Skinhead girls II. - současnost

17. prosince 2005 v 14:33 | Tonka Šibenice |  Číslo 9 - Subkultury a patriarchát
současnost - úhel pohledu
Kdo tedy jsou dnešní skingirls, co dělají, jak se liší od svých předchůdkyň? Jak si samy myslí, že by měly vypadat a jak by se měly chovat? Jedna z definic říká, že "být skinheadem je věc přístupu".
Hledala jsem všude možně, jak se definují samy dívky. Nenašla jsem. Zato jsem našla dvě nádherné ukázky toho, jak se dvě strany dívají na jeden problém. První ukázka, kterou vám tu předložím, se týká toho, jak si někteří skinheadi - muži - představují typickou skinhead girl. Názorně ukazuje reprodukci patriarchálního smýšlení a chování v subkultuře a přejímání současných společenských kapitalistických trendů pohledu na ženu jako na objekt. Přiznávám se, že mě dost vyděsila a musela jsem s povděkem kvitovat, že české scény se tento přístup alespoň ve většině mně známých případů netýká.

To druhá ukázka je z jiného soudku - psala ji dívka a prezentuje její osobní, a poměrně radikálně feministický, názor na to, jak by se měla skingirl chovat k sobě a k jiným. A taky k mužům. První i druhá ukázka jsou velmi radikální, každá ale jiným způsobem a myslím, že komparace těchto dvou je více než zajímavá. Je to komparace dvou odlišných "světů idejí", kde jeden z nich diktuje a druhý se s tím snaží po svém vyrovnat. Ještě upozorňuji, že první ukázka není převzatá z neonacistických stránek, jak by se snad na první pohled mohlo zdát…

Krásná, ženská a atraktivní

"Měla by nebo může být žena Skinheadem? Měla by se žena oblékat, chovat nebo prát se jako skinhead? Muži by měli být maskulinní a ženy feminní. To znamená, že by muži měli mít krátké a ženy dlouhé vlasy. Muži by měli nosit kalhoty a ženy sukně. Být pouličním vojákem není záležitostí obou pohlaví. Většina skingirls to přijala, když si uvědomila svou roli zprostředkovatelky podpory a zázemí, kterou muž v kritickém čase potřebuje.
Některé ženy se přesto snažily stát více "skinheadskými" ve svém vzhledu. Ostříhaly si vlasy, obuly těžké boty. Tato image nebyla vhodná, některé z nich vypadaly jako mužatky nebo lesby, přesně jako ten typ žen, který skinheadi vytrvale odsuzují.
Termín skinhead girl může být nesprávně vysvětlován. Pokud označuje dívku, která pracuje se skinheady, prezentuje skinheadské hnutí na veřejnosti a stojí vždy po boku svého partnera, pak je ten termín použit správně. Ale pokud ne, je špatný.
Dívky by se neměly prát, boj je jenom pro muže. Dívka by v sobě měla mít skinheadského ducha, ale navenek vypadat jako přitažlivá žena. Jako se říká v Bibli: Je ostudou pro muže, když má dlouhé vlasy, ale slávou pro ženu. Ženy by měly podporovat skinheadské hnutí sdílením ideálů a nošením jeho odznaků raději než stříháním vlasů nebo nošením těžkých bot.
Skinheadské hnutí ochraňuje ženství a dál se tak rozvíjí."
www.skinheads.net
Nepřipomíná vám to náhodou něco? Nemůžu si odpustit malou vsuvku:
"Rytíři slunečního kruhu zřizují Bundes Mädchen RSK"
(…)
- každá členka musí být připravena na represe současného sionistického systému
- každá členka starší 18ti let se bude snažit založit rodinu a přivést na svět co největší počet (rasově čistých) dětí
- každá členka bude respektovat stanovy strany
(…)
Žena, jakožto nejvěrnější a nejoddanější bytost válečníka, je vtažena do národně sociálního boje spolu se svým druhem a musí mu stát vždy po boku. (…) My nabízíme jistoty a zázemí. (…)"
vybráno z českého náborového letáku Bundes Mädchen RSK, neonacistické organizace podporující vlastní vězně.
A následuje druhá ukázka:

Skinhead girls - bojovnice nebo věšáky na oblečení?

"Sama nevím, kolikrát bude ještě potřeba se tímhle tématem zabývat a kolikrát bude potřeba o něm psát a mluvit. Vždycky, když se v hnutí objeví nová holka, rozhodne si ostříhat vlasy, ošuká nejpopulárnějšího skinheada ve skupině (nebo toho nejhezčího) a pak se diví, proč jí nikdo nebere vážně. Jestli chcete znát pravdu, je to proto, že většina holek nebyla pro tuhle scénu stvořená.
Dobře…některé z vás přestaly číst. To je v pořádku, vy jste taky pro tuhle scénu nebyly stvořené. Holky toho musí dokázat víc než kluci. Nezvedneme takovou tíhu a některé z nás špatně řídí. Tak, teď jsem to řekla! Ale to nejdůležitější, co většina dívek postrádá, je nedostatek sebeúcty. Tím nemyslím, která z vás dokáže být větší svině nebo ZAČNE víc bitek. Myslím ZAČNE, ne je jenom pomůže dokončit.
Tím, že jsem skinhead girl se na mě valí spousta sraček ze všech stran. (Aspoň že když piju, můžu se držet svýho vlastního…) Ostatní skinheadi si automaticky budou myslet, že nejsi ani tak drsná, ani tak chytrá, když přijde řeč na scénu. Většina lidí si bude myslet, že když jsi holka, musela ses stát skingirl z nějakýho jinýho důvodu. Buď se snažíš sbalit jednoho z těch skvělejch skinheadskejch kluků (jo, jasně) nebo se snažíš sbalit jednoho z těch skvělejch skinheadskejch kluků. Není přece možný, aby tě bavila muzika nebo zajímal tenhle životní styl. Ale abych řekla pravdu, tohle je bohužel případ většiny holek, které znám.
Pro ty z vás, které se do scény dostaly jen pro to, aby s nima bylo zacházeno jako se špínou, dobře. Žádnej problém, jenom si nestěžujte, že vás nikdo nebere vážně. A připravte se na to, že budete terčem mnoha vtipů. A když se později rozhodnete, že chcete být brány vážně a nechcete už dál fungovat jako "děvky pluku", pomáhej vám Bůh.
Taky mějte na paměti, že móda je důležitá. Jestli chceš být skinheadem a jsi holka, nauč se proboha oblíkat. Tady nefunguje "vytvoř si svůj vlastní skinheadský styl". Existuje kód. Nespojuj a nemíchej punk a skinheads. Vyber si jedno z nich. Jestli chceš nosit síťovaný triko, ujisti se, že není roztrhaný. Třeba je to styl, který se ti líbí víc, v tom případě ale zůstaň punkerkou. Můžeš si myslet, že móda tolik neznamená, ale když vidíš rennie s růžovou ofinou v roztrhaných silonkách pod sukní, nenapadne tě, co je vlastně zač?
Znej svoji hudbu…a měj ji ráda. Nezačni poslouchat sračky jenom proto, aby ses zalíbila klukům. Jestli se ti ta hudba nelíbí, možná není tahle scéna pro tebe a neexistuje důvod předstírat, že je.
Buď si jistá svými politickými a jinými názory a stůj pevně za nimi. Všechny musíme někde začít, takže budeš možná ze začátku zmatená a nebudeš si úplně jistá, jaký máš na konkrétní věci názor. Seznam se s co nejvíce různými názory. Ne kvůli "skinheadství", ale kvůli sobě, proboha!
Ukaž, že stojíš za svými přáteli v každé situaci. Nezačínej zbytečný bitky (alespoň ne pokaždý), ale pomož je ukončit. Nauč se přijmout a uštědřit pár ran. Násilí je součást téhle scény a jestli chceš být brána jako rovnocenná, musíš se tak chovat.
A nauč se přijmout vtip. Nenech nikoho tak lehce zranit tvoje city.
Přes to všechno, co tu bylo řečeno, ve skinheadském hnutí místo pro holky existuje. Není ho moc, ale je tu. Je jen na tobě, jestli chceš, aby tě ostatní brali vážně."
Angela, In: Gang up! skinzine #4, www.skingirlpride.com
Tolik tedy "skinheadský feminismus". Rozhodně netvrdím, že mi tato ukázka nepřijde v mnoha ohledech kontroverzní. Podřízení a smíření se s "kultem", ať už v případě kodifikované módy nebo uznání "malého prostoru" pro dívky je patrné snad v každém odstavci. I když je nutné uznat, že spousta lidí (nejen dívek) se stává součástí jakékoliv subkultury nebo politického hnutí opravdu jen proto, aby vypadala zajímavě nebo přinejmenším "drsně" před svým okolím. Tací však většinou velmi brzy odpadnou, když se objeví něco pro ně "zajímavějšího". Ne všechny projevy skingirls však mají tento ráz. Postupme dál.
současnost - skingirl pride
"Buď hrdá a nakopej všem prdel. Buď skinhead girl!"
