Santa barbie mezi námi aneb kopnout si do mýtu

9. ledna 2006 v 20:43 | cosey.mo |  Číslo 11 - Móda
O Silvestru skončila propagační akce firmy Eurotel týkající se levného volání, konkrétně, mám dojem, volání zdarma po třetí minutě. Myslím, že v tom bude určitě nějaký ten háček, jak tak znám monster-super-výhodné nabídky velkých společností, zvláště mobilních operátorů. To je ale vedlejší.
Co mě zrovna na této reklamní kampani uvedlo v úžas a vytržení, byla její hlavní "hrdinka". Santa barbie, jak jsem si jí pro sebe nazvala, naděluje dárky a dopouští se násilí - totiž rozbíjí hodiny, což má zřejmě znamenat, že jsou volající díky santa barbie od času osvobozeni.
To je první věc, která mě zarazila, že na slogan "Zastavili jsme čas" se dá vymyslet tisíc a jeden způsob reklamního zpracování. Dotyčná agentura se ale vztáhla, přes trochu složitě vykonstruovaný oslí můstek, k tomu, co prodá cokoli - k sexy slečně.

Sexy dotyčná na reklamních plochách třímá jakési počítačově zkonstruované kladivo a snaží se vypadat zuřivě. To, že by opravdové, byť i o mnoho menší, kladivo těžko svými křehkými ručkami unesla, nikoho nezarazí. To, jakou práci jí dává vykouzlit na svém princeznovském obličejíku masku vzteku, je groteskní a zároveň příznačné.
Dovolte mi zjednodušující zobecnění: když dám stranou hodnotící hledisko, totiž jestli se mi santa barbie líbí, nelíbí (v mužském případě přitahovala by, nepřitahovala), říká mi reklama, že můžu být drsná, zuřivá, akční, ale aby to mělo formu, musím být zároveň pekelně sexy, či alespoň se o to snažit, abych nebyla označena jako odpudivá mužatka.
Jasně, že je to trochu přehnané stanovisko, ale znám slečny, které místo, aby riotily a všemožně si užívaly punkového mládí, užírají se nejistotou, protože nejsou barbiemi, a na hodně věcí, které s nimi souvisí (třeba jaké chování si mohou dovolit) se dívají skrze svůj vzhled. A tak hubněme a odbarvujme se a nechme do sebe řezat, abychom si mohly kopnout do skleněného svítícího panelu s nějakou podobnou krasavicí, nebo třeba do příslušníka nebo do čehokoli, co nás sere, a třeba nám to bylo za naši "krásu" odpuštěno. Jestli toho všeho ovšem ještě ve stavu "krásy" budeme svými kostnatými nohami schopné…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Corni Corni | 14. dubna 2006 v 10:30 | Reagovat

to neni Santa barbie! Ale ta z eurotelu!

2 kolalslmtmt kolalslmtmt | 17. února 2007 v 11:55 | Reagovat

<a href= http://adventure-ending-in-knit-never-wendy-yarn.all2007.info adventure ending in knit never wendy yarn >adventure ending in knit never wendy</a> [url=http://adventure-ending-in-knit-never-wendy-yarn.all2007.info adventure ending in knit never wendy yarn]adventure ending in knit never wendy[/url] <a href= http://amir-download-zahra.all2007.info    amir download zahra >amir download zahra</a> [url=http://amir-download-zahra.all2007.info    amir download zahra]amir download zahra[/url] <a href= http://amir-ebrahimi.all2007.info amir ebrahimi >amir ebrahim</a> [url=http://amir-ebrahimi.all2007.info amir ebrahimi]amir ebrahim[/url] <a href= http://amir-ebrahimi-video-zahra.all2007.info amir ebrahimi video zahra >amir ebrahimi video zahra</a> [url=http://amir-ebrahimi-video-zahra.all2007.info amir ebrahimi video zahra]amir ebrahimi video zahra[/url] <a href= http://amir-ebrahimi-zahra.all2007.info amir ebrahimi zahra >amir ebrahimi zahra l</a> [url=http://amir-ebrahimi-zahra.all2007.info amir ebrahimi zahra]amir ebrahimi zahra l[/url] <a href= http://amir-ibrahim.all2007.info amir ibrahim >amir ibrahim l</a> [url=http://amir-ibrahim.all2007.info amir ibrahim]amir ibrahim l[/url] <a href= http://amir-khan.all2007.info amir khan >amir khan l</a> [url=http://amir-khan.all2007.info amir khan]amir khan l[/url] <a href= http://peter-pan-wendy-yarn.all2007.info peter pan wendy yarn >peter pan wendy yarn 1</a> [url=http://peter-pan-wendy-yarn.all2007.info peter pan wendy yarn]peter pan wendy yarn 1[/url] <a href= http://wendy-39-s.all2007.info    wendy 39 s >wendy 39 s 1</a> [url=http://wendy-39-s.all2007.info    wendy 39 s]wendy 39 s 1[/url] <a href= http://wendy-and-lisa.all2007.info wendy and lisa >wendy and lisa 1</a> [url=http://wendy-and-lisa.all2007.info wendy and lisa]wendy and lisa 1[/url] <a href= http://wendy-bellissimo.all2007.info wendy bellissimo >wendy bellissimo 2</a> [url=http://wendy-bellissimo.all2007.info wendy bellissimo]wendy bellissimo 2[/url] <a href= http://wendy-carlos.all2007.info wendy carlos >wendy carlos 3</a> [url=http://wendy-carlos.all2007.info wendy carlos]wendy carlos 3[/url] <a href= http://wendy-crewson.all2007.info wendy crewson >wendy crewson 4</a> [url=http://wendy-crewson.all2007.info wendy crewson]wendy crewson 4[/url] <a href= http://wendy-o-williams.all2007.info wendy o williams >wendy o williams 4</a> [url=http://wendy-o-williams.all2007.info wendy o williams]wendy o williams 4[/url] <a href= http://wendy-whoppers.all2007.info wendy whoppers >wendy whoppers 5</a> [url=http://wendy-whoppers.all2007.info wendy whoppers]wendy whoppers 5[/url]

3 elly elly | Web | 5. července 2007 v 19:38 | Reagovat

jo tátovi se líbila:) to je jasný. mě-nevim jestli to mělo ten smysl, ale ještě jsem neviděla v reklamě punkerku, taže mě to nějak nezarazilo.

4 EVULKA EVULKA | 12. ledna 2008 v 13:53 | Reagovat

ty by ses měla jít léčit a vyřešit své mindráky prootže sem si všimla že nemáš rída pěkné holky ! já se sebou problém nemám ale t ymusíš být pekně hnusná :-D

5 elly elly | Web | 29. března 2008 v 1:31 | Reagovat

A taky, proč by holka nemohla chtít vypadat dobře pro svůj dobrej pocit?? Jen tak, aby se líbila sama sobě, to je přece hlavní ne...

6 adrucha adrucha | 12. července 2008 v 23:54 | Reagovat

náhodou já souhlasím s tebou je to pravda co tady píšeš....hezký

7 Babsi † Babsi † | E-mail | 22. září 2009 v 17:16 | Reagovat

[5]: Ale tahle se chce líbit všem, co se kouknou na billboard, tahle je tam JENOM proto, aby se líbila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama