PTV: Nejsme jenom kozy a prdel

25. února 2007 v 12:17 | ER
Parkování Také Vzadu (PTV) je celkem nová punková kapela z Děčína. S Tony jsme je viděly v prosinci na ústeckém Female Punku a obě nás dostal jejich výkon. Basák byl totálně našrot, ale svou roli pořád ještě zvládal, bubenice hrála na velmi, velmi minimalistickou sestavu, zpěvačka vás strhla k tomu, abyste poměrně naléhavé texty prožívali s ní, a kytaristka je prostě dobrá. Dohromady to dává svěží závan na punkové scéně. PTV jsou rozhodně víc, než jedna z mnoha mladých kapel, co zkoušejí někde po garážích.
Představte prosím krátce kapelu.
Fungujem v tomhle složení asi tak rok. Edita se pokouší o zpěv do majku, s basou si hraje Matěj, Běta řeže do kytary a Anča týrá škopky.

Začínaly jste jako kapela složená ze samých holek. Byl to záměr?
Začínaly jsme ve třech, s Míšou, která v tu dobu basovala a zpívala. Teď zastává post kytaristky a zpěvandy ústecký kapely Bella Fica. Z počátku to asi záměr byl, chtěly jsme ukázat, že i holky se můžou zapojit aktivnějc do "scény" Po čase, kvůli neshodám, Míšu zpěvem nahradila Edita, ale basaček bylo v Děčíně poskrovnu. Mates, někdejší zpěvák kapely Smíšený zboží se nabíd, že s náma bude zkoušet, než někoho najdeme. Na to, že nikdy na basu nehrál, se ukázalo, že má talent a že nás společný hraní baví, a tak s náma zůstal až do teď, za což jsme moc rádi.
Vaše texty jsou hodně "politické". Hlásíte se k nějakému politickému směru, nebo prostě jen mluvíte o věcech, co vás štvou?
K žádnýmu politickýmu směru se nehlásíme. Každej z nás, má určitej názor na věc a vzájemně se respektujem. Píšeme o věcech, co nás štvou, ale i osobní texty. Občas se snažíme poukázat na danou problematiku.
V písničce Cvičíme s Olgou kritizujete mýtus krásy. Není ale zrovna Olga Šípková spíš příklad ženy, která fyzicky maká - a spíš by se hodilo kritizovat hladovějící modelky a herečky?
V žádnym případě nekritizujem Olgu. Písnička byla původně psaná na spolužačku, která trávila hodiny cvičením za pomoci jejích nahrávek, týrala svoje tělo hladem. Všechno jenom proto, aby se zalíbila opačnýmu pohlaví tim, že zhubne. Způsobila si tim problémy jak doma, tak se svým zdravim. Song je ale myšlenej všeobecně, na všechny dívky, který podlehly trendu časopisů, vůbec mediím, a přestaly si tak vážit samy sebe.
Stává se vám, že vás (teď mám na mysli hlavně dívčí část kapely) někdo na koncertech obtěžuje? Kecy, narážky, čumění pod sukni apod.? A jak na to reagujete?
Větu: "Matěj je nejhezčí baba z PTV" slýcháváme docela často, ale všichni čtyři to berem s humorem:) . Kecy typu: "Ukažte kozy, sundej to tričko" slyšíme jenom zřídka, ale taky se k nám nemusí všechno dostat, žejo:). Když už to ňákej omezenec prohlásí, snažíme se vtipně reagovat a pak vokázat dobrou šou, aby věděli, nejsme jenom kozy a prdel:)
Máte nějakou oblíbenou hrdinku či antihrdinku?
A:
B: PPG, S.Connorová z Terminátora
E: Xena!,Waskézová,G.I.Jane
M: Ciri
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BaRry BaRry | 25. srpna 2007 v 8:56 | Reagovat

Užasná kapela...

2 Honza Löster Honza Löster | E-mail | Web | 29. srpna 2007 v 12:38 | Reagovat

Kapela PTV je super, čeří kalné vody děčínského punku, působí svěžím a pohodovým dojmem. Čtu tento rozhovor a musím poděkovat Editce za pohodové a pohotové odpovědi, které mají hlavu a patu. Honza

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama