna 2007 v 23:01 | ER |  Hudba - grrrls

Prolog

Celé to začalo, když mi před pár měsíci zatím neznámá holka z Lipska napsala o tipy na české grrrl kapely, které by zahrály na Ladyfestu Leipzig. Tipy jsem poslala a na web dala leták, ale upřímně, nemyslela jsem si, že bych se tam vydala.
Týden před Ladyfestem, po návratu z divočiny do civilizace, jsem na mailu zjistila, že mě organizátorky zvou do panelové diskuse, a tak jsem stopla všechny plány na další víkend a začala se těšit na svůj první Ladyfest.

Porodit můžeš, zemřít musíš aneb vyšla nová A-kontra 2/07

29. srpna 2007 v 19:48
Tématem nového čísla A-kontra jsou porody, rodičovství a výchova. Jsou to stále aktuální oblasti života, kterým se však anarchistické tiskoviny příliš často nevěnují. Kdo se však do nového čísla A-kontra začte, může se dozvědět něco o tom, jaké podmínky mají nastávající matky v "zemi otevřených možností" a přečíst si o Montessori pedagogice, která v určitých směrech nabízí alternativu k tradičnímu autoritářsky založenému školství. Rozsáhlý rozhovor s matkou dvojčat o výchově a všem, co k ní patří, je ozvláštněn zkušenostmi získanými v daleké Malajsii.

Dievča, do toho! DIY sebeobrana pro ženy

29. srpna 2007 v 14:23 | ER
Pro všechny holky, kterým neustálé omílání vět jako "Holčičky se neperou!" zabránilo už dětství naučit se bránit. Dievča, do toho! je brožurka, kde se dozvíte základní zásady a triky, které obšourníkům, ochmatávačům a agresorům ukážou, zač je toho (ostrý) loket. Vydala autonomní skupina Wild and Free. Ilustrováno vkusnými punkovými obrázky. V distribuci BloodyMary, proto si pište na náš kontaktní mail.