Listopad 2006

„Psaní zinu mě uspokojuje víc než sledování telenovel“

29. listopadu 2006 v 8:00 | ER |  Ziny - grrrls
Zin Houpačka vychází v Litoměřicích, a co se týče místních nácků, sexistů, rasistů a dementů všeho druhu, nebere si servítky. Za sociální změnu bojuje formou punkového bulváru. Vychází od podzimu 2005, zatím vznikla 4 čísla. Redakce se obměňuje, v současnosti ji tvoří Tonča a Pafka, jejichž vražedný humor i zajímavé postřehy oceníte na dalších řádcích. Pokud Houpačku ještě neznáte, pak po přečtení tohoto rozhovoru pravděpodobně pochopíte, oč jste dosud přicházeli.
Můžete popsat vznik Houpačky? Kdo, kdy a hlavně proč?
P: Na vzniku prvních třech dětí nemám žádnou zásluhu, ale redakce je od prvopočátku tak proměnlivá, že mě to tam taky vcuclo.
T: Začátky byly dost frustrující. Původně se zin neměl jmenovat Houpačka a šla jsem do toho s několika lidma, na které nebyl spoleh. Pořád jsem je do něčeho musela tlačit a to bylo únavný. Tak jsem se sekla a odstoupila jsem z redakce. V té době mi nabídla má tehdejší přítelkyně, že mi s tím pomůže, a tak poprvé světlo světa spatřila Houpačka na podzim 2005. Byl to spíš takový pokus z velké části psaný na stroji. Teď nás už přemohla technika a od psaní na stroji jsme upustili. Redakce se dost mění. V této době je to čistě dívčí záležitost, ale máme přispěvovatele i kluky…(několik jedinců, kteří se nezalekli slova feminismus). Objevili se kolem nás teď lidi, kteří by nám rádi nějaký článek napsali, což je skvělý, protože se splňuje to, co bylo původním záměrem Houpačky a to, vyburcovat místní alternativu k aktivitě.

K svlikani.cz

27. listopadu 2006 v 10:15 | ER
Po diskusi s provozovatelem webu Svlikani.cz jsem smazala původní článek o téhle stránce. Opravdu to bylo nahrané, takže článek postrádal smysl i pravdivost.
Jako drobnou kompenzaci jsem pro vás připravila anketu.

"Chtěla jsem udělat svůj vlastní zin, a nečekat na druhé, až něco vyplodí"

25. listopadu 2006 v 17:00 | ER a Petra |  Ziny - grrrls
Rozhovor s Petrou, vydavatelkou zinu Cerelitida
Petra je jedna z výrazných lidí liberecké scény. Vařila ve Food Not Bombs, dnes organizuje koncerty, má hudební distro, vydala benefiční kazetu pro A-kontra. A před nějakou dobou pod jejíma rukama vznikl nový zin.
Pokud vím, jsi docela aktivní v různých kontrakulturních aktivitách. Proč ses rozhodla vydávat zin?
Jo, slůvko docela je celkem výstižný, he he. Proč jsem se rozhodla vydávat zin? Psala jsem to v podstatě v úvodu Cerelitidy. Neměla jsem v tu dobu zrovna co na práci - nebo takhle nic rozdělaného, co by mě bavilo (vždycky se něco na práci najde) a asi to byla hlavně zvědavost, zkusit to, zjistit co to vlastně obnáší a jestli to vůbec dokážu. A hlavně proto, že mám ziny hrozně moc ráda a ráda je čtu , tak jsem si asi chtěla udělat i svůj vlastní, a nečekat na druhé, až něco vyplodí.

Mezinárodní den proti násilí na ženách

22. listopadu 2006 v 10:34 | ER
V sobotu 25.11. se v rámci Mezinárodního dne proti násilí na ženách uskuteční "komponovaný pořad" k této temné stránce mezilidských vztahů. Součástí bude i projekce dokumentárního filmu Julie a tma, natočeného v Litoměřicích, a diskuse s jeho tvůrcem a tvůrkyní, jakož i se zástupci odborné veřejnosti. Místo konání: Litoměřice, Hospoda U letního kina. Vstupné je dobrovolné.
Akce se koná v rámci Převážně filmového festivalu Litoměřice 6 a 1/2, celý program zde.

Změna emailové adresy

20. listopadu 2006 v 15:29 | ER |  Kontakt
Naše dosavadní adresa na serveru Bust.com jaksi přestala fungovat - ostatně jako celý server. Je to škoda, protože tím jak se zdá zanikla, nebo alespoň zaškobrtla jedna zajímavá feministická aktivita. Nicméně, v praktické rovině to znamená, že jsem založila nový email, bloody.mary@Safe-mail.net. Do budoucna proto prosím používejte už výhradně tento.

Benefit na infocafé Krtkova kolona

14. listopadu 2006 v 12:48 | Leny
ahoj, ahoj.
chci vás všechny pozvat na koncert, který spolupořádám. je to benefit na
infocafé Krtkova kolona
(kk.czechcore.cz), koná se 24.11. v Modrý Vopici a vystoupí Spots, Němá barikáda, P.N.S. a Sequel of decay. vstupný bude tak asi 90 korun, benefiční pak 120. vemte s sebou všechny kamarády, sourozence, tatínky, maminky, babičky, ať to za to stojí + prosím rozšiřujte tuhle pozvánku.
těšim se na vás.