Rock proti sexismu, 10.3. 2007 Black Pes, Praha

19. února 2007 v 21:58 | ER
Dva dni po MDŽ, tj. 10.3. proběhne v klubu Black Pes akce, již BloodyMary spolupořádá. Jmenuje se Rock proti sexismu a zahrají na ní Parkování Také Vzadu (punk, Děčín), Bella Fica (ska punk, Ústí n/L), Povinný Výtěr (dadapunk, Litoměřice)a MacGyver (punk, Brno).
Genderová vyrovnanost a nesexistický přístup účinkujících zaručen, stejně tak jako výborný zvuk (klub funguje i jako nahrávací studio), veganské bagety a doprovodný program s překvapením.
Více info viz plakát, prohlášení a postupně doplněné rozhovory s jednotlivými kapelami.

Rock proti sexismu - prohlášení

Rock proti sexismu je akce, která v sobě spojuje zábavu a myšlenku.
Myšlenkově vychází z DIY kultury. Nechceme se zaštiťovat velkými institucemi a státem, nechceme vydělat peníze. Chceme šířit informace a otevírat témata. A chceme se u toho bavit.
Rock proti sexismu se hlásí k feminismu. Nebojíme se toho slova. Naše představa feminismu jde mnohem dále, než stejné platy pro muže a ženy či vyšší počet žen v politice. Chceme upozornit na témata, jako je heterosexismus a homofobie, domácí násilí a sexuální zneužívání, mýtus krásy, a obecně stereotypy o mužích a ženách. A protože si myslíme, že člověk nemůže být svobodný jen částečně, stavíme se i proti dalším formám útlaku - ať už na základě sexuální orientace, věku, sociálního původu, barvy pleti či národnosti.
Za stejně důležitou považujeme i zábavu, a milujeme hudbu. Jenže, zábava bez obsahu je nekonečně tupá, politika bez zábavy je nekonečně nudná. Proto jsme oslovily kapely, které se s našimi myšlenkami dokáží ztotožnit. Nečekejte koncert ryze "ženských kapel" - i když za každou ženu v hudbě jsme rády, o počty mužů a žen tu nešlo tolik jako o, že se všichni účinkující mohou podepsat pod zásadní odmítnutí stereotypního uvažování a jednání. Myslíme si, že aby mohla proběhnout změna v postavení žen a dalších utlačovaných skupin, je třeba, aby došlo ke změně v hlavách nás všech, ať máme mezi nohama cokoliv.
Takže očekávejte:
Punk - rock - ska - kotel - zábavu - bar - Food Not Bombs bagetky - distra - výstavu - promítání - překvapení na tělo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama