Vivienne Westwood

23. ledna 2006 v 20:04 | ER |  Číslo 11 - Móda
V módě jsem z jediného důvodu: zničit slovo "konformita"
Vivienne Westwood je ztělesněním ostrých protikladů. Ze středostavovské manželky a matky se stala sebevědomá a uznávaná návrhářka. Vymanila se z vlivu svého partnera Malcoma McLarena a svým úspěchem ho dalece překonala. Jednou navrhovala oblečení pro nově se rodící subkultury, jindy se inspirovala módou ze 17. století. Vyšla z ulice a dnes na její počest pořádá londýnské královské muzeum retrospektivní výstavu její tvorby. Patří jí obrovské módní impérium, a přesto je v jistém smyslu politickou aktivistkou.

Tak či onak, je považována za jednu z nejvýraznějších návrhářských osobností dvacátého století. Přicházela s neotřelými nápady a její práce v sobě vždy nesla sexuální podtón.
Tato dnes již 65 letá dáma se narodila na anglickém venkově a vše nasvědčovalo tomu, že povede spořádaný život. Vystudovala učitelství a poměrně mladá se provdala za Dereka Westwooda (za svobodna se jmenovala Swire), s nímž měla jednoho syna. Jejich manželství ale nemělo dlouhého trvání, po pěti letech se spíše z jejího popudu rozvedli. V té době ji náhoda svedla dohromady se studentem umění, Malcolmem Edwardsem.
Matka punku?
Edwards, později McLaren (převzal otcovo příjmení, protože jméno Edwards už bylo poněkud zatíženo několika přestupky), se zajímal o politiku - hluboce ho ovlivnily události roku 1968 a situacionismus. Zajímal se ale i o hudbu a o to, jak vydělat peníze. Pro rodící se punkovou subkulturu byl jednou z klíčových osobností.
Vivienne se v té době věnovala své profesi - učitelství. Školní třídu ale brzy vyměnila za obchod s oblečením, knihy za jehlu a nit. S Malcolmem totiž v roce 1971 založili obchod s názvem Let It Rock. Tehdy to byl obchod s teddy boy módou, o rok později ale přesedlali na rock´n´roll a název obchodu tentokrát zněl Too Fast To Live, Too Young To Die. McLaren dostal bezva nápad, že by oblečení už nemuseli nakupovat od dodavatelů, ale vyrábět sami - a tak podle zásady Rozděl a panuj zaúkoloval svou přítelkyni Vivienne, ať šije kopie původních modelů. Vivienne si odmala šila nebo upravovala oblečení, což vlastně pro ženy nebylo neobvyklé. A tak Malcolm McLaren nejspíš nevědomky odstartoval kariéru módní ikony druhé poloviny 20. století.
McLaren nebyl zas tak originální, inspiraci si přivezl z New Yorku, kde vládla podobná atmosféra jako v Londýně a kde údajně vznikl i název nové subkultury - punk. Rok 1974 znamenal pro naši dvojici konec tápání - svému obchodu změnili prodejní artikl i název: v duchu filosofie provokace ho pojmenovali Sex, a naplnili ho oblečením, které dosud bylo uzavřeno ve fetiš a SM scéně. Nešlo však o sex shop, šlo o nový styl. Vivienne s Malcolmem tvořili věci, které čerpaly ze všeho, nad čím "lepší společnost" ohrnovala nos a pozvedala obočí. Používali propriety "zvrácených" sexuálních choutek, otrhané a zanedbané věci či sortiment obchodů domácích potřeb. Tvořili trička s pobuřujícími motivy, míchali sexuální tabu se situacionistickými slogany. Inspirovali se módou ulice a zároveň ji tvořili. McLaren a Westwood jsou někdy označováni za původce punkové "uniformy", což je možná lichotivé, ale rozhodně ne přesné. Punk nebyl výmyslem dvou lidí, vznikal na ulici, spontánně, jako reakce jedné generace na společenskou situaci, ale tvořiví lidí jako Vivienne a Malcolm do něj mohli vtisknout svůj rukopis.
Jejich obchodem prošli lidé, kteří dali anglickému punku tvář. Sešli se tu Sex Pistols, ačkoliv jejich vznik nebyl nijak spontánní. Dohromady je dal McLaren a mimo jiné je použil jako modely pro propagaci módy z obchodu Sex. Pracovala tu ale i Jordan, která jednak nosila Viviennino oblečení, ale přispěla do punkové módy i svou troškou. Nosila přehnaný make-up (my tomu říkáme panda) a podivné účesy a do punku prý přinesla třeba vojenské oblečení.
Rozjezd obchodu se podařilo načasovat přesně do doby, kdy punk začal zachvacoval anglickou mládež, a tak se ze Sexu stal kult.
McLaren byl zpočátku ideový vůdce, který Vivienne učil o politickém potenciálu umění a módy, Westwood byla zpočátku jen tvořivou šičkou. Inspirace, kterou jí její tehdejší muž dal, byla podle ní "dítě, které jsem vzala a už ho nikdy nedala z rukou." Když však McLaren v roce 1974 odjel na informativní průzkum do New Yorku, během několika měsíců jeho nepřítomnosti se z šičky vyvinula návrhářka s vlastní hlavou a vlastními nápady. Vivienniny počátky, kdy různě přešívala, ničila a zase dávala dohromady kusy oblečení, měly vliv na její další vývoj - použít něco hotového, existujícího v ustálených vztazích, a dát to do nových souvislostí, s novým významem. Ve filosofii se tomu říká dekonstrukce a postmodernismus.
Na vlastních nohách
Další módní vlnou, jíž Westwood prošla společně s McLarenem, byli noví romantici. Verze nového romantismu podle Westwood byl moderní pirát - a nové jméno jejich obchodu bylo World´s End (1980). McLaren se pokusil zopakovat úspěch spojení módy a hudby jako u Sex Pistols a nový image vtisknul kapele Bow Wow Wow - bohužel, tentokrát to nevyšlo. Každopádně, piráti byli originální i ve světě módy samotném, protože Vivienne tvořila modely přesně podle dobových střihů. A ještě něco nového tu bylo: její kolekce oblečení se poprvé ocitla na módních molech, a ona oficiálně tak vstoupila na pole mainstreamu. To bylo na začátku roku 1981. Pirátské modýlky prý nebyly k nošení, ale ovlivnily jiné návrháře, a tak vznikl nový trend.
Westwood měla úspěch. Její nadšení ale netrvalo dlouho: McLaren se s ní rozešel a přivedl si novou přítelkyni. A tak se vrhla do práce ještě usilovněji. Vytyčila si, že s novou kolekcí přijde každý půlrok. Její spolupráce s McLarenem však jejich rozchodem neskončila - navzájem se doplňovali - on pozoroval současnost a život ulice, ona se inspirovala starými oděvy.
Kromě historie tu byla ještě inspirace aristokratickou módou nebo třeba tradičním oděvem různých etnik, ale hlavně vším, co bylo spojené se smyslností a sexualitou: krinolíny, korzety, honzíky, spodní prádlo, samet. Sunday Times o ní napsali, že korzet zbavila jeho represivního významu a udělala z něj symbol síly a sexuální svobody. Ostatně Westwood sama prohlásila, že "móda je o sexu". Známé jsou například její lodičky s 25 centimetrovým podpatkem: sexuálně nabité, šokující - a nenositelné.
Westwood se ponořila do studnice britských tradic: hojně používala tartan (skotskou kostku) a dokonce navrhla vlastní vzor a zamilovala se do královských rób. Inspirace královským šatem se však nenesla v duchu posvátného obdivu, ale spíše v duchu poťouchlé parodie. Sama sebe fotografovala jako královnu nebo jako Margaret Thatcher. Westwood si vždy udržela schopnost pobuřovat a šokovat. Přesto - nebo proto - je jednou z nejvýraznějších a nejneotřelejších tvůrců/tvůrkyň módy.
V roce 2004 proběhla velká retrospektivní výstava jejího díla v Londýnském Victoria and Albert Museum. Je to možná ironie, že právě takové muzeum hostí práce bývalé punkerky, ale zdá se mi, že uvnitř britské kultury takové spojení nepůsobí podivně - punk a královská rodina k ní prostě patří stejným dílem. A ještě něco veselého je na vztahu VW a královského majestátu - v roce 1992 prý šla na návštěvu do Buckinghamského paláce "dole bez" (jak se na to přišlo, to opravdu nevím).
Velký byznys? Jen houšť!
Vivienne Westwood dnes není už jen osoba, je to obrovská firma, světoznámá značka, která chrlí oblečení a boty pro ženy i muže, tašky, šperky, parfémy a dokonce i oblečky pro psy ( to už je tedy trošku moc!). Před pár lety se dokonce začaly vyrábět čajové soupravy podle jejích návrhů. Firma Vivienne Westwood Ltd. už nevyrábí pouze tvorbu své majitelky - navrhují pro ní i jiní, včetně jejího současného manžela. Vivienne plnou vahou stojí ve světě módního byznysu, kde se točí velké peníze i ne vždy šťastné osudy modelek. Fotky z předvádění poslední módní kolekce Gold Label ukazují opravdové kostlivce. Jsem přesvědčená, že návrhářka má co mluvit do výběru modelek - a tak, ačkoli chovám k VW jistou náklonnost, tímhle mě opravdu štve. Ty dívky vypadají jako kostra potažená kůží - propadlé a bledé tváře, žádná prsa, žádné boky. Kde je ta sexualita, kterou VW tak miluje? Ty ženy snad ani nemohou menstruovat!!!!
Jsem bohatá, ale/proto kritizuju
Celkem sympatické naopak je, že v září 2005 se spojila s britskou neziskovkou Liberty a vytvořila benefiční trička a dětské oblečení s nápisem I AM NOT A TERRORIST, please don't arrest me (Nejsem terorista, prosím, nezatýkejte mě). Výtěžek z těchhle padesáti předražených kousků látky půjde na podporu zmíněné lidskoprávní organizace. Celá věc je reakcí na utužování poměrů po červnových atentátech v Londýně. Na svých stránkách VW píše: "Vláda pro nás všechny představuje hrozbu. Kohokoli si můžou vybrat a potrestat na základě nejasných soudních příkazů, bez řádného procesu, bez šance se přiměřeně hájit."
Zdůrazňuje potřebu myslet a klást odpor: "Základní myšlenkou je, že z života máte to, co do něj vložíte a že skutečný prožitek ze světa vyžaduje přemýšlení - nestačí sledovat světovou politiku, dívat se na filmy a číst bestsellery. To je povrchní, je potřeba jít hloubš, abyste pochopili, co jste zač, co je svět zač a jak by se mohl zlepšit. ... Řekněte mladým lidem, že pokaždé, když třeba hledají ve slovníku nebo si prohlížejí obraz, a ne časopis atd., tak že přemýšlejí, a tudíž jsou částí hnutí odporu."
Odpor se snaží vtělit i do své tvorby: "Pařížská přehlídka kolekce Gold Label je nazvána AR. Tu přehlídku použiju pro prezentaci myšlenek své kampaně - říkala jsem si, proč místo Che Guevary nedat na tričko Rembrandta - nosil baret a byl to také revolucionář. Hlavní myšlenkou té kampaně je, že se kolem nás odehrává tajná revoluce, hnutí odporu, Aktivního Odporu k propagandě (Active Resistance to Propaganda - tj. AR)."
VW také sepsala petici na podporu Leonarda Peltiera, amerického Indiána, který byl obviněn z vraždy agentů FBI při obraně své indiánské rezervace. Ačkoli proti Peltierovi nejsou žádné důkazy a soud nikdy neprokázal jeho vinu, sedí už skoro 30 let ve vězení.
Prohlášení na podporu Peltiera a proti policejnímu státu jsou na jejím oficiálním webu - hned vedle fotek z módních přehlídek.
A tak je VW rozkročená mezi dvěma světy - mezi establishmentem a boje proti němu. Roztáčí kola módního průmyslu s jeho konformní originalitou, a přitom si sama dělá, co chce. Vymýšlí oblečení, paroduje, mění, tvoří - a druzí jí to žerou, následují ji a jsou ochotni zaplatit neuvěřitelné sumy. Místo toho, aby dělali totéž, co ona.
Zdroje:
Shannon Bell-Price : Vivienne Westwood and the postmodern legacy of punk style. the metropolitan museum of art, dostupný z
dato mital: Vivienne Swire / Vivienne Westwood. dostupný z http://www.mital-u.ch/PunkWave/index.html
dato mital: Punk. dostupný z http://www.mital-u.ch/PunkWave/index.html
Punk's princess of future shock, 13. července 2004, The Sydney Morning Herald, dostupný z http://www.smh.com.au/articles/2004/07/12/1089484295900.html?from=storyrhs
Alice Olins: Vivienne Westwood. Handbag.com, dostupný z http://www.handbag.com/fashion/designer/westwood/
Comeplayinthedark: Basic Background Vivienne Westwood, 30.listopadu 2005, dostupný z http://reviews.ebay.com/Basic-Background-Vivienne-Westwood_W0QQugidZ10000000000081077
Keith McDonnell: Viva The Queen Of Punk, 27. dubna 2004, Gay.com, dostupný z http://uk.gay.com/article/2619
Anarchy in the UK - more like God save the Queen, 1. ledna 2006, Sunday Times, dostupný z http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2088-1965589,00.html
Wikipedia: Vivienne Westwood, dostupný z http://en.wikipedia.org/wiki/Vivienne_Westwood
oficiální web: VW http://www.viviennewestwood.com, fotky a oba manifesty
web Liberty: www.liberty-human-rights.org.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdendule Zdendule | E-mail | 23. ledna 2006 v 21:37 | Reagovat

