Vivienne Westwood

23. ledna 2006 v 20:04 | ER |  Číslo 11 - Móda
V módě jsem z jediného důvodu: zničit slovo "konformita"
Vivienne Westwood je ztělesněním ostrých protikladů. Ze středostavovské manželky a matky se stala sebevědomá a uznávaná návrhářka. Vymanila se z vlivu svého partnera Malcoma McLarena a svým úspěchem ho dalece překonala. Jednou navrhovala oblečení pro nově se rodící subkultury, jindy se inspirovala módou ze 17. století. Vyšla z ulice a dnes na její počest pořádá londýnské královské muzeum retrospektivní výstavu její tvorby. Patří jí obrovské módní impérium, a přesto je v jistém smyslu politickou aktivistkou.

Tak či onak, je považována za jednu z nejvýraznějších návrhářských osobností dvacátého století. Přicházela s neotřelými nápady a její práce v sobě vždy nesla sexuální podtón.
Tato dnes již 65 letá dáma se narodila na anglickém venkově a vše nasvědčovalo tomu, že povede spořádaný život. Vystudovala učitelství a poměrně mladá se provdala za Dereka Westwooda (za svobodna se jmenovala Swire), s nímž měla jednoho syna. Jejich manželství ale nemělo dlouhého trvání, po pěti letech se spíše z jejího popudu rozvedli. V té době ji náhoda svedla dohromady se studentem umění, Malcolmem Edwardsem.
Matka punku?
Edwards, později McLaren (převzal otcovo příjmení, protože jméno Edwards už bylo poněkud zatíženo několika přestupky), se zajímal o politiku - hluboce ho ovlivnily události roku 1968 a situacionismus. Zajímal se ale i o hudbu a o to, jak vydělat peníze. Pro rodící se punkovou subkulturu byl jednou z klíčových osobností.
Vivienne se v té době věnovala své profesi - učitelství. Školní třídu ale brzy vyměnila za obchod s oblečením, knihy za jehlu a nit. S Malcolmem totiž v roce 1971 založili obchod s názvem Let It Rock. Tehdy to byl obchod s teddy boy módou, o rok později ale přesedlali na rock´n´roll a název obchodu tentokrát zněl Too Fast To Live, Too Young To Die. McLaren dostal bezva nápad, že by oblečení už nemuseli nakupovat od dodavatelů, ale vyrábět sami - a tak podle zásady Rozděl a panuj zaúkoloval svou přítelkyni Vivienne, ať šije kopie původních modelů. Vivienne si odmala šila nebo upravovala oblečení, což vlastně pro ženy nebylo neobvyklé. A tak Malcolm McLaren nejspíš nevědomky odstartoval kariéru módní ikony druhé poloviny 20. století.
McLaren nebyl zas tak originální, inspiraci si přivezl z New Yorku, kde vládla podobná atmosféra jako v Londýně a kde údajně vznikl i název nové subkultury - punk. Rok 1974 znamenal pro naši dvojici konec tápání - svému obchodu změnili prodejní artikl i název: v duchu filosofie provokace ho pojmenovali Sex, a naplnili ho oblečením, které dosud bylo uzavřeno ve fetiš a SM scéně. Nešlo však o sex shop, šlo o nový styl. Vivienne s Malcolmem tvořili věci, které čerpaly ze všeho, nad čím "lepší společnost" ohrnovala nos a pozvedala obočí. Používali propriety "zvrácených" sexuálních choutek, otrhané a zanedbané věci či sortiment obchodů domácích potřeb. Tvořili trička s pobuřujícími motivy, míchali sexuální tabu se situacionistickými slogany. Inspirovali se módou ulice a zároveň ji tvořili. McLaren a Westwood jsou někdy označováni za původce punkové "uniformy", což je možná lichotivé, ale rozhodně ne přesné. Punk nebyl výmyslem dvou lidí, vznikal na ulici, spontánně, jako reakce jedné generace na společenskou situaci, ale tvořiví lidí jako Vivienne a Malcolm do něj mohli vtisknout svůj rukopis.
Jejich obchodem prošli lidé, kteří dali anglickému punku tvář. Sešli se tu Sex Pistols, ačkoliv jejich vznik nebyl nijak spontánní. Dohromady je dal McLaren a mimo jiné je použil jako modely pro propagaci módy z obchodu Sex. Pracovala tu ale i Jordan, která jednak nosila Viviennino oblečení, ale přispěla do punkové módy i svou troškou. Nosila přehnaný make-up (my tomu říkáme panda) a podivné účesy a do punku prý přinesla třeba vojenské oblečení.
Rozjezd obchodu se podařilo načasovat přesně do doby, kdy punk začal zachvacoval anglickou mládež, a tak se ze Sexu stal kult.
McLaren byl zpočátku ideový vůdce, který Vivienne učil o politickém potenciálu umění a módy, Westwood byla zpočátku jen tvořivou šičkou. Inspirace, kterou jí její tehdejší muž dal, byla podle ní "dítě, které jsem vzala a už ho nikdy nedala z rukou." Když však McLaren v roce 1974 odjel na informativní průzkum do New Yorku, během několika měsíců jeho nepřítomnosti se z šičky vyvinula návrhářka s vlastní hlavou a vlastními nápady. Vivienniny počátky, kdy různě přešívala, ničila a zase dávala dohromady kusy oblečení, měly vliv na její další vývoj - použít něco hotového, existujícího v ustálených vztazích, a dát to do nových souvislostí, s novým významem. Ve filosofii se tomu říká dekonstrukce a postmodernismus.
Na vlastních nohách
Další módní vlnou, jíž Westwood prošla společně s McLarenem, byli noví romantici. Verze nového romantismu podle Westwood byl moderní pirát - a nové jméno jejich obchodu bylo World´s End (1980). McLaren se pokusil zopakovat úspěch spojení módy a hudby jako u Sex Pistols a nový image vtisknul kapele Bow Wow Wow - bohužel, tentokrát to nevyšlo. Každopádně, piráti byli originální i ve světě módy samotném, protože Vivienne tvořila modely přesně podle dobových střihů. A ještě něco nového tu bylo: její kolekce oblečení se poprvé ocitla na módních molech, a ona oficiálně tak vstoupila na pole mainstreamu. To bylo na začátku roku 1981. Pirátské modýlky prý nebyly k nošení, ale ovlivnily jiné návrháře, a tak vznikl nový trend.
Westwood měla úspěch. Její nadšení ale netrvalo dlouho: McLaren se s ní rozešel a přivedl si novou přítelkyni. A tak se vrhla do práce ještě usilovněji. Vytyčila si, že s novou kolekcí přijde každý půlrok. Její spolupráce s McLarenem však jejich rozchodem neskončila - navzájem se doplňovali - on pozoroval současnost a život ulice, ona se inspirovala starými oděvy.
Kromě historie tu byla ještě inspirace aristokratickou módou nebo třeba tradičním oděvem různých etnik, ale hlavně vším, co bylo spojené se smyslností a sexualitou: krinolíny, korzety, honzíky, spodní prádlo, samet. Sunday Times o ní napsali, že korzet zbavila jeho represivního významu a udělala z něj symbol síly a sexuální svobody. Ostatně Westwood sama prohlásila, že "móda je o sexu". Známé jsou například její lodičky s 25 centimetrovým podpatkem: sexuálně nabité, šokující - a nenositelné.
Westwood se ponořila do studnice britských tradic: hojně používala tartan (skotskou kostku) a dokonce navrhla vlastní vzor a zamilovala se do královských rób. Inspirace královským šatem se však nenesla v duchu posvátného obdivu, ale spíše v duchu poťouchlé parodie. Sama sebe fotografovala jako královnu nebo jako Margaret Thatcher. Westwood si vždy udržela schopnost pobuřovat a šokovat. Přesto - nebo proto - je jednou z nejvýraznějších a nejneotřelejších tvůrců/tvůrkyň módy.
V roce 2004 proběhla velká retrospektivní výstava jejího díla v Londýnském Victoria and Albert Museum. Je to možná ironie, že právě takové muzeum hostí práce bývalé punkerky, ale zdá se mi, že uvnitř britské kultury takové spojení nepůsobí podivně - punk a královská rodina k ní prostě patří stejným dílem. A ještě něco veselého je na vztahu VW a královského majestátu - v roce 1992 prý šla na návštěvu do Buckinghamského paláce "dole bez" (jak se na to přišlo, to opravdu nevím).
Velký byznys? Jen houšť!
Vivienne Westwood dnes není už jen osoba, je to obrovská firma, světoznámá značka, která chrlí oblečení a boty pro ženy i muže, tašky, šperky, parfémy a dokonce i oblečky pro psy ( to už je tedy trošku moc!). Před pár lety se dokonce začaly vyrábět čajové soupravy podle jejích návrhů. Firma Vivienne Westwood Ltd. už nevyrábí pouze tvorbu své majitelky - navrhují pro ní i jiní, včetně jejího současného manžela. Vivienne plnou vahou stojí ve světě módního byznysu, kde se točí velké peníze i ne vždy šťastné osudy modelek. Fotky z předvádění poslední módní kolekce Gold Label ukazují opravdové kostlivce. Jsem přesvědčená, že návrhářka má co mluvit do výběru modelek - a tak, ačkoli chovám k VW jistou náklonnost, tímhle mě opravdu štve. Ty dívky vypadají jako kostra potažená kůží - propadlé a bledé tváře, žádná prsa, žádné boky. Kde je ta sexualita, kterou VW tak miluje? Ty ženy snad ani nemohou menstruovat!!!!
Jsem bohatá, ale/proto kritizuju
Celkem sympatické naopak je, že v září 2005 se spojila s britskou neziskovkou Liberty a vytvořila benefiční trička a dětské oblečení s nápisem I AM NOT A TERRORIST, please don't arrest me (Nejsem terorista, prosím, nezatýkejte mě). Výtěžek z těchhle padesáti předražených kousků látky půjde na podporu zmíněné lidskoprávní organizace. Celá věc je reakcí na utužování poměrů po červnových atentátech v Londýně. Na svých stránkách VW píše: "Vláda pro nás všechny představuje hrozbu. Kohokoli si můžou vybrat a potrestat na základě nejasných soudních příkazů, bez řádného procesu, bez šance se přiměřeně hájit."
Zdůrazňuje potřebu myslet a klást odpor: "Základní myšlenkou je, že z života máte to, co do něj vložíte a že skutečný prožitek ze světa vyžaduje přemýšlení - nestačí sledovat světovou politiku, dívat se na filmy a číst bestsellery. To je povrchní, je potřeba jít hloubš, abyste pochopili, co jste zač, co je svět zač a jak by se mohl zlepšit. ... Řekněte mladým lidem, že pokaždé, když třeba hledají ve slovníku nebo si prohlížejí obraz, a ne časopis atd., tak že přemýšlejí, a tudíž jsou částí hnutí odporu."
Odpor se snaží vtělit i do své tvorby: "Pařížská přehlídka kolekce Gold Label je nazvána AR. Tu přehlídku použiju pro prezentaci myšlenek své kampaně - říkala jsem si, proč místo Che Guevary nedat na tričko Rembrandta - nosil baret a byl to také revolucionář. Hlavní myšlenkou té kampaně je, že se kolem nás odehrává tajná revoluce, hnutí odporu, Aktivního Odporu k propagandě (Active Resistance to Propaganda - tj. AR)."
VW také sepsala petici na podporu Leonarda Peltiera, amerického Indiána, který byl obviněn z vraždy agentů FBI při obraně své indiánské rezervace. Ačkoli proti Peltierovi nejsou žádné důkazy a soud nikdy neprokázal jeho vinu, sedí už skoro 30 let ve vězení.
Prohlášení na podporu Peltiera a proti policejnímu státu jsou na jejím oficiálním webu - hned vedle fotek z módních přehlídek.
A tak je VW rozkročená mezi dvěma světy - mezi establishmentem a boje proti němu. Roztáčí kola módního průmyslu s jeho konformní originalitou, a přitom si sama dělá, co chce. Vymýšlí oblečení, paroduje, mění, tvoří - a druzí jí to žerou, následují ji a jsou ochotni zaplatit neuvěřitelné sumy. Místo toho, aby dělali totéž, co ona.
Zdroje:
Shannon Bell-Price : Vivienne Westwood and the postmodern legacy of punk style. the metropolitan museum of art, dostupný z
dato mital: Vivienne Swire / Vivienne Westwood. dostupný z http://www.mital-u.ch/PunkWave/index.html
dato mital: Punk. dostupný z http://www.mital-u.ch/PunkWave/index.html
Punk's princess of future shock, 13. července 2004, The Sydney Morning Herald, dostupný z http://www.smh.com.au/articles/2004/07/12/1089484295900.html?from=storyrhs
Alice Olins: Vivienne Westwood. Handbag.com, dostupný z http://www.handbag.com/fashion/designer/westwood/
Comeplayinthedark: Basic Background Vivienne Westwood, 30.listopadu 2005, dostupný z http://reviews.ebay.com/Basic-Background-Vivienne-Westwood_W0QQugidZ10000000000081077
Keith McDonnell: Viva The Queen Of Punk, 27. dubna 2004, Gay.com, dostupný z http://uk.gay.com/article/2619
Anarchy in the UK - more like God save the Queen, 1. ledna 2006, Sunday Times, dostupný z http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2088-1965589,00.html
Wikipedia: Vivienne Westwood, dostupný z http://en.wikipedia.org/wiki/Vivienne_Westwood
oficiální web: VW http://www.viviennewestwood.com, fotky a oba manifesty
web Liberty: www.liberty-human-rights.org.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdendule Zdendule | E-mail | 23. ledna 2006 v 21:37 | Reagovat

Ty brďo dozvídám se tady základní věci o vzniku punkové módy.Říkám si, že když mě punk docela zajímá, tak jak to že neznám Vivienne Westwood.Stává se...

Moc dobrej článek, potěšil mě. Znovu se dozvídám něco zajímavého.

2 Bob Bob | 23. ledna 2006 v 23:57 | Reagovat

No jo osoba kolem níž se asi točí spousta spekulací. Modely, které jsem viděl na odkazech se mi zdají fakt příšerné, působí to na mě jako "Kup si být punkáčem" nebo jak to napsat. Je to přesně problém, který dneska dělí celou punkovou scénu na dva tábory: Hadráře/Myšlenkáře. Samozřejmě, že k hnutí nekonformní vzhled a odlišení od společnosti patří ale spousta (bohužel většina) lidí už zůstává jen u toho oblečení, často to je tím, že punk berou jako módu a myslím, že je to právě díky podobným extravagantním návrhářům jako je ona. Asi těžko dneska může někdo posoudit s jakou myšlenkou začínala. Vypadá to na cílevědomou ženu tlačící se do popředí businessu s novým nápadem. Jako matku punku bych jí opravdu neoznačil, prostě "punk is not fashion".

Jinak zajímavý článek a musím uznat, že jsem o ní nikdy předtím neslyšel.

3 trent trent | Web | 24. ledna 2006 v 15:26 | Reagovat

zajímavej článek. Docela se to tady rozrůstá.

4 werča werča | 24. dubna 2006 v 9:18 | Reagovat

Myslím, že je to skvělé!!! Jak ten článek tak to oblečení. Vivienne Westwood je skvělá návrhářka a to oblečení je fakt parádní!!! Nechápu jak někdo může říct, že je strášná ona nebo její návrhy! Spolu s Johnem Gallianem jsou nejlepší návrháři dnešní doby, protože mají velkou fantazii a jako jedni z mála ji dokážou využít!!! Ten kdo říká, že to oblečení je hrozné, nemá vůbec smysl pro novou módu a oblečení vůbec!!!

5 Hui-džin Hui-džin | 28. května 2006 v 16:39 | Reagovat

Slovo "punk" nevzniklo v USA údajně, ale skutečně. Je tak velký problém přečíst si knihu Zab mě, prosím (Necensurovaná historie punku) od dua authorů Legs McNeil a Gillian McCain? Je tam opravdu hodně informací.

Ad kostlivci na přehlídce - um gottes willen! Modelky musí být co nejhubenější, aby se mohla našít jedna velikost šatů, aby se ušetřilo co nejvíce látky a aby vzhled modelky nerušil oblečení. Nevím, proč se nad tím stále někdo pozastavuje, modelka je práce, v níž je hlavní starostí to, být co nejhubenější a ty dívky to dělají naprosto dobrovolně.

6 ER ER | 28. května 2006 v 18:49 | Reagovat

Milý Hui-džine, ano, máš pravdu, slovo "punk" se opravdu začalo užívat v USA v souvislosti se zinem Punk. Tu knihu jsem ale neznala, pročež jsem si ji přečíst nemohla.

Kostlivci na přehlídce - vzhled modelek je dán konvencí, nikde není psáno, že by nemohly mít o pár cm v pase víc, tolik látky navíc se zase nespotřebuje. Mě osobně chodící mrtvola vyděsí víc než zdravě vyhlížející věšák na hadry. Modelka je práce, dobrovolná, to ano. Ale je takový problém podívat se na Ženy proměny nebo dokument o modelkách od G McIntyra? Tam je taky hodně informací o tom, jak to chodí v módním průmyslu.

7 pavla pavla | 7. června 2006 v 20:12 | Reagovat

jaj punk neni moda punk je vo něčem jinem smaozřejmě každej pankáč ma uniformu ale to je o provokaci a vyjadřeni nazoru a ne že si něco koupim co tahaj nany namolu a bue se citit jak pankač je to podle mě pičovina v tyhle době s eliti topy v hadrech a nepřemyšli nad tim co punk je voni to berou jako modu a tohle jim akorat přispiva komerce všechno kurvi

8 Mrkvinka Mrkvinka | 28. února 2007 v 19:43 | Reagovat

........a co je teda podle vás punk??? Pankáči sou lidi, co se ze všech sil snaží na sebe upozornit. Punk už dávno neni názor na svět, už je to jenom prostě "koukejte, jak sem hustej".Já vám to ale neberu, noste si, co chcete, ale stejně už to bude jenom o hadrech a o tom, že si každej na něco hraje, na něco, čim neni, protože většina těch hrozně hustejch pankáčů( říkam většina, ne všichni)sou dost často rozmachaný pubertální parchanti, kterým se neděje vůbec nic a o cokoli si řeknou, to dostanou úplně zadarmo od svejch rodičů, jakmile natáhnou ručičku..........a pak prostě musí bejt ve středu pozornosti...neříkam, že je něco špatnýho oblíkat se nebo chovat se trochu jinak než běžnej průměr, ale pak nemaj vůbec proč opovrhovat růžovejma barbínkama s výstřihem až k pupíku, protože jejich chování je úplně stejný.......

9 Zzzz Zzzz | 19. března 2007 v 17:23 | Reagovat

Milá ER, "Ženy pro měny" jsem viděl, a nijak to mou představu o modellingu nenabouralo. Souhlasím s Hui-džim, je to práce jako každá jiná.

10 elly elly | Web | 5. července 2007 v 19:35 | Reagovat

kdo zná sex pistols tak prostě musí znát vivienne...btw: punk je o provokaci, o tom bát sám sebou...punkáči vypadaj podobně ale nenosej uniformu jako např. skinheads, každej punk vypadá upe jinak!!!! je v tom ta originalita

11 verca verca | 24. března 2008 v 22:38 | Reagovat

Co se punkové uniformy týká, tak si myslím, že plno lidí říká že vypadají všichni stejně jen protože sou všichni jiní, ale už v tom nehledajý tu originalitu jednotlivců....podle mě to je to prostě individuální :)

12 Babsi † Babsi † | E-mail | Web | 23. října 2009 v 17:01 | Reagovat

Mrkvinka: Děkujeme za to slůvko (nebo teda spíš dvě slůvka) "ne všichni". Tohle je ukázkovej názor spousta lidí na dnešní punk. Není moc vyjímek, no...

13 Smithd29 Smithd29 | E-mail | Web | 26. července 2017 v 3:59 | Reagovat

Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it bgeddbbabdfkabke

14 Pharme404 Pharme404 | E-mail | Web | 26. července 2017 v 18:25 | Reagovat

Hello!<a href="http://via3indian.com/#1.html">viagra from india</a>

15 Pharmg206 Pharmg206 | E-mail | Web | 26. července 2017 v 18:26 | Reagovat

Hello! viagra from india http://via3indian.com/#4.html

16 Liosfiefe Liosfiefe | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 6:16 | Reagovat

cialis indien bestellen

      http://genericialisasonline.com/ - online cialis

    <a href="http://genericialisasonline.com/">buy cheap cialis</a>

    cialis pharmacie suisse 5mg

17 Moledfiefe Moledfiefe | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 21:40 | Reagovat

buying cialis in france

      <a href=http://cheapcialisuik.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cheapcialisuik.com/">tadalafil online</a>

    generic 40 mg cialis online

18 Vovafiefe Vovafiefe | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 23:00 | Reagovat

web prescription cialis

      <a href=http://cialisubz.com/>cialis canada</a>

    <a href="http://cialisubz.com/">cialis cheap</a>

    very cheap cialis tablets

19 Vovafiefe Vovafiefe | E-mail | Web | 9. listopadu 2017 v 23:50 | Reagovat

costo di pillola cialis

      <a href=http://cialisubz.com/>cialis online</a>

    <a href="http://cialisubz.com/">cialis</a>

    cialis genericos

20 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | Neděle v 15:40 | Reagovat

cialis from canada online

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis online</a>

    cialis and vision problems

21 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | Pondělí v 1:19 | Reagovat

cialis tadalafil 40

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis</a>

    buy cialis over internet

22 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | Pondělí v 2:44 | Reagovat

campione libero cialis uk

      http://cialisonlinefas.com/ - generic cialis

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">generic cialis online</a>

    cialis 20mg faz mal

23 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | Pondělí v 12:37 | Reagovat

cialis kaufen deutsch

      http://cialisonlinefas.com/ - buy cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">buy cialis</a>

    levitra cialis comparaison

24 Danilafiefe Danilafiefe | E-mail | Web | Pondělí v 15:41 | Reagovat

link for you cialis fast

      http://cialisonlinefas.com/ - cialis online

    <a href="http://cialisonlinefas.com/">cialis online</a>

    traitement cialis tadalafi

25 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Pondělí v 21:16 | Reagovat

cialis price 5mg

      http://canadiancialisus.com/ - cialis cheap

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    cialis fa male al cuore

26 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 3:31 | Reagovat

cong dung thuoc cialis 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    cialis wirkungsdaue

27 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 6:42 | Reagovat

cialis cialis

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis</a>

    cialis del campione libero

28 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 8:52 | Reagovat

cialis ausland

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    cialis oder s

29 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 10:01 | Reagovat

cialis 40 mg generic.

      http://canadiancialisus.com/ - cialis canada

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis</a>

    cialis composicio

30 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 13:45 | Reagovat

cialis 40 mg generic.

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    cialis vendu au canada

31 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 14:29 | Reagovat

escompte de magasin de cialis

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    cost of cialis in ontario

32 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 16:41 | Reagovat

cialis levitra confronto

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    cialis vendu au canada

33 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Úterý v 23:17 | Reagovat

female cialis uk online

      http://canadiancialisus.com/ - cialis canada

    <a href="http://canadiancialisus.com/">buy cialis</a>

    street cost of a 20mg cialis

34 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Středa v 2:19 | Reagovat

wow)) cialis 30 mg

      http://canadiancialisus.com/ - canadian cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    cialis grenoble

35 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Středa v 2:24 | Reagovat

farmacia de cialis maui

      http://canadiancialisus.com/ - cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis cheap</a>

    buy cialis online in australia

36 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Středa v 7:31 | Reagovat

follow link buy cialis china

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">generic cialis online</a>

    cialis france 24

37 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Středa v 8:58 | Reagovat

enter site cialis alternatives

      http://canadiancialisus.com/ - buy cialis

    <a href="http://canadiancialisus.com/">canadian cialis online</a>

    cost of cialis in ontario

38 Evelinafiefe Evelinafiefe | E-mail | Web | Středa v 9:19 | Reagovat

cialis oral jelly 20mg

      http://canadiancialisus.com/ - generic cialis online

    <a href="http://canadiancialisus.com/">cialis online</a>

    comprar cialis opiniones

39 Davidisori Davidisori | E-mail | Web | Středa v 9:54 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

40 Olegfiefe Olegfiefe | E-mail | Web | Středa v 12:36 | Reagovat

viagra alternative rezeptfrei

      http://viagraonlinelka.com/ - buy generic viagra

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">viagra cheap</a>

    viagra rezept bild

41 Olegfiefe Olegfiefe | E-mail | Web | Středa v 18:57 | Reagovat

are generic viagras safe

      http://viagraonlinelka.com/ - viagra online

    <a href="http://viagraonlinelka.com/">online viagra</a>

    viagra generika billig kaufe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama