Únor 2007


PTV: Nejsme jenom kozy a prdel

25. února 2007 v 12:17 | ER
Parkování Také Vzadu (PTV) je celkem nová punková kapela z Děčína. S Tony jsme je viděly v prosinci na ústeckém Female Punku a obě nás dostal jejich výkon. Basák byl totálně našrot, ale svou roli pořád ještě zvládal, bubenice hrála na velmi, velmi minimalistickou sestavu, zpěvačka vás strhla k tomu, abyste poměrně naléhavé texty prožívali s ní, a kytaristka je prostě dobrá. Dohromady to dává svěží závan na punkové scéně. PTV jsou rozhodně víc, než jedna z mnoha mladých kapel, co zkoušejí někde po garážích.
Představte prosím krátce kapelu.
Fungujem v tomhle složení asi tak rok. Edita se pokouší o zpěv do majku, s basou si hraje Matěj, Běta řeže do kytary a Anča týrá škopky.

Povinný Výtěr: výtěr všeho svinstva z lidí

21. února 2007 v 22:35 | ER a Tonča
Povinný Výtěr patří k těm kapelám, o jejichž existenci člověk dlouho nemá tušení, a pak když je objeví, řekne si: sakra, proč je poznávám až teď? V následujícím rozhovoru je PV představen více než výmluvně, nemá proto smysl se dlouze vykecávat. Jenom chci zdůraznit, že Fílovi básně recitované během koncertu opravdu, ale opravdu stojí za to, stejně jako podstata názvu kapely. Proto čtěte dále.

MacGyver

21. února 2007 v 22:25 | ER
Nerada se pouštím do hodnocení kapel, zvlášť, když vím, že výsledek budou skoro samé superlativy, ale brněnští MacGyver jsou opravdu "doooost dobrý". Rychlý a úderný punk, zároveň nechybí melodie, a navíc zahrané jistou rukou a s inteligentními texty, mám-li být v tom pochvalném popisu stručná. Není divu, vždyť všichni členové kapely už za sebou nějakou tu hudební "praxi" mají. Z basáka Tomáše se podařily vytáhnout jen celkem krátké odpovědi, tak pokud vás zajímvá víc, budete muset osobně přijít 10.3. do Black Pes, kde MacGyver budou hrát:))).
Představ prosím krátce kapelu.
Tak naši bandu tvoří: Vagoš (kytara,zpěv), Tomáš (basa,zpěv) a Poděs (bicí).
Co máte společného s Pazi Sniper?
Všichni tři jsme předtím hráli v Pazi Snajper, MacGyver je vlastně výsledek redukce počtu lidí v kapele. Složili jsme si nový věci a hrajem dál...

Rock proti sexismu, 10.3. 2007 Black Pes, Praha

19. února 2007 v 21:58 | ER
Dva dni po MDŽ, tj. 10.3. proběhne v klubu Black Pes akce, již BloodyMary spolupořádá. Jmenuje se Rock proti sexismu a zahrají na ní Parkování Také Vzadu (punk, Děčín), Bella Fica (ska punk, Ústí n/L), Povinný Výtěr (dadapunk, Litoměřice)a MacGyver (punk, Brno).
Genderová vyrovnanost a nesexistický přístup účinkujících zaručen, stejně tak jako výborný zvuk (klub funguje i jako nahrávací studio), veganské bagety a doprovodný program s překvapením.
Více info viz plakát, prohlášení a postupně doplněné rozhovory s jednotlivými kapelami.

Z hezké holky modelka

7. února 2007 v 19:12
Tohle video ukazuje, jak se vyrábějí krasavice z plakátu. Docela překvapující změna hezké holky v dokonalou figurínu. Jen se sama sebe ptám, jestli to video není stejně manipulativní, jako ty fotografie, které usvědčuje....