Ty brďo dozvídám se tady základní věci o vzniku punkové módy.Říkám si, že když mě punk docela zajímá, tak jak to že neznám Vivienne Westwood.Stává se...

Moc dobrej článek, potěšil mě. Znovu se dozvídám něco zajímavého.

2 Bob Bob | 23. ledna 2006 v 23:57 | Reagovat

No jo osoba kolem níž se asi točí spousta spekulací. Modely, které jsem viděl na odkazech se mi zdají fakt příšerné, působí to na mě jako "Kup si být punkáčem" nebo jak to napsat. Je to přesně problém, který dneska dělí celou punkovou scénu na dva tábory: Hadráře/Myšlenkáře. Samozřejmě, že k hnutí nekonformní vzhled a odlišení od společnosti patří ale spousta (bohužel většina) lidí už zůstává jen u toho oblečení, často to je tím, že punk berou jako módu a myslím, že je to právě díky podobným extravagantním návrhářům jako je ona. Asi těžko dneska může někdo posoudit s jakou myšlenkou začínala. Vypadá to na cílevědomou ženu tlačící se do popředí businessu s novým nápadem. Jako matku punku bych jí opravdu neoznačil, prostě "punk is not fashion".

Jinak zajímavý článek a musím uznat, že jsem o ní nikdy předtím neslyšel.

3 trent trent | Web | 24. ledna 2006 v 15:26 | Reagovat

zajímavej článek. Docela se to tady rozrůstá.

4 werča werča | 24. dubna 2006 v 9:18 | Reagovat

Myslím, že je to skvělé!!! Jak ten článek tak to oblečení. Vivienne Westwood je skvělá návrhářka a to oblečení je fakt parádní!!! Nechápu jak někdo může říct, že je strášná ona nebo její návrhy! Spolu s Johnem Gallianem jsou nejlepší návrháři dnešní doby, protože mají velkou fantazii a jako jedni z mála ji dokážou využít!!! Ten kdo říká, že to oblečení je hrozné, nemá vůbec smysl pro novou módu a oblečení vůbec!!!

5 Hui-džin Hui-džin | 28. května 2006 v 16:39 | Reagovat

Slovo "punk" nevzniklo v USA údajně, ale skutečně. Je tak velký problém přečíst si knihu Zab mě, prosím (Necensurovaná historie punku) od dua authorů Legs McNeil a Gillian McCain? Je tam opravdu hodně informací.

Ad kostlivci na přehlídce - um gottes willen! Modelky musí být co nejhubenější, aby se mohla našít jedna velikost šatů, aby se ušetřilo co nejvíce látky a aby vzhled modelky nerušil oblečení. Nevím, proč se nad tím stále někdo pozastavuje, modelka je práce, v níž je hlavní starostí to, být co nejhubenější a ty dívky to dělají naprosto dobrovolně.

6 ER ER | 28. května 2006 v 18:49 | Reagovat

Milý Hui-džine, ano, máš pravdu, slovo "punk" se opravdu začalo užívat v USA v souvislosti se zinem Punk. Tu knihu jsem ale neznala, pročež jsem si ji přečíst nemohla.

Kostlivci na přehlídce - vzhled modelek je dán konvencí, nikde není psáno, že by nemohly mít o pár cm v pase víc, tolik látky navíc se zase nespotřebuje. Mě osobně chodící mrtvola vyděsí víc než zdravě vyhlížející věšák na hadry. Modelka je práce, dobrovolná, to ano. Ale je takový problém podívat se na Ženy proměny nebo dokument o modelkách od G McIntyra? Tam je taky hodně informací o tom, jak to chodí v módním průmyslu.

7 pavla pavla | 7. června 2006 v 20:12 | Reagovat

jaj punk neni moda punk je vo něčem jinem smaozřejmě každej pankáč ma uniformu ale to je o provokaci a vyjadřeni nazoru a ne že si něco koupim co tahaj nany namolu a bue se citit jak pankač je to podle mě pičovina v tyhle době s eliti topy v hadrech a nepřemyšli nad tim co punk je voni to berou jako modu a tohle jim akorat přispiva komerce všechno kurvi

8 Mrkvinka Mrkvinka | 28. února 2007 v 19:43 | Reagovat

........a co je teda podle vás punk??? Pankáči sou lidi, co se ze všech sil snaží na sebe upozornit. Punk už dávno neni názor na svět, už je to jenom prostě "koukejte, jak sem hustej".Já vám to ale neberu, noste si, co chcete, ale stejně už to bude jenom o hadrech a o tom, že si každej na něco hraje, na něco, čim neni, protože většina těch hrozně hustejch pankáčů( říkam většina, ne všichni)sou dost často rozmachaný pubertální parchanti, kterým se neděje vůbec nic a o cokoli si řeknou, to dostanou úplně zadarmo od svejch rodičů, jakmile natáhnou ručičku..........a pak prostě musí bejt ve středu pozornosti...neříkam, že je něco špatnýho oblíkat se nebo chovat se trochu jinak než běžnej průměr, ale pak nemaj vůbec proč opovrhovat růžovejma barbínkama s výstřihem až k pupíku, protože jejich chování je úplně stejný.......

9 Zzzz Zzzz | 19. března 2007 v 17:23 | Reagovat

Milá ER, "Ženy pro měny" jsem viděl, a nijak to mou představu o modellingu nenabouralo. Souhlasím s Hui-džim, je to práce jako každá jiná.

10 elly elly | Web | 5. července 2007 v 19:35 | Reagovat

kdo zná sex pistols tak prostě musí znát vivienne...btw: punk je o provokaci, o tom bát sám sebou...punkáči vypadaj podobně ale nenosej uniformu jako např. skinheads, každej punk vypadá upe jinak!!!! je v tom ta originalita

11 verca verca | 24. března 2008 v 22:38 | Reagovat

Co se punkové uniformy týká, tak si myslím, že plno lidí říká že vypadají všichni stejně jen protože sou všichni jiní, ale už v tom nehledajý tu originalitu jednotlivců....podle mě to je to prostě individuální :)

12 Babsi † Babsi † | E-mail | Web | 23. října 2009 v 17:01 | Reagovat

Mrkvinka: Děkujeme za to slůvko (nebo teda spíš dvě slůvka) "ne všichni". Tohle je ukázkovej názor spousta lidí na dnešní punk. Není moc vyjímek, no...

13 Smithd29 Smithd29 | E-mail | Web | 26. července 2017 v 3:59 | Reagovat

Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it bgeddbbabdfkabke

14 Pharme404 Pharme404 | E-mail | Web | 26. července 2017 v 18:25 | Reagovat

Hello!<a href="http://via3indian.com/#1.html">viagra from india</a>

15 Pharmg206 Pharmg206 | E-mail | Web | 26. července 2017 v 18:26 | Reagovat

Hello! viagra from india http://via3indian.com/#4.html

16 Liosfiefe Liosfiefe | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 6:16 | Reagovat

cialis indien bestellen

      http://genericialisasonline.com/ - online cialis

    <a href="http://genericialisasonline.com/">buy cheap cialis</a>

    cialis pharmacie suisse 5mg

17 Moledfiefe Moledfiefe | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 21:40 | Reagovat

buying cialis in france

      <a href=http://cheapcialisuik.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cheapcialisuik.com/">tadalafil online</a>

    generic 40 mg cialis online

18 Vovafiefe Vovafiefe | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 23:00 | Reagovat

web prescription cialis

      <a href=http://cialisubz.com/>cialis canada</a>

    <a href="http://cialisubz.com/">cialis cheap</a>

    very cheap cialis tablets

19 Vovafiefe Vovafiefe | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 23:50 | Reagovat

costo di pillola cialis

      <a href=http://cialisubz.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialisubz.com/">cialis</a>

    cialis genericos

20 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | 12. listopadu 2017 v 15:40 | Reagovat

cialis from canada online

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis online</a>

    cialis and vision problems

21 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 1:19 | Reagovat

cialis tadalafil 40

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis</a>

    buy cialis over internet

22 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 2:44 | Reagovat

campione libero cialis uk

      http://cialisonlinefas.com/ - generic cialis

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">generic cialis online</a>

    cialis 20mg faz mal

23 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 12:37 | Reagovat

cialis kaufen deutsch

      http://cialisonlinefas.com/ - buy cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis</a>

    levitra cialis comparaison

24 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 15:41 | Reagovat

link for you cialis fast

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">cialis online</a>

    traitement cialis tadalafi

25 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 21:16 | Reagovat

cialis price 5mg

      http://canadiancialisus.com/ - cialis cheap

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    cialis fa male al cuore

26 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 3:31 | Reagovat

cong dung thuoc cialis 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    cialis wirkungsdaue

27 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 6:42 | Reagovat

cialis cialis

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    cialis del campione libero

28 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 8:52 | Reagovat

cialis ausland

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    cialis oder s

29 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 10:01 | Reagovat

cialis 40 mg generic.

      http://canadiancialisus.com/ - cialis canada

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis</a>

    cialis composicio

30 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 13:45 | Reagovat

cialis 40 mg generic.

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    cialis vendu au canada

31 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 14:29 | Reagovat

escompte de magasin de cialis

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    cost of cialis in ontario

32 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 16:41 | Reagovat

cialis levitra confronto

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    cialis vendu au canada

33 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 23:17 | Reagovat

female cialis uk online

      http://canadiancialisus.com/ - cialis canada

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    street cost of a 20mg cialis

34 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 2:19 | Reagovat

wow)) cialis 30 mg

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    cialis grenoble

35 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 2:24 | Reagovat

farmacia de cialis maui

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    buy cialis online in australia

36 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 7:31 | Reagovat

follow link buy cialis china

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis online</a>

    cialis france 24

37 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 8:58 | Reagovat

enter site cialis alternatives

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    cost of cialis in ontario

38 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 9:19 | Reagovat

cialis oral jelly 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    comprar cialis opiniones

39 Davidisori Davidisori | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 9:54 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

40 Olegfiefe Olegfiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 12:36 | Reagovat

viagra alternative rezeptfrei

      http://viagraonlinelka.com/ - buy generic viagra

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">viagra cheap</a>

    viagra rezept bild

41 Olegfiefe Olegfiefe | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 18:57 | Reagovat

are generic viagras safe

      http://viagraonlinelka.com/ - viagra online

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">online viagra</a>

    viagra generika billig kaufe

42 Lyubafiefe Lyubafiefe | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 0:09 | Reagovat

can i get viagra in bangladesh

      http://viagradiscountg.com/ - viagra online

    <a href="http://viagradiscountg.com/">cheap viagra</a>

    los viagra pecan receta en usa

43 Lyubafiefe Lyubafiefe | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 3:08 | Reagovat

can i get viagra in bangladesh

      http://viagradiscountg.com/ - buy generic viagra

    <a href="http://viagradiscountg.com/">viagra online</a>

    prix du viagra pfizer

44 Lyubafiefe Lyubafiefe | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 10:32 | Reagovat

viagra 50 mg preis

      http://viagradiscountg.com/ - viagra online

    <a href="http://viagradiscountg.com/">buy viagra</a>

    red viagra 200mg in pakistan

45 Lyubafiefe Lyubafiefe | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 16:56 | Reagovat

italia viagra free online

      http://viagradiscountg.com/ - viagra cheap

    <a href="http://viagradiscountg.com/">generic viagra online</a>

    usefull link viagra dosage

46 Wiktoriyafiefe Wiktoriyafiefe | E-mail | Web | 20. listopadu 2017 v 15:29 | Reagovat

cialis sale uk generic

      http://buycialisjh.com/ - generic cialis

    <a href="http://buycialisjh.com/">generic cialis</a>

    canadia cialis

47 Get A Loan Get A Loan | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 3:24 | Reagovat

indian payday loans <a href="https://cashadvanceloan.us.com">cash advance loans</a> express cash advance <a href=https://cashadvanceloan.us.com>2000 payday loan</a>

48 Get A Loan Get A Loan | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 20:43 | Reagovat

loans online direct <a href="https://loansonline.us.com">personal loans online</a> personal loans online <a href=https://loansonline.us.com>online loan</a>

49 Online Payday Loans Online Payday Loans | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 8:12 | Reagovat

loans for bad credit <a href="https://loansforbadcredit.us.org">bad credit loans</a> loans for bad credit <a href=https://loansforbadcredit.us.org>loans for bad credit</a>

50 Speedycash Speedycash | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 15:20 | Reagovat

personal loans unsecured <a href="https://personalloansonline.us.org">personal loans unsecured</a> alternatives to payday loans <a href=https://personalloansonline.us.org>personal loans online</a>

51 steaptatSPl steaptatSPl | E-mail | Web | 14. února 2018 v 18:13 | Reagovat

vigrx plus - herbal viagra
<a href=http://bioshieldpill.com/>viagra</a>
can 20 year old take viagra
<a href="http://bioshieldpill.com">online pharmacy viagra</a>
name of song in viagra commercial

52 dicvgp dicvgp | E-mail | Web | 12. března 2018 v 4:59 | Reagovat

In the course the power of medication mark-down programs, we can step you significant discounts off of customary strong http://overcounterviagra.net/ over the counter viagra alternative at walmart  prices. Our betray disregard network providers are dedicated to increasing access to affordable prescription <a href=http://overcounterviagra.net/ >pills like viagra over the counter</a> and medication. Through their decision efforts with eminently pharmaceutical companies our providers make brought discounts of an unexceptional of nearly 50% nutty to you an eye to free.

53 KmsVethy KmsVethy | E-mail | Web | 14. března 2018 v 3:45 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">viagra pills</a>
viagra results
<a href=http://viagrapbna.com/>cheap viagra</a>  OK’

54 GbdInatry GbdInatry | E-mail | Web | 15. března 2018 v 4:29 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
cialis 10 mg
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis</a> OK’

55 Lmmskilky Lmmskilky | E-mail | Web | 20. března 2018 v 0:39 | Reagovat

viagra mail order
<a href="http://genericvlagra.com/">viagra online</a>
womens viagra
<a href="http://genericvlagra.com/">buy generic viagra</a> OK’

56 oob30k oob30k | E-mail | Web | 22. března 2018 v 16:49 | Reagovat

In the course the power of instruction discount programs, we can forth you outstanding discounts away of conventional superior http://metronidazole.500mgantibiotics.com/ flagyl  prices. Our betray detract from network providers are dedicated to increasing access to affordable medication <a href=http://metronidazole.500mgantibiotics.com/ >metronidazole</a> and medication. Through their parleying efforts with muscular pharmaceutical companies our providers take brought discounts of an unexceptional of practically 50% nutty to you in behalf of free.

57 Robertgox Robertgox | E-mail | Web | 28. března 2018 v 22:39 | Reagovat

levitra orodispersibile ricetta limoncello
<a href="http://levitra-gg.com/#">cheap generic levitra</a>
adc levitra for sale
<a href=http://levitra-gg.com/#>cheap 20 mg levitra</a>
levitra band

58 HnbSkets HnbSkets | E-mail | Web | 29. března 2018 v 10:32 | Reagovat

viagra woman
<a href=http://vigraviagra.com/>online viagra</a>
soft viagra
<a href="http://vigraviagra.com/">viagra</a> OK’

59 FloydNap FloydNap | E-mail | Web | 30. března 2018 v 3:57 | Reagovat

Вы решили купить жилье в Питере? Тогда рекомендуем приобрести жилье в легенде комендантского. На ресурсе вы сможете найти информацию касаемо проектов, стоимости недвижимости, транспортных узлов  и многого другого.

Если вы стремитесь получить хорошую жилую площадь, заходите на chikovani.pro, где тебе мгновенно будут предложены различные варианты. Легенда на Комендантском – это новостройки и <a href=https://chikovani.pro/novostroyki/zhk-legenda-na-komendantskom-58/>легенда комендантского веб камера</a> , которые оснащены всем неотъемлемым для жизни. Все жилые помещения очень компактные, а дизайн интерьеров модный.

Часто случается так, что новые семьи не могут себе позволить приобрести квартиру и ютятся на съемных жилых площадях. Чтобы не тратить финансы на арендованном жилье, вы имеете шанс оформить заявку на smart квартиру, которая есть по своим характеристикам отличной.

Её габариты предоставляют возможность находиться молодой семье, а ценовая политика предоставляет шанс купить помещение под различные характеристики.

<a href=https://chikovani.pro/novostroyki/zhk-legenda-na-komendantskom-58/>легенда комендантского плюсы и минусы</a>  портал спроектирован так, что вы сможете найти все квартиры которые готовы, дополнительно и контактные телефоны администраторов. Вам расскажут всю важную справку, разъяснят моменты проекта, расскажут моменты ценового диапазона и акцентируют интерес на нормативно-правовых актах на квартиру.

Если вас заинтересует вопрос по поводу строительства объектов фирмой, вы имеете возможность обратиться к менеджерам за советом и приехать на стройку индивидуально. Оформить заказ на квартиру в легенде комендантского имеет шанс позволить себе практически любая молодая семья в Санкт-Петербурге.

Если у вас неприятности с финансовыми потоками, вы имеете возможность оформить ипотеку. А администраторы проинформируют вас касаемо характеристик ипотеки.

Фирма занимается быстрой разработкой и реализацией smart квартир. По этой причине объекты фирма намеревается сдать в конце 2020 года. Ход строительства активно движется, по этой причине вы имеете возможность найти всю важную справку на сайте.

60 BrdVethy BrdVethy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 12:52 | Reagovat

What Is The Outlook? viagra cheapest <a href="https://nadinekube.com/">online viagra</a> free sample of viagra <a href=https://nadinekube.com/>cheap viagra</a>  C7, 31, 32The Epley maneuver and vestibular rehabilitation are effective treatments for BPPV. OK’

61 Kerbasinab Kerbasinab | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 15:00 | Reagovat

Если вы начали делать отделочные работы в новой квартире, предлагаем применять исключительно качественные товары. Одним из универсальных инструментов, который используется по всей жилой площади считается плитка.

Плитка может прокладываться как на балконе, так и в прихожей или туалете. Если вы желаете положить керамическую плитку или мозаику, советуем рассмотреть этот <a href=https://spb-plitka.ru/keramicheskaya-plitka/dlya-vannoj-komnaty/golden-tile-april/>golden tile april</a> вариант.

Приобрести кафель в Санкт-Петербурге хорошего уровня возможно на spb-plitka.ru, где есть в продаже кафель для кухни, плитка мозаика, плитка напольная и другая. Организация, которая продаёт плитку – есть виртуальным магазином.

В интернет-магазине вы имеете возможность приобрести плитку и <a href=https://spb-plitka.ru/keramogranit/>керамогранит сайт</a>  как по штучно, так и оптом. Специалисты предприятия имеют возможность сделать вам заказ, а служба доставки отправит вам его по указанному адресу в Питере или по месту заказа в области.

Если вы хотите приобрести кафель в СПБ, а желаете выслать её в другое место, организовать это возможно с помощью курьерской службы по России.

Приемлемая по цене плитка для кухни на пол уже смогла получить интерес у многих горожан. В организации представлена итальянская плитка на кухню, а также плитка напольная. Вы имеете возможность без особых проблем выбрать и купить ту керамическую плитку в компании, в которой вы нуждались.

Предприятие имеет у себя ассортименте товары разных цветов. Именно поэтому заказать плитку на пол в СПБ реально быстро, в сотрудники смогут помочь подобрать определенную продукцию.

Кафельная плитка в СПБ – это товары выдающегося качества. Фирма рекомендует выбор кафеля из России и Европы.

Вам не нужно будет заказывать какой-то отдельный формат плитки из-за границы, так как ключевые производители кафеля доступны в ассортименте компании.

Всё, что вам надо сделать – выбрать плитку и связаться с консультантом. Сотрудники проинформируют Вас о наличии плитки и оформят заказ.

62 Kawoksbap Kawoksbap | E-mail | Web | 7. dubna 2018 v 23:44 | Reagovat

Если вы решили поменять замки в доме, или после ремонта обновить замки – вам понадобится помощь специалистов. Лично подобрать дверь, не понимая в этом вопросе сложно.

Главная причина – выбор дверей должен быть не только формальным, но и технически правильным. Если вы желаете выбрать красивые двери, которые прослужат вам длительное время, обратите внимание на <a href=https://golddveri.ru/raznoe/montazh-mezhkomnatnyx-dverej.html>инструкция по установке дверей</a> .
На golddveri.ru доступно много различных дверей. Не смотря на то, живёте вы в своём доме или в квартире, вы можете найти входные двери или межкомнатные двери.

Необходимо отметить и то, что мастера, которые работают в компании, могут организовать установку дверей на месте. Специалисты поставят дверь с коробкой, при этом не повредят внутренние стены.

Хорошие входные двери можно подобрать на портале компании. Их можно установить в короткие сроки, а будут работать они долгосрочное время. Важным является и то и то, что материал, из которых производятся двери – соответствует всем параметрам производства. Такие двери не будут срывать ваши петли, в связи с тем, что они легкие.

Кроме этого, организация специализируется и на замках. Если вам надо выбрать обновлённый навесной механизм, сотрудники имеют шанс вам помочь. Если вы забыли ключи от двери и не имеете возможности зайти домой, открытие замка также может быть с помощью специалистов компании.

Взломать двери естественно не надёжный способ, потому что двери имеют свойство поломаться. Хотя, при необходимости менеджеры могут оказать эту услугу. Замена сердцевины замка входит в комплект услуг, которые проводят мастера.

Если вы решили установить замок, а также поставить домофон, инженеры помогут вам выбрать устройство, видеодомофоны Vizit код содержат надёжный. Из-за этого, другие люди не зайдут в ваш дом, если вы захотите поставить видеодомофон на парадной двери.

63 Markgox Markgox | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 4:15 | Reagovat

levitra dosage strengths of lotrel
<a href="http://levitra-gg.com/#buy+levitra">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
levitra provoca dipendenza smeraldo
<a href=http://levitra-gg.com/#levitra>prezzo levitra 20 mg</a>
generico levitra brasileirao

64 VlakorSkino VlakorSkino | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 6:21 | Reagovat

В эти дни заказать средства может каждый граждан РФ. В эпоху информационных технологий вам не потребуется двигаться в банк.

Получить займы можно в этот период виртуально. Для этого требуется перейти <a href=http://creditor-online.ru/>займ для пенсионеров на карту онлайн</a>  тут.
На <a href=http://creditor-online.ru/>займы онлайн на карту хоум кредит</a>  доступны разные предложения. Вы имеете прекрасную возможность заказать online кредит на карту. Анкета сразу же будет просмотрена, а средства скинуты вам на кредитку. Принять финансы на пенсионную кредитку вы имеете шанс, не выходя из офиса.

<a href=http://creditor-online.ru/>взять займ онлайн на карту в 20 лет</a>  даст шанс вам устранить персональные сложности, а оказать помощь вам в этом имеет возможность ресурс. Портал <a href=http://creditor-online.ru/>онлайн займы в казахстане через интернет на карту без процентов</a>  работает круглосуточно, по этой причине, если у вас появятся трудности, вы всегда имеете шанс соединиться с руководством.

В этот период, не выходя из квартиры получить финансы трудно. Однако с платформой онлайн займов всё стало намного проще!

65 Azdiazdib Azdiazdib | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 13:02 | Reagovat

Сегодня ликвиднее получить микрокредит в частной организации, чем обращаться в банк. Заказать займ в МФО сегодня – это быстро и удобно.

Микрозаймы online оформляют сегодня достаточно МФО. Хотя, самые ликвидные финансовые услуги вы сможете найти <a href=http://online-microzaym.ru/kredit/za-5-minut/>микрозаймы на карту за 5 минут без проверки кредитной истории</a>  здесь.

На online-microzaym.ru вы имеете возможность получить мгновенный кредит в мизерные сроки. Финансовая организация работает не так давно, однако уже успела завоевать доверие у множества постояльцев города. Не всегда комфортно посещать в свой банк, быть в пробках, мотаться по Москве и собирать необходимые документы.

На сегодняшний день у вас есть удобная возможность оформлять микрозайм виртуально. Оформление займа длится от 15 до 15 минут. Всё зависит от того, заказываете ли вы средства впервые или раньше уже обращались в компанию.

Микрозаймы на кредитку с любой кредитной историей вы можете принять на удобных для вас условиях. Для предоставления финансов ваш возраст необходим быть от 18 лет. Вы можете <a href=http://online-microzaym.ru/>все займы онлайн</a>  в любой момент у нас на сайте.

66 Markgox Markgox | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 23:50 | Reagovat

generic levitra online ukraine
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra 20mg</a>
levitra orodispersible contre indication de l
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+coupon>levitra online</a>
levitra side effects blindness novel

67 Markgox Markgox | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 11:03 | Reagovat

aty an tany levitra ahoy
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra 20 mg</a>
levitra flip pensacola
<a href=http://mylevitraok.com#vardenafil+20mg>levitra prices</a>
best price levitra generic drug

68 Markgox Markgox | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 20:10 | Reagovat

site o levitra flavio peniche
<a href="http://mylevitraok.com#">levitra prices</a>
costo levitra 10
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+coupon>levitra 10 mg prezzo</a>
levitra menuiserie marocaine

69 TriomedMog TriomedMog | E-mail | Web | Úterý v 1:40 | Reagovat

A lot of families all over the world haven’t opportunity to have children. If you wish to have a daughter, need to grasp that a lot of medical corporations all over the world receive potential to get in hospital. If you ready to use an fertilization process, we advice to go on <a href=https://www.mother-surrogate.com/surrogate-mother-agency-prices-and-payment-in-usa.html>surrogate mother agency prices and payment in usa</a>  here.

At mother-surrogate.com there are many innovating devices to be mommy. You shouldn’t use chemical dopants. Masters, which are laboring in firms – are occupational. They could provide for you information about all the acts.

Resurgent child which will born next time will be strong. Professionals can help you with different problems. They can envisage for your family good result. You can be sure that with the support of masters you can birth a child.

As well necessary to provide info that cost for different maintenance are good. However you can receive some offers. Individual proposals receive for you opportunity to get not only good quality service, but also justified results.

If you will have maintain which provide partnership, you will downplay all probable risks before imbibition. If you ready to surrogacy services, quite way to get services from medicine command. Feskov Surrogacy Agency has over 30 years of practice in infertility therapy. Surrogate mothers are checked in details before they bear kids.

Team of genetic masters will do all what is feasible from them and you can done future baby sex selection. It is woozy product which provide surrogacy pregnancy.

You can be sure that corporation results will be excellent. A lot of families from USA were used surrogacy pregnancy from firm. Doctors from the company can likewise assistance you in different problems.

All time upon the period of pregnancy team of professional medics will be with you. Informing with them real upon the gestation time in some amazing time for you.

70 iosShona iosShona | E-mail | Web | Středa v 3:02 | Reagovat

viagra side effects <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra samples</a> substitute viagra generic viagra

71 Markgox Markgox | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:02 | Reagovat

cedric levitra for sale
<a href="http://levitra-gg.com">levitra online</a>
levitra nedir soussi
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+generic>vardenafil 20mg</a>

72 Markgox Markgox | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:45 | Reagovat

levitra orosolubile commenti
<a href="http://mylevitraok.com">vardenafil 20mg</a>
levitra adalah obat tradisional
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+20mg>levitra generic</a>

73 Markgox Markgox | E-mail | Web | Pátek v 14:07 | Reagovat

buy levitra american pharmacy
<a href="http://mylevitraok.com">levitra online</a>
penny levitra prices
<a href=http://mylevitraok.com#buy+levitra>levitra coupon</a>

74 Markgox Markgox | E-mail | Web | Pátek v 15:15 | Reagovat

cialis comparison levitra viagra
<a href="http://myvardenafilok.com">levitra 20 mg bayer prezzo</a>
comparison of cialis viagra and levitra together
<a href=http://levitra-gg.com#levitra+coupon>levitra 20mg</a>

75 Markgox Markgox | E-mail | Web | Sobota v 0:28 | Reagovat

ads levitra
<a href="http://myvardenafilok.com">buy levitra</a>
minuman vit levitra
<a href=http://mylevitraok.com#levitra+20+mg+bayer+prezzo>generic levitra</a>

76 Markgox Markgox | E-mail | Web | Sobota v 4:43 | Reagovat

pde 5 hemmer levitra vs cialis
<a href="http://myvardenafilok.com">generic levitra</a>
levitra machine head
<a href=http://myvardenafilok.com#levitra+10+mg+prezzo>generic levitra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama