Vivienne Westwood

23. ledna 2006 v 20:04 | ER |  Číslo 11 - Móda
V módě jsem z jediného důvodu: zničit slovo "konformita"
Vivienne Westwood je ztělesněním ostrých protikladů. Ze středostavovské manželky a matky se stala sebevědomá a uznávaná návrhářka. Vymanila se z vlivu svého partnera Malcoma McLarena a svým úspěchem ho dalece překonala. Jednou navrhovala oblečení pro nově se rodící subkultury, jindy se inspirovala módou ze 17. století. Vyšla z ulice a dnes na její počest pořádá londýnské královské muzeum retrospektivní výstavu její tvorby. Patří jí obrovské módní impérium, a přesto je v jistém smyslu politickou aktivistkou.

Tak či onak, je považována za jednu z nejvýraznějších návrhářských osobností dvacátého století. Přicházela s neotřelými nápady a její práce v sobě vždy nesla sexuální podtón.
Tato dnes již 65 letá dáma se narodila na anglickém venkově a vše nasvědčovalo tomu, že povede spořádaný život. Vystudovala učitelství a poměrně mladá se provdala za Dereka Westwooda (za svobodna se jmenovala Swire), s nímž měla jednoho syna. Jejich manželství ale nemělo dlouhého trvání, po pěti letech se spíše z jejího popudu rozvedli. V té době ji náhoda svedla dohromady se studentem umění, Malcolmem Edwardsem.
Matka punku?
Edwards, později McLaren (převzal otcovo příjmení, protože jméno Edwards už bylo poněkud zatíženo několika přestupky), se zajímal o politiku - hluboce ho ovlivnily události roku 1968 a situacionismus. Zajímal se ale i o hudbu a o to, jak vydělat peníze. Pro rodící se punkovou subkulturu byl jednou z klíčových osobností.
Vivienne se v té době věnovala své profesi - učitelství. Školní třídu ale brzy vyměnila za obchod s oblečením, knihy za jehlu a nit. S Malcolmem totiž v roce 1971 založili obchod s názvem Let It Rock. Tehdy to byl obchod s teddy boy módou, o rok později ale přesedlali na rock´n´roll a název obchodu tentokrát zněl Too Fast To Live, Too Young To Die. McLaren dostal bezva nápad, že by oblečení už nemuseli nakupovat od dodavatelů, ale vyrábět sami - a tak podle zásady Rozděl a panuj zaúkoloval svou přítelkyni Vivienne, ať šije kopie původních modelů. Vivienne si odmala šila nebo upravovala oblečení, což vlastně pro ženy nebylo neobvyklé. A tak Malcolm McLaren nejspíš nevědomky odstartoval kariéru módní ikony druhé poloviny 20. století.
McLaren nebyl zas tak originální, inspiraci si přivezl z New Yorku, kde vládla podobná atmosféra jako v Londýně a kde údajně vznikl i název nové subkultury - punk. Rok 1974 znamenal pro naši dvojici konec tápání - svému obchodu změnili prodejní artikl i název: v duchu filosofie provokace ho pojmenovali Sex, a naplnili ho oblečením, které dosud bylo uzavřeno ve fetiš a SM scéně. Nešlo však o sex shop, šlo o nový styl. Vivienne s Malcolmem tvořili věci, které čerpaly ze všeho, nad čím "lepší společnost" ohrnovala nos a pozvedala obočí. Používali propriety "zvrácených" sexuálních choutek, otrhané a zanedbané věci či sortiment obchodů domácích potřeb. Tvořili trička s pobuřujícími motivy, míchali sexuální tabu se situacionistickými slogany. Inspirovali se módou ulice a zároveň ji tvořili. McLaren a Westwood jsou někdy označováni za původce punkové "uniformy", což je možná lichotivé, ale rozhodně ne přesné. Punk nebyl výmyslem dvou lidí, vznikal na ulici, spontánně, jako reakce jedné generace na společenskou situaci, ale tvořiví lidí jako Vivienne a Malcolm do něj mohli vtisknout svůj rukopis.
Jejich obchodem prošli lidé, kteří dali anglickému punku tvář. Sešli se tu Sex Pistols, ačkoliv jejich vznik nebyl nijak spontánní. Dohromady je dal McLaren a mimo jiné je použil jako modely pro propagaci módy z obchodu Sex. Pracovala tu ale i Jordan, která jednak nosila Viviennino oblečení, ale přispěla do punkové módy i svou troškou. Nosila přehnaný make-up (my tomu říkáme panda) a podivné účesy a do punku prý přinesla třeba vojenské oblečení.
Rozjezd obchodu se podařilo načasovat přesně do doby, kdy punk začal zachvacoval anglickou mládež, a tak se ze Sexu stal kult.
McLaren byl zpočátku ideový vůdce, který Vivienne učil o politickém potenciálu umění a módy, Westwood byla zpočátku jen tvořivou šičkou. Inspirace, kterou jí její tehdejší muž dal, byla podle ní "dítě, které jsem vzala a už ho nikdy nedala z rukou." Když však McLaren v roce 1974 odjel na informativní průzkum do New Yorku, během několika měsíců jeho nepřítomnosti se z šičky vyvinula návrhářka s vlastní hlavou a vlastními nápady. Vivienniny počátky, kdy různě přešívala, ničila a zase dávala dohromady kusy oblečení, měly vliv na její další vývoj - použít něco hotového, existujícího v ustálených vztazích, a dát to do nových souvislostí, s novým významem. Ve filosofii se tomu říká dekonstrukce a postmodernismus.
Na vlastních nohách
Další módní vlnou, jíž Westwood prošla společně s McLarenem, byli noví romantici. Verze nového romantismu podle Westwood byl moderní pirát - a nové jméno jejich obchodu bylo World´s End (1980). McLaren se pokusil zopakovat úspěch spojení módy a hudby jako u Sex Pistols a nový image vtisknul kapele Bow Wow Wow - bohužel, tentokrát to nevyšlo. Každopádně, piráti byli originální i ve světě módy samotném, protože Vivienne tvořila modely přesně podle dobových střihů. A ještě něco nového tu bylo: její kolekce oblečení se poprvé ocitla na módních molech, a ona oficiálně tak vstoupila na pole mainstreamu. To bylo na začátku roku 1981. Pirátské modýlky prý nebyly k nošení, ale ovlivnily jiné návrháře, a tak vznikl nový trend.
Westwood měla úspěch. Její nadšení ale netrvalo dlouho: McLaren se s ní rozešel a přivedl si novou přítelkyni. A tak se vrhla do práce ještě usilovněji. Vytyčila si, že s novou kolekcí přijde každý půlrok. Její spolupráce s McLarenem však jejich rozchodem neskončila - navzájem se doplňovali - on pozoroval současnost a život ulice, ona se inspirovala starými oděvy.
Kromě historie tu byla ještě inspirace aristokratickou módou nebo třeba tradičním oděvem různých etnik, ale hlavně vším, co bylo spojené se smyslností a sexualitou: krinolíny, korzety, honzíky, spodní prádlo, samet. Sunday Times o ní napsali, že korzet zbavila jeho represivního významu a udělala z něj symbol síly a sexuální svobody. Ostatně Westwood sama prohlásila, že "móda je o sexu". Známé jsou například její lodičky s 25 centimetrovým podpatkem: sexuálně nabité, šokující - a nenositelné.
Westwood se ponořila do studnice britských tradic: hojně používala tartan (skotskou kostku) a dokonce navrhla vlastní vzor a zamilovala se do královských rób. Inspirace královským šatem se však nenesla v duchu posvátného obdivu, ale spíše v duchu poťouchlé parodie. Sama sebe fotografovala jako královnu nebo jako Margaret Thatcher. Westwood si vždy udržela schopnost pobuřovat a šokovat. Přesto - nebo proto - je jednou z nejvýraznějších a nejneotřelejších tvůrců/tvůrkyň módy.
V roce 2004 proběhla velká retrospektivní výstava jejího díla v Londýnském Victoria and Albert Museum. Je to možná ironie, že právě takové muzeum hostí práce bývalé punkerky, ale zdá se mi, že uvnitř britské kultury takové spojení nepůsobí podivně - punk a královská rodina k ní prostě patří stejným dílem. A ještě něco veselého je na vztahu VW a královského majestátu - v roce 1992 prý šla na návštěvu do Buckinghamského paláce "dole bez" (jak se na to přišlo, to opravdu nevím).
Velký byznys? Jen houšť!
Vivienne Westwood dnes není už jen osoba, je to obrovská firma, světoznámá značka, která chrlí oblečení a boty pro ženy i muže, tašky, šperky, parfémy a dokonce i oblečky pro psy ( to už je tedy trošku moc!). Před pár lety se dokonce začaly vyrábět čajové soupravy podle jejích návrhů. Firma Vivienne Westwood Ltd. už nevyrábí pouze tvorbu své majitelky - navrhují pro ní i jiní, včetně jejího současného manžela. Vivienne plnou vahou stojí ve světě módního byznysu, kde se točí velké peníze i ne vždy šťastné osudy modelek. Fotky z předvádění poslední módní kolekce Gold Label ukazují opravdové kostlivce. Jsem přesvědčená, že návrhářka má co mluvit do výběru modelek - a tak, ačkoli chovám k VW jistou náklonnost, tímhle mě opravdu štve. Ty dívky vypadají jako kostra potažená kůží - propadlé a bledé tváře, žádná prsa, žádné boky. Kde je ta sexualita, kterou VW tak miluje? Ty ženy snad ani nemohou menstruovat!!!!
Jsem bohatá, ale/proto kritizuju
Celkem sympatické naopak je, že v září 2005 se spojila s britskou neziskovkou Liberty a vytvořila benefiční trička a dětské oblečení s nápisem I AM NOT A TERRORIST, please don't arrest me (Nejsem terorista, prosím, nezatýkejte mě). Výtěžek z těchhle padesáti předražených kousků látky půjde na podporu zmíněné lidskoprávní organizace. Celá věc je reakcí na utužování poměrů po červnových atentátech v Londýně. Na svých stránkách VW píše: "Vláda pro nás všechny představuje hrozbu. Kohokoli si můžou vybrat a potrestat na základě nejasných soudních příkazů, bez řádného procesu, bez šance se přiměřeně hájit."
Zdůrazňuje potřebu myslet a klást odpor: "Základní myšlenkou je, že z života máte to, co do něj vložíte a že skutečný prožitek ze světa vyžaduje přemýšlení - nestačí sledovat světovou politiku, dívat se na filmy a číst bestsellery. To je povrchní, je potřeba jít hloubš, abyste pochopili, co jste zač, co je svět zač a jak by se mohl zlepšit. ... Řekněte mladým lidem, že pokaždé, když třeba hledají ve slovníku nebo si prohlížejí obraz, a ne časopis atd., tak že přemýšlejí, a tudíž jsou částí hnutí odporu."
Odpor se snaží vtělit i do své tvorby: "Pařížská přehlídka kolekce Gold Label je nazvána AR. Tu přehlídku použiju pro prezentaci myšlenek své kampaně - říkala jsem si, proč místo Che Guevary nedat na tričko Rembrandta - nosil baret a byl to také revolucionář. Hlavní myšlenkou té kampaně je, že se kolem nás odehrává tajná revoluce, hnutí odporu, Aktivního Odporu k propagandě (Active Resistance to Propaganda - tj. AR)."
VW také sepsala petici na podporu Leonarda Peltiera, amerického Indiána, který byl obviněn z vraždy agentů FBI při obraně své indiánské rezervace. Ačkoli proti Peltierovi nejsou žádné důkazy a soud nikdy neprokázal jeho vinu, sedí už skoro 30 let ve vězení.
Prohlášení na podporu Peltiera a proti policejnímu státu jsou na jejím oficiálním webu - hned vedle fotek z módních přehlídek.
A tak je VW rozkročená mezi dvěma světy - mezi establishmentem a boje proti němu. Roztáčí kola módního průmyslu s jeho konformní originalitou, a přitom si sama dělá, co chce. Vymýšlí oblečení, paroduje, mění, tvoří - a druzí jí to žerou, následují ji a jsou ochotni zaplatit neuvěřitelné sumy. Místo toho, aby dělali totéž, co ona.
Zdroje:
Shannon Bell-Price : Vivienne Westwood and the postmodern legacy of punk style. the metropolitan museum of art, dostupný z
dato mital: Vivienne Swire / Vivienne Westwood. dostupný z http://www.mital-u.ch/PunkWave/index.html
dato mital: Punk. dostupný z http://www.mital-u.ch/PunkWave/index.html
Punk's princess of future shock, 13. července 2004, The Sydney Morning Herald, dostupný z http://www.smh.com.au/articles/2004/07/12/1089484295900.html?from=storyrhs
Alice Olins: Vivienne Westwood. Handbag.com, dostupný z http://www.handbag.com/fashion/designer/westwood/
Comeplayinthedark: Basic Background Vivienne Westwood, 30.listopadu 2005, dostupný z http://reviews.ebay.com/Basic-Background-Vivienne-Westwood_W0QQugidZ10000000000081077
Keith McDonnell: Viva The Queen Of Punk, 27. dubna 2004, Gay.com, dostupný z http://uk.gay.com/article/2619
Anarchy in the UK - more like God save the Queen, 1. ledna 2006, Sunday Times, dostupný z http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2088-1965589,00.html
Wikipedia: Vivienne Westwood, dostupný z http://en.wikipedia.org/wiki/Vivienne_Westwood
oficiální web: VW http://www.viviennewestwood.com, fotky a oba manifesty
web Liberty: www.liberty-human-rights.org.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1076)
Zobrazit starší komentáře

1001 cost of viagra cost of viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:55 | Reagovat

Right away I am ready to do my breakfast, after having my breakfast coming yet again to read additional news.

1002 women viagra women viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:59 | Reagovat

What's up dear, me plus my mom are also watch humorous video clips but after I completed my homework

1003 viagra substitute viagra substitute | E-mail | Web | 13. září 2018 v 21:06 | Reagovat

What's up to every body, it’s my first pay a visit of this web site; this web site carries amazing and truly fine stuff for visitors.

1004 Markgox Markgox | E-mail | Web | 13. září 2018 v 22:08 | Reagovat

50mg viagra street price
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra pills</a>
zamestiteli na viagra generic
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+buy>viagra generic</a>

1005 Markgox Markgox | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:43 | Reagovat

c non nullable generic viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra uk</a>
marbofloxacin generic viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+uk>viagra coupon</a>

1006 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 14. září 2018 v 2:18 | Reagovat

This is my first time visit at here and i am truly happy to read all at one place.

1007 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 3:31 | Reagovat

maxidex generic viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra coupon</a>
tomar viagra com 20 anos faz mal engolir
<a href=http://viagrafanlux.com#coupon+sildenafil>sildenafil 100mg</a>

1008 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:36 | Reagovat

viagra online cost
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra prices</a>
viagra 2000 mg
<a href=http://fanluxviagra.com#pink+female+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra substitute</a>

1009 viagra uk viagra uk | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:46 | Reagovat

This piece of writing will assist the internet people for building up new blog or even a weblog from start to end.

1010 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 10:53 | Reagovat

ketoconazole ovulos generico do viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra generic availability</a>
top 10 viagra alternatives gnc
<a href=http://viagrafanlux.com#generic+for+viagra>viagra generic</a>

1011 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 11:38 | Reagovat

windows home server 2011 alternatives to viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">cost of viagra</a>
a50 bpi sports efeitos colaterais do viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#tesco+viagra>viagra uk</a>

1012 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 15:54 | Reagovat

vibramycin 100mg dose of viagra
<a href="http://viagrafanlux.com">women viagra</a>
buy viagra pills
<a href=http://fanluxviagra.com#viagra+uk>sildenafil citrate</a>

1013 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | 14. září 2018 v 16:24 | Reagovat

It’s awesome to visit this web site and reading the views of all friends about this post, while I am also eager of getting knowledge.

1014 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:04 | Reagovat

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is actually so funny, I loved it. Thanks in support of sharing this.

1015 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 17:36 | Reagovat

manforce viagra 50mg price
<a href="http://viagrafanlux.com">viagra for sale</a>
hoechst 33342 trihydrochloride trihydrate 100mg viagra
<a href=http://fanluxviagra.com#women+viagra>cheap viagra</a>

1016 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 18:10 | Reagovat

pastillita azul viagra 100
<a href="http://viagrafanlux.com">women viagra</a>
express scripts pa form viagra online
<a href=http://fanluxviagra.com#buy+viagra+100+mg>generic viagra</a>

1017 viagra generic availability viagra generic availability | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:03 | Reagovat

I am John, how are you everybody? This article posted at this web site is truly pleasant.

1018 Markgox Markgox | E-mail | Web | 14. září 2018 v 20:42 | Reagovat

buy viagra cheap prices
<a href="http://viagrafanlux.com">generic viagra</a>
viagra price in mumbai news
<a href=http://viagrafanlux.com#prezzo+viagra+50mg>viagra without a doctor prescription</a>

1019 sildenafil sildenafil | E-mail | Web | 16. září 2018 v 17:58 | Reagovat

I am sure this paragraph has touched all the internet visitors, its really really good article on building up new webpage.

1020 generic viagra prices generic viagra prices | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:08 | Reagovat

If you are going to watch humorous videos on the web then I suggest you to pay a visit this site, it includes genuinely so humorous not only movies but also additional stuff.

1021 petragox petragox | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:27 | Reagovat

viagra london shop easton
<a href="http://viagraluxfan.com">cheap viagra online</a>
best online pharmacy for viagra review by women
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+cost>buy 50mg viagra</a>

1022 viagra capsules online mail-order pharmacies viagra capsules online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:28 | Reagovat

On every weekend, we all friends together used to watch film, because fun is also necessary in life.

1023 Markgox Markgox | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:43 | Reagovat

modello atto notorio generico do viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">generic viagra</a>
otrexup generic viagra
<a href=http://viagraluxfan.com#womens+viagra>viagra generic availability</a>

1024 Markgox Markgox | E-mail | Web | 16. září 2018 v 20:59 | Reagovat

10 viagra 10 cialis
<a href="http://viagraluxfan.com">buy generic viagra online</a>
canoisti e viagra generic
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+professional+online+mail-order+pharmacies>viagra natural</a>

1025 viagra over the counter viagra over the counter | E-mail | Web | 16. září 2018 v 21:44 | Reagovat

YouTube video clips are well-known in whole globe, since it is the biggest video sharing site, and I become too happy by watching YouTube movies.

1026 female viagra pills female viagra pills | E-mail | Web | 16. září 2018 v 23:41 | Reagovat

Awesome video, really a good quality, this YouTube video touched me a lot in terms of quality.

1027 viagra buy viagra buy | E-mail | Web | Pondělí v 0:17 | Reagovat

This article is related to website programming is in fact good in support of me because I am website programmer. Thanks for sharing keep it up.

1028 petragox petragox | E-mail | Web | Pondělí v 2:44 | Reagovat

heparin salbe 50000 wirkung viagra
<a href="http://viagraluxfan.com">viagra capsules online mail-order pharmacies</a>
purchase viagra online in australia
<a href=http://viagraluxfan.com#viagra+100mg+bayer+prezzo>cheap generic viagra</a>

1029 GeremoJoime GeremoJoime | E-mail | Web | Úterý v 1:38 | Reagovat

cialis von lilly kaufen
<a href="http://cialisle.com">cialisle.com</a> viagra vs cialis reviews
cialis et reins

1030 generic viagra generic viagra | E-mail | Web | Úterý v 3:19 | Reagovat

Wow, what a quality it is! Since mostly YouTube video clips have no pleasant quality, but this is really a nice quality video.

1031 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | Úterý v 4:14 | Reagovat

For the reason that the admin of this web site is working, no question very shortly it will be renowned, due to its feature contents.

1032 viagra soft tabs online mail-order pharmacies viagra soft tabs online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Úterý v 5:10 | Reagovat

Hello, how's it going? Just shared this post with a colleague, we had a good laugh.

1033 viagra buy viagra buy | E-mail | Web | Úterý v 11:39 | Reagovat

Actually programming is nothing however it’s a logic, if you obtain handle on it after that you are the master else nil.

1034 buy viagra 50mg buy viagra 50mg | E-mail | Web | Úterý v 12:36 | Reagovat

I am in fact keen of reading posts regarding building up new website, or even about Search engine optimization.

1035 cheap viagra cheap viagra | E-mail | Web | Úterý v 12:54 | Reagovat

If any one wants to be a successful blogger, after that he/she must read this article, since it carries al} strategies related to that.

1036 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | Úterý v 15:33 | Reagovat

Your way of describing everything in this piece of writing is in fact nice, every one be capable of easily know it, Thanks a lot.

1037 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | Úterý v 15:58 | Reagovat

This is my first time pay a visit at here and i am really impressed to read all at single place.

1038 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | Úterý v 16:47 | Reagovat

It’s in fact very complicated in this full of activity life to listen news on Television, so I only use the web for that reason, and obtain the most recent information.

1039 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | Úterý v 17:19 | Reagovat

This post is priceless. When can I find out more?

1040 where to buy viagra where to buy viagra | E-mail | Web | Úterý v 20:09 | Reagovat

I all the time emailed this webpage post page to all my contacts, since if like to read it then my links will too.

1041 viagra online viagra online | E-mail | Web | Úterý v 20:58 | Reagovat

Piece of writing writing is also a fun, if you know then you can write otherwise it is difficult to write.

1042 buy sildenafil buy sildenafil | E-mail | Web | Úterý v 21:53 | Reagovat

Hi to all, how is all, I think every one is getting more from this site, and your views are fastidious in favor of new users.

1043 cheap 50 mg viagra cheap 50 mg viagra | E-mail | Web | Středa v 1:15 | Reagovat

What's up to all, the YouTube film that is posted at at this place has genuinely fastidious quality along with pleasant audio feature

1044 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | Středa v 2:24 | Reagovat

Hi there, I just wanted to say, you're dead wrong. Your post doesn't make any sense.

1045 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | Středa v 12:59 | Reagovat

It is the happiest time of my life so far, when I am watching these} funny videos at this place, because after whole day working I was so tired and now feeling sound.

1046 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | Středa v 15:22 | Reagovat

Now I was so tired, and now this time I have got some relax by seeing this humorous YouTube video, thanks, keep it up.

1047 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | Středa v 16:32 | Reagovat

Now YouTube movies quality is more enhanced and superior, so that’s the motive that I am watching this video at here.

1048 canadian pharmacies canadian pharmacies | E-mail | Web | Středa v 17:17 | Reagovat

what triggers asthma attacks arthritis natural
<a href=http://canadian-drugstore.us.org >canadian pharmacy</a>
information about arthritis what is asthma
<a href="http://canadian-drugstore.us.org">online pharmacy</a>

1049 viagra cost viagra cost | E-mail | Web | Středa v 21:25 | Reagovat

Hi to all, I am also in fact keen of learning Personal home pages programming, except I am new one, I every time used to read articles or reviews related to PHP programming.

1050 viagra over the counter viagra over the counter | E-mail | Web | Středa v 21:46 | Reagovat

Thanks in favor of sharing such a pleasant thinking, post is good, thats why i have read it entirely

1051 cost of viagra cost of viagra | E-mail | Web | Středa v 22:38 | Reagovat

Ahaa, its good dialogue regarding this piece of writing here at this weblog, I have read all that, so at this time me also commenting at this place.

1052 viagra pills viagra pills | E-mail | Web | Čtvrtek v 0:32 | Reagovat

Hello to all, how is everything, I think every one is getting more from this website, and your views are fastidious for new users.

1053 sildenafil citrate sildenafil citrate | E-mail | Web | Čtvrtek v 2:46 | Reagovat

Hi, I desire to subscribe for this weblog to take hottest updates, thus where can i do it please help.

1054 viagra canada viagra canada | E-mail | Web | Čtvrtek v 3:58 | Reagovat

These are actually wonderful ideas in on the topic of blogging. You have touched some pleasant factors here. Any way keep up wrinting.

1055 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | Čtvrtek v 13:41 | Reagovat

This piece of writing will assist the internet visitors for building up new web site or even a blog from start to end.

1056 viagra super active online mail-order pharmacies viagra super active online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Čtvrtek v 13:57 | Reagovat

I have read so many articles or reviews regarding the blogger lovers however this paragraph is actually a nice article, keep it up.

1057 viagra pills viagra pills | E-mail | Web | Čtvrtek v 15:00 | Reagovat

One more thing that I desire to share here is that, doesn't matter what you are using free blogging service however if you don’t update your website on daily basis then it’s no more importance.

1058 viagra for sale viagra for sale | E-mail | Web | Čtvrtek v 17:27 | Reagovat

Good response in return of this matter with genuine arguments and explaining all regarding that.

1059 where to buy viagra where to buy viagra | E-mail | Web | Čtvrtek v 18:40 | Reagovat

What's up everyone, I am sure you will be enjoying here by watching such comical movies.

1060 generic viagra generic viagra | E-mail | Web | Čtvrtek v 19:25 | Reagovat

Nowadays YouTube video clips quality is more improved and improved, so that’s the cause that I am watching this video at at this point.

1061 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:46 | Reagovat

Wow! this cartoon type YouTube video I have viewed when I was in primary level and at the present I am in college and viewing that over again here.

1062 viagra for women viagra for women | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:33 | Reagovat

Truly programming is nothing however it’s a logic, if you take grip on it then you are the professional else nil.

1063 viagra viagra | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:59 | Reagovat

If some one wishes expert view about running a blog then i advise him/her to go to see this web site, Keep up the pleasant job.

1064 viagra 100 mg viagra 100 mg | E-mail | Web | Pátek v 1:09 | Reagovat

These are really impressive ideas in on the topic of blogging. You have touched some good points here. Any way keep up wrinting.

1065 where to buy viagra where to buy viagra | E-mail | Web | Pátek v 3:46 | Reagovat

Quality content is the secret to interest the people to pay a quick visit the web site, that’s what this web page is providing.

1066 women viagra women viagra | E-mail | Web | Pátek v 5:06 | Reagovat

Ahaa, its nice dialogue concerning this paragraph here at this blog, I have read all that, so at this time me also commenting at this place.

1067 50mg viagra 50mg viagra | E-mail | Web | Pátek v 6:11 | Reagovat

Hello to every body, it’s my first pay a quick visit of this website; this web site includes awesome and genuinely good information in support of visitors.

1068 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | Pátek v 6:12 | Reagovat

therapy treatment git tumor
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without a doctor prescription</a>
addiction treatment program signs of an asthma attack
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

1069 female viagra online mail-order pharmacies female viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Pátek v 15:06 | Reagovat

One more thing that I desire to share here is that, doesn't matter what you are using free blogging service except if you don’t update your website on regularly basis then it’s no more attraction.

1070 viagra uk viagra uk | E-mail | Web | Pátek v 16:32 | Reagovat

Hi there dear, are you enjoying with this comic YouTube video? Hmmm, that’s pleasant, I am as well watching this YouTube joke video at the moment.

1071 KeithVutle KeithVutle | E-mail | Web | Pátek v 17:26 | Reagovat

<a href=http://tonirovki.net/ru/%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D1%84%D0%B0%D1%80-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA/>тонировка фар климовск</a> - установка ксенона в птф подольск, антигравийная защита в подольске.

1072 female viagra pills female viagra pills | E-mail | Web | Pátek v 18:10 | Reagovat

Ahaa, its good conversation concerning this post here at this blog, I have read all that, so at this time me also commenting here.

1073 MichaelGoons MichaelGoons | E-mail | Web | Pátek v 19:59 | Reagovat

<a href=https://www.trackmessenger.org/>hack fb messenger</a> - download program + for hacking fb messengerhacking free, hack fb messenger

1074 cheap 50mg viagra cheap 50mg viagra | E-mail | Web | Pátek v 22:51 | Reagovat

This post on the topic of SEO offers clear idea in favor of new SEO viewers that how to do SEO, therefore keep it up. Good work

1075 viagra pills viagra pills | E-mail | Web | Včera v 0:07 | Reagovat

I all the time used to study post in news papers but now as I am a user of net thus from now I am using net for content, thanks to web.

1076 viagra without doctor prescription viagra without doctor prescription | E-mail | Web | Dnes v 11:19 | Reagovat

pet allergy symptoms joint pain and arthritis
<a href=http://edwithoutdoctors.com/#>viagra without doctor prescription</a>
how to prevent hair loss most common stomach problems
<a href="http://edwithoutdoctors.com/#">viagra without doctor prescription</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama