Březen 2007

Papaya Paranoia

27. března 2007 v 16:01 | Leny |  Hudba - grrrls
Papaya Paranoia je japonský projekt, hrající jungle, namíchaný s discem a prvky punku. Pokud tu hrají, píše se o "excentrických Japonkách". Srdcem a zakladatelkou této kapely, dá-li se tomu tak říkat, je totiž Yaumiko Ishijuma, v současné době zpěvačka PP, ale také skladatelka, kreslířka mangy a basačka, která se rozhodně na pódium nebojí. 20. března odehrála s PP už několikátý koncert v pražském Roxy, a spolu s druhou zpěvačkou, bubenicí a kytaristou předvedli pořádně uječenou, téměř dvě hodiny trvající show, nabitou energií.

Alena Kupčíková – Chlupatice v tanci slunce

27. března 2007 v 15:57 | Leny
Pod tímto názvem se v pražském Muzeu výtvarných umění koná výstava Aleny Kupčíkové, mladé umělkyně, která nedávno dokončila studium na Akademii. Její "chlupatice" jsou kresby-asambláže složené z ochlupení ženského ohanbí, které autorka poskládala tak, že tvoří obrazy ženských torz a "jejich" vagín.
Autorka přišla na tento nápad, jak se dočtete v průvodním textu k výstavě, při snaze překvapit svého partnera a dát mu k společnému výročí originální dárek. Vytvořila tedy ze svého ochlupení vlastní autoportrét, roztaženou vagínou směrem k divákovi. Její partner byl z tohoto dárku tak nadšen, že se autorka rozhodla k pokračování v této idee v širším měřítku a metodicky. Narazila však na bariéru společenských tabu, jak u svých kamarádek, které oslovila, jestli by jí neposkytly "materiál" pro její díla, tak později s již hotovými díly v jisté francouzské galerii, vlastněné manželkou Jacqua Chiraca, která odmítla takové věci vystavovat. Umělkyně se podle vlastních slov snaží detabuizovat (ženskou) tělesnost, ukázat světu vagíny.
Já osobně jsem byla touhle výstavou skutečně nadšená, protože bořit fenomén studu vůči vlastnímu tělu je určitě "bohabojná" a záslužná činnost, tato umělkyně tak činí navíc s tolik potřebným humorem...
Více informací zde.

Fotky RxS v galerii

22. března 2007 v 23:54 | ER
Milášci, dala jsem do galerií pár fotek z Rock proti sexismu. Fotek mám mnohem víc, ale je půlnoc a víc jich sem narvat už momentálně nezvládám. Fotky jsou očíslované, ale galerie je řadí v opačném pořadí (mrška), tak se s tím nějak vyrovnejte.

RxS: jak to dopadlo a co se našlo

11. března 2007 v 10:13 | ER
Tak, akce je za námi. Po všech těch zlomených nohách, zapomenutých mikrákách, zpožděních, blouděních a chaosení to dopadlo výborně, aspoň takový pocit z toho máme my, organizátorky. Ondřej z Black Pes sice byl možná z všudypřítomných vagín zralý na ibuprofen, ale nesl to statečně. Kapely odehrály skvěle, s nasazením, a zvuk byl na jedničku. Žádný průser, včetně financí. Jen nevím, kde se na mě vzaly všechny ty natisknuté ovečky... a roztrhané oblečení ani nekomentuju:)
Tímto chci poděkovat všem, kdo se na akci podíleli, že i díky nim to bylo fakt fajn: Povinný Výtěr, Bella Fica, PTV, MacGyver, Ondřej, zvukaři, všichni, kdo rozmnožili distro (Bob, Petr, holky z PTV), Lukáš za videa, Pája, Tonča, Kačena, Leny za organizaci, Kubánec za odvoz, Katka za výstavu, všichni, kdo nakreslili obrázky, Jura za všechno možný (a že toho nebylo málo!), a všem, kdo přišli podpořit.

POZOR!!! Našli jsme foťák v pouzdře - kdo ho postrádáte, ozvěte se na bloody.mary@safe-mail.net