Jak že tedy vypadají ty "ostatní" projevy? Ne že by jich bylo mnoho, ale dají se najít zajímavé aktivity provozované skingirls. Především je nutné podotknout, že stejně jako skinheads se i skingirls liší od země k zemi, od města k městu, od jedné k druhé a s tím i jejich názory a priority. U jedné je prioritou hudba, u jiné psaní článků nebo politika (i když to je zrovna zcela výjimečný jev) a u další třeba vůbec nic. Spolu s vývojem scény se ale i u skingirls rozvíjí činorodost, v některých případech směrovaná do velmi zajímavých oblastí.
Nejvýraznější aktivity či odkazy na ně jdou nalézt na internetu. Asi nejčastěji navštěvovanou stránkou je mezinárodní, v Německu vytvořená stránka Skingirlpride (SGP), která má zároveň i nejširší tématický záběr: kromě obligátních a již zmiňovaných fotografií zde najdete povídky, jejichž autorkami jsou rennie, odkazy na dívčí skinziny, seznam knihkupectví, kde seženete knihy se "streetkids" tématikou, kvalitní chat, na který jsem se přihlásila trochu se strachem, ale hned první týden mě přesvědčil, že to nebyla ztráta času. Objevovali se na něm zajímaví lidé (mimo jiné i jedna americká riot skingrrrl) i názory, kromě jiného se často řešilo i postavení žen a dívek v této subkultuře, s nímž byla většina nespokojená. (Že by první krok k obratu k lepšímu?). Ještě jedna věc mě upoutala, a to průvodce po evropských zemích, obsahující seznam míst, která je dobré navštívit. Všudypřítomná móda samozřejmě nechybí.
Jinou velmi zajímavou stránkou je Camden Town zine, který sice není výhradně dívčí, ale zdejší Skingirl Corner nabízí spoustu povídek a výtvarných prezentací skinheadských umělkyň a umělců. Mimochodem i obrázky v tomto článku jsou odtud. Kromě toho je zde umístěna řada rozhovorů s rennies, které jsou ve scéně nějakým způsobem aktivní. Za poslední dva měsíce, kdy jsem se na stránku pravidelně dívala, se seznam úspěšně rozrůstá… Zinů je na internetu samozřejmě víc (například zin Knuckle Girl), ale myslím, že by bylo nudné předkládat tu seznamy. U literární tvorby ještě zůstanu - zaujal mě pokus jedné francouzské skingirl vytvořit jakousi knižní kompilaci a životech skingirls ze všech koutů světa. Nu, doufejme, že nezůstane se svým projektem bez pomoci!
Další zajímavou oblastí, ve které se rennies z celého světa, ale především z USA a, poměrně překvapivě, z Rakouska angažují, je hudba - její vydávání a kapely. Z každé země budu jmenovat jednoho zástupce, tedy spíš zástupkyni. V Rakousku je to kolektiv Bootgirls Bussines, který kromě vydávání hudby dělá i hudební zin a v USA Helen of Oi Records, což je v podstatě one woman show, která vydává hudbu z celého světa a organizuje v Kalifornii mnoho koncertů.
Co se organizovaných politických aktivit a nějaké vyhraněné názorové profilace týče, není to z informačního hlediska žádná sláva. Samozřejmě na celé čáře vede antifašismus, ale to je celkem logické a není k tomu potřeba velkého zjišťování. S levicově či přímo anarchisticky orientovanými rennies jsem se v podstatě setkala jen na chatu skingirlpride, ale bylo to setkání příjemné. Ale všechno se může změnit a nemusí to trvat ani tak dlouho, jak to v současné chvíli vypadá. A právě takto orientované chaty tomu mohou výrazně napomoci.
slovo závěrem
Spousta z nás může sdílet oprávněný pocit, že ruku v ruce se skinheadským hnutím jde machismus a patriarchát. Mít pocit je jedna věc, ale snažit se něco změnit je věc druhá.
Na tomto místě svůj miniexkurz mezi současné skingirls ukončím. Zčásti proto, že už nemám více informací, které bych použila a opakovala bych se a zčásti proto, že se budu těšit na další rozvoj této části skinheadské subkultury, abych pak mohla napsat k tomuto článku pokračování, obohacené o nové postoje a aktivity, které jistě brzy přibudou.
text a překlad Tonka Šibenice
zdroje:
- www.aussieskins.tk - Bootgirls Bussines
- www.boot.live.com.au - Bootgirls Bussines
- www.skinheadgirlwarrior.cjb.net - Helen of Oi! Records
- www.skingirlpride.com - Skingirl Pride
- www. iespana.es/camdentown/9skingirlcorner.htm - Camden Town zine
- www. iespana.es/camdentown/skinart/estrella.htm - obrázky
- http://membres.lycos.fr/skinheadgirls - plánovaný knižní projekt
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (124)
Zobrazit starší komentáře

101 Steffi Oi! girl Steffi Oi! girl | E-mail | Web | 28. března 2009 v 9:37 | Reagovat

11.8.2007 10:22// Taky nikdo přesně neví kde nebo jak vznikl pojem Renee ->každopádně v 60.letech v poválečné Anglii byly (tzv. ,, rencky '') považovány za fašistky... Renees jako kapela byla spíš takový bubleGum!-pop... S Oi! to nemělo nic společné... ale rendy mi příjdou jako píčinky z filmu Romper Stomper.. Toto oslovení se mi nelíbí vůbec klasika je SkinGirl.. význam slova renee ? = znovuzrozená

102 Steffi Oi! girl Steffi Oi! girl | E-mail | Web | 28. března 2009 v 9:38 | Reagovat

stejně si každej myslíš že renee sou prášky rennie  bo jak se to píše :-D

103 Kaktus Kaktus | 22. května 2009 v 23:39 | Reagovat

Zajímává úržek z rohzhovoru s německým redskinem:

F:Are there many girls among red skinheads? Have they equal rights with fellows in red skinhead movement in German?

RT: There is always a lack concerning girls in subcultures like the skinhead one. The girls sometimes have equal rights, but (especially in the skinhead (not Redskin) scene) very often they are only girl friend of a skinhead boy and so they are not very sharp. You could say that only 10 - 20 % of the skins are girls. It' s also an result of education, because girls are educated to little ladies and not to girls who want to have fun and take what they want. So the state of the skinhead scene is only a mirror of the state of the whole society. But only the girls could fight for their rights and place in the scene and society.
http://www.geocities.com/revolutiontimes/rtint2.htm

104 tsuadldf tsuadldf | E-mail | Web | 16. června 2009 v 18:25 | Reagovat

SmVVFw  <a href="http://rjubmtnuauxu.com/">rjubmtnuauxu</a>, [url=http://jqojdmgtvqcm.com/]jqojdmgtvqcm[/url], [link=http://psbzzvrhsetr.com/]psbzzvrhsetr[/link], http://pyuooysyjngx.com/

105 Kaktus Kaktus | 23. srpna 2009 v 22:35 | Reagovat

Co takhle mít vlastní hlavu a vysrat se na šablony?

106 Skinheadka Skinheadka | 11. října 2009 v 17:46 | Reagovat

Ahoj skinheadka som slovenka mam 19 a myslim ze rovnaky nazor na vec ako ty ,pre chalana to nerobim pretoze ma opustil koli kurve ,poznam par pic co za nami lezu v botach s nazormi naucenymi z netu iba preto aby sa vyspali s niektorym z nasich chalanov.!a tie si hovoria renee ,mam sice ultrakratke vlasy ale nanic sa nehram tiez som k tomu vedena odmalicka a co sa tyka bitiek spominanych v clanku-chodim po pochodoch a kludne sa ta jebem cely den vlakom podporit spravnu vec,bitky nezacinam ale ked je problem nemam problem pobit sa .len tak dalej sestra ,vela bab stoji za nasim nazorom.

107 banda vyjebaná banda vyjebaná | 23. října 2009 v 6:53 | Reagovat

[13]: idiot.  nacek je nacek a debil je debil ale skinhead je skinhead, vzdyt to vzniklo na jamajce a pod. ty pribrždený pako. nesnáším když si nácek ríka skinhead , to jakoby cikán rikal o sobe že je černoch, totální pakárna. oni nám jenom ukradli modu, hovada blbý

108 Babsi † Babsi † | E-mail | Web | 25. října 2009 v 20:45 | Reagovat

Hele, a ty (autorko) jsi jako taky ta skingirl? Jsi anti- nebo fašistka? Nebo nejsi nic, jen o tom píšeš? Hodně by mě to zajímalo, protože bych chtěla vědět, od koho čtu články :) (Protože píšeš dobře, a nepřišlo mi, že bys byla nějaká nacistická svině.) Já osobně sen mohu považovat za punkerku a více než částečnou anarchistku. Mám k tomu hodně důvodů (a rozhodně je nehodlám ignorovat). Ale mě přijdou nejhorší lidi, kteří bijou lidi a nadávaj jim jenom proto, že jsou jiné národnosti. (Vlastenectví je něco trochu jiného.) A potom nemám ráda lidi, kteří obdivují Adolfa Hitlera (a jemu podobné "vůdce", prostě 'absolutistický' způsob vlády, který bohužel nebyl vymýcen). Chtěla bych vidět, co by ti dnešní náckové dělali, kdyby se octli v období II. světové války. Možná by ve snaze zalíbit se systému napráskali svou rodinu, a šli by do plynu sami... Nebudu o tomhle ale polemizovat, protože tyhle kecy o plynu patří fašounům, né (pro mě) normálním lidem. Ano, vím, jsem jen jedna ze spousta lidí, co sem napíšou svůj názor, a jsem jedna z mála, kteří ho mají takový. Ale opravdu mám i z těch skinů nepříjemný pocit. Hele, pankáči možná odpuzují svým oblečením, hudbou, atd., a náckové (skini) přitahujou právě tím svým stádovitým chováním. Vím, říkáte si: To je ta snaha 'odlišit se', určitě tole píše nějaká pubertální dívenka, která chce být 'dsňačkou'. Jenomže komu vyvětlovat že to tak neni.

109 Zelíí Zelíí | 8. prosince 2009 v 19:10 | Reagovat

úplně náhodou jsem narazila na tento článek ani nevím jak, a musim říct že je dost dobrej :-) málo lidí to má v hlavě takhle sečtělý, máš muj obdiv :-) nemůžu se sice prohlásit za "skinhead girl" ale s lidma s týhle scény se dost často stýkám a hudby mám plnej počítač:-D takže jsi mi článkem docela i kápla do noty :-)
co jsem si přečetla komentáře k tomuhle článku -> lidi styďte se (nebo alespoň někteří), nechápu jak můžete motat pravičáky s hnutím skinheads, které tu bylo dřív než nějakej nacismus, fašismus a podobný srač*y.. stejně tak komunismus a tak... skinheads bylo původně NEPOLITICKÝ hnutí než se to začalo škatulkovat a rozdělovat na WPskins, RASH,a tak podobně a čistě Oi! (svym způsobem apolitičtí, ale jak je známo, každej má svuj názor a každýho politika ovlivňuje alespoň z části)..

to "banda vyjebaná"--> promiň že opravuju, ale nevzniklo to na Jamajce, jak jsem se před rokem ještě domnívala, nýbrž to tam má kořeny (vznik x kořeny = úplně něco jiného:)) :-)

toť asi vše k tomuto článku, tak autorce ještě jednou pochvala ;)

110 Zelíí Zelíí | 8. prosince 2009 v 19:15 | Reagovat

Babsi---> každej má svuj názor na určitou věc :-) mně třeba vadí - ano- pravičáci, ale zároveň i anarchisti a příznivci organizace AFA (která je podle mně naprosto zbytečná.. hlásá "Víc než slova" přitom to v poslední době nejsou pomalu ani ty blbý slova, natož aby se schylovalo k nějakejm činům [propagaci letákama vážně neuznávám za čin]) :)))
jinak také kvalitní názor :-)

111 SkinheadśadnPunkś SkinheadśadnPunkś | E-mail | 9. ledna 2010 v 18:55 | Reagovat

[110]: lidi lidi názory od všech odvětví zajímavé ale přece skinhead a punkáči sou opravdu odjakživa spolu vy co říkáte jak punkáči nebo skinheadi že to neni pravda  tak ste pěkně na omylu pravda to e a já jako punkáč sem na to hrdej že můžu mít mezi temito lidmi přátele sou to bomba lidi a vy co jste tady mezi skinheads a píštete ty sračky jako 88,18 tak ste hovada největší vás bych chtěl potkat =oD

112 Brodži Brodži | 11. dubna 2010 v 18:07 | Reagovat

Nemám rád nácky ani AFA. Antifašisti se kamarádí často z flákačema somrujícíma drobáky u teska. Bych je mlátil když mě nějaký takový individuum řekne: Hele nemáš nějakej drobák? Mám rád tuhle zemi a ne nějaký prasata, co somrujou drobáky, jezdí chránit cigány v Chánově a nechtějí makat. Nemám rád nácky, kteří si neuvědomují, že jsou češi a kdyby Hitler( jejich oblíbenec vyhrál( tak jsou v plynové komoře. Nácek=debil.  Kvůli takovým kokotům bych časy vrátil. Už by byli dávno v komíně zmrdi hajlující.

113 skinheadgirls skinheadgirls | E-mail | Web | 11. května 2010 v 17:42 | Reagovat

Tak viete ľudí, ono to nie je ako si myslíte! Nemienim hovoriť za celú scénu ale o väčšine ľudí čo sú skinheads viem že nemajú sklony k fašizmu, nacizmu ani ortodoxsnímu rasizmu! ale na druhú stranu taky neuznávajú ľavici! samozřejmně ako ktorá vetva.

Som skinhead girl už nejaký čas a tak viem na čom je vlastne scéna postavená.
jasné je že bez jamaiských prisťahovalcov by to nešlo.

Jamajčania prichádzali do Veľkej Británie z dôvodu nedostatku práce u nich doma. Dalo by sa teda povedať že bez robotníckej triedy by skinheads neexistovali.
Vtedy sa stretávali na večer vo väčšine dancehole, hneď ako im skončila šichta
tak šli na pivko.Britská robotnícka trieda a jamajčania sa začali viac podobať ľuďom z akejsi subkultúry, takže s kľudným srdcom môžem povedať, že to boli oni kto založili kult Skinheadstva, takže ich môžeme označiť za predchodcu prvotných skins.

114 skinheadgirls skinheadgirls | E-mail | Web | 11. května 2010 v 17:51 | Reagovat

SkinheadśadnPunkś //No hej ty vole ale spojenie vzniklo v roku 1982 .. vtedy ešte mlátili hippies ..

115 skinheadgirls skinheadgirls | E-mail | Web | 11. května 2010 v 17:54 | Reagovat

Zelíí // Oujé bejby pojd na mou hrud ja viem ze ma milujes \! :_D

116 skinheadgirls skinheadgirls | Web | 17. srpna 2010 v 14:15 | Reagovat

Som tu raz po dlhé dobe, a nikde nič :-) škoda

117 luka luka | 24. září 2010 v 18:24 | Reagovat

Skinheads jako ta pravá kultura už dávno zanikla, a je nanejvíc pobuřující že si v dnešní době banda vyjebanců hrajících si na drsný Stalony přivlastňuje jejich jméno ačkoli by měli vůbec potuchu o co v tom vlastně šlo.Vy si myslíte že přistěhovalci jsou něco míň lidi než my,přitom tato kultura vzešla původně z nich, v dnešní době je naprosto normální cestovat za prací když chce člověk něco vydělat a přiznejme si že to chce i notnou dávku odvahy.Spousta Čechů také pracuje v zahraničí a budou mezi nimi i skinheadi jak by se jim asi líbilo kdyby šli z práce a někdo jim dal přes hubu že jsou to zas.... češi a berou jím práci. To že tu není dostatek pracovních příležitostí je chyba státu ne tich lidí, potom by se tedy vaše zloba měla obracat právě na stát který vám neumožní se uplatnit.To že skinheadi vzešly z dělníků,schválně by mě zajímalo kolik z vás je dělníků a co jste už dokázali,(podotýkám že dělníkem se myslí osoba která fyzicky pracuje, ne že stojí někde v metru a někomu něco vnucuje) že si myslíte že máte právo někoho soudit, ale nejspíš jste tu všichni děti a všechno vám časem dojde a věřte že hrát si na něco takového  jako je skinhead,drsnej raper nebo anarchista ještě po pubertě je příznakem duševní narušenosti.To že jsou rómové a v součastnosti i vietnamci problémem je fakt avšak nepřipadá nikomu znás toto řešit, zajímalo by mě kdo z vás si skutečně myslí že zmlácení pár lidí jakési etnické menšiny něco vyřeší, myslíte si že se všichni seberou a odtáhnou?To asi těžko, nebo jste jenom banda agrasivních lidí která hledá záminku jak se na někom vybít.To už by bylo daleko přínosnější počkat si před úřadem vlády a vymlátit to tam, ale na to si většina skinheadů netroufne protože si dovolí pouze na slabšího.Schválně to zobecnuji na všechne ty ,kteří si říkají skinheadi protože i oni sami v tom mají bordel a nevědi jestli je větší drsňák být fašoun nebo SHARP nebo něco z těch dalších. A co se týče toho článku tak žena by měla vždy vypadat jako žena a hlavně se i tak chovat.

118 Divish Gruber 888 Divish Gruber 888 | 21. února 2011 v 12:31 | Reagovat

Anarchofemilistky budou utlučeny těžkou botou skinGirl!

119 Lucinka Lucinka | 23. října 2011 v 18:32 | Reagovat

[108]: Skinheadi ale nejsou nácci :-D :-D napřed bys o tom měla něco vědět a až pak komentovat :-)

120 Líduš Líduš | 23. května 2013 v 17:47 | Reagovat

[107]: Dobře ty.. souhlasim

121 Líduš Líduš | 23. května 2013 v 17:49 | Reagovat

[108]: Nemel když nic nevíš :DD

122 michelle_proudskinbyrd_ michelle_proudskinbyrd_ | E-mail | 26. února 2014 v 11:55 | Reagovat

Caau vim ze je to tady uplne mimo vasi debatu ale chtela bych nekam zajim, poznat vic skinheadu v Praze.. nevite kam bych mohla zajit? Predem dik moc :)

123 Eliss Eliss | E-mail | 21. června 2015 v 20:06 | Reagovat

Vždy ke skinheadum nebo vubec hlavni znak skinheads byly a jsou těžke boty(glady). Tudiž s tou modou naprosto nesouhlasim,vetsina si rekne, ze muze vypadat jak ted a sem tam hodit na hlavu flexu

124 Eliss Eliss | E-mail | 21. června 2015 v 20:07 | Reagovat

Hospody

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama