Prosinec 2006

Svlíkání.cz - pár úvah kolem a kolem

7. prosince 2006 v 19:21 | ER
Po tom, co jsem stáhla původní článek o webu Svlíkání.cz, jsem chtěla napsat nějaký další článek. Taky jsem chtěla udělat rozhovor s Martinem Stiborkem, který za tím vším stojí. Napsal mi, že si myslí, že by to nikoho nezajímalo. A pak už se neozval. Přece jen, porno "magnát" asi nestojí o to, být propíraný na veřejnosti - pak se o dost hůř pracuje.
Jenže se na mě navalila spousta povinností a práce, takže tahle kauza šla stranou. No, ale vaše reakce na oznámení o stažení článku mě přiměly přece jenom něco hodit na papír (monitor). Nemám čas na celý článek, a jenom na pár otázek, které se týkají tohohle webu, obecně porna a ještě obecněji mediální reprezentace reality. (Tak mi promiňte trochu zmatečnosti.)

Vadilo mi, že ženská kapela nemá šanci dostat se bez známostí na lepší akce

5. prosince 2006 v 11:29 | Leny |  Hudba - grrrls
Rozhovor s Janou Henychovou, organizátorkou rockového festivalu Babyfest
Prvně bych se ráda zeptala, jak se zrodila idea pořádat Babyfest? Kdy a kde se konal první ročník? Jak to dopadlo?
Když jsem dávala dohromady první ročník, nesledovala jsem tím žádný bůhvíjaký záměr - vadilo mi, že se kapela jako moje, i mých kamarádek, nemá šanci dostat bez známostí na nějaké lepší akce. Pak jsem si řekla, že to jen povídáním nezměním, a protože jsem měla něco málo zkušeností z předchozích let, napadlo mě zkusit oslovit nějaký klub v Praze. Protože jsem nikoho v klubech neznala a přes manžela jsem se seznámila Terezou Fišerovou z Rock café. Slovo dalo slovo a klub byl na světě. Termín jsme si řekly někdy v zimě 2002-3 a první akci jsme naplánovali na 11. června 2003. Měla jsem termín a neměla jsem žádnou kapelu - ale věděla jsem, že mám spoustu hudebních kamarádek, které si jistě rády se svejma kapelama zahrajou.